Pioneer G8

marecros

New member
Witam
Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem 508XD.Skalibroweany telewzor (cztery wejścia) dotarł do mnie z Łodzi.Telewizor pracuje na sygnale UPC i generalnie jestem zszokowany doskonałą jakością obrazu.Z niecierpliwością czekam na dotarcie ekranu i i sygnał HD. Niestety w Gdynii UPC jeszcze tego nie oferuje.
Pozdrawiam "kurowiczów"
 

jaceloth

New member
no i stało się...po wielu miesiącach czytania tego forum i śledzenia sytuacji na rynku wreszcie przyszła chwila kupna tv.
zamówiłem prezentację, bo wydał mi sie to najsensowniejszy i najpewniejszy sposób na trafny wybór.wybierałem między pioneerem 508xd, a Sharpem LC-52XL2. wprawdzie nie chciałem oglądać lcd w moim domu:), ale dałem sie namówić przez kikiego do porównania obu technologii. w zasadzie nie miałem żadnych wątpliwości. na sygnale tv (polsat cyfrowy przez euro oraz hdmi), na dvd obraz z pionka był o niebo lepszy - głębszy, subtelniejszy...prezentacje miałem w południe, przy odsłonietych roletach, sharp miał zdecydowanie lepszą czerń, b. smolistą.co ciekawe wcale nie przekładało sie to na ogólny efekt lepszego obrazu.w moim subiektywnym wrażeniu obraz z sharpa był nieco sztuczny.wystarczyło jednak lekko zaciemnić okna, a przewaga w czerni pionka zaczeła być już wyraźna. dużą zaletą sharpa było to, że nawet w dynamiczych scenach nie zauwazyłem smużenia). w warunkach dość jasnego salonu, tv stały do tego vis a vis okien musze powiedzieć, że nie było róznicy jesli chodzi o odbicia światła. oba tv radziły sobie tym dobrze. tak więc od wtorku jestem posiadaczem 508xd. na razie nie miałem czasu nic kręcic i tv gra prawie na standartowych ustawieniach. i tak jestem w szoku patrząc na jakość obrazu:) zaskakuje obraz cyfrowego polsatu. spodziewałem się prawde mówiac troche gorszego obrazu.na hd (polsat sport oraz eurosport) jest oczywiście znakomicie.
chciałbym tu podziękowac wszystkim, którzy piszą w tym wątku (szczególnie "thanksy" dla ASa!!!), bo swoimi postami przyczynili sie do mojego wyboru. oglądam z 3.5m, 50' jest idealne - nie zniósłbym mniejszego:ppotwierdza sie teoria lansowana tu na forum - nie ma czegoś takiego, jak za duży telewizor.
kończę ten przydługawy post. jestem ogromnie zadowolony, łapię sie na tym, że oglądam byle co podziwiając obraz:-D
 

allabahal

New member
A ja mam troszkę inne pytania do posiadaczy KURO, którego być może sam nabędę.

1. Czy można nazwać własną nazwą złącza AV?
(w instrukcji, prawdziej angielskiej nie znalazłem takiej opcji)

2. Może przegapiłem na forum, ale czy TV włącza się na ostatnio oglądane źródło sygnału?

Pozdrawiam fanów Kuro
 

Glimmer Twins

New member
Po kilku tygodniach obcowania z moimi Kuro 42 i 50 musze przyznać że nie żałuję przejścia z LCD. Jedyną rzeczą której mi bardzo brakuje w Kuro to taki mały gadżecik jak automatyczna regulacja głośności (LCD Sharp to miał), co pozwala na ochronę słuchu w momencie kiedy pojawiaja się reklamy.
Poza tym nadal mam niewyjaśnioną kwestię dlaczego Kuro "gubi" ustawienia polskiej telegazety przy każdo razowym właczeniu no i troche irytuje w tv tej klasy brak współpracy w modułem CI Neotion NP4. Czy Kuro 9 będą miały te drobne sprawy poprawione?
 

zibi_wl

New member
Od trzech miesięcy użytkuje PDP LX 5080D. Jestem pod wrażeniem możliwości tego telewizora. Mam wszystkie możliwe programy HD z Cyfry+. Przestałem oglądać filmy emitowane w SD, ponieważ do dobrego człek się szybko przyzwyczaja i do tej nieprawdopodobnie pięknej jakości obrau. Dokupiłem odtwarzacz Blu-Ray i kilka filmów. Jakość z płyt Blu-Ray 1080p jest poprostu nie do podrobienia. Pozdrawiam wszystkich HD maniaków użytkowników Kuro.:)
 

waldi_wlkp

New member
Współpraca Kuro 428 z kanałami HD na PolsC i N-ce

Witam
Mam pytanie do posiadaczy Kuro 428 lub 508 podłączonego HDMI do Polsatu Cyfrowego Samsung HD lub telewizji N. W jakiej rozdzielczości oglądacie Eurosport HD (zarówno na PolsC i N-ce) i Polsat Sport HD. Gdyż wydaje mi się, że po wybraniu rozdzielczości 576 dla wymienionych wcześniej kanałów obraz wydaje się ostrzejszy i bardziej kontrastowy. Czy ktoś może wie w jakiej rodzielczości nadaje Eurosport HD i Polsat HD bo NSport - z tego co wcześniej wyczytałem - 1080. Zastanawia mnie dlaczego odbiór kanału Eurosport HD i Polsat Sport HD wydaje się lepszy przy wybraniu mniejszej rodzielczości tj.576 niż ta w której są te kanały nadawane. Oczywiście jakość porównywałem w trakcie nadawania audycji która jest nadawana w HD - przynajmniej tak informuje nadawca. Jak wygląda to na Waszych Kuro?
Pozdrawiam
Waldi
 
Ostatnia edycja:

waldi_wlkp

New member
Masta_J czy to miała być odpowiedź na moje pytanie?
Nic ta informacja nie wnosi do dyskusji.
Czy ktoś może udzielić informacji dotyczących odbioru (rozdzielczości) HD z platform cyfrowych na Kuro serii 8. Szczególy zapytania powyżej.
Pozdrawiam
Waldi
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
waldi_wlkp napisał:
Masta_J czy to miała być odpowiedź na moje pytanie?
Nic ta informacja nie wnosi do dyskusji.

Dla osób potrafiących samodzielnie skorzystać z tej wskazówki i poszukać samemu wnosi bardzo dużo.

Pozdrawiam,
 

waldi_wlkp

New member
Dzięki Adramelech74 za odpowiedź - rzeczowo i na temat. Tylko takie odpowiedzi powinny pojawiać się na tego typu forach.
Mam ustawiony Drive Mode na 2.
Dziwne jest to, że obecnie Eurosport HD działa prawidłowo na 1080i, natomiast w dniu kiedy wysyłałem post z zapytaniem, odbiór dla tej rozdzielczości był fatalny - nadawana była transmisja meczu w HD ale jakość wyświetlania lepsza była przy rozdzielczości 576i. Dlatego wysłałem zapytanie jak wygląda obraz u innych użytkowników, gdyż obawiałem się, że coś dzieje się z moim TV.
Pozdrawiam
Waldi
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Waldi, co do odpowiedzi masz rację, ale jednocześnie nie jest zbyt ładnie krytykować za nie do końca trafną odpowiedź. Można ją po prostu zignorować lub powiedzieć, że nie o to jednak chodziło.

ArtS :)
 

jaceloth

New member
też zauważyłem różnicę patrząc na to co nadaje eurosport hd. doskonałe jakościowo transmisje z roland garros, średniej jakości powtórki meczów z euro. nie wiem, czy to technicznie mozliwe, ale mam wrażeniej, że niektóre materiały były po prostu przeskalowane do wyższej rozdzielczości i dopiero wysłane jako sygnał hd. to tłumaczyłoby stratę jakości.
 

adramelech75

New member
jaceloth napisał:
.....niektóre materiały były po prostu przeskalowane do wyższej rozdzielczości i dopiero wysłane jako sygnał hd.....

Obraz w jakości HD na Eurosport jest transmitowany tylko wtedy gdy w prawym dolnym rogu widnieje znaczek "Full HD" wszystkie inne materiały są skalowane, a Eurosport HD to tylko nazwa kanału.
Pozdrawiam
 

boyscout1

New member
Pioneer 428 xd

Witam,
Właśnie się stałem posiadaczem 428 xd. I muszę powiedzieć że jestem trochę rozczarowany. Ma początku miałem problem z podłączeniem. Mam n-kę podpiętą przez ampli onkyo 605. No i dvd pioneer 600-tkę. Są trzy wejścia HDMI w tv ale jak podłączyłem to hdmi było tylko na imput4, jak podłączyłem dvd przez hdmi to go wogóle nie widział. W ustawieniach tv nie da się u mnie przełączyć na inne imputy. Jest tylko imput 4 albo auto, i wtedy działa tylko czwarty. Jak zmieniłem w opcjach tv "włącz konwerter HD-AV" to na wszytkich imputach miałem n-kę. Jak podłączyłem do imput 4 dvd to było tylko dvd. Po kilku opcjach mam teraz dvd po scart-cie na imput 1 i n-kę na imput 4. A co jak będę chciał podłaczyć coś więcej przez hdmi??? Po za tym wydaje mi się że kilka opcji nie działa. Nie wiem czy nie umiem tego włączyć czy tak jest. Proszę o pomoc...
 

Glimmer Twins

New member
Pozostałe wejścia HDMI musisz uaktywnić, ponieważ z tego co pamiętam to domyślnie one są nieaktywne. Jestem teraz poza domem i niestety nie mam dostępu do menu Kuro, a z głowy nie pamiętam gdzie to się uaktywniało, ale może inni koledzy ci podpowiedzą.
 

boyscout1

New member
kuro-problemów ciąg dalszy

Dzięki za podpowiedź, będe szukał. Ale to pewien mankament, tv powinien sam od razu wykryć podłączone sprzęty. Mam teraz drugi problem. Jak już wcześniej pisałem mam n-kę podłaczoną do ampli onkyo i potem do tv. Wydaje mi się że na kanałach HD, obraz nie jest płynny. jak oglądam mecz na eurosport to mam wrażenie że obraz przeskakuje, szczególeni gdy jest dużo ruchu na ekranie. Nie wiem czy jest to kwestia jeszcze jakiegoś ustawienia czy poprosty mam już takie wrażenie, od ciągłego wpatrywania się i szukania różnych detali...
 
Do góry