Pioneer G8

Liptonosz

New member
Bez reklam
Też bym prosił o parametry kalibracji, czy kalibrator grzebał coś w menu serwisowym bo z tego co czytałem tam też trzeba coś pozmieniać, choć ja i tak tego nie będę tykał.
 

A_ndy

New member
ArtS007 - nie, oczywiście w domu :)

pooch1968 - ok. wieczorem jak będę w domu spiszę

Liptonosz - nie grzebał w menu serwisowym, poinformował mnie, że serwis jest w stanie odnotować każdy przypadek uruchomienia menu serwisowego i w sytuacji jakiegokolwiek problemu gwarancyjnego wytknąć (wykorzystać) ten fakt :(
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Liptonosz - za pomocą Spydera to raczej tak jak napisał Andy - dlatego go proszę o spisanie parametrów.

Andy - wielkie dzięki, pomożesz paru osobom na forum. Ustawienia AS'a nie były robione warunkach polskiego sygnału, są spisane z innego forum i pewnie sprawdzają sie tam znakomicie. Twoje będą bardziej "rodzime" :).
 

A_ndy

New member
Witam

Moje ustawienia, jak poniżej:

KONTRAST: 43
JASNOŚĆ: +3
KOLOR: +7
ODCIEŃ: -1
OSTROŚĆ: 0

TRYB INTELIG.: WŁ
DRE: WYŁ
CZERŃ: WYŁ
ACL: WYŁ
WZMOCNIENIE: 1
GAMMA: 1
TEMP KOLOR: NISKA
CTI: WYŁ
ZARZ. KOLOR: BZ
OBSZAR KOL: 1
3DNR: NISKI
NR POLA: NISKI
NR BLOKDY: WŁ
NR SZ: WYŁ
3DYL; ŚR
I-P: 2

Ustawienia na noc/wieczór, w zależności od jakości mogę jeszcze wzmocnić czerń. Mnie osobiście pasuje. Jak będę miał sygnał HD to jeszcze zweryfikuję zarządzanie kolorami.

PS. Na prawdę warto popróbować kalibracji na "własnej skórze"... to nie boli :grin:
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
ANDY - super ustawienia. Obraz podoba mi się, chociaż dałem DRE na średnio. Wieczorkiem filmy wyglądają super, programy TV też nieźle. PZDR
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wędrowałem sobie dziś po wrocławskich Bielanach i w Auchan zobaczyłem... no co?... Pioneera 4280Xa we własnej osobie. To tak przy okazji ekskluzywności sieci sprzedaży. :p :confused:

Co ciekawe, na podstawie wygląda całkiem dobrze pomimo zintegrowanego głośnika. AS, miałeś rację. :)

ArtS :)
 

-AS-

New member
ArtS007 napisał:
To tak przy okazji ekskluzywności sieci sprzedaży. :p :confused:

Witam,
8G sprzedawane jest w supermarketach, niestety :rolleyes:


Co ciekawe, na podstawie wygląda całkiem dobrze pomimo zintegrowanego głośnika. AS, miałeś rację. :)

428 na podstawce wygląda jeszcze lepiej. Zaokrąglona obudowa 4280 jakoś mniej mi się podoba - kwestia gustu. Poza tym są dwa rodzaje podstawek - tańsza i droższa. Jeżeli się nie mylę 4280 jest od razu z tą tańszą podstawką, droższa dla mnie jest dużo ładniejsza :mrgreen: - pod kolor obudowy, piano, ciężka i bardzo solidna. Kiedyś trzasnę fotkę.

Pozdrawiam
 

jaceloth

New member
mieszkam w poznaniu, również widuję pioneery w supermarketach, ale w iście niesupermarketowych cenach. w saturnie stoi sobie 5080xa za ponad 11tys. oszaleli. liczą chyba na kompletnie niezorientowanego idiotę.
 

skipper

New member
Forumowicze

Mam pytanie do tych co mają już jakiś czas KURO powieszone na ścianie.
Chodzi mi o to czy występuje efekt "brudnej ściany za grzejnikiem" wiadomo że jak się coś grzeje to ciepłe powietrze idzie do góry i unosi ze sobą kurz. Jak miałem CRT przy samej ścianie to był dramat - ściana czarna jak jest z KURO??

Pozdro
 

gibi32

New member
witam! czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się skąd wynika taka różnica cenowa tv pioneer pdp-428xd w UK ten tv można kupić za trochę ponad 5tys a u nas 6800 ? jak dla mnie ta cena jest zaporowa
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A cóż to jest za różnica skoro u nas między sklepami są większe? :)

Jak by było ze 2 albo 3 razy drożej u nas to by sie można było zastanawiać :)

Pozdrawiam,
 

adramelech75

New member
Ustawienia

Witam po dłuższej absencji przedstawiam ustawienia po swojej własnej kalibracji w SM. Zaznaczam że mogą być one stosowane również bez zmiany w SM.

SM
50vs & 60vs
R-high +3
G-high 0
B-high -10
R-low -12
G-low 0
B-low -13

Wartości te należy odjąć(lub dodać) od podstawowych. Wszystkie plazmy Pioneer są fabrycznie kalibrowane w tych samych warunkach a margines różnic wynosi 5%.
Do tego używam ustawień :
Tryb Standartowe
Kontrast 33
Jasność 0
Kolor -15
Ton r3
Ostrość +5

Pure cinema wył
Opt. txt wył

Tryb int. wł
DRE wys
Poz. Cz. wł
ACL wł
Tryb wzmoc. 2
Ws gamma 3

Temp. kol. Średnia
CTI wł
Obszar kol 1

Tryb napędu 2


Używam tych ustawień do n-ki w trybie 1080i są po prostu idealne.
Pozdrawiam
 
Do góry