Pioneer KURO 5090H. Kupować czy nie?

klaus71

New member
Bez reklam
Jesli wrzuciles wszystkie tv lcd do jednego garnka to powiem ci jedno - nie masz pojecia o czym piszesz.
Sa spokojnie tv lcd ktore bija a czasem wrecz miazdza kazda plazma - KIKI podal kika przykladow powyzej.
no to który z tych twoich lcdków niby zmiażdżył Kuro?
bo ja nie znalazłem jeszcze żadnego testu w którym by było jednoznaczne stwierdzenie że jest jakiś lepszy.

pewnie już ktoś podawał ale być może panasonic zrobił udaną tą nową serię:
http://areadvd.de/hardware/2010/panasonic_tx_p42gw20.shtml
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
udaną serie? Przeczytaj test na tym forum to zmienisz zdanie. Powidoki MASAKRYCZNE, czerń słaba. Lipa i tyle.
 

matias2004

New member
Czern w modelu 42g20 jest zmierzona w najróżniejszych testach na necie 0,02 , to słabo?
w mojej nowej plazmie x20 , tez sa powidoki , ale one nie wplywaja na obraz wyswietlany , trzeba je odpowiednio wykreowac i zaobserwowac (odłaczyc sygnał i udajac debila z nosem przy ekranie wpatrywac sie az sie cos zobaczy).Luminofor w plazmie wygasza sie b.powoli , mimo szybkiego czasu reakcji , wygaszanie calkowite trwa chwile stąd te powidoki.W ogole ich nie widac podczas ogladania tv czy czegokolwiek.Nie wiem dlaczego "testerzy" o tym nie wspominaja.
 

klaus71

New member
Bez reklam
z tą czernią to testerzy pewnie zapomnieli napisać że porównywali w dobrze oświetlonym pomieszczeniu gdzie szara szyba w panasie pogarsza odbiór czerni w stosunku do lcd z czarnymi szybami - widac to bardzo w supermarkecie bo sam się zastanawiałem czemu badziewny samsung z edge led'ami wydaje się czarniejszy.
ale już w ciemności panas pokazałby klasę.
 

don111

Banned
udaną serie? Przeczytaj test na tym forum to zmienisz zdanie. Powidoki MASAKRYCZNE, czerń słaba. Lipa i tyle.
nawet na tym forum test Panasonica wypadł całkiem dobrze bo spodziewany był bardziej tendencyjny :)
nie wiem gdzie widziałeś masakryczne powidoki, ale na pewno nie w tym teście, chyba że masz na myśli ten słynny obrazek z z11 krążący na tym forum
czerń jest co najmniej bardzo dobra przy oglądaniu czegoś innego poza planszami bez sygnału, zapewniam że chciałbyś na swoim LCD mieć poziom połowy tej czerni z G20
 

klaus71

New member
Bez reklam
i kolejny pozytywny test
Panasonic G20 review - FlatpanelsHD

wracając do głównego tematu to czy kupić Kuro czy coś innego.
ja bym poczekał na serię V20/VT20 z Infinite Black PRO panelami.
może to będzie rzeczywiści prawie Kuro za niższą cenę (14tysi obecnie to jakaś masakra - ja swojego kupiłem za połowę tej ceny)
no i brakuje mi troche tych wodotrysków jakie maja nowinki: 3D i inne z GW20 (np. tuner sat).

ale obraz wywołuje niustające zadowolenie
 

Tagon

New member
i kolejny pozytywny test


wracając do głównego tematu to czy kupić Kuro czy coś innego.
ja bym poczekał na serię V20/VT20 z Infinite Black PRO panelami.
może to będzie rzeczywiści prawie Kuro za niższą cenę (14tysi obecnie to jakaś masakra - ja swojego kupiłem za połowę tej ceny)
no i brakuje mi troche tych wodotrysków jakie maja nowinki: 3D i inne z GW20 (np. tuner sat).

ale obraz wywołuje niustające zadowolenie

Zastosowałem się do rady i poczekałem. Panasonic TX-P50VT20E wygląda bardzo obiecująco i z tego co się zorientowałem, ludzie mają o nim pozytywną opinię (również na tym forum). Dla mnie jak wiecie liczy się opinia odnośnie głębi czerni - jeżeli jest prawie taka jak w modelach KURO to mnie to chyba wystarczy.

W międzyczasie przemyślałem sugestię klausa71 odnośnie nowinek technicznych. 3D dla mnie osobiście nie ma wielkiego znaczenia ale mam domowników którzy takimi ciekawostkami są zainteresowani. Ostatnio zyskuje na popularności opcja konwersji 2D do 3D jaką można włączyć w telewizorach samsunga. Model typu Samsung PS50C7000 wygląda dość obiecująco nie mówiąc już o cenie względem powyższego Panasonica. Tutaj pojawia się jednak ten sam problem - co z głębią czerni i kolorami? Czy jeżeli te parametry są gorsze/znacznie gorsze to opłaca się brać Samsunga tylko dla opcji konwersji 2d do 3d?

Mam jeszcze jedną prośbę o radę. Ostatnio dużo projektuje w Corelu - Draw i Photo Paint. Przydałby mi się sprzęt który pozwoliłby bezproblematycznie (kolory i kontrast) oraz komfortowo (duża przestrzeń wyświetlania) pracować nad projektami. Spotkałem się z opinią że zarówno telewizory LCD jak i Plazmy średnio się do tego nadają i zalecane są tylko profesjonalne monitory. Czy któryś z powyższych modeli ma jakieś lepsze osiągi w dziedzinie wyświetlania obrazu z komputera?
 

Piopio

New member
Czerni KURO to Panasonic nie osiąga ... jeszcze ...
Ale jest nowszy, ma 3D i inne bajery.
Samsung PS50C7000 jest trochę gorszy od Panasa.
A do grafiki to tylko Monitor Apple 27".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź jeszcze JVC 42WX 70 - to modele kosztuje połowę tego co Nec - ale jest extra. Tyle że trudny już do zdobycia.
 

Tagon

New member
Czerni KURO to Panasonic nie osiąga ... jeszcze ...
Ale jest nowszy, ma 3D i inne bajery.

Te bajery jak już pisałem mało mnie obchodzą jeżeli pójdą kosztem czerni, koloru i kontrastu. To zapytam inaczej - Co na tą chwilę trzyma najbardziej zbliżone do KURO parametry jakości obrazu (pod tymi trzema wymienionymi względami), ma 50" i można to dostać w granicach 8-9 tys. Bo rozumiem że LCD, LED nie spełni tych warunków.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Ja twierdze ze jest kilka lcd ktore spelnia Twoje wymagania np Toshiba sv badz Philips 9705 nie mowie o Sharpie xs1 bo drozszy ale i lepszy.
 

Hefi

New member
A ja od półtora roku mam KURO 5090H i powiem tak: żaden z moich znajomych, którzy kupili telewizorki, zarówno LCDki jak i plazmy, nawet tak sprzed miesiąca, nie ma lepszego obrazu niż ja. Na ten model namówili mnie chłopaki z audiostrefa.pl i jestem zachwycony. Na nic go nie zamienię, póki nie uschnie.

Co więcej, żadnych jasnych plam na nim nie widzę :)
 
Do góry