Pioneer G8

-AS-

New member
Gratuluję Pooh1968, witam w klubie Pioneer'a ;)

Przy okazji proponuję pobawić się trochę ustawieniami (może spróbowanie tych, które są tutaj wklejone) a obraz stanie się jeszcze lepszy.

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
pooh1968 napisał:
No i mam.... stało się... po prezentacji od Kikiego w moim pokoju stoi 508. Do tego kinko z JBL CS1550...
Rozumie, ze na prezentacji miales tez 2 inne tv? Jesli tak, to powiedz jakie i opisz wrazenia z konfrontacji :cool:
 

tom

New member
Bardzo dziekuję waldi_wlkp i czokaj za odpowiedź na moje wątpliwości, zmylił mnie napis na górze plazmy dolby digital (faktycznie plazma nie posiada dekodera DD), dotyczy on cyfrowego tunera, a nie sygnałów podawanych, np. na wejście HDMI.
Osobiście problem rozwiązałem, korzystając z artykułu z Audio Video, podłączając n-box recorder poprzez złącze component, dźwięk analogowo (zwiększyła się dynamika i poziom głośności oraz mam dodatkową regulację poziomu głośności z pilota n-boxa). Obraz po componencie jest bardziej plastyczny, posiada lepiej "wyregulowaną gammę". Z tego podłączenia jestem osobiście zadowolony i polecam innym użytkownikom plazmy pioneera 428xd.

Przy okazji dziękuję bardzo Kikiemu (Panu Krzysztofowi) za pomoc w zakupie tej plazmy, wreszcie jestem zadowolony!!!
 

Rodrik_AR

New member
...Obraz po componencie jest bardziej plastyczny, posiada lepiej "wyregulowaną gammę". Z tego podłączenia jestem osobiście zadowolony i polecam innym użytkownikom plazmy pioneera 428xd...

Czegoś tu nie rozumiem: Dlaczego trzeba n-boxa podłączyć po komponencie by było dobrze?
Czy to wina telewizora, czy n-boxa? Przecież teoretycznie HDMI powinno być najlepszym połączeniem? Posiadam 508XD i przymierzam się do przesiadki z Cyfrowego Polsatu na „N”
Ale zaczynam mieć spore wątpliwości bo nie po raz pierwszy czytam o kłopotach przy podłączeniu „N”. Czy jest może użytkownik który ma podłączonego N-boxa do Pioneera po przez HDMI i jest zadowolony?

Mam jeszcze pytanie do AS:
Dlaczego funkcja orbiter w przedstawionych przez Ciebie ustawieniach ma być wyłaczona?
Zdecydowałem się wreszcie na wprowadzenie nowych – „Twoich” ustawień i po małej modyfikacji (ostrość na „0” a nie na „-4”) jestem zadowolony. Nie wyłączałem też funkcji orbiter bo obawiam się o ochronę przed powidokami.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Rodrik_AR - orbiter ustaw tak, jak uważasz. Jak grasz w gry lub oglądasz dużo programów ze statycznymi grafikami na ekranie, to włącz orbiter. Ja osobiście, od czasu gdy kupiłem PS3, orbiter mam włączony cały czas (tak, na wszelki wypadek). Jeżeli oglądasz telewizję z tendencją do skakania po kanałach (nie oglądasz tego samego programu pół dnia), to orbiter nie jest Ci do niczego potrzebny. Mam już ten TV około 2 miesiące i w dalszym ciągu nie widziałem nawet śladu powidoków itd.

Polecam spróbowanie ustawień z pliku "D65 HDMI", pisałem już o tym wcześniej. W tej chwili używam ich do wszystkiego - sd, hd, gry itd. Ostrość mam na -15 i od czasu jak przyzwyczaiłem się do tych ustawień, nie jestem w stanie wrócić do innych. Wystarczy dać im parę dni, a zobaczysz różnicę. Obraz jest bardzo realistyczny, bez zbyt ostrych krawędzi, kolory są stonowane (tak, jak w rzeczywistości) itd. Pamiętaj, że zmienianie tych ustawień zaczynamy od zmiany trybu z User na Movie.

Pozdrawiam
 

Rodrik_AR

New member
Dzięki AS!
Obawiałem się, że wyłączony orbiter jest jednym z elementów ustawień. Jeżeli może zostać tak na wszelki wypadek to go zostawię bo logosy stacji w TVP1 i TVP2 są bardzo agresywne i były przyczyną wypaleń w poprzednich modelach Pioneera.
Nowych ustawień na pewno spróbuję ale za jakiś czas bo muszę przywyknąć do tych obecnych – bardziej (o wiele) stonowanych od fabrycznych które dotychczas miałem.
Jak będziesz coś pisał na forum to mam prośbę (przy okazji) o linka do Twoich obecnych ustawień.
Pozdrawiam.
 

-AS-

New member
Ustawienia, które używam (od jakiegoś czasu już) są przyklejone do tego posta. Gorąco je polecam, warto zobaczyć jak powinien wyglądać poprawnie ustawiony obraz (to jest moja opinia (i nie tylko), więc proszę mnie za to nie zabijać ;) ). Jeżeli nie będzie się podobało, zawsze można zmienić lub wrócić do poprzednich.

Pozdrawiam
 

Attachments

  • 8 G D65 HDMI Settings.txt
    1,9 KB · Wyś: 293

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hejka:) Mam tyle pracy, że nie mam czasu za dużo ani oglądać TV, ani pisać na forum. Do prezentacji miałem dodatkowo 52 calowego Sharpa. W sumie chodziło mi tylko o porównanie technologii. Oczywiście jest to tylko moja subiektywna opinia, ale obraz LCD jest dla mnie nie do przyjęcia. O ile w sygnale HD te różnice nie są duże, to w SD już plazma radzi sobie dużo lepiej. Po prostu nie lubię oglądać TV rodem z ekranu komputerowego. Inna sprawa, że już wcześniej byłem do LCD nastawiony sceptycznie i pewnie szukam dziury w całym.
Niestety AS nie miałem czasu nawet wprowadzić i spróbować Twoich ustawień. Ale wprowadzę je napewno w wolnej chwili, nawet celem wypróbowania czy może być jeszcze lepiej. Z drugiej strony obraz praktycznie bez większych regulacji stale mnie zachwyca.
Odnosząc się do innych postów. Nie widzę w nim nieostrości, kolory są soczyste, ale naturalne. Sygnał SD jest obsługiwany bardzo dobrze i wyciśnięto z niego dużo. Tak jak już pisałem wyżej z 2 metrów można swobodnie, bez żadnych męczarni dla oczu oglądać normalną TV. Tak, ze wahającym się czy przy 3,5 - 4 metrach można kupić 50 cali, piszę z czystym sumieniem - można, a nawet trzeba (o ile są możliwości finansowe).
Z rzeczy, które mi się nie podobają - to tłumaczenie Menu - w języku polskim jest pełne błędów i dziwnych konstrukcji. Np. nie wiem po co tłumaczono nazwę Orbiter - jest to sformułowana w sposób zupełnie nieczytelny. Do tego instrukcja obługi opisuje menu angielskie. NO I UWAGA:) Po skończeniu oglądania bodajże filmu Ring 2, po wyłączeniu dekodera N - a przed wyłączniem TV - w zupełnie ciemnym pokoju zobaczyłem trójkąt wiekowy ( a raczej jego poświatę :mrgreen: ). Był to pewnie tzw powidok wiszący (tak to się przynajmniej nazywa w instrukcji), czyli nietrwała poświata związana z nagromadzeniem się ładunków elektrycznych w przypadku nieruchomego obrazu. Na drugi dzień nie było po nim śladu. Piszę to jako ciekawostkę i nie chcę znowu rozpoczynać dyskusji na temat wypalania się plazm:) Na drugi dzień oglądałem stale TVN24 i po nim nie został ani ślad. w fajny sposób trójkąt wiekowy jest wyświetlany w TVN HD - jest mocno przeźroczysty.
Reansumując zakup uważam za bardzo udany i nie mogę się doczekać, kiedy na spokojnie zacznę oglądać swoją bibliotekę filmów. Pozdrawiam.
 

boston

New member
Wypalanie plazmy 8G

Odnosnie powyższego problemu chciałbym tylko uspokoić użytkowników, że w stosunku do 7G plazma 8G jest wrecz rewelacyjna. Wniosek ten jest wynikiem moich własnych obserwacji. Dla przykładu 7G po ok dwóch godzinach z obrazem o skrajnym kontraście (czarny pas na białym tle) miala bardzo wyrazny cień wymagający wielogodzinnego czyszczenia. Plazma 8G nic po prostu zadnych sladów. Nawet na mnie zrobiło to wrażenie. Tylko ta skandalicznie wysoka cena hmm... Pozdrawiam!
 

kinder

Member
Witam ja tez stalem sie szczescliwym posiadaczem PDP 508xd od niedawna...lewizoror jest lux nie ma sie do czego przyczepic a we wspolpracy z tuenrem kathrein 910 i dobrymi kabalmi Wireworld ultavolet 5 jest bajka...mi jak narazie z ustawien odpowiada najbardziej fabryczny tryb ustawien "optymalne".



Pozdro...
 

zilo

New member
Witam , proszę o informację jakie są wymiary kartonu (wys.szerok.dług.) telewizora 4280XD.

Ceny 4280D spadły w internecie do 7500zł. Chyba czas na zakup. Co sądzicie? Czy warto dokładać kilkaset złotych i kupować 4280XD ?. Z opisu różnia się tylko głośnikami. A może dołożyć więcej i wziąć 428 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę edytować posty. Wymiarów kartonu nie znam, bo sam zamówiłem 508. Karton jest SPORO większy od TV:). Nie warto dokładać pieniędzy do XD. Jeżeli już to warto się zastanowić nad 428XD - ma on dodatkowo - inteligentne sterowanie jasnością (niektórzy i tak zalecają jego wyłączenie), możliwość kalibracji ISF (trzeba zamówić gościa ze specjalistycznym sprzętem i jest to stosunkowo drogie), opcje wielo-ekranowe (PiP/PaP) (potrzeba tych opcji jest dyskusyjna). Dodatkow 4280XA nie ma optycznego wyjścia dla dźwięku i czytnika kart CI (w naszych warunkach zbędny gadżet). Jeżeli chodzi o kierunek wyboru to bardzo dobrze mierzysz. Obraz w TV jest świetny. PZDR.
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
pooh1968 napisał:
Jeżeli już to warto się zastanowić nad 428XD - subiektywnie mimo tego samego panelu lepiej skalibrowany fabrycznie .... ciach

Oooo, to bardzo ciekawe :rolleyes:
Czyżby była oddzielna linia produkcyjna (a właściwie jej część kontrolna), czy przy 428XD pracują "lepsi kalibratorzy" ?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
:) Może??:) Nie wiem, piszę tylko o subiektywnej ocenie. Tak MI się wydawało, że obraz był nieco za mgłą. A miałem możliwość ustawiania obu TV. Faktem jest, że nie wiem np. czy oba TV były tak samo podłączone do źródła i czy ten "gorszy" nie miał jakiejś usterki. Generalnie właśnie sobie przejrzałem różnice w tych TV, bo tej pory znałem tylko z przekazów ustnych:) - no i okazuje się, że są one niewielkie. Czy wymagają dopłaty, to nie wiem. To już musi każdy zdecydować sam, na ile go stać i czy np. hipotetyczna kalibracja ISF go interesuje ("bo może kiedyś zrobię":)). Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

tom

New member
Rodrik_AR napisał:
...Obraz po componencie jest bardziej plastyczny, posiada lepiej "wyregulowaną gammę". Z tego podłączenia jestem osobiście zadowolony i polecam innym użytkownikom plazmy pioneera 428xd...

Czegoś tu nie rozumiem: Dlaczego trzeba n-boxa podłączyć po komponencie by było dobrze?
Czy to wina telewizora, czy n-boxa? Przecież teoretycznie HDMI powinno być najlepszym połączeniem? Posiadam 508XD i przymierzam się do przesiadki z Cyfrowego Polsatu na „N”
Ale zaczynam mieć spore wątpliwości bo nie po raz pierwszy czytam o kłopotach przy podłączeniu „N”. Czy jest może użytkownik który ma podłączonego N-boxa do Pioneera po przez HDMI i jest zadowolony?

Mam jeszcze pytanie do AS:
Dlaczego funkcja orbiter w przedstawionych przez Ciebie ustawieniach ma być wyłaczona?
Zdecydowałem się wreszcie na wprowadzenie nowych – „Twoich” ustawień i po małej modyfikacji (ostrość na „0” a nie na „-4”) jestem zadowolony. Nie wyłączałem też funkcji orbiter bo obawiam się o ochronę przed powidokami.

Pozdrawiam.

Nie ma się tu czym martwić, a wręcz przeciwnie - oznacza to, że plazma Pioneera 428xd posiada bardzo dobrą elektronikę i układy przetwarzania obrazu co czyni ten produkt klasą samą w sobie. Obraz po HDMI jest też bardzo dobry. Ja podłączyłem dekoder n-ki po componencie ze względu na fonię i zaletach o których pisałem.

Jesli chodzi o ustawienia AS -"D65 HDMI", są niezłe, ale trzeba jeszcze popracować nad balansem bieli - biel jest niestety zażółcona....

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
tom napisał:
Jesli chodzi o ustawienia AS -"D65 HDMI", są niezłe, ale trzeba jeszcze popracować nad balansem bieli - biel jest niestety zażółcona....

Tak jak pisałem wcześniej na ten temat, wszystko jest kwestia gustu. Che wspomnieć, natomiast, o jednej rzeczy - nie wiem czy zwróciłeś uwagę, jak oglądasz film w kinie, to biały nigdy nie jest klinicznie biały, jest to bardziej sepia, niż biały-niebieski. Wiem, że ciężko się do tego przyzwyczaić (zabrało mi to parę dni), ale obiecuję Ci, że jak pooglądasz telewizję z taką bielą parę dni, nie wrócisz już do bieli, o jakiej piszesz.
Ludzie, którzy obcowali dużo z LCD'kami mogą mieć problemy z zaakceptowaniem takiej bieli, ale moim zdaniem warto spróbować. A jak nie... to trudno. :eek:k:

Pozdrawiam
 

jak3

New member
Witam wszystkich.
Od 7 dni jestem szczęśliwym posiadaczem PDP 508XD a od pół roku śledzę forum tak więc nadszedł czas i na moje doświadczenia w tym temacie.

Dlaczego 508 a nie 5080 ?:
- Przede wszystkim wyjście na subwoofer wspaniałe uzupełnienie basów (głośniki z TV za słabe).
- Tuner cyfrowy, mieszkam w Poznaniu i ze Śremu w bardzo dobrej jakości jest DVB-T oglądam Polsat, TV4 i TVN, reszta kanałow (TVP1,2…) w „inteligentny” sposób jest kodowana w MPEG4 i jest tylko głos. Jakość kanałów DVB-T na poziomie najlepszych z cyfry+.

Na początku kupiłem sam TV bez głośników z myślą podłączenia do kolumn wolnostojących, ale musiałem je dokupić gdyż na moich kolumnach z kina domowego TV wyświetlał awarię i kazał odłączyć przewody głośnikowe (ot takie małe zabezpieczenie – finansowe Pioneer’a).
Osobiście wolę wygląd TV bez głośników ale się nie dało, innym wyjściem jest używanie cały czas aplitunera.

Jeżeli chodzi o obraz:
Oglądam głównie cyfre+ i DVD. Przy fabrycznych ustawieniach obraz trochę mydlany po zmianie ustawień (dzięki AS) jest super. Przejście z 32’’ CRT robi wrażenie. Oglądam z 3.5m. Orbiter na razie włączony, po 7 dniach żadnych wypaleń.

[FONT=&quot]Bardzo fajną sprawą jest pilot. Idzie zaprogramować go i sterować dekoderem cyfry+ (Pioneer 1630), DVD itp., ten sposób używam tylko jednego pilota.
Na razie tyle, Pozdrawiam

[/FONT]
 

ArtS007

New member
Bez reklam
AS - gratulacje za GAF (Girlfriend Acceptance Factor). Obawiam się, że nierzadko jest tak, iż tranformacja z GAF do WAF (Wife Acceptance Factor) wiąże się z zaskakującym i niewytłumaczalnym obniżeniem wskaźnika tolerancji. :p

Nieprawdą jest, że ekrany CRT nie ulegają wypalaniu (wyduszaniu ;)). Ulegają, ale są mniej na ten efekt podatne.

Nowe Pioneery nie są wolne od tej wady, a już na pewno sam producent tego nie ukrywa. Wystarczy poczytać zalecenia zaraz po spisie treści. Co nie zmienia faktu, iż z pewnością w sporym stopniu te plazmy są bardziej na ten efekt uodpornione.

Żeby nie było wątpliwości: nie posiadam jeszcze tej :rolleyes:, czy innej plazmy lub LCD. Ale to już chyba niedługo. Problemy lokalowe (remont).

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wykorzystaj system Porównaj:
http://www.pioneer.pl/pl/products/62/63/413/overview.html?__Q1080P=1
Znajdziesz różnice pomiędzy modelami.
Ceny nie spadły - z gwarancją Polska są bez zmian.
W razie pytań pytaj o wymianę na drodze handlowej. Już kilka osób się przekonało co to oznacza na własnych plecach.
Model 428 ma wbudowaną optymalizację obrazu - dlatego szybciej dostosowuje się do nasłonecznienia pomieszczenia .
 
Do góry