Pioneer G8

maniekk

New member
PIP/PAP w 508XD

Między wierszami tego wątku oraz opisu na stronie Pioneer'a wyczytałem, że PIP i PAP w tym telewizorze występuje jedynie w konfiguracji: sygnał video/sygnał TV. Czy faktycznie jest to tylko taka ograniczona funkcja? Jeśli tak jest to ja osobiście nie widzę sensownego jej wykorzystania.
Dlatego mam pytanko do użytkowników 508XD lub 428XD. Czy w tym telewizorze jest jakaś możliwość wykorzystania funkcji PIP/PAP w konfiguracji: sygnał TV/sygnał TV? Nawet jeśli by miało to być takie kombinowane rozwiązanie jak: sygnał z tunera SAT/ sygnał z dachowej anteny analogowej.
Z góry dzięki za odpowiedź
 

maniekk

New member
Dzięki Kiki za odpowiedź :) Aczkolwiek pozwól, że jeszcze dopytam żeby nie pozostawić żadnych wątpliwości.
O tym że jest możliwość uzyskania PIP/PAP w konfiguracji video/TV wiem, ale jak pisałem mnie osobiście to rozwiązanie kompletnie nie interesuje. Chciałbym mieć TV/TV, dlatego jeśli Cię dobrze zrozumiałem wystarczy, że kupię jakiś tuner sat (mam w planach N-kę lub CP) i będę miał: sygnał tv sat/ sygnał z wbudowanego tunera analogowego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
inaczej mówiac kanały w okienku i jednym i drugim będziesz wybierał poprzez pilota w tunerze, poniważ będzie podłączony on na złączu. I nie ma znaczenia czy analogowo czy cyfrowo.
 

maniekk

New member
wyjścia audio

OK wszystko jasne :D Może wyjaśnisz mi jeszcze jedną wątpliwość. Jedną z różnic między modelami 508XD, 5080XD a 5080XA jest brak w tym ostatnim wyjścia "wyjścia optycznego". Czym się różni "wyjście optyczne" od "wyjścia RCA audio" i ile tracę nia mając tego pierwszego?
Dodam, że będę też kupował ampli + plus zestaw 5.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z mojej wiedzy wynika że różnic jest znacznie więcej - od opytmalizacji obrazu, Pip/Pat , USB ,wyjście sub.
Różnica jest w strumieniu ograniczenia szumów.
 

maniekk

New member
Kiki jak zawsze masz rację ;) :) tyle, że informację na temat innych różnic już znalazłem i wydaje mi się, że wiem co mi się przyda a co nie. Natomiast nie mogę znaleść info na temat różnic pomiędzy powyższymi wyjściami audio i jakie jest ich znaczenia z praktycznego punku widzenia
 

maniekk

New member
Cóż, przesadnym audiofilem nie jestem ale kiedyś sporo muzykowałem więc trochę słyszę :) Rozumiem więc, że przy RCA występuje strata na jakości dźwięku? Jak duża? O ile da się to określić.
 

d.karolik

New member
maniekk napisał:
OK wszystko jasne :D Może wyjaśnisz mi jeszcze jedną wątpliwość. Jedną z różnic między modelami 508XD, 5080XD a 5080XA jest brak w tym ostatnim wyjścia "wyjścia optycznego". Czym się różni "wyjście optyczne" od "wyjścia RCA audio" i ile tracę nia mając tego pierwszego?
Dodam, że będę też kupował ampli + plus zestaw 5.1

Witam
"Wyjście optyczne" służy do przesłania sygnału cyfrowego ( DD5.1 , DTS itd. ) np. do ampli tunera , a wyjście RCA audio np. pojedynczy wtyk wysyła sygnał analogowy zmiksowany mono ( 1 kanał ), podwójny wtyk RCA np. L,R wysyła sygnał analogowy stereo lub wyjście analogowe 5.1 czyli każdy kanał osobno do dekodera DD.
Czyli jeżeli podepniesz zwykła kablówkę pod TV i program będzie nadawany w DD-DSurround to podpinając wyjściem optycznym TV z ampli ( oczywiście ampli przystosowany do kina domowego z dekoderami DD ) będziesz mógł obejrzeć film czy program jak w kinie . A po RCAx2 tylko zmiksować do Prologic .
Podsumowując wyjście optyczne = wysłanie jednym kablem kanałów 5.1 cyfrowo zakodowanych.
W przypadku RCA jest przesyłane analogowo każdy kanał osobnym kablem . W zależności od ilości RCA , od mono do 5.1 .

Chyba nie namotałem i wszystko czytelne , jeżeli nie to proszę poprawić jak się pomyliłem.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

skipper

New member
kiki napisał:
Z mojej wiedzy wynika że różnic jest znacznie więcej - od opytmalizacji obrazu, Pip/Pat , USB ,wyjście sub.
Różnica jest w strumieniu ograniczenia szumów.

Czy to oznacza, że 428xd gra lepiej od pozostałych 42? Do tej pory myślałem że różni się właśnie tymi bajerami jak USB, PIP... CZy ta różnica w strumieniu ograniczania szumów jest zauważalna? I jeszcze pytanie jaką wielkość kupić 42' czy 50' odległość od ekranu to 2,8m - 3,3m, sygnał z CP antena 120cm czyste niebo, dekoder Samsung HD, 90% oglądanie SD, czasem DVD.

Ps. Przeczytałem cały wątek od początku (ufff), ktoś zadał pytanie czy w trybie zoom można przesuwać obraz (niemogę teraz tego znaleźć), chyba padła odpowiedz że nie. Mi w sklepie się udało, przynajmniej na 508XD.

Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obraz po ekranie mozesz przesuwać w opcjach góra - dół i lewo - prawo.
O tym jaka wielkość powinieneś decydować sam . Poproś o prezentację w domu i wybieraj . Bo tu zdania będziesz miał podzielone.
Jeśli wystarczy kasy - ja wybierałbym 50 ".
Jakość obrazu w modelach 428 jest wspomagana optymalizacją , którą da się wykonać ręcznie w nizszych modelach.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czy ja dobrze rozumiem, że Pionek pozwala na swobodne ustawianie powiększanego obrazu w pionie i poziomie, a na dodatek pozwala na zmianę stopnia powiększenia? Nie udało mi się wyczytać tego wprost z instrukcji. Jak do tej pory myślałem, że tylko Samsungi pozwalają na coś takiego.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. Czytałem instrukcję na sucho (bez telewizora), stąd trudno coś po prostu sprawdzić. Ale to dobra wiadomość.

ArtS :)
 

pado

New member
Martwe piksele w 8 generacji...

witam,

mocno zastanawiam się nad 8 generacją i nie ukrywam, że byłby to dla mnie duży wydatek...powidokow i wypalen sie nie obawiam, ale martwia mnie ewentualen martwe piksele, bo nie ma nic gorszego niz czerwony piksel na srodku ekranu w sprzecie za ponad 8 tys zł.... czy komus sie to zdarzylo? (z tego co czytalem ten watek, to chyba 1 osobie?...i pewnie w razie takej przypadlosci nie ma co liczyc na wymiane....nie mowiac juz o "nedznej" gwarancji na rok....

pozdrawiam
 

czokaj

New member
chesky napisał:
Witam,

Czy ktoś z was robił kalibrację pioneer'a? Ew. czy można dostać namiary na firmę wykonującą taka usługę?

pozdrawiam
_CHESKY_:twisted:

Witaj,

1. tak
2. cinematic

Pozdrawiam
 

Attachments

  • ISF.jpg
    ISF.jpg
    86,4 KB · Wyś: 123

MarKo_wawa

New member
pado napisał:
... ale martwia mnie ewentualen martwe piksele, bo nie ma nic gorszego niz czerwony piksel na srodku ekranu w sprzecie za ponad 8 tys zł.... czy komus sie to zdarzylo? (z tego co czytalem ten watek, to chyba 1 osobie?...i pewnie w razie takej przypadlosci nie ma co liczyc na wymiane....nie mowiac juz o "nedznej" gwarancji na rok...

Witaj Pado,
Wszystko co stworzyl czlowiek jest zawodne i wczesniej czy pozniej moze sie zepsuc ;) , ale jestem uzytkownikiem m-ki Pioneer od ok 20 lat i do tej pory tylko raz musialem skorzystac z jej serwisu ( wymiana bezpiecznika w zasilaczu :) ), wiec ta "nedzna" gwarancja w zupelnosci wystarczy.
A co do "martwego" piksela (swoja droga czy widzial ktos "zywego" :D ), to ani ja, ani zaden z moich znajomych - uzytkownikow tej m-ki, nie spotkal sie z tym problemem.

pozdrawiam 8)
 
Do góry