Pioneer G9

xatt

New member
ZibiZK -

czy mógłbyś napisać w skali cyfr. jak masz poustawiane parametry typu kontrast, jasność, ostrość, etc..?!
 

Hartson

New member
Bez reklam
I dobrze zrobiłeś kupując Pionka. Gratulacje. Chociaż topowy model Panasa 50PY800 też jest niczego sobie. No ale do LX5090 jeszcze mu trochę brakuje.
 

ZibiZK

New member
xatt napisał:
czy mógłbyś napisać w skali cyfr. jak masz poustawiane parametry typu kontrast, jasność, ostrość, etc..?!
Obecnie często modyfikuje te parametry.
Włączając film DVD/blu-ray z reguły wchodzę w środek filmu wciskam na jakimś odpowiednim ujęciu stop klatkę w odtwarzaczu i dostosowuję parametry obrazu do moich potrzeb lekko modyfikując tryb film głównie jasność kolor i tony w dół o 1-4 stopni.
Większość kanałów na C+ idzie na trybie użytkownika:
kontrast 33
jasność +12
kolor -3
ton 0
ostrość -1

HD z C+ z regóły na optimum

Oczywiście nie siedzę przed TV i nie zmieniam ciągle parametrów :) to tylko tak na początku. Z czasem przyzwyczaję sie do standartowych trybów przy TV.
Oglądanie filmów traktuję zawsze jak okazję (prawie jak wyjście do kina ;)) kawa, słodkości, wino ... (przy meczu z kumplem coś mocniejszego) i wtedy gdy żona robi kawę ja mam czas ustawić optymalne parametry.

Tak na marginesie polecam przesiadkę z odtwarzaczy DVD na Blu-ray. Cene Blu-raya spadły mocno. Prostsze modele kupujemy już za około 700zł a jakość tej samej płyty DVD z Blu-raya jst według mnie o "niebo" lepsza. Obraz jest czystszy, jaśniejszy, przestrzenniejszy.
Może to dlatego, że idzie przez złącze HDMI
Byłem mocno zaskoczony różnicą.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Są też DVD przez HDMI ale za wiele to nie zmienia.
Przy BluRay rolę gra rozdzielczość materiału 1920x1080.

Pozdrawiam,
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Masta_J,

z całym szacunkiem dla przedmówcy, ale nie zgodzę się z twoją wypowiedzią na temat dvd/br.

1. nie wiesz czy kolega ma włączone skalowanie do full hd w odtwarzaczu br przy odtwarzaniu dvd ;) ?

2. nie wiesz jaki ma model odtwarzacza br i czy jego skalowanie jest lepsze niż wbudowane w pioneer-a :cool: ?

jedyne co wiemy, że podłączył poprzez hdmi jakiś br do tv i odtwarza dvd i co najważniejsze jest mu z ty lepiej :)

jeszcze raz kłaniam się.
 

Lizarazu

New member
Czy ktoś ( autorzy testu ) może ustalić przez pomiar "pająkiem" częstotliwość odświerzania w trybach:
DRIVE MODE 1
DRIVE MODE 2
DRIVE MODE 3.
I podać nam wyniki pomiarów.
 

jumax

New member
Buczenie ale tym razem z głośników

Witam !
Od dzisiaj jestem posiadaczem słynnego już 5090H, czy szczęśliwym - się okaże.Na chwilę obecną mam problem, mianowicie podłączyłem dolny głośnik a tu buczenie jak jasna ... wcześniej ostrzegałem domowników, że plazmy buczą generalnie ,ale to co dochodzi z głośników mojego Kuro przeszło moje najśmielsze oczekiwania, co to może być ? coś w ustawieniach ? Natomiast doznania wzrokowe rewelacja.Jeśli ktoś może mi pomóc,to bardzo proszę.
 
Ostatnia edycja:

Lizarazu

New member
Ja nie pytam ile jest tylko pytam czy ktoś ma możliwość zrobienia pomiarów i o opisania metodologii.
A to są dwie różne rzeczy.
Na marginesie MODE 3 i 72 Hz stoi w sprzeczności z zapisem producenta, że wszystkie trzy nastawy są przeznaczone dla sygnałów PAL/SECAM = 50 fps.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
jumax napisał:
Witam !
Od dzisiaj jestem posiadaczem słynnego już 5090H, czy szczęśliwym - się okaże.Na chwilę obecną mam problem, mianowicie podłączyłem dolny głośnik a tu buczenie jak jasna ... wcześniej ostrzegałem domowników, że plazmy buczą generalnie ,ale to co dochodzi z głośników mojego Kuro przeszło moje najśmielsze oczekiwania, co to może być ? coś w ustawieniach ? Natomiast doznania wzrokowe rewelacja.Jeśli ktoś może mi pomóc,to bardzo proszę.

Plazmy owszem bzyczą ale nie z głośnika :D
Bzyczy elektronika.
Podłącz głośnik poprawnie to może przestanie bzyczeć.

Pozdrawiam,
 

jumax

New member
Dziękuję za podpowiedź myślę, że podłączyłem głośnik prawidłowo być może się mylę wstyd mi bo to cztery kabelki ,kolory rozpoznaję, wiem która strona lewa ,która prawa, czy coś tam jeszcze można zrobic źle ?
 

jumax

New member
motobartcompany napisał:
A masz TV podłączony do gniazdka z uziemieniem? Jeżeli tak i dalej buczy to chyba wzmacniacz w TV uszkodzony
Witam!
TV mam podłączny do gniazdka z bolcem zerującym skuteczność zerowania była badana , ale dekoder jest bez zerowania posiada " fabrycznie" zwykłą wtyczkę, takie badziewie dostałem z kablówki, czy to może być powód?
O uziemieniu komponentów (dekodera) nie piszą w instrukcji natomiast o TV owszem, nawet bardzo wyraźnie.
Tak na chłopski rozum dekoder podający sygnał też chyba powinien być zerowany?
Wystraszyłeś mnie tym uszkodzonym wzmacniaczem, ale dziękuje Ci za podanie kierunku poszukiwań przyczyny.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Lizarazu napisał:
Ja nie pytam ile jest tylko pytam czy ktoś ma możliwość zrobienia pomiarów i o opisania metodologii.
A to są dwie różne rzeczy.
Na marginesie MODE 3 i 72 Hz stoi w sprzeczności z zapisem producenta, że wszystkie trzy nastawy są przeznaczone dla sygnałów PAL/SECAM = 50 fps.

Jest tak, jak napisalem, ze jest.

Pozdrawiam
 

hotix

New member
Witam niedawno kupiłem pionka 5090 ciekawy jestm czy można go skalibrować tak żeby uzyskać jeszcze lepszy obraz głównie w filmach.? Jak dla mnie sprzęt bezkonkurencyjny przesiadłem się z Pioneera 507xa i czuje sie jak w niebie he he. Jednak(KURO) nie jest to Marketing jakiego dopuszcza się wiele firm produkujących panele lcd. Polecam.
 

bluray

Banned
Podobno nie jest w stanie odtwarzać płynnie 1080p/24 fps czyli filmy z BD.
Czy też widzicie skakanie obrazu ?
z opcją Purevideo tryb Advance
 

12345Przemo

New member
Pytanko o 5090

Jestem szczęśliwym posiadaczem 5090 oraz zestawu HK 247 i 37. Mam następujące pytanka:
1.Czy są jakieś przeciwwskazania do podłączenia wyświetlacza pod ups? Mam w pobliżu firmę, gdy włącza swoje maszynki przygasda mi światło i boję się że może to spowodować uszkodzenie tv.
2.Czy można pod ten sam ups podłączyć też amlituner.
3.Czy ktoś z Was spotkał się z "pykaniem" podczas przełanczania kanałów? Gdy przełanczam w tunerze satelitarnym kanał słyszęnieprzyjemne pyknięcie w głośnikach (cały dzwięk zawsze idzie przez amplituner nie mam przy wyświetlaczu głośników). Próbowałem zarówno na orygianlanym tunerze cyfry (philips hd) jak i na dreamboxie 7000 i zawsze to słychać.
Pozdrawiam i zyczę wszystkim Wesołych Świąt:)
 

Pietrucha

New member
Który?

Witam serdecznie! Kilka dni temu miałem na prezentacji Pionka 5080 i bylem zachwycony jakością obrazu,że postanowilem go zatrzymać. Niestety los postanowił inaczej i musiałem go zwrócić. Jednak co ma wisieć nie utonie i otrzymałem od znajomego ofertę na 5090,myślę że za ludzką cenę. Pomyślałem,że TV z czasem starzeje się a nie młodnieje,natomiast z sygnałem i jego przesyłaniem jest odwrotnie,dlatego TV z full hd będzie bardziej na miejscu. Teraz z niecierpliwością czekam na sfinalizowanie tego zakupu.

Pozdrawiam
 

tmpd

New member
Do znawców KURO

Powtarzam pytanie odnośnie wyjścia audio w plazmach Pioneera-zadałem je na wątku o serii G8,ale odpowiedzi nie znalazłem.Czy wyjście audio jest regulowane,to znaczy czy można z pilota telewizora sterować głośnością podłączonej do wyjścia końcówki mocy i porządnych głośników?Pozdrawiam i Wesołych Świąt.
 
Do góry