Pioneer LX-51 z jakimi głośnikami?

m4rcin

New member
Witam,
kupiłem po okazyjnej cenie Pioneera LX-51. Teraz przyszedł czas na głośniki. Zestaw będzie wykorzystywany w 70% do kina + muzyka rockowa i szeroko pojęta imprezowa.
Pokój otwarty na kuchnię i przedpokój ok 25m2 (łącznie ok 40m2). Po lekturze różnego rodzaju testów i aukcji oraz weryfikacji budżetu (max 3tyś.) mam kompletny mętlik w głowie. Podobają mi się Magnaty 605 ale mają basreflex z tyłu obudowy więc to je raczej dyskwalifikuje gdyż głośniki miały być dosunięte do ściany. Myślałem nad Siestami ale mam obawy co do marki. Może Jamo S608? Te z kolei podchodzą trochę chińszczyzną. Wharfedale 10.6 podobno są bardziej wyglądające niż grające. No domiar złego nigdzie nie znalazłem opinii z czym Pioneery najlepiej grają :/
Proszę o jakieś sugestie.
 

gebolek

Banned
Witam,
kupiłem po okazyjnej cenie Pioneera LX-51. Teraz przyszedł czas na głośniki. Zestaw będzie wykorzystywany w 70% do kina + muzyka rockowa i szeroko pojęta imprezowa.
Pokój otwarty na kuchnię i przedpokój ok 25m2 (łącznie ok 40m2). Po lekturze różnego rodzaju testów i aukcji oraz weryfikacji budżetu (max 3tyś.) mam kompletny mętlik w głowie. Podobają mi się Magnaty 605 ale mają basreflex z tyłu obudowy więc to je raczej dyskwalifikuje gdyż głośniki miały być dosunięte do ściany. Myślałem nad Siestami ale mam obawy co do marki. Może Jamo S608? Te z kolei podchodzą trochę chińszczyzną. Wharfedale 10.6 podobno są bardziej wyglądające niż grające. No domiar złego nigdzie nie znalazłem opinii z czym Pioneery najlepiej grają :/
Proszę o jakieś sugestie.


W tej cenie z basreflexem z przodu możesz spróbować Kef IQ70.
Warto je wcześniej odsłuchać, ponieważ nie każdemu się podobają.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wprawdzie mam Pionka 920 z Dali Concept 6 w moim odczuciu dobrze ; współpracują; . Poprzednio miałem Pionka z Jamo i czegoś :confused:mi brakowało ,teraz jestem zadowolony :bober:.
 

Cyborg65

New member
Witam

Wprawdzie mam Pionka 920 z Dali Concept 6 w moim odczuciu dobrze ; współpracują; . Poprzednio miałem Pionka z Jamo i czegoś :confused:mi brakowało ,teraz jestem zadowolony :bober:.

Nawet wiem czego GŁOŚNIKÓW.:hihi:

Tylko spróbuj to wytłumaczyć niektórym geniuszom co je wychwalają pod niebiosa
P:lol:zdrawiam
 

m4rcin

New member
Po wielu odsłuchach mój typ padł na Mirage Omni 2x 350 + c150 + 2x 150. Głośniki urzekły mnie przestrzennym graniem oraz klarownością dźwięku. Wypożyczyłem je na tydzień do domu. Utwory instrumentalne brzmiały wspaniale (m.in. Kaczmarski na jazzowo). Niestety ze względu na zbyt dużą wolną przestrzeń (salon otwarty na kuchnię i przedpokój) niskich tonów trzeba było szukać w obrębie metra od kolumn. Sub DIY co prawda nadrabiał niedostatki w KD i Residene Evil w DTS brzmiał na prawdę potężnie, jednak stereo pozostawiało wiele do życzenia. W cięższych, posiadających więcej niskich rejestrów utworach (S&M Metallica, oraz cała gama "imprezowych hitów") kolumny nie miały siły porwać słuchacza basem, a jedynie gilgały resztą pasma (choć i to miejscami wydawało mi się przytłumione). Oddałem Mirage i szukam dalej.
Może Klipsche F30+C20+S2?

PS.
Większych Mirage 550 nie było w czarnym kolorze, poza tym i tak z 350 przekroczyłem budżet.
 

pkomp

New member
to że masz dużą przestrzeń nie znaczy że nie będziesz miał basu - spokojnie powinien wypełnić pomieszczenie - ale jak sam zauważyłeś masz problem z akustyką w zakresie niskich czestotliwości
 

m4rcin

New member
Możesz po krótce opisać dźwięk MA w połączeniu z Pioneerem. Nadadzą się do muzyki rockowej? Czy wydolą w moich 40m kw.? Dlaczego nie Klipsche F3?
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie gustuję w Pioneerze ale przy normalnym odsłuchu takie połączenie lepiej zabrzmi niż z F3, które raczej do głośnego słuchania.
 

Cyborg65

New member
Witam

Zasadnicze pytanie.
Czy słuchałeś Tonsila.
Domyślam się że nie słuchałeś.
Więc posłuchaj zwłaszcza głośniej tej i innych propozycji.
P:lol:zdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W MA będziesz miał szerszą scenę muzyczną , więcej szczegółów. Nie ma nadinterpretacji dźwięku.
 
Do góry