Pioneer G9

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pamiętajcie, że jak coś już jest bardzo dobre to czasami jest to bardzo trudno zauważalnie poprawić :) Mowa o czerni.

Jeśli chodzi o biel to pewnie mogli ją poprawić ale kosztem czerni a to w końcu ciągle KURO.

Pozdrawiam,
 

jtd

New member
Bez reklam
Nie zgadzam sie z tym. Mysle, ze to kwestia innych rzeczy, ktore naukowcom firmy pioneer nie chcialo sie juz poprawiac. Jasnosc w panelach 8g HDredy jest 2 krotnie wieksza niz w Full HD, a czern jest taka sama!
 

-AS-

New member
Jtd - poczekajmy z wyciąganiem wniosków do momentu premiery i większej ilości opinii. Z tego co ja słyszałem/czytałem, czerń poprawiona jest parokrotnie (jest to mocno zauważalne w przypadku oglądania TV/filmów w kompletnie zaciemnionym pomieszczeniu) oraz kontrast jest poprawiony (a co za tym idzie - jasność panelu).

Szczerze Ci powiem, że ja nie widzę nic złego z jasnościa w KUro. Oczywiście ekran nie jest tak jasny, jak LCD, ale od kiedy LCD jest wyznacznikiem czegokolwiek. Jakbym chciał mieć żarówkę świecąca mi w oczy, gdy oglądam TV, to zdjąłbym klosz z lampki :mrgreen:

Pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Racja plazma przynajmniej dla mnie jest znacznie przyjaźniejsza dla oczu niż lcd. Przy lcd mnie oczy piekły przy plaźmie brak ww efektu gdyż nie świeci w oczy jak żarówka. Ktoś może powiedzieć że są tego plusy i minusy ale dla mnie to tylko na plus bo wreszcie mogę oglądać tv bez zmęczenia.
 

treumatic

New member
Witam Panowie


Czy ktos sie orientuje czy w momencie wejscia 9G na rynek,a nastapi to raczej chyba juz niedlugo,ceny 8G spadna czy nie spadna? Kiedy do Polski wchodzi nowy panel 9G ?
 

boyscout1

New member
Pomocy

Witam, mam taki problem. Zbieram się do kupna plazmy pioneer pdp 4280 xd. Tylko mam kilka wątpliwości.
1)Czy napewno plazma jest lepsza niż lcd? bo bardzo też mi się podoba toshiba 46zf355
2)czy warto teraz kupować telewizor bez full hd,
3) czy warto kupować teraz pioneera 8g jak zaraz ma być dostępna na rynku 9g?

Prosze o jakieś komentarze
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
1) tak napewno jest lepsza niż toshiba;)
2)tak warto kupować tv hd ready bo niewiele jest materiałów full hd a nawet jak są to byc może nie zauważysz różnicy
3)9g będą full hd 50" w zwyż = 2 x droższe niż 4280xa
 

boyscout1

New member
Liptonosz napisał:
1) tak napewno jest lepsza niż toshiba;)
2)tak warto kupować tv hd ready bo niewiele jest materiałów full hd a nawet jak są to byc może nie zauważysz różnicy
3)9g będą full hd 50" w zwyż = 2 x droższe niż 4280xa

OK, ale skad ta pewność że naprawde jest lepsza? widziales na żywo, oba te tv, jak działają?
 

jtd

New member
Bez reklam
kuro jest lepszy prawie we wszystkim, tylko biel i czern w sloneczny dzien bedziesz mial lepsza na toshibie
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Widziałem na żywo, toshiba mnie nie przekonuje, kuro mam w domu. Przed zakupem napalony byłem na toshibę. Do zakupu zbierałem się dość długo i przez dłuższy czas przyglądałem się godzinami różnym telewizorom. Jeżeli miałbym kupić lcd to kupiłbym coś z sony są bardziej dopieszczone. Wybrałem kuro i tego nie żałuję, szczęka opada za każdym razem jak go odpalam. Proponuje prezentacje lub postawić dwa obok siebie a sam się przekonasz i wybierzesz pod siebie. powodzenia
 

espero

New member
witam :)

mam do Was trzy pytanie zwiazane z Pioneerami 5090, mozliwe, ze juz w 5080 byly te funkcje:

1. czy TV posiada funkcje zblizona do Panasonica, dzieki ktorej obraz jest plynniejszy (przez niektorych nazywana "teatr tv")

2. czy TV posiada "inteligentne" rozciaganie ekrany 4:3 do 16:9 (bardziej po bokach, mniej po srodku)

3. czy TV posiada jakas powloke antyrefleksyjna podobna jak py800? czy jest to czysta szyba-lustro?

Z gory dzieki za odpowiedz. W najblizszych dniach zamierzam kupic ten tv, stad moja wielka prosba o w miare szybka odpowiedz. Z gory dzieki :)

Piotr
 

espero

New member
ArtS007 napisał:
W przybliżeniu odpowiedź brzmi: tak.

ArtS :)

dzieki za odpowiedz :)

jesli chodzi o funkcje inteligentnego rozciagania ekranu, to mowisz o "wide"? to jest wlasnie to ustawienie? czy na sygnale SD dziala automat? tzn czy TV sam sie przestawia na odpowiedni format? zakladajac, ze nie jest nadawany sygnal WSS? Chodzi mi o podobna funkcje jak w/w Panasonicu?

pamietasz moze jak nazywa sie ta funkcja zwiekszajaca plynnosc w Pioneerach?

pozdrawiam,
Piotr
 

-AS-

New member
robbiegriger napisał:
Obraz wcale nie jest super płynny i ustawienia tu nic nie pomogą.

Czy powyższe stwierdzenie jest wynikiem Twoich własnych doświadczeń, czy tego co wyczytałeś w necie lub widziałeś w sklepie?

Pozdrawiam
 

robbiegriger

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

na podstawie właśnych doświadczen posiadania 5080XD ... poprostu pioneer nie ma żadnego układu kompensacji ruchu - fakt, obraz ma rewelacyjny, kolory niesamowice naturalne, pieknĄ głębie i czerń ale płynność niestety nie. Pure cinema nic tu nie pomoże.
Ten kto mówi, że pioneer ma płynny obraz nie widział (lub sam się oszukuje) np. lcdków philipsa (które sa pod tym wzgędem I TYLKO POD TYM kilka lat świetlnych do przodu)

pozdrawiam
robbie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry