Pioneer G8

asoz

New member
Yyyy, z tego co wiem warczy tylko na początku gdy pobiera VOD. Później dysk załącza się tylko w czasie wymiany filmów. Tak więc nie cały czas.
 

sanchopan

Banned
Ufff... przeczytałem wszystko!:grin: :eek:k:
Po kolei:
n-ka buczy cały czas: wiele egzemplarzy widziałem - do d.py to wymyślili, raz że hdd cały czas włączony, a dwa że... obudowa drży.
Ale do rzeczy: wreszcie normalnie wejścia się przełączają, nie jak w 42pv60:grin: Tam był idiotyczny patent, nawet Logitech Harmony nie zawsze dawał sobie radę...
W menu serwisowym jest opcja WENTYLATOR1 - STOP: czy komuś się on włączył, w jakich warunkach i czy był głośny?
Czy to jakaś plotka czy prawda, że serwis jest w stanie stwierdzić fakt wejścia do menu serwisowego? Nie wiem czy to prawda, jak ktoś napisał, wydaje mi się wątpliwe.... hmmm... czy może to ktoś potwierdzić?
Aha... Mam 5080XA - obraz miodzio po Panasie. I węży brak...:mrgreen:
P.S. Są plazmy i... Pioneer.:eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Węży nie ma też w Panasach serii 8. Co do menu serwisowego, to raczej plotki. Oni sami również musieliby to jakoś odnotowywać. I tak w przypadku pierwszej wizyty w serwisie jeszcze mogliby mieć podstawę, ale w kolejnych już nie. Poza tym nie wiem, czy w procesie produkcji nie zaglądają do menu serwisowego, choć pewnie nie.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Co do możliwości sprawdzenia ilości wejść do menu serwisowego to wiele urządzeń ma taką możliwość i KURO również z pewnością.

Inna sprawa czy to faktycznie sprawdzają, czy odnotowują swoje wejścia itp.

Pozdrawiam,
 

pspot

Member
Co do n-ki:

recorder rzeczywiście trochę buczy, ale w moim przypadku tylko wtedy, gdy nagrywa filmy na HDD (zazwyczaj w nocy) - trzeba być świadomym, że recorder nki to raczej zaawansowana technologia - ma dwa procesowry, HDD, RAM, wentylatory - w sumie to taki mały komputer. Po włączeniu recordera buczy w nim (ale raczej cicho) tylko wentylator. Ja mam recorder schowany w szafce za szkłem, pod podstawki podłożyłem gumowe podkładki i nic juz mi nie buczy i nie drży. Jestem zadowolony, szczególnie z opcji pozwalającej na przewijanie oglądanego programu do tyłu w każdym momencie (recorder buforuje do RAM ciągle każdy oglądany program - chyba do 60 min). Gdy czegoś nie dosłyszę, chcę obejrzeć jeszcze raz gola, itd - po prostu przewijam do tyłu - super opcja. Jakość też zdecydowanie najlepsza spośród dostepnych w Polsce platform. Do Pionka - tylko nka, oczywiście z zezem na astrę.
 

Fixxxer

New member
allabahal napisał:
I ja dołączyłem do maniaków KURO. Wprawdzie to tylko 4280XA, ale mniam, mniam :)

witaj , podeślij jak mozesz adres mail mam do Ciebie pytanie jeszcze w sprawie PX5 a masz zablokowaną możliwość wysyłania PW

Dzięki pozdrawiam
 

d.karolik

New member
Witam
Szanowni panowie może zna ktoś odpowiedz na moje pytanie , mianowicie nie wiem dlaczego na DVD ( pioneer 525 ) podłączony kablem s-wideo euro ( ixos ) jest obraz czarno-biały ( na każdym wejściu euro ? TV to Pioneer 508XD.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@d.karolik

jeśli wysyłasz sygnał s-video na wejście euro video to możesz otrzymac taki efekt. nie znam dokładnie wejść euro pioneera ale sprawdź czy wejście euro, do którego podłączyłeś sygnał svideo jest ustawione na odbiór svideo a nie video (composite). mam nadzieję, że wytłumaczyłem zrozumiale :)

ale może być też odwrotnie. wysyłasz video na svideo :)
albo rgb na ....
czyli jednym słowem sprawdź ustawienia wejścia euro w tv i wyjścia euro w dvd - muszą być zgodne.

u mnie taka zmiana (na odbiór czarno/biały) to jedno za dużo naciśnięcie wyboru wejścia euro na tv (panasonic jakiś tam...). nie wyszystkie wejścia euro obsługują wszystkie formaty: np. jedne obsługują rgb a inne nie.
 
Ostatnia edycja:

d.karolik

New member
Dzięki za odpowiedz .
Niestety nadal jest czarno-biały , przełączałem już wszystko w DVD i TV i nic . Na moim starym CRT Thomson było OK a tu taka firma i lipa , tym bardziej że obydwa klocki to Pioneer . Postaram się kupić kabelek component i spróbuje w ten sposób , może zadziała . Ogólnie TV jest super odbiór jak na TV kablową ASTER uważam za niezły . W planach jakaś platforma cyfrowa ale jeszcze nie wybrałem .
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@d.karolik

W instrukcji 508xd napisano:

Terminals Rear:​
INPUT 1 SCART (AV in, RGB in, TV out), HDMI in​
*1

INPUT 2 SCART (AV in/out, S-VIDEO in, AV link​
*2), Component Video in, AUDIO in

INPUT 3 SCART (AV in/out, S-VIDEO in, RGB in, AV link
*2), HDMI in

z tego wynika, że sygnał wejściowy s-video na kabelu euro(scrat) jest dostępny na wejściach INPUT2 i INPUT3 SCRAT. Musisz ustawić typ wejścia INPUT2 lub INPUT3 na svideo i wskazać, że wejście INPUT2 jest typu SCART a nie Component Video, a w przypadku INPUT3, że nie jest to HDMI.

Tyle na podstawie lektury instrukcji, która moim zdaniem jest do bani. Może któryś z kolegów potwierdzić moje wywody dotyczące wejść w 508XD.
 

allabahal

New member
A ja trochę z innej beczki.

Mam pytanie i spostrzeżenie odnośnie KURO.

Jak wszyscy wiedzą, KURO po wyłączeniu głównym wyłącznikiem i ponownym włączeniu, zawsze włącza się na tryb pracy. Jedni mówią,
że to dobrze, inni, że źle. Ja odkryłem jeszcze coś innego. Gdy włączamy i wyłączamy TV przyciskiem głównym "power" to stan jest jak wyżej, ale... gdy wyciągnie się wtyczkę z gniazdka (czyli np brak energii z energetyki), to TV pamięta stan i albo zostaje na czuwaniu, lub wraca do pracy, zależnie od wcześniejszego stanu. Moim zdaniem, dość ciekawe rozwiązanie :)

No i mam pytanko: czy w telegazecie, można stronę powiększyć?
Instrukcja pisze, że tak, ale przycisku takowego nie widzę na pilocie :shock:
 

d.karolik

New member
misiaczekmarek napisał:
@d.karolik


W instrukcji 508xd napisano:​


Terminals Rear:​

INPUT 1 SCART (AV in, RGB in, TV out), HDMI in​
*1


INPUT 2 SCART (AV in/out, S-VIDEO in, AV link​
*2), Component Video in, AUDIO in

INPUT 3 SCART (AV in/out, S-VIDEO in, RGB in, AV link
*2), HDMI in

z tego wynika, że sygnał wejściowy s-video na kabelu euro(scrat) jest dostępny na wejściach INPUT2 i INPUT3 SCRAT. Musisz ustawić typ wejścia INPUT2 lub INPUT3 na svideo i wskazać, że wejście INPUT2 jest typu SCART a nie Component Video, a w przypadku INPUT3, że nie jest to HDMI.

Tyle na podstawie lektury instrukcji, która moim zdaniem jest do bani. Może któryś z kolegów potwierdzić moje wywody dotyczące wejść w 508XD.


Dzięki
Już rozwiązałem problem podłączyłem po komponencie , jest bajka . A instrukcja PL faktycznie do bani .
 

Koperfild

New member
Może ktoś powiedzieć mi gdzie są ustawienia "Drive Mode"? Bo jakoś przetrzepałem całe menu mojego kuro, specjalnie w języku angielskim i nic takiego nie znalazłem.
 
Do góry