Pioneer G8

Liptonosz

New member
Bez reklam
Fakt podstawkę mogliby dorzucic, ale w niektórych modelach dają podstawkę za free. Nie dziwi mnie fakt że do tv za kilkanascie klocków nie dają podstawki bo to normalne że ten kto ma to to ma i kupi. Ta podstawka chyba jest bardzo solidna nie ? Może dlatego dali ją oddzielnie, żeby obniżyc koszty tv bo większości i tak ona jest bezużyteczna a tym sposobem obnizyli cenę. Mogli przecież dac cenę o kilka stów większą i nie byłoby dyskusji;)

Swoją drogą zajrzałem tu w innej sprawie. Minęło już kilka miechów i nadal kuro mnie zachwyca. Jest spektakularne, sd jak sd ale hd i gry... bajeczka ! Dawno nie byłem zadowolony z jakiegokolwiek zakupu tak jak z kuro. Piękna sprawa.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
...która i tak ląduje w garażu i się kurzy:p
gdyby moja wersja była bez głośników nawet bym się nie zastanawiał i brałbym bez. Sam ekran wygląda znacznie lepiej moim zdaniem.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
nie żebym się wymoądrzał ale o gustach się nie dyskutuje. mnie bardziej się podobają pionki bez głośników. sam nie mogłem się długo zdecydować czy wolę podstawkę czy wieszak i wcześniej kupiłem plazmę (oczywiście bez podstawy) poprzymierzałem i zdecydowałem się na podstawę i pozostałem bez głośników. wydaję mi się, że możliwość kupienia osobno ekranu, głośników, podstawy jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem, tym bardziej, że wszystkie elementy są dostępne.
 

mmxrop

New member
Witam - czy jest gdzieś dostępna instrukcja obsługi w pdf do PDP 428XD ale po polsku - szukam po sieci i nie mogę trafić , z góry dziękuję za informację
 

maciekk@maciekk

New member
46PY85 vs PDP-5080XA

Jak byscie mnie zniechecili do rezygnacji z PDP-5080XA na rzecz Panasonica 46PY85 pomijajac wielkosc ekranu ? :)
Maciekk
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Instukcja do 428Xd jest dostępna - pisz na priw.

===============================
maciekk@maciekk
Ja wybierałbym zdecydowanie do Twoich potrzeb Pioneera
 

Fixxxer

New member
Help

mam mały problem ... chciałem wejść do menu serwisowego w moim 5080xa i obejrzeć licznik. Skorzystałem z tego opisu.... :

1 Wyłączyć tv w poz. standby.... i wcisnąć przycisk Home Menu
2 W ciągu 3 sek. włącz tv , pojawi się Integrated Menu.
3 Przytrzymać przycisk display do momentu wyświetlenia u góry ekranu Final Setup .
4 następnie strzałkami prawo lewo do czasu aż pojawi się yes w dolnym menu.
5 Przytrzymać enter dopóki menu nie zniknie.
6 Poczekać 1 min.
7 Wyłączyć tv przyciskiem głównym i odłączyć zasilanie na co najmniej 5min .



przy czym doszedłem tylko do punktu drugiego na dole wyświetliły sie jakieś cyfry z końcówkami bps. Przeleciałem je ze dwa razy strzałkiami i ostatecznie wyłączyłem tv bo nigdzie nie było licznika:D. Czy te parametry mogły ulec zmianie ? czy raczej nic sie nie przestawiło? Ewentulanie jeśli ktoś bedzie tak miły niech zerknie jakie ustawienie jest u niego po wejściu w tę funkcje to ją poprawie.
Dzięki
M
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wiem gdzie znalazłeś ten opis i do czego to w ogóle służy.
Przepis na sprawdzenie licznika był w tym wątku opisywany wielokrotnie i nie jest to ten Twój opisany.

Do czego miałby służyć punkt 7?
Co po tym odłączeniu zasilania na 5 minut?

Pozdrawiam,
 

Fixxxer

New member
Masta_J napisał:
Nie wiem gdzie znalazłeś ten opis i do czego to w ogóle służy.
Przepis na sprawdzenie licznika był w tym wątku opisywany wielokrotnie i nie jest to ten Twój opisany.

Do czego miałby służyć punkt 7?
Co po tym odłączeniu zasilania na 5 minut?

Pozdrawiam,
potem doczytałem ze to bodaj resetowanie ustawień fabrycznych


szczegóły tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=238544&postcount=1565
 

maciekk@maciekk

New member
W ogole to bez sensu ze ten caly watek to jeden dlugi watek!
Ktos tu napisal ze przeczytanie go zajelo mu ponad 6 godzin :).
Przydal by sie jakis podzial ale nie o tym w sumie chcialem...

Zdecydowalem sie na pdp-5080xa. Nie robilem zadnych testow, uwierzylem w to co tu piszecie. Rozmawialem tez z kilkorgiem osob min. z KIKI.
TV jest u mnie w domu. Zakup w EuroAGD ze wzgledu na raty 0% i cene ktora byla najnizsza (6696zł) i w sumie taka sama jak w kilku innych miejscach . Malo formalnosci szybko zalatwiona sprawa. Przywiezli do domu dali sparwadzic czy nie poobijany a na sprawdzenie i wymiane mam jeszcze 7 dni. Zabrali starego klamota ;-)
Oczywiscie jestem wsciekly za koniecznosc dokupowania podstawki ale o tym juz bylo :)
Sprawdzilem tez "przebieg" ...zdecydowanie nie uzywany :)

Pierwsze wrazenia:
Obraz TV ...co tu sie mozna spodziewac. Kilka stacji nadaje przyzwoicie to i obraz jest jak najbardziej ok. Sygnal pochodzi z kablowki...wszyscy wiedza jak to u nas wyglada. Ogolnie jest ok ale zmiana telewizora z lampy nie przynosi wlasciwie specjalnych rewelacji. Ot po prostu duzy ekran ;-). Przy okazji ...jak juz sporo osob pisalo 50" wydaje sie olbrzymem i troche sie tego obawialem. Odleglosc u mnie to ok 4m. Okazalo sie ze to bardzo dobry rozmiar i swietnie sie oglada !
Obraz z DVD...no tutaj juz zaczynaja sie roznice. DVD ustawione na progresiv podlaczone przez component. Obraz wyglada naprawde swietnie i juz mozna sie zaczac zachwycac ;-) Proponuje obejrzec film "Baraka". Nawet w wersi DVD jakosc naprawde powala. Inne filmy rowniez zachwycaja jakoscia obrazu. Niestety moje wlasne produkcje (www_maciekk_pl, www_itv12_pl) juz tak swietnie nie wypadaja. Widac roznice w realizacji zdjec. Inne kamery, oswietlenie, kodowanie itp. Krotko mówiąc Pioneer obnaza niedoskonalosci ;-)

Niestety nie mam obecnie nic w wysokiej rozdzielczosci ale takie rzeczy mozna sobie poogladac chocby na wystawch sklepowych i tu juz watpliwosci w o gole nie ma.

Telewizor swietnie oddaje kolory choc troche trzeba sie pobawic z ustawieniami. Niestety ustawianie na oko jest dosyc trudne bo jest troche roznych suwaczkow. Zdecydowanie przydala by sie optyczna kalibracja ;-).

Menu ustawilem w wersji na jezyk angielski bo po polsku to nie wiem kto to tlumaczyl ale nie mozna sie czasem polapac o co chodzi :)
Przydal bys sie tez lepszy opis roznych opcji z menu bo tak naprawde to nie wiadomo jak co poustawiac. Zwykle wlaczam i patrze co sie dziaje i na tej podstawie podejmuje decyzje ;-)

Podsumowujac pierwsze moje wrazenia....jestem zadowolony i polecam zakup Pioneera serii kuro . Uwazam jedynie ze ceny sa zbyc wysokie i wziete z sufitu. No ale i tak tendencja jest znizkowa :)
To tyle.

Pozdrawiam
Maciekk
 
Ostatnia edycja:

Fixxxer

New member
adramelech75 napisał:
Krótką masz pamięć bo podałem go na twoją specjalną prośbę ;)


A kolega fixxxer powinien doczytywać od razu bo ingerencja w SM to nie zabawa.

wiem wiem ze nie zabawa ale ponawiam pytanie, ktoś mi pomoże i poda jakie tam powinny być te cyferki ????
 
Do góry