Pioneer G9

jaceloth

New member
oczywiście cyfrową,myślałem, że nie muszę dodawac. przy cyfrowym polsacie właściwie nie ma programu, którego nie dało by sie oglądac. to troche jak kupowanie porsche by jeździc po osiedlowych druzkach. chcesz kupic bardzo dobry tv. warto dac mu się wykazac poprzez podanie mu jak najlepszego sygnału. chyba,ze prawie nie oglądasz telewizji. wtedy wsio rawno.
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Chwalę się

witam szanownych kolegów,

po dwu latach czytania, wąchania, cmokania i napełniania świnki stało się: zakupiłem pionka lx5090 i zabrałem się do zabawy. na wstępie przepraszam kikiego, że nie zakupiłem u niego (nawet już dzwoniłem) ale białka uparła się, że mam kupić w "normalnym" sklepie. musiałem ustąpić. jako żródło na wstępie stosuję kablówkę cyfrową upc (trójmiasto). wziąłem też na miesiąc opcję canal+ i hbo, żeby porównać z sygnałem z satelity. w tym tygodniu będę miał chyba cyfrę hd. bawiłem się trochę ustawieniami ale jeszcze nie jestem w pełni zadowolony. to znaczy cieszę jak mały kazio :D ale jeszcze muszę tu i tam troszkę "pokręcić suwakami".
moje doświadczenia z dekoderem cyfrowej kablówki są w wątku: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13546&page=54
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
OskarMedia możesz sobie darować. Co najmniej powiedziawszy, słynny sklep, ale nie w dobrym znaczeniu. A ten drugi ?? Ktoś się orientował ?? Czy to od DSV czy jakaś ściema ??
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
trochę się już pobawiłem 5090 i muszę stwierdzić, że nie podoba mi sie pip/pap w tym modelu. co wiem na ten temat:

1. jednym ze źródeł MUSI być tuner wbudowany w tv :(
2. drugiego nie potrafię zmienić, jak już nacisnę przycisk pip/pap

i to mnie boli: czy tak jest, czy ja nie potrafię czytać instrukcji ?

w moim starym crt TX-36PF10P można było dowolnie manipulować źródłami sygnału dla pip:
pierwszym jest aktualnie oglądany, a drugi dowolnie wybrany z dostępnych źródeł i oczywiście można było zamieniać je miejscami
 
Ostatnia edycja:

kavoo

New member
Wydaje mi sie, ze nie potrafisz czytac ;) Wg mojego rozeznania, PIP dziala w dowolnej konfiguracji, pod warunkiem, ze wyswietlane sygnaly pochodza z ROZNYCH wejsc. Czyli mozna wyswietlic:
1. HDMI + komponent/euro
2. HDMI + antena
3. komponent/euro + antena
ale juz nie mozna wyswietlic HDMI + HDMI.

Przynajmniej u mnie tak to dziala.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ogólnie funkcje PIP/PAP są totalnie skopane w plazmach (przynajmniej w Pionku i Panasie) ich podstawowa pierwotna funkcja, czyli podglądanie np czy się reklama skończyła na oglądanym przez nas filmie na danym kanale a w tym czasie skakanie po innych, czy oglądanie jednego ale szukania/sprawdzania co się dzieje na innych, jest właściwie niedostępna i prosze mi nie mówić o tym, że mogę sobie włączyć dodatkowe urządzenie z tunerem i takie tam, po co ma mi pracować dvd kilka godzin po to bym tylko móg sobie korzystać z podglądu? To jest porażka w tej dziedzinie, taki duży ekran i nie można go wykożystac, to już 29" można było a tu nie... porażka
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Lx 5090 Pip/pap

@kavoo

no chyba z tym moim czytaniem nie jest tak źle :rolleyes: . sprawdziłem to o czym pisałeś i niestety tak nie działa. w instrukcji stoi czarno na białym:

The multiscreen function cannot display images from
combinations of two external input sources (“INPUT 1” to
“INPUT 5”, “PC”). It can display images from the following
combinations of input sources.
- Analogue TV (or digital TV) and external source​
(“INPUT 1” to “INPUT 5”, “PC”)

czyli krótko po naszemu jednym ze źródeł sygnału musi być wewnętrzny tuner analogowy lub cyfrowy a drugi coś podłączone to jednego z wejść.

czyli kombinacja DVD - HDMI nie będzie działać. o czym informuję pogrążony w smutku :( po testach (lx5090)

jeśli tym z lewej jest obraz z tuner tv to można przyciskiem p+/- zmieniać kanały w tunerze, jeśli obraz z INPUTx to można zmieniać wejścia.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
dzięki -AS-
ale to nie rozwiązuje problemu w sposób uniwersalny. pozwala mieć jako źródło oprócz tunera analog/digital jeszcze jedno ściśle okeślone wejście inputX (co jest oczywiście cenne i chwała chłopu za rozwiązanie) .
Jeśli dobrze zrozumiałem tekst po angielsku to nasz kolega z obcojęzycznego forum jest w błędzie: źródłem może być tuner cyfrowy (wystarczy nacisnąć na pilocie przycisk dtv)
 

Lech100

New member
Cos male zainteresowanie nowym modelem "KURO":)
The Pioneer PDP-LX6090 is a superb plasma TV whose advanced functions bring out the very best results from Blu-ray, DVD and standard TV signals. Thanks to an amazingly low black level - Pioneer calls it KURO - this set’s contrast ratio is sky-high. The result is an impression of immense depth and crisp detailing, the like of which have not been seen on a plasma-TV before. Professional users can tune to ISF standards, to view films exactly as their directors intended: 1080p/24 with correct colours and cinema-like movements at 72 frames per second. However, myriad other settings are equally accessible through a lavishly specified menu system. The final layer of optimization is a light sensor that automatically enhances the picture in response to individual room lighting conditions.
http://www.eisa.eu/eisa/awards/2008-2009
 

Nazir007

New member
Zwracam się z prośbą o komentarze do użytkowników plazmy Pioniera 5090.
Jestem poważnie zainteresowany jej kupnem i w zawiązku z tym mam kilka pytań/wątpliwości.

Jak prezentują się kanały SD z platformy cyfrowej (np. HBO, Cinemaxy, TVP Kultura ) po HDMI? Wiem, że ich jakość nie jest najlepsza stąd moje pytanie czy Pioneer dobrze radzi sobie z takim sygnałem na matrycy full HD.

Ponieważ mam sporo w kolekcji kopii filmów DVD które zostały poddane kompresji z DVD9 na DVD5 mam pytanie.
Czy ktoś może testował jakość dowolnego skompresowanego filmu DVD PAL po komponencie lub scart. Czy jakość jest akceptowalna??

Czy brak w powyższym modelu kalibracji ISF jest poważną wadą? Czy trudno jest samodzielnie ustawić parametry obrazu tak aby były naprawdę zachwycające???

Ostatnia moja wątpliwość dotyczy znanego już problemu bzyczenia. Na forum angielskim sporo osób narzeka na uciążliwość tego odgłosu. Mam tutaj spore obawy. Być może jest to kwestia przypadku ale nie chciałbym wydać 11 tys po to aby słyszeć jakieś niechciane odgłosy. Mogę mieć pecha i dostać taki TV a z tego co się zorientowałem to chyba ta kwestia nie podlega ewentualnej wymianie- reklamacji. Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby gdybym na miejscu- w sklepie przetestował wstępnie TV i po stwierdzeniu, że nie wydaje wyraźnie słyszalnego bzyczenia – dokonał zakupu.

Z góry ogromne podziękowania za wszelkie komentarze
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poczytaj - TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26497
SD - sygnał

Ale zbliżenia nawet w SD - budzą respekt co do jakości.
p1070730ab9.jpg


Kalibracja ISF - nie znam jeszcze nikogo silnego w Polsce kto skorzystałby z ISF - koszt 2000 zł + koszty dojazdu. Każdy pyta ale jak dowie się o cenę odpuszcza nawet jak kupił plazmę za 35000 zł .

Bzyczenia nie ma już dawno. Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu. Nikt od Ciebie lepiej tego nie sprawdzi. Zamów prezentację.
 

bowato

New member
Problem z aktywowaniem HDMI

Witam wszystkich
proszę o pomoc : mam od czwartku LX5090 ale bez polskiej instrukcji - nie wydrukowały sie. Czy ktoś uprzejmy napisze jak uruchomić odbior po HDMI bo nie mogę sobie poradzić - w opcjach , w funkcjach dotyczących HDMI większość pól mam nieaktywnych i komunikat , że obecne ustawienia nie pozwalają na zmiany.
Dodam , że nie próbowałem jeszcze uruchomić odbioru na innych złączach , bo w tym TV to się nie godzi....
 
Do góry