Pioneer G8

Liptonosz

New member
Bez reklam
9G musi być wypas. Z 8G jestem bardzo zadowolony, właśnie jedzie do mnie transformers na BR, może wrzucę fotki. Gdybym miał większy pokój na pewno mocno myślałbym o 9G. BR na 9G musi wyglądać oszałamiająco. W każdym razie 8G jest ultimate !
 

asoz

New member
Mówcie, tylko szczerze, czy na waszych KURO czerń jest idealnie czarna czy... :D

Chcę wiedzieć, czy to kwestia ustawień, czy... ;)
 

jaceloth

New member
czytam te posty i czytam. zastanawiam się o co chodzi z tymi zarzutami co do braku płynności w kuro. jestem kibicem i na swoim 508xd oglądam bardzo często sport. mimo wzmożonej obserwacji na obrazie dynamicznym jakim są mecze piłki nożnej, siatkówka, tenis itp. nie zauważyłem żadnego braku płynności. wręcz przeciwnie, wydaje mi się, ze tv radzi sobie z tym doskonale. to samo na dvd. mój sygnał to polsat cyfrowy.
 

motobartcompany

New member
jaceloth napisał:
czytam te posty i czytam. zastanawiam się o co chodzi z tymi zarzutami co do braku płynności w kuro. jestem kibicem i na swoim 508xd oglądam bardzo często sport. mimo wzmożonej obserwacji na obrazie dynamicznym jakim są mecze piłki nożnej, siatkówka, tenis itp. nie zauważyłem żadnego braku płynności. wręcz przeciwnie, wydaje mi się, ze tv radzi sobie z tym doskonale. to samo na dvd. mój sygnał to polsat cyfrowy.

Mam 5080XD i TV absolutnie nic nie przycina i jest wszystko idealnie płynnie.
Podzielam twoje zdanie.

Dodam, że jestem graczem, więc wzrok mam na takie sprawy wyczulony.

Playstation 3, xbox 360, Biały N-box, DVD. Wszystko hula idealnie.
 

remarquee

New member
To raczej nie chodzi o brak płynności. Kwestia sygnału. To co od razu rzuciło mi się w oczy to jakby mały efekt rozmazania obrazu przy ruchomych obiektach przy sygnale SD. Przy DVD jest dużo lepiej i ten efekt jest minimalny. Z tą czernią to bym jednak nie przesadzał :) Może jest to najlepsza czerń na rynku jeżeli chodzi o plazmy i lcd ale do CRT raczej nie można tego porównać. Czyli w skali bezwzględnej powiedzmy że jest średnio/dobrze. Mi osobiście najbardziej przeszkadza delikatny szum. Jak ktoś nie widzi to proponuję przełączyć na przykład na DVD przy wyłączonym odtwarzaczu. Jeżeli ujrzycie jednolity ciemno szary (dla niektórych czarny :) ) obraz to ja swój telewizor oddaję :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
heh... dzis zrobiłem sobie dłuższy spacer po saturnie. Oglądałem wszystkie wystawki z telewizorami, skupiłem się głownie na sony. Wystawka oczywiście fajna, łądne hd jako demo. Przyglądałem się modelowi W4500. Obraz jak obraz na lcd pewnych rzeczy się nie da przeskoczyć. Swoją uwagę skupiłem głównie na "płynności" obrazu. Myślę że jeżeli ktoś uważa że obraz na lcd z udziałem systemu polepszającego płynność jest super to albo ma dziwne wyobrażenie płynności albo głupio mu przyznać że kupił shit. Inaczej tego wytłumaczyć nie umiem... Film demo wyglądał jak jakiś wyalienowany, jak przyspieszony. Turbo płynnośc o tak bym to nazwał. Na moje oko ten system działa tak jakby chciał ruch najpierw spowolnić a później tak go rozłożyć żeby był bez rozmyć=płynny... Sorry ale nie widziałęm w życiu przedmioty w ruchu który by był widoczny tak jak to przedstawia tv z układem 100hz.

Być może obraz jest płynny (mam na myśli sztuczny) ale jak dla mnie ma się to nijak do rzeczywistości. Mnie się to nie podoba. Z góry uprzedam nie wdaję się w dyskusje a moja wypowiedź to moje prywatne przemyślenia które zapewne moga być odmienne niż wielu osób.

pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
odnośnie szumów proponuję pozmieniać ustawienia. Być może coś je uwypukla. Ja na swoim egz nie widzę nic takiego tym bardziej na czarnym ekranie, jest idealnie jednolity
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@remarquee

oddaj tv,
mam co prawda G9 ale sprawdziłem na tym wyłączonym dvd i nic. absolutnie równomierana czerń/szarość, jak kolwiek to nazwać :) ,
albo mam zły wzrok.
 

ivf

New member
remarquee napisał:
Mi osobiście najbardziej przeszkadza delikatny szum. Jak ktoś nie widzi to proponuję przełączyć na przykład na DVD przy wyłączonym odtwarzaczu. Jeżeli ujrzycie jednolity ciemno szary (dla niektórych czarny :) ) obraz to ja swój telewizor oddaję :)
może to kabel słabej jakości tworzy szum? albo sam odtwarzacz? co do kabla - może być winny nie tylko kabel łączący odtwarzacz z tv.. na kabel z odtwarzacza wpływać może również każdy inny słabo ekranowany kabel - szczególnie antenowy (czasami EURO). spróbuj poodłączać wszystkie kable podczas wspomnianego testu..
 

remarquee

New member
Może i bez sensu ale szum i tak jest :) Oczywiście im odległość większa tym mniej to przeszkadza. Poza tym z tego co tu wyczytałem to nie tylko ja to widzę. Niektórzy to dostrzegają inni nie. Pierwsze wrażenia jednak mam takie że przewaga nad porządnymi LCD (w tym samym przedziale cenowym) nie jest aż tak dramatyczna. Np na 42PFL9632 Philipsa obraz SD wydaje się czystszy. Możliwe że jest to wynik tego że Philipsa widziałem na cyfrowym UPC a u siebie mam tylko analog z Aster także mam nadzieję, że to się jeszcze da poprawić trochę. Inna sprawa że telewizor ma 1 tydzień także zobaczymy co będzie dalej. Nie żebym był niezadowolony. Ja tylko zwracam uwagę, że pewne cechy bagatelizowane przez niektóre osoby na tym forum występują w plazmach pioneer'a i tyle. Inne telewizory też mają swoje wady. W pioneerze mi osobiście przeszkadza właśnie taka drobna kaszka na ekranie no i delikatne bzyczenie no ale bzyczą chyba wszystkie tv łącznie z LCDkami. Poza tym obraz naprawdę mi się podoba bo jest bardzo bliski tego co chciałem osiągnąć, a że w tej chwili cała moja konfiguracja to telewizor i kabel z aster, to może być już tylko lepiej :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Polecam wrócić w tym wątku do wypowiedzi -AS-'a, pisał on, że po jakimś czasie użytkownia TV ewentualny szum się "uspokaja".

Pozdrawiam,
 

remarquee

New member
Tak, czytałem to i mam nadzieję że to prawda. Jeżeli się to potwierdzi to na pewno dam znać bo jak dotąd nikt jasno nie napisał, że widział szum i po jakimś czasie on ustąpił (no chyba że coś mi umknęło:) )
 

motobartcompany

New member
Słabo czytałeś chyba ten wątek. Jest dość obszernie napisane kilka razy. że na początku są dzikie piksele po pewnym czasie matryca się uspokaja.

Ja osobiście nie widze żadnego szumu. W sumie nie wiem nawet o co chodzi.
Na początku faktycznie na czarnym tle były czerwone kropki. Po pewnym czasie wszystko znikło. Jeżeli to o to chodzi.
 

remarquee

New member
Wątek zbliża się do 200 stron także nie twierdzę że którejś wiadomości mogłem nie przeczytać. Jeśli jest tak jak mówisz to pozostaje mi tylko cierpliwie czekać :) Z drugiej strony piszesz, że nie wiesz o co chodzi a potem mowa o czerwonych kropkach na początku użytkowania. U mnie te kropki są raczej zielonkawe ale tak czy inaczej dzięki za informację.
 
Do góry