Pioneer G9

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Witam,

Przymierzam sie do 5090 (ale jeszcze brak WAF) i zastanawiam się nad paroma kwestiami:
1) kiedy i za ile będzie dostępne wersja H (zadałem już pytanie kikiemu)
2) czy tuner DVB-T będzie mógł odbierać sygnał mpeg4 i HD (jeśli nie teraz to po zmianie firmware)
3) jeśli wersja H to co oznacza w opisie możliwość nagrywania na zew HD (czy chodzi o zew. nagrywarkę dvd/hd czy też może to być poprostu zew. dysk podłączony przez usb)?
4) czy tuner cyfrowej tv kablowej może odbierać sygnał HD (może to naiwne pytanie ale pora mnie usprawiedliwia ... mózg mi już tak dobrze nie pracuje po wysiłku jaki włożyłem aby uzyskać WAF pozytywny :) )
 

Gnutar

New member
do ANDGAJ

Oglądam z 3,5m.

Przed kupnem bałem sie że przy tej odległości przekątna 50" to za dużo, ale bardzo się myliłem. Jest w sam raz. Nie wiem, czy za chwilę nie stwierdzę, że jest za mała :)

Przy okazji, zastanawiam się jak można wejść do menu serwisowego żeby sprawdzić przebieg tego TV, słyszałem że czasem można kupić sprzęt z przebiegiem kilkudziesięcio-godzinnym.

A propos wersji 5090 bez H, też posiada tuner cyfrowy ale z MPEG2. Nie stanowi to jednak problemu, gdyż ma wejście na kartę CA, która może obsługiwać MPEG4.
Z kupnem karty proponuję trochę poczekać, aż będzie oficjalnie wiadomo jaki system będzie hulał w Polsce.

Pozdro
 

tom

New member
Mam pytanie do użytkowników Pioneera G9. Czy zauważalny jest "szum" na jasnych elementach obrazu. W moim 428xd (G8 niestety "szum" występuje. Najmniej widoczny jest gdy włączony jest tryb optymalny. Proszę o Wasze spostrzeżenia w tej sprawie.
Niestety Kuro nie jest idealne (G8, może wersja G9 jest pozbawiona tej niedogodności...
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Przeczytałem fragmenty regulaminu i wynika z tego, że realizują po wpłacie całości na konto i realizują ......jak dostaną sprzęt. Ja tam nie zaryzykuje.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/348607 - myślisz że w innych sklepach pracują idioci . Jeśli chcesz ryzykować Twoja sprawa .
Przy tej kasie - do firmy która nie jest w wykazie Pioneer Polska i powstała kilka dni temu w życiu kasy bym nie wysłał.
A jak się chcesz pozbyć 10 K to daj znać - zagospodarujemy je i jeszcze dostaniesz odsteki :D
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Wyczytałem w instrukcji (ang.) do 5090, że można ustawić drive mode tylko dla sygnałów 60Hz i 24Hz (chyba, że czegoś nie zrozumiałem). W instrukcji ze strony pioneer'a ARE1492_PDP-LX6090.pdf strona 51:

This setting cannot be made when 480i, 480p, 1080i@60 Hz, 720p@60 Hz, 1080p@24 Hz or 1080p@60 Hz signals are input.

Nie mogę też znaleść w tej instrukcji czym się różnią Drive Mody 1, 2, 3. Czy są takie same jak w generacji 8?
 
Ostatnia edycja:

Gnutar

New member
Właśnie sprawdziłem ofertę sklepu Oscarmedia i już promocja się skończyła, ceny sporo podskoczyły, aczkolwiek nadal są konkurencyjne.

Trochę to podejrzane.

Pozdro
 

-AS-

New member
misiaczekmarek napisał:
Wyczytałem w instrukcji (ang.) do 5090, że można ustawić drive mode tylko dla sygnałów 60Hz i 24Hz (chyba, że czegoś nie zrozumiałem). W instrukcji ze strony pioneer'a ARE1492_PDP-LX6090.pdf strona 51:



Nie mogę też znaleść w tej instrukcji czym się różnią Drive Mody 1, 2, 3. Czy są takie same jak w generacji 8?
Witam,
ustawienia Drive Mode mają wpływ tylko na sygnał 50Hz (a nie mają na 60Hz i 24Hz). Są takie same, jak dla 8G:

DM 1 = 75Hz
DM 2 = 100Hz
DM 3 = 72Hz

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
O kurka, AS to jakaś nowość dla mnie :)

Czyli do BluRay nie trzeba zmienić DM na 3?
Bo standardowo jadę cały czas na DM 2.

Pozdrawiam,
 

-AS-

New member
Nie trzeba zmieniać na DM3 do Blu-raya. Ja też mam ustawione na DM2 standardowo. Pure Cinema mam na Off, podobno do oglądania SD DVD zalecane jest włączanie 'Standard', ale i tak zawsze zapominam.

Pozdrawiam
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
dzięki -AS- ,

w instrukcji ściągniejtej od pioneera nie ma (nie znalazłem a chyba całą przeczytałem) takich informacji. czy ty masz może bardziej obszerną wersję instrukcji? czy też twoja znajomość tematu wynika z uczestnictwa w forcha związanych z hdtv?
 

-AS-

New member
Instrukcje mam normalną. Jestem posiadaczem 8G (ale 9G jest bardzo podobny) od ponad roku, więc wiedzę biorę z doświadczenia z obcowaniem z moim TV, z uczestnictwa na różnych forach oraz z mojego zainteresowania tematem.

Pozdrawiam
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
planuję duże zmiany w swojej "instalacji" audiovideo, podstawową będzie zmiana z crt 36 na 5090. Zamówiłem kablówkę cyfrową ale będzie za tydzień (UPC). Czy któryś z szanownych kolegów miał może możliwość porównania kanałów z satelity cyfry i kablówki cyfrowej (szczególnie HD) w kwestii jakości sygnału. planuję (zakładając narazie, że oba sygnały są "idealnie" takie same jakościowo) zrezygnować z cyfry i wziąć paczkę canal+ w kablówce. jakie są wasze sugestie na takie postępowanie.
 

jaceloth

New member
porównywałem na 508xd. ja mam polsat cyfrowy, sąsiad kablówke inei (bez programów hd). niestety jakośc nie jest taka sama, a różnica jest dośc znacząca. choc oczywiście kablówke da sie oglądac, pionek daje radę, ale nie zamieniłbym się:)
 
Do góry