Pioneer G8

androzek

New member
Było podejrzenie,że Pioneer pozwala podłączyć obojętnie jakie głośniki byle były ....Pioneera.Są już znane w przyrodzie takie przypadki.
 

StaniB

New member
Ja do swojego Pionka podlaczylem glosniki z Pioneer S-CR39 co kupilem je w roku 2000:D , i do tej pory lezaly tylko w piwnicy zapakowane w kartonie i powiem ze nawet dobrze graja. A ze w zestawie sa trzy glosniki to dwa podlaczylem pod jedno wejscie i calkiem dobrze sobie radza. Na poczatku planaowalem TV zawiesic na srodku pokoju, ale niestety ze wzgledu na nasza kanape rogowa (olbrzymich rozmiarow w stosunku do naszego pokoju) nie udalo nam sie tego zrealizowac i dlatego dalismy go na samym rogu sciany i nawet efekt jest ladny. A co do kabli to jednak kupilem obudowe plastikowa pomalowalem ja pod kolor sciany i jest super. Kabli nie widac!!!! Porobilem fotki jak wygladalo to wszystko przed zakupem Pionka i juz po zamontowaniu jego na scianie. Tylko gdzies zapodzial mi sie kabel usb od aparatu, ale jak znajde to wysle pare fotek.Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Panowie przecież te głośniki podłącza się zwykłymi kabelkami plus minus, więc po odpowiednim doborze parametrów głośnika nie ma bata żeby nie zagrało.
Nie wiem, jak ten ktoś to zrobił, ale nie zagrało. A swoją drogą poczytaj forum audio, to przekonasz się, że czasami niechlujne podłączenie potrafi objawiać się ciekawymi zachowaniami.

ArtS :)
 

maniekk

New member
No to super wiadomość. Według mnie ten doczepiany głośnik made in Pioneer "szpeci" kuro więc kombinowałem jak rozwiązać ten problem do czasu kupienia ampli + 5.1 a tu problem sam się rozwiązał.
Dzięki za info.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Drodzy koledzy...

OD kilku dni oglądając moje kuro popadłem chyba w jakąś paranoję:/ Możliwe żeby moja plazma smużyła?:hmm: Podczas oglądania dvd czy np teledysków z kompa czasami widzę jak np przechodząca kobieta nie przemieszcza się płynnie tylko tak jakby smużyła/przerywała. Możliwe że to zależy od materiału, niektóre programy tv są bardzo płynne obroty kamer itp idą gładko a czasami szarpie, od czego to zależy od materiału czy elektronika nie wyrabia? Wszystkie ulepszacze są wyłączone. Tv przepracował 70 godz. Nie wiem co już ze mną jest, najpierw widziałem poświaty teraz ich nie widzę to znowu jakieś dziwne jakby smużenie.:confused::(
 

StaniB

New member
misiaczekmarek, zebys Ty widzial te sruby jakie byly w tym komplecie......wow.......podobno ten wieszak wytrzymuje do 55 kg,dlatego bylem(i jestem spokojny),no na 99,9 % .
 

-AS-

New member
Witam,
fajny pokój, StaniB. Pioneer idealnie pasuje :eek:k:

Jedynie... oderwałbym naklejki z niego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam
 

pspot

Member
Liptonosz napisał:
Drodzy koledzy...

OD kilku dni oglądając moje kuro popadłem chyba w jakąś paranoję:/ Możliwe żeby moja plazma smużyła?:hmm: Podczas oglądania dvd czy np teledysków z kompa czasami widzę jak np przechodząca kobieta nie przemieszcza się płynnie tylko tak jakby smużyła/przerywała. Możliwe że to zależy od materiału, niektóre programy tv są bardzo płynne obroty kamer itp idą gładko a czasami szarpie, od czego to zależy od materiału czy elektronika nie wyrabia? Wszystkie ulepszacze są wyłączone. Tv przepracował 70 godz. Nie wiem co już ze mną jest, najpierw widziałem poświaty teraz ich nie widzę to znowu jakieś dziwne jakby smużenie.:confused::(

Też coś podobnego zaobserwowałem: Szczególnie na meczach, piłki nożnej (w jakości HD - nsport), kiedy np. kamera jest nieruchomo to w tle widać banery reklamowe idealnie i ostro, a jak kamera jest w ruchu bo się przesuwa za piłką, to już nie da się przeczytać tych reklam, bo są rozmazane. Tylko nie wiem, czy to wina Pioneera czy kamery, która może miała za mało klatek na sekundę i stąd to smużenie. Podobnie na meczu tenisa (eurosport HD): piłka tenisowa zostawiała mały ślad za sobą. Przy ustawieniu na 100 Hz nie widziałem różnicy. Ale smużenie to trochę co innego niż tzw. klatkowanie (efekt stroboskopu). Czasami klatkowanie jak na moje oko występuje w pionku iaszczególnie przybiera na sile, gdy włączymy na normalnym sygnale pure cinema.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Porusz oczami z lewa na prawa i też nie przeczytasz tekstu na monitorze. To jest efekt ruchu.

Oczywiście jakość sygnału może mieć na to wpływ.

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Czyli nie jestem sam:p, na dniach przeniose lcd do siebie i sprawdzę, być może mam tak chwiliowo bo znowu przesiadłem się z 32" na 42". Niektóre materiały przy najazdach kamery i jej przesuwaniu idą gładko, wszystko płynnie się przesuwa a na niektórych materiałach elementy zostawiają za soba cień/ciagną się a szczególnie jak jest jakiś jasny przesuwający się element na ciemnym tle.

Właśnie oglądam eurosport hd na sharp 32" lcd jakiś niski model i tu piłka się dość mocno rozmazuje, ale trzeba przyznać że na tym kanale najazdy kamer są płynne. Z kolei pędząca piłka tenisowa z prędkością 200km/h zawsze jest rozmazana:) Martwi mnie tylko to że jak na filmie czasami przechodzi jakaś postać to jakby smuży.
 

-AS-

New member
Witam,
"smużenie", o którym piszecie może być spowodowane sygnałem. Ciężko mi się do tego odnieść, bo czegoś takiego nie widziałem u siebie. Czy dzieje się to tylko na określonych kanałach, czy wszędzie? Jako, że jest Was dwóch z podobnym problemem, spróbujcie może porównać, czy dzieję się to na tych samych kanałach, czy macie podobny sygnał (np Cyfra +), czy jest to widoczne podczas sport/filmów/wszystkiego.

Dziwi mnie również, to co napisał Pspot, że nie widzi różnicy przy 100Hz, gdyż to byłoby oczywistym rozwiązaniem problemu.

Będę się przysłuchiwał (czytał) rozmowie na ten temat z wielką ciekawością i gdy będę miał jakieś sygestie, niewątpliwie się dołączę.

Pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Co najlepsze ja tez nie widzę różnicy w trybach drive mode, jedynie jak idą litery poziome w programach informacyjnych wtedy 100hz działa poprawnie i się nei rozmazują. Przy filmach probowałem i nic to nie zmienia, dziś będę probował dalej zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

pspot

Member
ArtS007 napisał:
Porusz oczami z lewa na prawa i też nie przeczytasz tekstu na monitorze. To jest efekt ruchu.

Oczywiście jakość sygnału może mieć na to wpływ.

ArtS :)

To o czym piszesz to raczej przypadłość ludzkiego wzroku: gdy poruszamy gałkami ocznymi, to mózg wyłącza na ten ułamek sekundy obraz - np. w lustrze nigdy nie zobaczymy, jak poruszają nam się gałki oczne (no chyba że poruszamy głową nie ruszając oczami) - to dlatego np. ciężko jest nam obserwować muchę w locie (łątwo jest ją zgubić). Patrząc na telewizor patrzymy jednak na jeden punkt, który się porusza ale zazwyczaj jest on na środku ekranu i nigdy nie musimy "wodzić oczami" za nim, więc to raczej nie to.
Poobserwujcie też na swoich pionkach, czy przy przesuwaniu kamery za piłką nie rozmazują się wam w tle banery reklamowe. Ja jednak uważam, że to wina kamer, które przy szybkim ruchu nie radzą sobie z obrazem (za mało klatek na sekundę), ale nie jestem specjalista w tej dziedzinie, więc mogę się mylić.
 

StaniB

New member
Pioneer 508XD-jako golas.....:grin:
pio.jpg
 
Do góry