Pioneer G9

Masta_J

Active member
Bez reklam
O to właśnie chodzi - Phil tylko pod tym względem jak piszesz.

Pioneer pod największą ilością względów, że tak powiem wypada najlepiej a ekranów idealnych nie ma.

Pozdrawiam,
 

espero

New member
wielkie dzieki za odpowiedzi w sprawie plynnosci. Juz bylem prawie zdecydowany na kupno 5090, ale odkad zaczalem zadawac pytania na temat plynnosci, kontakt z kikim urwal sie... Bardzo zalezy mi na tej funkcji, chyba musze wiec wrocic do kupna zdradzonego przeze mnie kilka dni temu PY800 :)
 

-AS-

New member
robbiegriger napisał:
(...)ale płynność niestety nie. Pure cinema nic tu nie pomoże.
Ten kto mówi, że pioneer ma płynny obraz nie widział (lub sam się oszukuje) np. lcdków philipsa (które sa pod tym wzgędem I TYLKO POD TYM kilka lat świetlnych do przodu)

Jak dobrze, że nie kupiłem 5080xd w takim razie :confused: :mrgreen:

A tak serio mówiąc, to brak płynności obrazu na Twoim ekranie jest winą, tylko i wyłącznie, ustawień (może też być związana z sygnałem, ale domyślam się, że wykluczyłeś tą możliwość). Polecam pobawienie się opcjami, parę różnych jest wklejonych w wątek o 8G na tym forum.

Pioneer udostępniając dużą ilość opcji/ustawień, niejako sam sobie strzelił w nogę. Chcieli dobrze, aby użytkownicy byli w stanie ustawić obraz jak najlepiej w stosunku do sygnału, ale duża liczba użytkowników ma z tym problemy.

Szybka rada odnośnie ustawień - wyłącz wszystkie ulepszacze obrazu, Drive Mode na 2 (do sportu, albo szybkich filmów), Pure Cinema - Off.

Pozdrawiam

EDIT:
Espero - w Pioneer'ze nie potrzebujesz żadnych dodatkowych funkcji polepszających płynność - jedyne co potrzebujesz, to odpowiednie ustawienia.
 

robbiegriger

New member
-AS- napisał:
A tak serio mówiąc, to brak płynności obrazu na Twoim ekranie jest winą, tylko i wyłącznie, ustawień (może też być związana z sygnałem, ale domyślam się, że wykluczyłeś tą możliwość). Polecam pobawienie się opcjami, parę różnych jest wklejonych w wątek o 8G na tym forum.
Szybka rada odnośnie ustawień - wyłącz wszystkie ulepszacze obrazu, Drive Mode na 2 (do sportu, albo szybkich filmów), Pure Cinema - Off.
czytałem calutki forum odnośnie G8, czytałem też fora zagraniczne (głownie niemieckie) i problem z brakiem płynności nie tylko ja zauważyłem. AS podaje cały czas we wszyskich postach, iż problem polega na złych ustawieniach telewizora - nie tu tkwi problem. Panasonic posiada układ kompensacji ruchu i pod tym względem przewyższa pioneera.
Może większośc ludzi tego nie widzi, ale ja mam aukrat chyba zbyt wrażliwy wzrok bo widzę to bardzo dokładnie.
To konkretnie AS, napisz co może być źle ustawione ?
Pure cinema off, 100 Hz włączone - w PIONKU NIE MA ŻADNEJ INNEJ FUNKCJI POPRAWIAJĄCEJ RUCH. NIE MA !!! Innych funkcji poprostu brak !
Co do gola strzelonego do własnej bramki - nie widzę tu żadnego związku.
Jak ktoś napisał - nie ma idealnego TV - pionek byłby takim gdyby właśnie posiadał jakąś funkcję zwiększającą płynność i zmniejszającą bardzo widoczne rozmazanie ruchu.
Wiem, że AS napiszę, że nie mam racji ale myślę, że spora część uzytkowinków kuro to widzi ale nie przyzna się.
Ja kupiłem kuro i to jak pisałem wyżej naprawdę rewelacyjny TV, super jakość kabla, super dvd oraz sygnału HD. Niestety posiadający tę wadę. I tyle.
pozdrawiam
robbie
 

espero

New member
IFC - intelligent frame creation

jesli dobrze odczytuje ten skrot. Czyli inteligentne tworzenie klatek na podstawie sasiednich. TV interpoluje dwie bedace obok siebie klatki i wstawia pomiedzy nie - jeszcze jedna przez siebie utworzona, stad powstaje zludzenie wiekszej plynnosci. Jesli sie myle, poprawcie mnie...
 

robbiegriger

New member
no faktycznie stary, jest tam ze 150 funkcji poprawiającą płynność

ale ok, poprawię swoją odpowiedź - część widzi, część nie chce widzieć a część poprostu nie widzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asoz

New member
Nie mam Kuro ( jeszcze ) dlatego nie zabardzo chcę się wypowiadać w tej "dyskusji" ale z tego co wiem, nie ma tam funkcji poprawiających płynność,
są za to takie które ją pogarszają i je należy wyłączyć aby obraz był płynny.
 

asoz

New member
I dalej obraz nie jest płynny?! Dla mnie nawet ten obraz, który widzimy na wystawach sklepowych jest ok. No oprócz tenisa, ale to i tak cud, że wogóle widze piłeczkę :p
 

robbiegriger

New member
generalnie to nie ma tragedii, piłka nie smuzy ale ogólna idealna płynność nie jest zachowana. Kupowałem TV z myślą, że plazmy są pozbawionej wad juddera, płynności czy jak to inaczej chcemy nazwać :p
Co do philipsów o których pisałem, miałem okazję oglądać i bawić się dokładnie pilotami kilku telewizorów w MM (mam tam kolegę) i ustawił mi telewizorki obok siebie. LCD philipsa był niestety w tej kwestii (piszę kolejny raz, że tylko wtej) o niebo lepszy. Wystaczył natępujący test - obejrzeć sobie cos w ruchu (np. fragment meczu - jeżdżacej kamery) przez 2-3 minuty i skupiać się TYLKO na ogólnym wrazeniu płynności obrazu, jakby na chwilkę się wyłączyć z otoczenia. Potem przejść na kuro i inne tv, obejrzeć to samo - i zimny prysznic. Niestety widać to wyraźnie. Jestem ciekaw czy w 9 generacji to poprawiono ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asoz

New member
Generalnie w plazmach czas reakcjii jest natychmiastowy. Faktycznie przesuwający się napis na Pioneer'ku nie jest super płynny.
Ale jest taki sam jak na pozostałych TV. Nie jest lepiej, ale nie jest gorzej.
Chociaż Philipsów nie widziałem.
 

robbiegriger

New member
jest podobny do zdecydowanej większości telewizorów albo i lepszy, ale ta "mniejszość" to np. philipsy 100-hercowe. Niestety.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-AS-

New member
robbiegriger napisał:
czytałem calutki forum odnośnie G8, czytałem też fora zagraniczne (głownie niemieckie) i problem z brakiem płynności nie tylko ja zauważyłem.

Ja również czytałem fora zagraniczne i nieliczne problemy ludzi z płynnością zostały wyelimowane po zmianie ustawień. Polecam np wątek o 8G na AVForum.

AS podaje cały czas we wszyskich postach, iż problem polega na złych ustawieniach telewizora - nie tu tkwi problem. Panasonic posiada układ kompensacji ruchu i pod tym względem przewyższa pioneera.

Pioneer nie posiada takiego układu, bo po co naprawiać coś co nie jest zepsute (nie wyważa się otwartych drzwi, przecież).

To konkretnie AS, napisz co może być źle ustawione ?
Pure cinema off, 100 Hz włączone - w PIONKU NIE MA ŻADNEJ INNEJ FUNKCJI POPRAWIAJĄCEJ RUCH. NIE MA !!! Innych funkcji poprostu brak !

Tak, jak napisałem wcześniej - PC, DM oraz wszelkie ulepszacze obrazu wyłączone, to początek. Ustawienia, które stosuję są wklejone w wątku o 8G.

Jak ktoś napisał - nie ma idealnego TV - pionek byłby takim gdyby właśnie posiadał jakąś funkcję zwiększającą płynność i zmniejszającą bardzo widoczne rozmazanie ruchu.

:shock: :shock: :shock:

Wiem, że AS napiszę, że nie mam racji

Przykro mi, ale nie mogę Ci przyznać racji. Posiadam TV od roku i przez ten czas oglądałem na nim dużo sportu, filmów, grałem w gry, etc. Problem, o którym piszesz, nie istnieje na moim TV.

ale myślę, że spora część uzytkowinków kuro to widzi ale nie przyzna się.

:shock: :shock: :shock:

Czy możesz sprecyzować o jaki brak płynności Ci chodzi? Na jakim sygnale - DVD, TV SD/HD, BR, DivX? Czy posiadasz jakiś dekoder w domu? Czy jesteś pewien, że jest on dobrze ustawiony/podłączony? Jakich połączeń używasz?


Wystaczył natępujący test - obejrzeć sobie cos w ruchu (np. fragment meczu - jeżdżacej kamery) przez 2-3 minuty i skupiać się TYLKO na ogólnym wrazeniu płynności obrazu, jakby na chwilkę się wyłączyć z otoczenia.

Uwierz mi, jako fan sportu i właściciel Kuro od roku, oglądałem na nim bardzo dużo sportu - piłki nożnej w szczególności. Ani razu nie zauważyłem braku płynności, może muszę się udać do okulisty w końcu.

Powtarzam jeszcze raz - sprawdź ustawienia TV, dekodera, kable.

Pozdrawiam serdecznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26497 - wystarczy spojrzeć.

Nocna feria barw z pełną ilością szczegółów. Świetnie spisuje się filtr 3+. Nie widać - jak w innych plazmach - osoby siedzącej przed ekranem i jego odbicia na ekranie.
p1070572gq1.jpg



Nie widać żadnych dropów, widać za to świetne przejścia tonalne.
p1070607mo6.jpg
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bardzo widoczne rozmazanie ruchu w KURO?

Musiałeś w takim razie widzieć inny telewizor i po prostu pomylić go z KURO.

Pozdrawiam,
 
Do góry