Pioneer G8

remarquee

New member
Masta_J,
Gusta rzecz względna :) Ja nie wyobrażam sobie oglądania TV na 50'' z 2,5-3 metrów. DVD jeszcze może być. No chyba że ktoś ogląda tylko 8 kanałów HD :) Poza tym KURO to teraz nie tylko plazmy. To także LCD. Czy LCD Kuro też byś kupił bez oglądania :D:D. Wiem że to wątek o plazmach ale takimi kategorycznymi swierdzeniami mozesz kogoś wprowadzić w błąd. Nie myślałeś nigdy o tym?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nio o 2,5 metra nie mówię, ale sam oglądałem analogową kablówkę z 3 metrów i No Problemo :eek:k:

Good point z tymi LCD KURO - nigdy o tym nie myślałem ;)

Ale wątek jest o plazmach więc liczę na czytających :cool:

Pozdrawiam,
 

rdob666

New member
Dziękuję Wam za pomoc.
Zrobie tak jak piszecie - porozmawiam z KIKI'm o prezentacji 4280 i napewno go kupię. Z kilku problemów związanych z wyborem technologii forum rozwiało prawie wszystkie - dziękuję.
Jedynym z dylematów pozostaje problem nasłonecznienia w moim mieszkaniu. Tak jak pisałem, skrajną sytuacją były bardzo słoneczne poranki latem gdzie słońce bezpośrednio padało na CRT. Najczęsciej rezygnowałem z oglądania lub uruchamiałem rolety :)
W tej chwili nie mam takiego problemu o żadnej porze dnia.

Jak tylko kupię TV podzielę się opinią :)
Pozdrawiam

P.S. Widziałem ostatnio Panasonica 42PV8 - strasznie migotał. Natomiast obraz z Panasonica 42PZ800 (sygnał z SD z anteny "blokowej") wyglądał bardzo przyzwoicie.
 
Ostatnia edycja:

macinus

New member
Pilne!!
Chciałem podłączyć mojego 5080xa do pc. Kupiłem przejściówkę DVI-HDMI i kabel HDMI. Podłączyłem i brak obrazu. Włączyłem wejście HDMI w opcjach (input 3). Przełączałem rodzaj sygnału na PC i wideo i nic. Komp wykrywa Pioneer PDP i rozdziałka też jest ustawiona. Jak przełączę typ sygnału na PC to pisze że brak sygnału wejściowego. Pomózcie.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@macinus,

wejścia hdmi akceptują według instrukcji tylko takie tryby:

640 x 480 (VGA) 60 Hz
800 x 600 (SVGA) 60 Hz
1024 x 768 (XGA) 60 Hz
1360 x 768 (Wide - XGA) 60 Hz​
1280 x 1024 (SXGA) 60 Hz

może pomoże zmiana oświeżania i rozdzielczości karty w pc
 

macinus

New member
Ustawiłem rozdzielczość dla pioniera 1360x768 60hz. Ciągle brak obrazu. Nie wiem już co może być nie tak. Może coś z przejściówką z dvi na hdmi lub kabel hdmi-hdmi jakiś nie taki. W instrukcji pisze że może być pc podłączony do terminala hdmi. Mam wybrany sygnał z pc i pisze bark sygnału:(
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Może spóźnione, ale dodam, że Kuro nie musi być taki boski i kasować rywali na prezentacjach. U mnie przegrał, poprostu różnica w cenie nie była adekawatna do różnicy jaką widziałem między tv. Także nie ma co dokońca ulegać magii firmy i postarać się o szczere porównanie, u mnie żona, zracji, że nie naczytała się "ochów i achów" nad Kuro i innymi, pozostała ostoją rosądku i trzeźwości w wybieraniu i cóż Kuro nie był wart dopłaty, wygrał Panas (oczywiście podkreślam na moim sygnale czyli na kablówce analogowej).
Nadmienię, że wybór nie był podyktowany brakiem kasy, te kilka tysiaków więcej leżało w szufladzie, gdyby mnie tak zachwycił, to by sięnie ostały, ale....stało się inaczej. Także prezentacje są jak najlepsza sprawą zwłaszcza w razie wątpliwości, a nie stanowią jakiegoś większego wydatku i warto, tylko trzeba pamiętać by choćby spróbiwać spojrzeć na to bezstronnie, bo faktycznie jak ktoś jest mocno nastawiony na dany model, to może być mu trudno realnie ocenić wybór ;)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
ustaw tą z końcówka 720 i odswieżanie chyba 60hz wtedy wygląda najlepiej, do tego jak masz wistę to ustaw skalowanie czcionek do 125% i masz bajeczkę:)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@macinus,

opisz jaki komputer podłączasz do tv, jeśli stacjonarny to jaka karta (tzn. z jednym czy dwoma wyjściami). wybacz łopatologiczność:

1. stacjonarny - zakładam, że masz dwa wyjścia i do jednego podłączony monitor normalny a do drugiego tv. jeśli tak sprawdź czy w sterowniku karty uruchomiłeś drugie wyjście z karty i jak jest ustawiona tam roz, odświerzanie

2. notebook - zakłada, że w tym przypadku podłączasz tv do wyjścia na monitor z notebooka. sprawdź czy uruchomiłeś tryb wyświetlania na dwa monitory (ekran notebooka i monitor zewnętrzny), najczęściej przełącza się te tryby poprzez klawisz Fn i któryś funkcyjny (masz to opisane w instrukcji notebooka)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm chcesz mnie podkablować Kikkiemu? :> ;)
prezentacja była na wiosnę tego roku, ale wspominałem o niej teraz, bo wyżej zauważyłem pewne rozterki i stwierdzenie, że jak ktoś bierze pod uwagę Pionka to taka prezentacja niemal zbędna i i tak pionek wygra ;)
wszystkie były 42" Pioner 428 xa (jak nie pomyliłem numerków), JVC V80 (chyba), no i Panasonic PV80 i ten ostatni wygrał, mogłem nieco namieszać w nazwach tych modeli, ponieważ ustalaliśmy sporo telefonicznie i jeszcze kilka innych modeli w rozmowie się przewijało, a nie zapisałem sobie dokładnie nazw przegranych, ale chyba jakoś tak to było. Co nie zmienia, że prezentację u Kikkiego będę polecał zawsze, choćby i m.in. dzięki tym miłym kontaktom telefonicznym, dzięki którym omowiliśmy wiele modeli i ustalili sporo spraw nim doszło do definitywnej prezentacji ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ostatnio szwagier kupił tego Panasa - dokładnie ten sam model.
W porównaniu nawet do mojej 50" - PRZEPAŚĆ - dla mnie warta każdych pieniędzy :D

Piszę całkiem poważnie - porównywałem tylko DVD akurat bo nie było żadnego sygnału ale nawet nie było czego porównywać - mam nadzieję, że szwagier tego nie przeczyta bo sam mu tego Panasa poleciłem :cool:

Pozdrawiam,
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No właśnie dla ciebie przepaść jak rozumiem w jakości, a dla mnie była przepaść w cenie do której brakowało mi tej przepaści w jakoście. Żeby mnie nie zrozumiec mnie źle, nie twierdzę, że Pionek był zły, ba widziałem, że był nieco lepszy (wg mnie) ale nie na tyle by dopłacać do niego taką kasę. Właśnie po to są takie prezentacje, by każy mógł swobodnie, w swoich warunkach, na swoim sygnale, nawet ustawienie sobie dopasowując osądzić czy woli dopłacać, aż tyle, czy jednak będzie mega zadowolony (jak ja) z tąńszego a z pozostawionej kwoty załatwić sobie jeszcze coś co może nam sprwaić dużo szczęścia, lub poprostu mieć jako zabezpieczenie finansowe, a może jakiś początkowy kapitał na którąś z przyszłych generację tv ;)

Acha miałem i DVD porównywane, ale naistotniejsze było dla mnie SD, bo jakby nie było to stanowczo najczęściej oglądane przeze mnie źródło, a wiadomo, że ono jest najgorszej jakości, a jak na najgorszym sobie tak radził jak widziałem.... to już wiadomo, że lepszy sygnał to tylko lepiej, a że różnice nie uzasadniały różnicy ceny..... cóż też sprawa gustu, ale o tym się nie dyskutuje, za to bierze się na to prezentacje :D :eek:k:
 

macinus

New member
Nie wiem co było nie tak, ale jeszcze raz wszystko poustawiałem (1360x768, 720p, w tv sygnał PC itd.) i... Obraz masakra:)) Oglądnęliśmy wall-e-go w 720p i cudo. Ehh. Pięknie to wszystko wygląda:)) A kablówka analog też b. dobrze. Muszę jeszcze tylko poszukać jakiś ustawień i popróbować.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pioneer prawie zawsze będzie wyglądał lepiej.
Kwestią jest właśnie zdecydowanie się na wydanie większych pieniędzy za wyższą jakość Pioneera.

Dla mnie różnica w jakości była ogromna a gdybym porównywał do kuro 42" to pewnie byłaby jeszcze większa.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mógłbym pominąc to prawie bo nawet na Twoim przykładzie widać, że było lepiej na Pioneerze.
Znaczenie ma tutaj raczej jakość sygnału i tego co z niego uzyskamy na Kuro.

Pozdrawiam,
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Zgadzam się z Tobą. I to "prawie" chciałem głownie odnieść do wspominanej różnicy w jakości a różnicy w cenie i osobistych wyborów.
 

MoNo

New member
Witam szanownych pioneerowiczów.

Na moim 508 chyba coś chyba się wypaliło. Po wyłączeniu jakiegokolwiek źródła obrazu, na czarnym ale włączonym telewizorze zobaczyłem dziwny pasek (lekka różnica w czerni) na dole ekranu i jakieś dziwne zarysy w lewym dolnym rogu (jakby że to może być logo tvn 24, ale kto to wie). Podejrzewam, że coś się mogło wypalić. Dodam, że przy normalnym oglądaniu z sygnałem tego nie widać, bo jakby było widać to chyba bym się załamał.

Puszczałem Wzornik Wideo przez około 1,5h ale poprawy zbytniej nie ma. Czy to już na zawsze tak zostanie czy można coś z tym zrobić ? (np. zapuścić wzornik na 10h:D). Orbiter mam oczywiście włączony cały czas.
 
Do góry