Pioneer G9

Lech100

New member
Sory,korzystam z Szweckiej instrukcji i mam ustawiony szwecki jezyk, zeby gralo po HDMI to musisz aktywowac zlacze (input).

1 Nacisnij na HOME MENU.​


2 wybierz ”Setup” (Inställning) (
/ i potem ENTER).


3 wybierz ”Option” (Alternativ) (
/ i potem ENTER).


4wybierz ”HDMI Input” (HDMI ingång) (
/ i potem ENTER).


5 wybierz ”Setting” (Inställning) (
/ i potem ENTER).


6 wybierz ”Enable” (Aktivera) (
/ i potem ENTER).

Na poczatku wybierarz input ten z ktorego korzystasz


 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
z polkim językiem wybranym w setupie:

1. na pilocie nacisksz klawisz wejścia (INPUT polskie tłumaczenie to WLACZENIE :-D ) , które chcesz ustawić.
2. na pilocie naciskasz klawisz Home Menu
3. wybierasz pozycję OPCJE i naciszkasz ENTER (okrągły na środku)
4. wybierasz Wejście HDMI i naciszkasz ENTER
5. wybiersz Włączone i naciszkasz ENTER
6. na pilocie naciskasz klawisz Return
7. wybierasz (jeśli nie jest Wideo) Typ sygnału i naciszkasz ENTER
8. wybierz Wideo i naciszkasz ENTER
9. na pilocie naciskasz klawisz Return

możesz wg uznanie ustawić formaty dźwięku i co tam jeszcze jest. ja mam automatycznie.

wyjście: klawisz Home Menu

powodzenia i gratulacje z powodu zakupu
 

bowato

New member
Dzięki ,
już wiem ,ale to działa tylko z input 4.
Ustawilem wszystko tak samo w input 2 i 3 ale tam nie chodzi - ani obraz ani dżwięk przez amplituner. :confused:
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@bowato

musi działać.
ja mam podłączone:

dekoder kablówki cyfrowej poprzez hdmi do INPUT4,
n-box poprzez hdmi do INPUT3
dekoder cyfry+ poprzez EURO do INPUT2
DVD poprzez EURO do INPUT1

i wsio działa :cool:
 

bowato

New member
Ciekawe , że działa u Ciebie N-ka po hdmi, bo u mnie oczywiście na input 4 pojawia się tylko obraz, a dżwięk za cholerę i po wyłączeniu Pioneera na N-ce pojawia się komunikat "problem HDCP".
Dekoder Cyfry hula sobie normalnie po input 4 , a po 1 i 3 nie chce, zresztą obraz n-ki też się tam nie pojawia.... Dzisiaj poćwiczę połączenie przez component.
Jestem podłamany i czekam na instrukcję.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@bowato

aby być ścisłym to dźwięk puszczam przez amplituner a w telewizorze nie mam głośników i nie odtwarzam dźwięku przez telewizor. tak więc nie wiem co z dźwiękie. zaraz zrobię eksperyment z wyłączeniem n-ki i zobaczę co się stanie prz pozostawionym włączonym tv.

edycja:
po wyłączeniu tv i odczekaniu paru minut:
1. na panelu nboxa nie ma żadnych komunikatów,
2. po włączeniu tv pokazuje się komunikat z nboxa, że jest problem z dźwiękim lub obrazem, :(
3. po zmianie kanału znika i wszystko wraca do normy

nie wiem czy nie jest to wina nboxa, sprawdzę na dekoderze cyfrowym upc
 
Ostatnia edycja:

kavoo

New member
bowato napisał:
Dekoder Cyfry hula sobie normalnie po input 4 , a po 1 i 3 nie chce
U mnie PVR Cyfry dziala normalnie na Input 3, i to zarowno jesli chodzi o obraz, jak i dzwiek (dzwiek idzie mi po HDMI do TV, po czym wychodzi toslinkiem na amplituner - dzieki temu mam C+ i kablowke na jednym kanale w amplitunerze).

Input 3 mam tak skonfigurowany:
Typ sygnalu - Wideo
Wideo - Automatyczny
Audio - Automatyczny
 

Darek30

New member
Ja również proszę o informację, jak w PDP-LX5090 sprawdzić ilość godzin pracy TV.
Podkreślam, że chodzi mi tylko o to - nie o kalibrację.

Pozdrawiam
Darek
 

bowato

New member
Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.:)
Misiaczekmarek- ja też dżwięk puszczam hdmi do TV i dalej do amplitunera kablem optycznym audio . Dowiedziałem się , że input 4 jest fabrycznie aktywny więc w gruncie rzeczy jak dotąd nie ustawiłem jeszcze niczego poza parametrami obrazu.
Kavoo - podejrzane , że w Opcjach nie mam aktywnej funkcji Audio - jest tylko poniżej komunikat , że połączenia nie pozwalają na zmianę ustawień....
Reasumując , poćwiczę dzisiaj component i połączenia hdmi przez amplituner do TV.
Tylko kwestia aktywności input 1 i 3 nadal pozostaje otwarta....:(
 

Gnutar

New member
Witam

Czy macie pomysł jak wyłączyć upskalowanie w Pionierze LX5090?
Mam amplituner Onkyo 875 z podobno porządnym procesorem video (Faroudja) i chciałbym sprawdzić, czy będę miała lepszy obraz jeśli przeskaluje go tylko amplituner.

Proszę o radę, pozdrawiam

Możecie mnie oświecić, co oznacza w opisie mojego konta Warn (0%)???

Dzięki
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Gnutar napisał:
Czy macie pomysł jak wyłączyć upskalowanie w Pionierze LX5090?
Mam amplituner Onkyo 875 z podobno porządnym procesorem video,Faroudja

To chyba Reon, ale mniejsza. Jeśli na amplitunerze nastawisz aby skalował do 1080p, czyli rozdzielczości twojego Pioneer'a, skalery w tv powinny dać temu sygnałowi spokój, czyli poprostu przestać działać.
 

rj5

New member
Po podłączeniu zewnętrznego skalera trzeba ustawić funkcję conwerter hd av na enable i trzeba podłączyć zewnętrzny przetwornik hd av do input 4.
 

Gnutar

New member
Wielkie dzięki za pomoc.

(asoz)

Rzeczywiście to Reon, nie doczytałem.

Ustawiłem na sygnale SD puszczonym przez nagrywarkę Pioniera następująće skalowanie:

Nagrywarka 720i -> Amplituner 1080p w związku z czym skaler telewizora powinien się wyłączyć. Tak naprawdę przy jakiejkolwiek konfiguracji efekt jest taki sam. NIE WIDZĘ RÓZNICY W OBRAZIE.

Jest kilka opcji, albo jestem ślepy, albo coś tu nie działa.

Pozdrawiam

Gnutar
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
krece sie kolo tego nowego modelu... no cacy czern jeszcze czarniejsza... tylko po co... chcialbym widziec czarne guziki na czarnej marynarce i zakladki kolnierzyka itd... ale nie o tym, nie o tym... co z biela (czytaj odcieniem szarosci)? Co poprawili w tej materii... czy nic tylko leca w "czarna dziure"? pozdr.
 

slawolw

New member
zawieszenie 5090

Witam, przymierzam się do powieszenia 5090. Otrzymałem w sklepie, gdzie kupiłem pioneera, wieszak. W 5090 z tyłu mamy trzy wejścia na śruby na jeden wieszak (w sumie są dwa wieszaki). Niestety otwory w wieszaku powodują, że mogeę go przymocować tylko dwoma śrubami do tylnej części plazmy. Śruby wejda na głębokość 13 mm (w sumie śruba ma 15 mm, ale 2 mm odchodzą na wieszak).
Powiedzcie mi proszę, czy plazma utrzyma się, jeżeli będę miał dwie śruby przykręcone do każdego wieszaka, czy mimo wszystko powinny być ich trzy na kazdy wieszak.
Wieszak firmy TECH+LINK, niepochylany.
Będę wdzięczny za radę.
Pozdrawiam
Slavio
 

motobartcompany

New member
Czytałem, że ludzie wieszają na TV na 4 śruby. Na głupi rozum to zdecydowanie gorsze rozwiązanie, na 100% tv nie spadnie na ziemie. Ale naprężenia będą wieksze niż telewizor mocowany na 6 śrub.
Koło w samochodzie na 3 śruby też będzie się trzymać ale zamocowanie na wszystkie będzie gwarancją bezpieczeństwa

Ja kupiłem wieszak za 60 zł, z 3 milimetrowej blachy, bardzo fajnie wykonany. 6 otworów w moim 5080 xd pasuje idealnie. Do tego jest regulacja w pionie.
 

Holt_

New member
Bez reklam
zalezy jakie Tv. 32`` ktora waży 17-18 kg spokojnie powiesisz na 2 śrubach na jeden uchwyt mocujący (czyli w sumie na czterech). Co innego 5090...
 
Do góry