Pioneer G8

bankrootghost

New member
Przepraszam bardzo, ale chyba niezbyt dokładnie czytałeś artykuł w podanym przez Ciebie linku.
Jak wół jest tam napisane, że gdyby zaczęto wydawać materiał BR/HD z obsługą 10 bitową (Deep Color czy jak to tam się nazywa), nie byłaby zapewniona kompatybilność wsteczna z innymi wyświetlaczami.
To byłoby samobójstwo dla wydawców.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gol70

New member
Słuszna uwaga.
W takim razie jaki sens ma budowa takich odtwarzaczy?
Jedynie jako chwyt marketingowy.
Pozostają więc tylko konsole (na razie chyba tylko PS3 ma HDMI1.3) i ew PC (jeżeli jest z kartą posiadającą wyjście HDMI1.3)
 

bankrootghost

New member
gol70 napisał:
Pozostają więc tylko konsole (na razie chyba tylko PS3 ma HDMI1.3) i ew PC (jeżeli jest z kartą posiadającą wyjście HDMI1.3)

takim stwierdzeniem można chyba zakończyć nasz notabene bardzo miły i chyba przydatny dla wielu forumowiczów dialog.

pozdrawiam
 

tom

New member
Ponawiam pytanie dotyczące plazmy PDP-428XD, czy ma ona wbudowany dekoder Dolby Digital (logo na obudowie jest) i czy odtwarza dzwięk w dolby digital z n-recordera poprzez połączenie HDMI. Proszę sprawdzić

Pozdrawiam
 

gol70

New member
bankrootghost napisał:
takim stwierdzeniem można chyba zakończyć...
W zasadzie tak ale... ;)
Czytając AVForum natknąłem się na stwierdzenia, że Pioneer posiadając zdolność do wyświetlania 10bit kolor, aproksymuje pośrednie barwy z 8bit sygnału i dzięki temu kolory (zwłaszcza na przejściach) są lepiej wyświetlane.
Talko jak to zweryfikować?... :???:
Pytanie też - jak ta kwestia wygląda w innych plazmach?
 

bankrootghost

New member
gol70 napisał:
W zasadzie tak ale... ;)
Czytając AVForum natknąłem się na stwierdzenia, że Pioneer posiadając zdolność do wyświetlania 10bit kolor, aproksymuje pośrednie barwy z 8bit sygnału i dzięki temu kolory (zwłaszcza na przejściach) są lepiej wyświetlane.
Talko jak to zweryfikować?... :???:
Pytanie też - jak ta kwestia wygląda w innych plazmach?

znowu poprosze o ten cytat z avforum ;)
W przypadku gdy procesor obrazu posiada większą "bitowość" (przepraszam za kolokwializm) sygnał wejściowy jest obrabiany z większą precyzją, co pozwala zmiejszyć ilość start w sygnale (zwłaszcza przy wielu przejściach sygnału przez procesor).

weryfikacja: tylko przez porównanie organoleptyczne

moim zdaniem zdecydowana większość plazm potrafi wyświetlić obraz co najwyżej w głębi 8 bitowej

PS. nie wiem, czy nie zaśmiecamy wątku :???:
 

waldi_wlkp

New member
tom napisał:
Ponawiam pytanie dotyczące plazmy PDP-428XD, czy ma ona wbudowany dekoder Dolby Digital (logo na obudowie jest) i czy odtwarza dzwięk w dolby digital z n-recordera poprzez połączenie HDMI. Proszę sprawdzić

Pozdrawiam

Witam
Mam PDP-428XD i N-recorder połączony kablem HDMI. W przypadku włączenia DD w tunerze N-ki są w TV słyszalne głośne trzaski. Chcąc odbierać dźwięk na tv przy takim podłączeniu muszę wyłączyć DD. Ja zazwyczaj korzystam z aplitunera dlatego nie jest to dla mnie specjalnie problem.
Jest inny problem bardziej mnie denerwujący, a występuje przy połączeniu PDP-428XD z N-recorderem przez HDMI. Przy wyłączaniu TV (nawet w tryb czuwania) na recorderze N-ki pojawia się komunikat Problem HDCP po wyświetleniu którego restartuje się N-recorder. Nawet zdarza się to wówczas gdy przed wyłączeniem TV zmienię przyciskiem Res wyjście sygnału z HDMI na Sd1 (czyli scart). Jest to szczególnie uciążliwe gdy włączy się nagrywanie jakiejś audycji i chce się wyłączyć TV -każdorazowe wyłączenie TV powoduje restart recordera N-ki a co za tym idzie przerwanie się nagrywania.
Czy inni użytkownicy PDP Pioneera i N-recordera podłączonego przez HDMI również mają ten problem? Czy znalazł ktoś na to jakiś sposób?

Pozdrawiam
Waldi
 

czokaj

New member
waldi_wlkp napisał:
(...) W przypadku włączenia DD w tunerze N-ki są w TV słyszalne głośne trzaski. Chcąc odbierać dźwięk na tv przy takim podłączeniu muszę wyłączyć DD.
(...) Przy wyłączaniu TV (nawet w tryb czuwania) na recorderze N-ki pojawia się komunikat Problem HDCP po wyświetleniu którego restartuje się N-recorder.
Pozdrawiam
Waldi

Witaj,
co do pierwszej części, sądze że problem wynika z faktu braku dekodera DD w PDP Pionieer'a. Część kanałów N-tv nadawana jest z dźwiękiem DD (o czym informuje ikonka DD w pasku info), część bez DD. Na PDP 508XD mam taki sam efekt - tzn. trzaski w głośniku występują na kanałach nadawanych z dźwiękiem DD gdy w ustawieniach N-box recordera wybieram Dolby Digital "TAK" (oczywiście n-box podłączony po HDMI).
Na kanałach, w których dźwięk nie jest przesyłany w standardzie DD, mam prawidłowy sygnał - dla ustawień w N-box Dolby Digital - TAK.
"Problem HDCP" i owszem jest wyświetlany na pasku recordera po wyłączeniu tv z tą różnicą, że nie zaobserwowałem restartu. Przetestowałem dwa tryby pracy N-boxa: w trakcie nagrywania programu oraz bez. Moje ustawienia to 1080i z N-boxa.
Jeżeli dysponujesz innym kabelkiem HDMI podłącz recordera i przetestuj - może to stanowi problem.

Pozdrawiam.
 

jtd

New member
Bez reklam
Czy ktos ma ta plazme podlaczona do kablowki i moze mi powiedziec jak szybko przeskakuja tu kanaly, przy przelaczaniu ich z pilota ? Tzn. przyciskam na pilocie "kanal w przod" i po jakim czasie pojawia sie kolejny kanal? W moim obecnym CRT trwa to dokladnie sekunde, a tutaj ile ? :)
 

Marcelek

New member
Witajcie,

Jeszcze jeden "long time reader, first time poster". Dzięki bezcennej wiedzy zawartej na tym forum dokonałem świadomego wyboru - od kilku dni na ścianie wisi PDP-508XD. Kupiłem w warszawskim Planusie (KIKI wybacz, wolałem kupić na miejscu). Sklep OK, bardzo rzeczowi i pomocni, także po zakupie, co byłem zmuszony sprawdzić. Pierwszy egzemplarz, który do mnie przyjechał posiadał brzydkiego martwego zielonego subpixela. Kilka dni później pojawili się u mnie Państwo z Planusa z nowym egzemplarzem. Tym razem nic złego nie znalazłem i telewizor po kilku dniach zainstalowałem na uchwycie. Następnego dnia niestety mały zonk - bez szczególnego wysiłku zauważyłem podobny defekt, tym razem czerwony dead :???:. Właściwie, nie jest martwy tylko "chory" ;) - wyraźnie słabiej świeci i bardziej migocze. Pomimo, że jest to teoretycznie dopuszczalne i w granicach specyfikacji producenta, to jednak (delikatnie mówiąc) nie pomaga cieszyć się zakupem. Na wymianę lub zwrot już za późno. Zastanawiałem się, czy jest możliwa kalibracja polegająca na podkręceniu pojedyńczego subpiksela...

Poza tym, sprzęt robi bardzo dobre wrażenie, choć na razie tylko analogowa kablówka Aster i DVD po złączu component, bez upscalingu. Na razie pracuje na oszczędnych ustawieniach (wiem, podobno nie trzeba). Próbując wygonić jadowite loga z ekranu napotkałem na brak możliwości przesuwania obrazu góra-dół w trybie zoom. Rzeczywiście nie ma takiej możliwości, czy czegoś nie doczytałem? Mój poprzedni CRT Thomson ma coś takiego. Ma też bardzo przydatną funkcję, której nie znalazłem w Pioneerze - lista programów. Tu trochę denerwuje konieczność pamiętania numerów albo nerwowego przełączania P- P+ (czyżbym znowu czegoś nie doczytał?). Jest też jakiś problem z polskimi czcionkami w teletekście. Wygląda jakby nie zawsze pamiętał ustawienia kraju w menu. Swoją drogą, ciekawe co palił ten, który przygotował polskie tłumaczenie menu :)? Najlepszy jest chyba opis opcji sterujących jasnością niebieskiej diody... Od razu wróciłem do angielskiego :).

Uciekam do roboty. Pozdrawiam,

Marcelek.
 

-AS-

New member
Marcelek:

Wydaję mi się, że faktycznie nie ma opcji przesuwania ekranu w trybie zoom.

Nie wiem jak jest z kablówką analogową, ale w cyfrowej, jak chcesz zobaczyć szybką listę kanałów, naciskasz Enter podczas oglądania i w lewym dolnym rogu pokazuję się mała lista, na której wybierasz program (widać nazwy i numery) strzałkami i naciskasz ponownie Enter, aby uruchomić kanał. Nie trzeba znać numerów.

Co do martwych/migających pixeli, to możesz spróbować uruchomić parę razy "Video Pattern", które znajdziesz w opcjach. Nie gwarantuje to sukcesu, ale wyczytałem gdzieś, że może pomóc. Jest też bardziej drastyczny sposób, mianowicie delikatne pukanie opuszkiem palca w miejsce w miejsce, gdzie znajduję się ten pixel (uważaj, aby nie zarysować ekranu paznokciem); lub delikatne "masowanie" tego miejsca ściereczką. Podobno może pomóc, ale jakoś sam nie próbowałem i nie gwarantuję sukcesu (zaznaczę, że sam nie miałem problemów z pixelami).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

robiik_pl

New member
jtd napisał:
Czy ktos ma ta plazme podlaczona do kablowki i moze mi powiedziec jak szybko przeskakuja tu kanaly, przy przelaczaniu ich z pilota ? Tzn. przyciskam na pilocie "kanal w przod" i po jakim czasie pojawia sie kolejny kanal? W moim obecnym CRT trwa to dokladnie sekunde, a tutaj ile ? :)
Witaj jtd,

W moim odbiorze dziwne pytanie chociaz na rozne rzeczy rozne osoby zwracaja uwage :) U mnie w 4280XA jest od razu, nie ma zwloki, czyli tak jak w CRT. BTW w Kuro jesli chodzi o kablowke, to przelaczanie kanalow jest najmniejszym problem :).

pozdrawiam,
robiik_pl
 

Marcelek

New member
@ -AS-:
"Masować" już próbowałem... Bez efektu :roll:. Wydaje mi się, że ten sposób ma większe szanse powodzenia w przypadku LCD. W plazmach mamy przecież dość twardą szybę. Palić Video Pattern-em, płytką Pioneer-a albo JScreenFix-em będę, ale jeszcze nie teraz (na liczniku ok. 90h).
Lista programów w przypadku tunera analogowego niestety nie działa. Cyfrowy freeview to inna bajka, tam masz EPG.

@ jtd:
Już odpowiadam. Przełączanie za pomocą P-/P+ jest natychmiastowe (poniżej 0.5s). Opóźnienie jest w przypadku wyboru programów 1-9 klawiaturą numeryczną. Telewizor czeka czy przypadkiem nie wciśniesz drugiej cyfry i przełącza dopiero po chwili. No, chyba że wciśniesz np. 01, 02 etc. - wtedy przełącza natychmiast.

Pozdrawiam,

Marcelek.
 

-AS-

New member
Mała uwaga - w Pioneer'ze nie ma szyby, także ostrożnie z dotykaniem ekranu, czyszczeniem (żadnych płynów), itd. Generalnie - jest to delikatna zabawka.

Pozdrawiam
 

Marcelek

New member
@ -AS-:
To, że zewnętrzna powierzchnia ekranu to nie szkło, jest dla mnie oczywiste :). Miałem na myśli to, co jest gdzieś tam w środku, co powoduje, że ekran plazmy jest sztywniejszy od (klasycznego) LCD.

Pozdrawiam,

Marcelek.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yes, yes, yes...........

No i mam.... stało się... po prezentacji od Kikiego w moim pokoju stoi 508. Do tego kinko z JBL CS1550. Banan mi nie schodzi z gęby. Generalnie powiem tylko, że w tej chwili, biorąc pod uwagę stosunek JAKOŚCI do ceny, jest to TV bez konkurencji. Jakość kiepskich programów TVP1 i TVP2 od 2 metra jest w pełni akceptowalna. Mam n-kę i jedynymi programami, które są naprawdę fatalne to NASN i Sportkluby. Inna sprawa, ze na CRT też ich nie byłem w stanie oglądać. Włączenie programów HD spowodowało, że moja żona, sceptycznie nastawiona do 50 cali, zaniemówiła i też się jej banan pojawił na twarzy. Filmy z DVD bez zastrzeżeń. DIVX odpowiadają mniej więcej TVP1 (z tym, że może takie mam DIVX:)). TV oglądam z 4 metrów, ale już od 2 metrów jest oki. Jeszcze nie podłączałem komputera i nie oglądałem na nim zdjęć. Włączone ma ustawienia fabryczne. Na HD wyłączyłem wszystkie ulepszacze. Na SD z n-ki po eksperymentach z ulepszaczami da się ustawić śliczny obraz.
W TV słychać wyraźnie elektronikę, jednakże tylko przy zupełnej ciszy w pokoju. Odtwarzanie jakiegokolwiek dzwięku powoduje, że przestaje to być odczuwalne. TV dobrze i szybko reaguje na pilota. Czekam z niecierpliwością na pierwszy mecz w HD.

ps. prezentacja to super pomysł. Jacek, który mi przywiózł sprzęt, to bardzo swojski i kontaktowny człek. Doradził i podłączył mi wszystko. Świadomość, że ktoś przyjechał do mnie około 600 km mile łechce moją dumę. Poczułem się ważny jako klient i do tego miałem świadomość, że przecież mogę zrezygnować:) Jak opadną emocję postaram się napisać więcej o TV i jego ewentualnych wadach. PZDR

Aha... te JBL są jakby specjalnie zrobione pod ten TV:)
 
Do góry