Pioneer G9

przybylak

New member
5090 a 5090H

Też się zastanawiam pomiędzy 5090 H i 5090... Czy ktoś testował tuner DVB S w 5090 H z naszymi platformami cyfrowymi?

pozdr

Przybylak
 

macinus

New member
Za ok. 2 miesiące kupuję telewizor. Póki co wybór padł na 5080xa ze względu na cenę. Czy w ciągu tych dwóch miesięcy można oczekiwać spadku cen na LX5090? Słyszał ktoś jakieś info na ten temat?
 

d.karolik

New member
macinus napisał:
Za ok. 2 miesiące kupuję telewizor. Póki co wybór padł na 5080xa ze względu na cenę. Czy w ciągu tych dwóch miesięcy można oczekiwać spadku cen na LX5090? Słyszał ktoś jakieś info na ten temat?


Witam
Nie wiem w jakiej cenie masz do kupienia LX5090 ? . Ja kupiłem w tym sklepie dwa 508XD ( jakieś 3 miesiące temu )
http://mksmultisystem.eu/cat-pol-1173968930-Telewizory-Plazmowe.html
Sklepik polecam ceny rewelacja i obsługa też.
Od tamtej pory cena 508XD spadła o jakieś 500 zł , a LX5090 o jakieś 1000 zł.
 
Ostatnia edycja:

macinus

New member
No i termin nieoczekiwanie się skrócił do miesiąca:) Decyzja jest totalnie trudna. Czy warto dopłacić te ok. 3tys. do lx5090? Czy 5080xa wystarczy do SD z jakiejś platformy, gier z PC i filmów HD? Czy odległość 3m do ekranu nie będzie zbyt mała? Doradźcie pjoszeeee (jak to mój synek mawia:).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem decyzja jest prosta - bierzesz prezentację od KiKiego i wszystko jasne - we własnym domu na własnym sygnale sprawdzasz czy warto dopłacać do 9G.

Pozdrawiam,
 

Arknet

New member
:grin: LX 5090H działa prawie super z C+. Moduł Aston 2.19 + Smartwi.
Jeden mały problem dotyczy C Film, po przełączeniu tv na ten kanał obraz pojawia sie i po chwili znika (zupełna cisza) trzeba przełączyć dźwięk na pol i jest ok. Problem nie występuje jeśli wybierzemy jeden z kanałow testowych nadających C Film. Dla C Film HD jest wszystko ok.
 

Arknet

New member
Jeśli to pytanie jest do mnie, to mówimy o C+ a nie o N-ce, a zlokalizowanie przyczyny jest trudne. Napewno nie jest to wina Smartwi, gdyż oryginalna karta też działa w ten sposób, może problem związany jest z modułem Aston 2.19. Mam zamiar kupić moduł CAM od C+ (jednostrumieniowy do tego TV zupełnie wystarczy) wtedy zobaczę co jest grane. Ogólnie wygląda to w ten sposób, że w menu do wyboru mam 3 wersje dźwięku ORG > POL > ORG (2 x oryginalny) poprawnie działa POL i jeden ORG natomiast TV z nieustalonych przyczyn domyślnie wybiera ORG, który powoduje błąd (wyświetla się komunikat o braku dostępu do programu). Wygląda to więc na problem z nadawaniem sygnału przez Cyfrę.

Jeszcze jedna sprawa dotycząca 5090H. Brak obsługi języka polskiego w DVB-S/S2 czyli krzaczki w nazwach programów i opisach (u mnie w C+). Wysłałem e-maila do serwisu i oto odpowiedź Pionner'a:
" w momencie wypuszczenia modelu Cyfra+ nie byla obslugiwana przez PDP-LX5090H co nie znaczy ze nie odbiera programow ale ze pioneer nie gwarantuje poprawnosci. Obecnie zostal wprowadzony status ze temat jest w opracowaniu."
i dodatkowy komentarz serwisu: "Jak beda przyszle aktualizacje to pewno bedzie uwzgladniona Cyfra+ w Polsce"
i na to liczę:eek:k:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaroslawp

New member
Arknet napisał:
... "Jak beda przyszle aktualizacje to pewno bedzie uwzgladniona Cyfra+ w Polsce"...
Dziwi mnie podobne postępowanie wielu firm. Tak jakby Polska - jako państwo powstała parę dni temu. Ile lat C+ jest w Polsce? 10? 15?
Podobnie jest z napisami do filmów, menu OSD w urządzeniach RTV...
 
Ostatnia edycja:

Arknet

New member
Ciekawy jest również fakt, iż w starszych wersjach softu obsługa języka polskiego była. Dopiero w wersji 903-0401 usunięto j. polski jednocześnie poprawiając terminologię w języku niemieckim.
 

Arknet

New member
Literka H oznacza:
wbudowany tuner sat. (oczywiście HD) DVB-S/S2
obsługę MPEG4 w tunerze DVB-T
gniazdo Ethernet (działające :eek:k: )
funkcję Home Media Galery (zdjęcia, MP3, filmy) z USB lub LAN'u
certyfikat DLNA
różnica w cenie wynosi ok. 1000 - 1200 zł przy założeniu, że kupujemy TV z gwarancją DSV.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak działa ten ethernet i jakie filmy z sieci są obsługiwane?

jackert napisał:
Witam... wiecie może skąd teraz taka różnica w cenie między 5090 a jego bratem z literką H - 2000 zł ...jak dla mnie lekka przesada..:cool:
A kiedyś była mniejsza?

Dzięki i pozdrawiam,
 

Arknet

New member
Formaty video:


Windows Media Video 9 (WMV9): MP@ML

WMV9 Advanced Profile (VC-1): AP@L1, MP@ML
MPEG-2 PS: MP@ML
MPEG-2 TS: MP@ML
MPEG-1
MPEG-4 Part2 (SP/ASP): SP@L3, ASP@L5
MPEG-4 Part10 (H.264/AVC): Main Profile 3.0

Formaty audio


Windows Media Audio 9 (WMA9): 44.1 kHz lub 48 kHz

MPEG-1 Audio Layer 3 (MP3): 32 kHz, 44.1 kHz lub 48 kHz
Linear PCM (WAV): 44.1 kHz lub 48 kHz
MPEG-4 AAC: 16 kHz, 32 kHz, 44.1 kHz lub 48 kHz
HE-AAC: 16 kHz, 32 kHz, 44.1 kHz lub 48 kHz
Obsługiwane rozszerzenia plików:

Video: wmv, asf, mpg, mpeg, mpe, m2p, m4v, mp4v, mp4, mov​

Audio: wma, mp3, wav, m4a, aac


Powyżej podałem formaty jakie są obsługiwane przez 5090H.
Jeśli chodzi o działanie LAN'u to sprawa jest max. prosta.
TV należy podłączyć do sieci (routera lub bezpośrednio do kompa) i ustawić standardowe parametry z nią związane. W instrukcji jest napisane, że połączenie bezpośrednie z kompem powinno byc robione po krosie, jednak w przypadku XP i Visty działa również połączenie zwykłym kabelkiem do LAN'u. TV widzi komputery w sieci lokalnej jako serwery i można przeglądać udostępnioną na poszczególnych kompach zawartość.

Odnośnie problemów z oglądaniem Canal+ Film, o których wcześniej pisałem, okazuje się, iż wina tkwi w oprogramowaniu Astona. Zaaplikowałem "Kurze" oryginalny moduł Cyfry i wszystko jest ok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry