Pioneer G8

bankrootghost

New member
gol70 napisał:
To dla LCD a plazmy?

moim zdaniem "toże samoje";)
Moim zdaniem, problem ten dotyczy wszystkich wyświetlaczy, gdzie sterowanie "mocą świecenia pikseli" odbywa się w sposób dyskretny.
Problemu tego nie ma w CRT, gdzie steruje tym moc działa elektronowego w sposób ciągły (analogowy)
 

boston

New member
Witam! AS jak zwykle mial racje i do panelu 8G HD READY sygnały RGB sa przesylane 10-cio bitowo. Nie wiem jak jest w modelu FULL HD. Pozdrawiam!
 

bankrootghost

New member
boston napisał:
Witam! AS jak zwykle mial racje i do panelu 8G HD READY sygnały RGB sa przesylane 10-cio bitowo. Nie wiem jak jest w modelu FULL HD. Pozdrawiam!

czy można prosić o poparcie Twojego stwierdzenia, dotyczącego 10 bitowego wyświetlania na Panelu 8 generacji jakimś wiarygodnym źródłem ?
 

boston

New member
Witam!Informacja pochodzi z Service Manual 8G. Nie ma tam co prawda nic na ten temat wprost (nie chwala sie za bardzo :) ale opis linii transmisji danych z pracesora do modulu (na schemacie) sugeruje transmisje 10bitową. Pozdrawiam!

bankrootghost napisał:
czy można prosić o poparcie Twojego stwierdzenia, dotyczącego 10 bitowego wyświetlania na Panelu 8 generacji jakimś wiarygodnym źródłem ?
 

bankrootghost

New member
boston napisał:
Witam!Informacja pochodzi z Service Manual 8G. Nie ma tam co prawda nic na ten temat wprost (nie chwala sie za bardzo :) ale opis linii transmisji danych z pracesora do modulu (na schemacie) sugeruje transmisje 10bitową. Pozdrawiam!

ciężko mi się odnieść do tej odpowiedzi.
Nie posiadam manuala do 8G.
 

-AS-

New member
Uff... urlop, urlop i już po urlopie.

Wracając do tematu. Może na wyrost wdawałem się w szczegóły, ponieważ sam nie jestem w tym kierunku specjalistą, ale z informacji, które znalazłem wynika, że panel Kuro jest 10cio bitowy. Faktycznie, Pioneer zbytnio tego nie reklamuje.

Pozdrawiam
 

tom

New member
Witam. Mam pytanie do użytkowników plazmy PDP-428XD, czy ma ona wbudowany dekoder Dolby Digital i czy odtwarza dzwięk w dolby digital z n-recordera poprzez połączenie HDMI.

Pozdrawiam
 

full2g

New member
szare pasy w 4:3

Witam ,
czy udało sie komus zmienic szare pasy w trybie 4:3 na czarne ?
Niestety nie doszukalem sie takich opcji w menu


Pozdrawiam
Tomek
 

full2g

New member
Dzieki , to dobra wiadomosc , zwlaszcza dla zony ktora uzaleznila zakup od zlikwidowania szarych pasow w 4:3 :)

Przy okazji pare pytan przed zakupem ....

1. czy dolny glosnik jest podpinany na jakims kabelku czy dedykowanym zlaczu ? ( zastanawiam sie nas wykorzystaneim tego glosnika jako centralnego w 5.1

2. Jak wyglada ostrosc zdjec odpalanych z home gallery ? A jaka jest roznica przy wykorzystaniu HDMI i komputera ? czy ktos porownywal takie rozwiaaznie do LCD 1080 ?

3. jaka jest szybkosc ladowania zdjec w home gallery ? ( zdjecia 8Mpix)

Pozdrawiam
Tomek
 

-AS-

New member
Full2g - mozna zmienic szare pasy na czarne, ale (tak, jak ktos wczesniej napisal) tylko w menu serwisowym. Instrukcje, jak to zrobic widzialem w necie, moge ja odszukac jak wroce z pracy, jak chcesz. Sa dwa problemy z tym zwiazane. Po pierwsze - mozliwosc namieszania w menu serwisowym, co moze sie skonczyc bardzo przykro dla Twojego panelu. Jest tam mnostwo dodatkowych ustawien, ktore sa bardzo mglisto poopisywane, wiec dosc latwo cos sknocic. Po drugie - slyszalem o tym, ze jak Pioneer dowie sie, ze wchodziles i zmieniales cos w menu serwisowym, gwarancja na dany TV przestaje obowiazywac. Nie jestem do konca pewien czy tak faktycznie jest, ale w razie co, pisze to ku przestrodze.

Ja wszedlem do menu serwsowego tylko pare razu, aby sprawdzic licznik godzin i zobaczyc, kiedy przekrocze granice magicznych 200h. Od tamtej pory (czyli od jakiegos miesiaca), nie zagladalem tam ani razu.


1. W modelu 42" dolny glosnik jest wbudowany w obudowe, wiec nie ma mozliwosci go odlaczenia. W 50" glosnik dokupujesz osobno i jest mozliwosc odlaczenia go i polozenia gdzies obok.
2. Ostrosc zdjec jest dobra, w zaleznosci od ustawien jakie stosujesz. Ja mam ostrosc na -15, a zdjecia i tak wydaja mi sie dosc ostre. Nie podlaczalem komputera pod panel jeszcze.
3. Duze zdjecia laduja sie dosc wolno, niestety. Ogladalem w weekend swoje zdjecia z urlopu na TV (aparat 6megapixeli), szybkosc ladowania to w zaleznosci od zdjecia 10-30sek. Przy duzej ilosci zdjec, moze to byc troche denerwujace.


Tom - 428 ma na gorze obudowy logo Dolby Digital. Nie mam N-ki, wiec nie moge odpowiedziec na drugie pytanie.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

boston

New member
bankrootghost napisał:
ciężko mi się odnieść do tej odpowiedzi.
Nie posiadam manuala do 8G.

Witam ponownie i załączam ten kawałek schematu.Pozdrawiam!
 

Attachments

  • 8g data.jpg
    8g data.jpg
    67,8 KB · Wyś: 174

boston

New member
Zmiana kolorów pasów w service menu

full2g napisał:
Witam ,
czy udało sie komus zmienic szare pasy w trybie 4:3 na czarne ?
Niestety nie doszukalem sie takich opcji w menu


Witam!Żeby zmienić kolor pasów należy:
Przy wyłaczonym tv naciskać kolejno klawisze na pilocie: INFO (trzymać 4s),nastepnie kolejno- strzalka w lewo, do góry, w prawo, lewo i power. Powyższa sekwencja włącza tryb Service Menu gdzie znajdziemy się w podmenu INFO.Następnie musimu przejść do podmemu INITIALIZE. Robimu to naciskając 3 razy klawisz MUTE.Wyświetli się na dole funkcja SIDE MASK LEVEL wiec naciskamy ENTER aby w nią wejść i tam wyświetli sie jej aktualna wartość (115).Strzałką w lewo znieniamu tą wartość na 0 zatwierdzamy klawiszem ENTER i mamy czarne pasy.
Wady i zalety:
Oczywiście mamy piękne czarne pasy ale ta szarość odpowiada (mniej więce)średniemu natężeniu obrazu oglądanemu w tym srodkowym kwadracie więc cala powierzchnia ekranu wypala sie rownomiernie i nie zrobią się cienie na ekranie a jak bedzie czarny kolor to wiadomo po pewnym czasie beda pasy ale jasniejsze po bokach jak włączysz tryb 16:9.
Mam nadzieję że nikogo nie uśpiłem moim wywodem.Pozdrawiam!Miłej zabawy!
 

gol70

New member
boston napisał:
opis linii transmisji danych z pracesora do modulu (na schemacie) sugeruje transmisje 10bitową.
Aby wykorzystać tą 10bit szynę, cały tor od źródła musi być 10bitowy, czyli działać w specyfikacji HDMI 1.3, o ile dobrze odczytuję informacje tu zawarte:
http://www.eetimes.com/news/latest/showArticle.jhtml?articleID=196700894
Skorygujcie mnie jeżeli się mylę.
Praktycznie ogranicza to się do PS3 i kilku drogich odtwarzaczy (jeżeli chodzi o filmy BRay lub gry PS3) - a co z SD?
EDIT:
Z tego opisu:
http://www.highdefdigest.com/news/s...igh-Def_FAQ:_Is_HDMI_1.3_Really_Necessary/853
wynika, że filmy HD/BRay nie wspierają >= 10bit koloru.
Pozostają więc jedynie gry z PS3.
 
Ostatnia edycja:

gol70

New member
OK ;) tak będzie bardziej precyzyjnie.
Tylko dalej pozostaje otwarte pytanie - skoro filmy HD/BR nie wykorzystują 10 (i więcej) bit koloru to czy ma to sens w KURO bez PS3?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bankrootghost

New member
odpowiedź po przeczytaniu cytowanego przez Ciebie linku jest raczej prosta: sensu to nie ma.
Inną sprawą jest to, jaki wpływ na cenę telewizora ma zastosowanie takiego a nie innego procesora.
Jeśli mały - problem nie istnieje, jeśli znaczący - .....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gol70

New member
Info z linku to nie wszystko.
Być może np. są plany aby wszystkie wydawnictwa od nowego roku wspierały >= 10bit kolor?
nie wiem - stąd pytanie.
Jeżeli jest jakiś dodatkowy argument za HDMI1.3 i 10bit panelami to KURO miałby wtedy naprawdę duży +
 
Do góry