Pioneer G9

asoz

New member
RheeTCT napisał:
A no właśnie - prestiż.Co za orzydliwe słowo.Kwintesencja snobizmu.
To, że kogoś stać na coś pożądnego, prestiżowego i z najwyższej półki nie znaczy że jest snobem. Snobem jest osoba która tak jak napisał Liptonosz zbytnio obnosi się ze swoim bogactwem.
A idąc twoim tokiem RheeTCT nigdy nie kupimy nic dobrego bo przecież Fiat nie jest 4 razy gorszy od BMW. Przecież też dowiezie nas z punktu a do b.
A jednak ktoś te auta kupuje i nigdy bym nie pomyślał nazywać ich snobami.
Wracając do Pioneer'a. Robią najlepsze TV więc się cenią. Niestety jak widać, później za każdy 1% jakości płacimy słono. Ale tak jest a jeśli ci to nie pasuje no to zostaje ci "Fiat"
PS Często bywa tak że nazywamy kogoś snobem tylko dla tego że mu zazdrościmy... a to już gorsze niż sam snobizm.
 

-AS-

New member
Mabri napisał:
Jeżeli nowy Pioneer full hd na polskim rynku będzie droższy od Panasonica 50PY800P o około 800 zł, to ja na to jak na lato. :)

Chodziło mi o Panasonic TH-50PZ800. Ceny w necie to ok 2000-2200. Cena w dobrym sklepie ok 2300-2400.

Pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
Oto przykład : Panasonic TH-50PY700 (przed erą 80,85,800-topowy model fullHD) cena 6400 zł vs Pioneer PDP-LX508D (najniższy fullHD)cena 15000 zł(wg.skąpca-ceny obecne).Ile to procent pierwszej ceny?Gołym okiem widac ,że grubo ponad 100%.Najnowszy Panas PY800 ma kosztowac ok. 7500(więc dokładnie 50% ceny kuro).A to przecież następna generacja.
asoz-całkowicie wypaczasz sens moich wypowiedzi.I kolejny raz ktoś przypisuje mi coś wziętego z sufitu,w dodatku zachowując się niegrzecznie.Nikomu niczego nie zazdroszcze,sam kupuję wyłącznie produkty najwyższej jakości,ale nie daję sobie robic wody z mózgu.BTW -ne jeżdżę Fiatem,ale nie wchodzmy na motoryzację ,bo tu dopiero będą emocje.
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Najlepszym przykładem jest Seat, Vw i Audi. Niby część podzespołów ta sama a efekt końcowy drastycznie inny. Kto ma Audi ten wie:p Ceny też się drastycznie różnią.

Powtórzę się ale najlepiej jest porównać docelowe tv obok siebie i ocenić samemu co dla nas jest tak na prawdę istotne oraz czy warto dołożyć do droższego produktu.
 

-AS-

New member
Co tak naprawdę starasz się udowodnić, RheeTCT? Tak, jak napisałem - jak wydaje Ci się, że Pioneer jest dla Ciebie za drogi, albo niewystarczająco dobry, to po prostu go nie kupuj. Kup Panasonic'a skoro uważasz, że jest porównywalny. Nie rozumiem Twojej "krucjaty" przeciwko Pioneer'owi. Możesz do nich napisać mail'a, jak bardzo czujesz się pokrzywdzony. Możesz też napisać mail'a do Maybach'a, że robią bardzo drogie samochody, które przecież nie są X razy lepsze.

Tym bardziej mnie dziwią Twoje wypowiedzi jako, że (tak jak napisałem) Pioneer obniżył ceny o ok. 30%.

Ja również chciałbym mieć super TV za darmo, albo za 100zl, ale jest to niemożliwe.

Jeżeli uważasz, że jestem "snobem", bo kupiłem sobie TV Pioneer'a, to proszę Cię bardzo. Płakać nie będę. Mogę Ci napisać jeszcze więcej, za swój TV zapłaciłem prawie 2100 funtów prawie rok temu (42" HD Ready), teraz dołożyłbym 300 funtów do tego i miałbym 50" Full-HD nowej generacji. Na to wychodzi, że jestem mega-snobem! Trudno. I tak, w dalszym ciągu, za każdym razem jak włączam swój przereklamowany-snobistyczny-za drogi-nie wystarczająco dobry telewizor mam uśmiech na twarzy... i nie musze bawić się w poskramiaczy "zielonych węży" :mrgreen: Czy moja rodość jest warta dodatkowych pieniędzy? Oj, tak!

Pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Ja myślę że nie ma co dramatyzować bo na pewno nie zabraknie punktów gdzie będzie można kupić kuro 9g, już bez przesady w Polsce mamy solidne salony sprzedażowe i tam pewnie będzie można kupić omawiany tv.

Sam uwielbiam kupować w dobrych sklepach, obsługa, słowność wiedza sprzedawców powoduje że czuje się bezpieczny. Zdażyło mi się też zrobić zakupy w sklepie ala stragan i mocno tego żałowałem kiedy doszło do reklamacji, dlatego teraz wole zapłacić więcej ale mieć spokojną głowę i pewność że sprzedawca zawsze bardzo chętnie mi pomoże.
 

Hejma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No prosze TV jeszcze nie ma a juz takie emocje. A co do porównania jakości Panasonic seri 700 do G8 to... nie będe komentował :)
 

RheeTCT

New member
Ja pier....Ludzie !!!Przecież nic nie rozumiecie o co mi chodzi!
Nie mówię o jakości,sklepach,snobizmach itd.Chodzi o zjawisko rynkowe - sposób prowadzenia gry rynkowej,który mi się nie podoba.I skończcie z tymi osobistymi wycieczkami.
 

maniekk

New member
Panowie może trochę wyluzujcie bo dyskusja zaczyna przypominać te z wątków politycznych onetu czy wp.......:hmm:
 

Mabri

New member
Faktycznie - dyskusja na temat Pioneera przypomina mi rozmawianie z członkiem jakiejś sekty.
Panowie - to tylko telewizor.
Faktycznie - bardzo dobry, może i najlepszy na rynku. Czy to powód, żeby wgniatać w ziemię kogoś, kto twierdzi, że nie jest lepszy o 100% lub 50% polskich złotych od konkurencji.
Niestety - zarabiamy tyle ile zarabiamy i w naszych warunkach liczy się bardziej stosunek jakość\cena. Czy w tym bryluje Pioneer - moim zdaniem nie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Liptonosz napisał:
[...] widziałeś kiedyś tv który z tyłu jest metalowy? Ja nie...
Grundig Xephia.

Do AS: podejrzewam, że mówisz o cenach sugerowanych w materiałach promocyjnych. Poczekajmy więc może na ceny sklepowe.

Co do sprzedaży w specjalizowanych punktach, to pragnę ponownie przypomnieć, że tę samą śpiewkę słyszeliśmy rok temu w stosunku do serii G8. Wystarczy zajrzeć na początek wątku o serii 8G. Nie świadczy to oczywiście o tym, że teraz będzie tak samo (czyli Pioneer w MM), ale podejrzewam, że tak. Tym bardziej, jeśli w ślad za nową serią idą niższe ceny. Skoro do tej pory można kupić LX 60" z serii 7 w MM, to dlaczego nie można kupić dziewiątki, która będzie tańsza?

ArtS :)
 

-AS-

New member
Polska ma chyba troche inne zasady, niż np UK. Tutaj modeli Full HD (LX) nie kupisz w supermarketach, tak samo jak nie kupisz 428xd (a 508 juz tak :confused: ), tylko 4280xd. Niemniej jednak, zobaczymy jak będzie. Niewiele już zostało.

Co do ceny - wydaje się, że ta cena jest ceną końcową, jako, że parę osób już zamówiło 5090 za taką właśnie cenę.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ależ się rozpętało piekiełko ;)

A Artsowi chyba chodziło jednak o coś innego :)

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie polegał tylko na opiniach sprzedawcy nawet najlepszego, który da mu kawkę i ciasteczko w pięknym salonie z drogich marmurów - przynajmniej nie ja i nie w kwestii TV za ca. 10 K PLN.

Ja się muszę sam upewnieć czytając takie fora jak to czy dziesiątki innych na co w ogóle spojrzeć.

Może teraz ja trochę przejaskrawię ale nie słucham w ogóle sprzedawców w takich tradycyjnych sklepach :cool:

Ja nie idę do sklepu dowiedzieć się co kupić i dlaczego, ja przekraczając jego próg już wiem co chce kupić, jaki dokładnie model i wiem mniej więcej ile mogę za niego zapłacić bo wcześniej przez miesiąc śledziłem ceny :)

I teraz jeśli upewnię się, że jest 5 sklepów, które oferują ten sam towar na takich samych zasadach gwarancyjnych (czyli towar z legalnej dystrybucji z wszelkimi papierami, gwarancja 24 miechy) to kupuję tam gdzie najtaniej i finał.
O każdym z tych sklepów mam setki opinii, wyciągam to co mnie interesuje i kupuję.

Odrzucam sytuację, że ktoś mi pociska TV tańszy 500 zł ale bez polskiej gwarancji i papierów - to w ogóle nie wchodzi w grę.

Chodzi o te właśnie 5 sklepów, które oferują mi dokładnie to samo z tym, że w jednym dostanę kawę i ciacho na marmurze a w innym mogę zerknąć na szary karton w magazynie.

Jak sami wiecie nawet w tych 5 sklepach ceny mogą się bardzo różnić.

Pozdrawiam,
 

jtd

New member
Bez reklam
Po pierwszych relacjach osob ktore widzialy ten model w grze, jestem troche zawiedziony zmianami jakie dokonala firma pioneer w 9g wzgledem 8g. Kilka miesiecy temu dalo sie jeszcze slyszec o skoku takim, jaki byl od 7g do 8g, ale to jednak nieprawda. Ta slynna czern 5-krotnie wieksza zdaje sie byc dla widza raczej niezauwazalna. Podobno urzadzenia optyczne wykazuja 5-krotnie lepsza czern, ale czy my to urzadzenia optyczne?
Najwieksza bolaczka Kuro, mianowicie jasnosc panelu pozostala taka sama, znow sie bedzie slyszalo glosy o slabej bieli w sloneczne dni.
Filtr antyodblaskowy pozostal ten sam, szkoda ze chociaz to nie zostalo poprawione, widac pracownicy pionnera liczac na angaz w panasonicu nie bardzo mieli ochote starac sie popracowac nad 9g. Ktos powie ze zmienil sie pilot, ze telewizor jest chudszy o pare cm, no faktycznie pilot teraz bedzie ladniejszy, telewizor bedzie lzejszy i zgrabniejszy, ale czy to o to chodzi przy zmianach generacji?

Troche dziegciu przyda sie firmie pioneer na zakonczenie produkcji marki kuro, widac od tych zachwytow nad 8g pomysleli, ze nikt juz nie wypusci lepszego telewizora od nich przez dziesieciolecia i zasneli w blogim snie w czerwcu zeszlego roku.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o czerń, to rzeczywiście poprawa może by na granicy naszej percepcji. Nie znaczy to jednak, że nic nie dokonano. Po prostu skok z serii 7. do 8. był tak duży, że trudno go powtórzyć. Jakość bieli musiała ucierpieć, skoro czerń uzyskuje się poprzez stosowanie specjanych przesłon. Nie zawsze nowa generacja oznacza rewolucyjne zmiany. Zdarza się, że nowością są jedynie nowy wygląd, modyfikacja wyposażenia itp. elementy.

ArtS :)
 
Do góry