Pioneer G8

ArtS007

New member
Bez reklam
14:9, to format kompronisowy. U nas nikt w takim formacie nie nadaje, ale do oglądania formatu 4:3 na ekranie 16:9 jest może być niezłym rozwiązaniem. Powoduje mniejsze straty obrazu na górze i dole, zaś paski po lewej i prawej stronie są minimalne.

ArtS :)
 

mregal

New member
Witam serdecznie !!

Mam dwa pytanie do szanownych kolegów:
1) Przeczytałem cały wątek i jestem "napalony" na ten TV jednak mam pytanie, bo spac nie moge po nocach, czy jeśli bede oglądał filmy na 428XD z dwóch metrów to czy nie lepiej braćw dzisiejszych czasach juz FULLHD, czy zobacze różnice (byłem w MM i cięzko było mi zoabczyć różniće między 720 i 1080) bo to mi nie daje spac w nocy...


i drugie pytanie:
2)
(UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi. ) :(

Link jest na 104 stronie w ostatniej wypowiedzi


odsylacz ukazuje forum gdzie pewien uzytkownik pokazuje PIĘKNE zdjęcia swojego KURO o nazwie PRO-110FD (here are a few pics of my PRO-110FD) mam pytanie, jaki jest odpowiednik tego modelu u nas w polsce ? Wiem że najlepsza jest prezentacja w domu i taką mam zamiar zamówić jednak zdjecia które tam zostały wrzucone powalają mnie na kolana...

pozdrawiam wszystkich i z góry dzieki za odp. !
 

boyscout1

New member
Wiatm, ta opcje też przećwiczyłem, Nie wiem czy to wynika z tego że ampli mam podłączony pod wejście 4 ale dostępne jest tylko 4. wejścia 2 i 3 są niepodświetlone i wyskakuje nadole opis:ustawienia nie pozwalają na wybór i regulację. Czy to się zmini jak podłącze pod te wejścia jakiś sprzęt? Mam jeszcze pytanie co to jest ten :konwerter HD AV . Bo jak go włączam to mam sygnał z ampli(czyli tv sat n-kę) na wszystkich wejściach.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.


jaceloth napisał:
właśnie tak jak kolega wyżej napisał. w polskim menu to będzie: opcja-->wejście hdmi-->ustawienia-->włącz.
życzę więcej miłego oglądania, mniej okazji do denerwowania.
 

jtd

New member
Bez reklam
Po przelaczeniu na obraz z HDMI (cyfrowa multimedia), ustawieniu formatu na "punkt po punktcie" na niektorych cyfrowych kanalach mam od gory ekranu na ok 1 cm pasek jakby bialoczarna szachownica. Co to moze byc? Jak to usunac? :hmm:
 

-AS-

New member
Zgadzam się w 100%, ArtS ;) . Z tym, że ja osobiście, nie skalowałbym sygnału SD niczym (no może poza wyskoiej klasy procesorami specjalnie do tego celu zbudowanymi), tylko pozwoliłbym na skalowanie Pioneer'owi.

Pozdrawiam
 

marek-hase

New member
Panowie - dzięki waszym staraniom czynionym na tym forum zostałem szczęśliwym posiadaczem 508XD. Do zakupu plasmy zabrałem się na początku roku i tylko dzięki weryfikacji tego co sam widziałem w różnych odwiedzanych sklepach i tego co wyczytałem na forum podjąłem - tak uważam - dobą decyzję.
Przesiadłem się z CRT 28" Philips'a i jestem b. pozytywnie zaskoczony. Sygnał mam z Polsatu Cyfrowego HD i obraz po prostu i zwyczajnie "wymiata". Przy zapuszczeniu DVD - klękajcie narody i na czworaka do inżynierów Pioneera dziękować za taką technologię.
Na G9 trochę było mi szkoda dodatkowych środków - poza tym oglądam z odległosći 4,5 metra, więc teoretycznie różnicy mięcy Full HD i HD Ready nie powinienem zobaczyć.
Ponieważ TV kupiłem na półfinały i finały ME2008, to zweryfikowałem już doniesienia o braku płynności - rzeczywisćie przy włączonych wszystkich "ulepszaczach" piłka lata "skokowo" - ale po ich wyłączeniu i ustawieniu Driver Mode 2 płynność już jest nienaganna.
Chwilowo pełnia szczęscia - zarówno moja jak i pozostałych domowników.
 

zibi_wl

New member
Przesiadłem się z CRT 28" Philips'a i jestem b. pozytywnie zaskoczony. Sygnał mam z Polsatu Cyfrowego HD i obraz po prostu i zwyczajnie "wymiata". Przy zapuszczeniu DVD - klękajcie narody i na czworaka do inżynierów Pioneera dziękować za taką technologię.


Podłącz blu-raya zobaczysz dopiero jak wymiata :)
 

-AS-

New member
Gratuluje Panom wyboru i życzę dużo radości z nowego nabytku :eek:k:Miło by było również poczytać na temat Waszych uwag, spostrzeżeń oraz opinii.

Pozdrawiam serdecznie
 

marek-hase

New member
Właśnie oglądam na swoim 508XD rugby na Polsat Sport HD. Wcześniej oglądałem tenis na Wimbledonie - przyglądałem się najbardziej krytycznie jak to tylko możliwe - i nic - piłka porusza się płynnie, żadnych rwań albo skoków w projekcji. Ustawienia mam "prawie" takie jak podał AS - zmieniłem tylko odrobionę nasycenie kolorem i ostrość. Cieszę się, że wymyśłono taką technikę - bez ruszania się z domu mam obraz ze zmagań soprtowych prawdopodonie lepszej jakości niż oglądając to z trybun na "żywo" - ze zbliżeniami jakich na trybuinie nie uświadczysz - autentycznie na nowo odkrywa się przyjemność oglądania transmisji sportowych:D .
 
Do góry