Pioneer G8

gol70

New member
-AS- napisał:
Nie można oceniać jakości ekranu HD na podstawie sygnału SD...
Spokojnie spokojnie :) te kilka postów powyżej to właśnie (i wyłącznie) próba oceny jakości sygnału analogwego SD (w typowych warunkach PL) na panelu HD a nie jakości ekranu HD (tutaj KURO) wogóle.
robiik jako pierwszy napisał nie przez miękkie sformułowania typu "słabszy obraz.." "nie najlepiej..." itd. (które rozrzucone są po różnych komentarzach)
tylko wprost
"syganł analogowy SD - obraz nieporównywalnie gorszy niż na CRT"
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Jeżeli chodzi o porównanie CRT - Kuro:

W drugim pokoju mam CRT, może nie najwyższej klasy, ale jest to CRT (Philips 28PW6006) (zresztą jest on teraz do sprzedania), mam więc porównanie na tym samym sygnale i muszę stwierdzić (tak samo jak moja panna i moi znajomi), że obraz z Kuro jest dużo lepszy. Wg mnie obraz wygląda jak z CRT z lepszymi kolorami z dużo lepszą głębią. Czerń jest równie dobra. To co dla mnie jest dość dziwne (już pisałem tutaj o tym kiedyś), to na moim starym CRT moc sygnału wydaję się kiepska. Są odbicia na wszytskich kanałach, szumy na ekranie itd., w momencie jak podłączyłem Pioneer'a obraz stał się ostry, bez zakłóceń.
Naprawdę nie wiem w czym jest problem, może to nie jest wina mocy sygnału, tylko jakości sygnału wychodzącego bezpośrednio z wzmacniaczy firm zajmujących się dostarczaniem kablówki w Polsce. Jednak wtedy oznaczałoby to, że cokolwiek byście nie zrobili, nie uzyskacie idealnego obrazu, którego szukacie.

Jtd - Jak masz problemy z Pioneer'em na SD, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie to samo na Sharp'ie (i na każdym innym dużym, płaskim TV).
 
Ostatnia edycja:

Zoltyy

New member
robiik_pl napisał:
Hmmm, Unimor moze nie zachwycic jakoscia obrazu ale wciaz moze byc lepszy od tych plazm. Czekam z niecierpliwoscia na Twoj test!

I tu byś się zdziwił - Unimor na "lampie" Philipsa (jeszcze produkowanej w UK) i elektronice Siemensa ma bardzo przyzwoity obraz i od ponad 12 lat tylko raz był otwierany - po to żeby go wyczyścić.
Po obejrzeniu Kuro (krótko i prosto z pudła) i JVC P80 (dłużej), stwierdzam że optymalny byłby Unimor w wersji 29" przez najbliższe kilka lat - do czasu gdy płaszczaki (LCD lub PDP) zbliżą się do CRT. Ponieważ Unimorów nie robią a rozmiar 21" mnie nie zadowala to wybrałem JVC.
Pioneer nie zrobił na mnie wrażenia - choć nie dałem mu szansy: nie bawiłem się ustawieniami (prawie...) i nie dałem czasu na "dojrzewanie".
To co zobaczyłem na sygnale SD było bardzo nienaturalne - kolory przytłumione, słaba gradacja odcieni, do tego cały obraz lekko rozmyty. Wyglądało to gorzej niż podczas przeglądu SD na egzemplarzach wystawowych - stąd wnioskuję że to może być kwestia "wygrzania" egzemplarza. Nieostrość obrazu nawet z 4 metrów zauważalna.
Ponieważ oglądałem go bezpośrednio po LCD, to rzuciła się w oczy mniejsza jasność, co było wadą w momencie porównania (dzień), ale wieczorem mogło zmienić się w zaletę (LCD potrafi palić po oczach, a całej klawiszologiii nie opanowałem jeszcze).

Dlaczego nie pobawiłem się SX4280 dłużej? Wiedziałem że nie zostanie wybrany zanim jeszcze podłączyłem go do prądu, był zbyt duży jako mebel. Na placu został JVC P80 - też nie bez wad, ale jak na LCD radzi sobie nienajgorzej z SD, ma sympatyczne formatowanie, tyle że brak mu tej "łagodności" którą miał CRT i Kuro. Coś za coś. Gdyby Pioneer robił 37" PDP i egzemplarz na prezentacji był "dotarty" wynik mógłby być inny.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

AreckiW

New member
-AS- napisał:
Wszyscy zapominają tutaj o pewnym fakcie - plazmy i LCD w większości są to panele HD, czyli zostały stworzone z myślą o oglądaniu sygnału HD. Możliwość oglądania SD, to jest dodatek. Nie można oceniać jakości ekranu HD na podstawie sygnału SD. Plazmy (i LCD) to nie są duże CRT, to jest zupełnie co innego.

Nie zapomniałem, to jest oczywista oczywistość :)
Pisałem jedynie o zachowaniu "płaskiego" z sygnałem SD.
Płaskie, zarówno LCD, jak i PDP, są stworzone do sygnału HD, jedynie nieliczne panele dają radę z SD, ale i tak nie mają najmniejszych szans (ze względu na technologię ekranu) z poczciwym kineskopem.
Taki był sens mojej wypowiedzi, po prostu do SD najlepszy jest CRT, do HD natomiast dowolny płaszczak. Każdy inny wariant to kompromis.

Pozdrawiam
 

gol70

New member
-AS- napisał:
...może to nie jest wina mocy sygnału, tylko jakości sygnału wychodzącego bezpośrednio z wzmacniaczy firm zajmujących się dostarczaniem kablówki w Polsce. Jednak wtedy oznaczałoby to, że cokolwiek byście nie zrobili, nie uzyskacie idealnego obrazu, którego szukacie...
Dokładnie o to chodziło od początku kwestii robiika - odbiór sygnału analogowego w naszych (PL) warunkach na panelach HD.
 

Rodrik_AR

New member
Witam!
Pewnie moja wypowiedź zostanie odebrana jako kolejna obrona KURO przez aktualnego posiadacza tego sprzętu ale widzę tu wiele wypowiedzi osób (szczególnie wjelbicieli LCD) które z satysfakcją chcą „dopiec” Pionieerowi. Nie jest niczym nowym, że płaskie ekrany obnażają wszystkie niedociągnięcia sygnału SD i że CRT jest o wiele mniej wymagający w tej kwestii ale:
Jeżeli posiadamy albo doprowadzimy posiadany sygnał to przyzwoitych parametrów to Pionieer jest jednym z najlepszych „płaszczaków” w odbiorze SD. Jest to mój drugi Pioneer (poprzednio 4270XA teraz 508XD) i jestem bardzo zadowolony z tego co widzę na akranie oglądając SD. Przesiadłem się z Panasonica 36” i miałem spore obawy, że właśnie w SD sobie pogorszę ale okazało się, że wszystko co dobrego napisano o jakości odbioru tej plazmy z sygnału SD u mnie się potwierdziło i w życiu nie wróciłbym do tradycyjnego CRT. Trzeba brać oczywiście poprawkę na jedynkę i dwójkę TVP bo sygnał jest w nich najsłabszy i jak się go rozciągnie na 50” to…. ale tragedii nie ma. Polsat i TVN odbierają super! Sygnał odbieram z dekodera Polsatu. Dodam jeszcze, że póki co nie wprowadzałem zmian w ustawieniach mojego 508XD.
Jadę na fabrycznych a jedyne co robię to kontrolę zasilania przy odbiorze SD ustawiam na drugi poziom oszczędnościowy bo przy tych ustawieniach w tym trybie odbiera najlepiej. Przy DVD ustawiam na poziom 1. Niedługo wprowadzę nowe ustawienia i jestem przekonany, że będzie jeszcze lepiej.
Pozdrawiam.
 

-AS-

New member
Rodrik_AR napisał:
Dodam jeszcze, że póki co nie wprowadzałem zmian w ustawieniach mojego 508XD.
Jadę na fabrycznych a jedyne co robię to kontrolę zasilania przy odbiorze SD ustawiam na drugi poziom oszczędnościowy bo przy tych ustawieniach w tym trybie odbiera najlepiej. Przy DVD ustawiam na poziom 1. Niedługo wprowadzę nowe ustawienia i jestem przekonany, że będzie jeszcze lepiej.
Pozdrawiam.

Witam,
naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie stosują w swoich domach ustawienia fabryczne. Te ustawienia są stworzone, aby wyglądały dobrze w sklepie - kolory są przesycone, kontrast jest ustawiony na 40 (ja oglądam na codzień na 30), Drive Mode ustawiony jest na 1 (sport się kiepsko ogląda), I-P jest źle ustawione, powlączane są wszelkie ulepszacze, które bardziej psują obraz, niż go naprawiają, wszystko wygląda bardzo nienaturalnie, bardziej jak na LCD-ku, niż na plazmie.
Jeżeli to jest to ta teoria, że powinno się przez pierwsze 200 h jechać na ustawieniach fabrycznych, to jest to mylna teoria. Tak naprawdę powinno się mniej więcej zmniejszyć ustawienia o około połowe przez pierwsze 200h, ale to i tak nie dotyczy Kuro.

Ale to tak na marginesie ;)

Pozdrawiam
 

robiik_pl

New member
Witam,

Od razu wyjasniam, ze w swoich postach nie zamierzam wydawac zadnego werdyktu i nie mam zamiaru niczego ani nikogo oceniac - pisze tylko o swoich wrazeniach.
TV kupiony jest od Kikiego wiec raczej nie moze byc mowy o chlamie(wiem, to byl zart ;-)

-AS- napisał:
Tak w skrócie. Pioneer ma dość dużo ustawień i większość z nich jest źle ustawiona jak wyjmujesz TV prosto z pudełka.
Podejrzewam, że Twoje problemy (oprócz kiepskiego sygnału) to ustawienia. Jakich ustawień używasz?
Więc tak:
Do sportu (szykiego ruchu na ekranie) stosuj Drive Mode 2, czyli 100Hz, do reszty Drive Mode 1 = 75 Hz. Drive mode 3 = 72Hz i jest do filmów Blu-ray (24fps). Jakie masz ustawione I-P Mode? Powinno być na 1.


Dzieki za uwagi, uzywalem glownie ustawien standardowych, jak pewnie wiekszosc tych ktorzy kupuje pierwsza plazme. Nie zaczynam od grzebania w ustawieniach tylko patrze co mi pasuje a co nie(po co zmieniac jesli obraz jest ok?).
W moim przypadku obraz nie byl ok wiec zaczalem grzebac ale bylem delikatnie mowiac rozczarowany i lekko poddenerwowany wiec nie mialem cierpliwosci, zeby dokladnie studiowac instrukcje i ustawienia.

Obecnie zaczynam doceniac ilosc ustawien oraz ich znaczacy wplyw na obraz - sporo do zrobienia przede mna widze, ze sa efekty i widoczna poprawa.
Zmiana DriveMode pomogla, ustawilem na 2 i siatkowke sie oglada z przyjemnoscia - brak smuzenia - chyle czola :) W instrukcji PL nie ma dokladnego opisu tego - pisza tylko, ze jest tryb 75Hz i 100Hz a nastepnie, zeby wybrac jedno z 3 ustawien i zero komentarza co jest co!
Ulepszacze wylaczam bo nie podoba mi sie taki lekko zamazany obraz - wole taki jak jest przekazywany(podobnie jak z muza - nie uzywam korektora).
-AS- napisał:
Jakie masz ustawione I-P Mode? Powinno być na 1.
Reszte ustawien masz w plikach, ktore tu powklejałem. Poeksperymentuj zanim wydasz werdykt.
Nie ma prawa nic się rozmazywać, to nie LCD

:hmm: nie widze zawartosci plikow z ustawieniami, mozesz mi je podeslac na priva(robiik_pl@yahoo.com lub tutaj wkleic?

IP mode - mozesz cos wiecej o tym napisac, bo w instrukcji PL pisza tylko, ze sa trzy charakterystyki do wyboru wiec dosc lakonicznie ;)

p.s. Ciesze sie, ze mamy w koncu dobra dyskusje, bo tego brakowalo wczesniej - pojawiaja sie glosy, ktorych wczesniej nie slyszelismy i porownania do CRT(w Polsce wciaz popularne). Mysle, ze poza rozroznieniem SD w PL i EU takze trzeba rozroznic jakosc SD pomiedzy kablowka a przekazem cyfrowym z satelity.

pozdrawiam,
robiik_pl
 

-AS-

New member
Na początku powtarzam, to co napisałem wcześniej. Po zakupie Kuro większość opcji jest ustawiona tak, aby jak najlepiej wyglądać w jasnym sklepie, obok innych TV (plazm i LCD). Kolory są przesycone, kontrast jest specjalnie zwiększony itd. itp. Pisałem już o tym, dlatego jak ktoś kupi taki TV, przed wydawaniem werdyktów i wyciąganiem wniosków na jego temat powinien pozmieniać opcje na domowe.

Robiik_pl -
Pierwsza sprawa - instrukcja. Muszę przyznać, że nie znajdziesz zbyt dużo przydatnych rzeczy w niej. Co prawda nie widziałem polskiej, ale nawet na angielską mnóstwo ludzi narzeka. Jest napisana niezrozumiałym językiem, opcje są ponazywane w trochę nielogiczny sposób itd. Potrzeba trochę cierpliwości i pogrzebania w necie, aby dobrze wszytsko ustawić.

Po drugie - ustawienia, pisałem już o nich wcześniej, więc tylko w skrócie.

Ustawienia, które ja używam (zaznaczam, że nie są mojego autorstwa, tylko kolesi z angielskiego forum, którzy znają się trochę bardziej niż ja) wszystkie są wklejone na tym forum w tym wątku przeze mnie (poniżej podaję linki). Są tu 3 różne pliki tekstowe z opcjami, używałem ich w takiej kolejności - najpierw te, które się nazywają "ustawienia", potem "freeview", teraz używam "D65 HDMI". Wybierz te, które Ci się najbardziej podobają, nie ma znaczenia, które wybierzesz. Muszę wyjaśnić parę rzeczy związanych z tymi ustawieniami. Ja używam innego źródła, mianowicie cyfrową (darmową) kablówkę (jestem w UK), więc to co ja widzę na ekranie będzie się trochę różniło, niż to co Ty widzisz. Poza tym, ustawienia te są stonowane, kolory wyglądają naturalnie (jak lubisz obraz LCD, to one nie są dla Ciebie), na początku mogą wydawać Ci się "miękkie" (ostrość ustawiona jest na -15), ale są one zbliżone do tych, które uzyskasz w profesjonalnej kalibracji (mówię o D65 HDMI). Kolejny punkt jest taki, że Twój TV jest nowy, więc potrzebuje trochę czasu, aby pixele i obraz się "ułożył" - daj mu trochę czasu. "Ustawienia" i "freeview" zaczynasz zmieniać używając "User" w wyborze AV. D65 rozpoczynasz od "Movie", który ma podobno bardziej zbliżoną gamę kolorów do ideału. Ja w tej chwili stosuję D65 do wszystkiego, SD TV, SD DVD, gier PS3 i blu-ray (z drive mode 3 w tym ostatnim).

I-P Mode - odpowiada za konwersję z interlace do progressive (wg angielskiej instrukcji):
1 - optimum for video images, czyli do telewizji;
2 - standard settings;
3 - optimum for still images, czyli np do zdjęć.

Linki do moich wcześniejszych postów w tym temacie z ustawieniami:
Link 1
Link 2

Na końcu drobna rada - traktuj wszelkie ustawienia przeze mnie wklejone, jako punkt wyjścia. Najważniejsze jest, żeby obraz podobał się Tobie (mi i tak już się podoba), więc spróbuj pobawić się nimi i pomodyfikować. Wiadomo, że Twój TV jest trochę inny niż mój, stosujemy różne źródła, rózne mamy nasłoniecznienie pomieszczeń itd. Mnóstwo czynników może wpływać na obraz, który widzisz na ekranie (nawet takie rzeczy jak kolor ścian, czy dywanu - ale to już bardziej podaje jako ciekawostkę).

Opisz wrażenia.

Pozdrawiam
 

waldi_wlkp

New member
ar2 napisał:
Powtarzam, popraw jakość sygnału. Zadzwoń do UPC i powiedz żeby poprawili. Kablówki podłączają jak najwięcej użytkowników do jednego wzmacniacza, a potem efekty są, jakie są. Oczywiście nie nazleży się spodziewać sygnału rodem z DVD, ale to co opisujesz wygląda mi na słabe źródło.

Zastanawia mnie jedynie sens i istota porównywania obrazu wielkości 42" do obrazu 29". To tak jak porównywać malucha do jakiegoś wana i mieć pretensje, że w maluchu jakoś mało miejsca jest.

Oczywiście, że na 42 calowym ekranie będzie widać szumy i inne niedociągnięcia samego sygnału.



Dlatego należy być świadomym kupującym i wymagać w sklepie o zaprezentowanie wszystkich źródeł.

Pozdrawiam:krol:


Zgadzam się w pełni z przedmówcą.
Robiik_pl musisz mieć tragicznej jakości zródło sygnału SD albo skopane coś w ustawieniach. Skorzystaj z ustawień proponowanych na tym forum. Ja mam PDP 428XD podłączone do N-ki oraz do Polsatu Cyfrowego i jakość SD mam dobrą - powiem więcej znacznie lepszą niż się spodziewałem po 42". Porównywanie do CRT29" jest dla mnie niezrozumiałe - postawcie przy CRT29" odbiornik podobej klasy CRT 21" i stwioerdzicie że na tym CRT 21" obraz jest jeszcze lepszej jakości - nie tędy droga.
Długo oglądałem sport SD na dobrych TV CRT, porównywałem z LCD a nawet projekcyjnymi 3LCD - i żaden nie odbiera tak dobrze relacji sportowych jak obecny PDP. Są to naturalnie moje subiektywne odczucia - przy moich ustawieniach parametrów i znośnej jakości sygnału SD. Również DVD odtwarzane u mnie po komponencie daje obraz którego dotychczas jeszcze nie widziałem - realność kolorów, szczegółowość i niepowtarzalna głębia.
Reasumując to jakość obrazu na PDP 428XD jest dla mnie rewelacyjna - mogę mieć zastrzeżenia do innych mankamentów tego TV (a jest ich trochę) ale nie do jakości obrazu.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

robiik_pl

New member
-AS- -> Wielkie dzieki za obrzerne wyjasnienia, bede zmienial i zmienial, az bedzie dobrze. Juz jest poprawa wiec czekam na wiecej :) Poeksperymentuje i dam znac. Niestety przez kolejne dwa tygodnie bede w domu tylko w weekendy wiec moze to troche potrwac, ale na pewno dam Ci znac.

Waldi_wlkp -> Tak jak pisalem, obraz SD z Cyfrowego Polsatu na pewno bedzie lepszy niz naziemny z UPC. Dopoki nie mamy tego samego dostawcy nie ma czego porownywac. Moj sygnal jest jaki jest, do tej pory nie uwazalem zeby byl zly. Moze jesli coraz wiecej osob bedzie mialo LCD lub plazmy i bedzie zglaszalo(jak ja) problemy z sygnalem, jakosc sie poprawi. Juz pisalem, ze UPC ma w przyszlym roku wprowadzic sygnal cyfrowy, wiec wtedy mozemy wrocic do rozmowy.

W jednym z wczesniejszych postow ktos wspomnial, ze widzial u sasiada obraz SD na 428XD i byl fatalny, wiec tak sie faktycznie zdarza - slabszy sygnal sygnal i Kuro to eksponuje. Nie jest to oczywiscie jego wada natomiast, jak juz to bylo naglasniane, nalezy sie upewnic co do swojego zrodla, co nie jest takie proste. W zasadzie cala dyskusje mozna sprowadzic do stwierdzenia 'zamow prezentacje w domu, top unikniesz rozczarowania', co jest proste ale kosztowne. Przy koszcie TV rzedu 8-9k pln, te 700 pln(z dojazdem) jest do rozwazenia.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
robiik_pl napisał:
-AS- -> Wielkie dzieki za obrzerne wyjasnienia

Nie ma sprawy :eek:k:


robiik_pl napisał:
W jednym z wczesniejszych postow ktos wspomnial, ze widzial u sasiada obraz SD na 428XD i byl fatalny

Podejrzewam, że to był jeden z wyżej wspomnianych "fanów LCD" (bez obrazy) :twisted:


robiik_pl napisał:
W zasadzie cala dyskusje mozna sprowadzic do stwierdzenia 'zamow prezentacje w domu, top unikniesz rozczarowania', co jest proste ale kosztowne. Przy koszcie TV rzedu 8-9k pln, te 700 pln(z dojazdem) jest do rozwazenia.

Myślałem, że jak wybierzesz jeden z prezentowanych TV, to zapłacisz 200-250zł za to, co w porównaniu z 10tyś zł, które wydajesz na TV jest śmieszną kwotą.

Pozdrawiam
 

waldi_wlkp

New member
Robiik_pl mam nadzieję że nie żałujesz, że kupiłeś ten TV. Podejrzewam, że z tego sygnału było by trudno na innym płaskim TV uzyskać lepszy odbiór. Ja jestem ze swojego zadowolony i mam nadzieję że rónież Ty będziesz, jak z nim dłużej popracujesz - zwłaszcza jak poprawi się jakość twojego źródła sygnału.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

robiik_pl

New member
-AS- napisał:
Myślałem, że jak wybierzesz jeden z prezentowanych TV, to zapłacisz 200-250zł za to, co w porównaniu z 10tyś zł, które wydajesz na TV jest śmieszną kwotą.
Koszty sie dziela tak: dojazd - 200 pln, prezentacja - 500 pln. Jesli kupujesz jeden z prezentowanych TV(max 3), to placisz tylko za dojazd. Nie wiem co by sie wydarzylo w moim przypadku... Kuro czy 700 pln w plecy :???:, bo raczej inny TV nie wchodzil w gre.


waldi_wlkp napisał:
Robiik_pl mam nadzieję że nie żałujesz, że kupiłeś ten TV. Podejrzewam, że z tego sygnału było by trudno na innym płaskim TV uzyskać lepszy odbiór. Ja jestem ze swojego zadowolony i mam nadzieję że rónież Ty będziesz, jak z nim dłużej popracujesz - zwłaszcza jak poprawi się jakość twojego źródła sygnału.
Pozdrawiam

Dzieki :) Rok temu kupowalismy dla tesciowej CRT 32", jednego z tych "bardziej plaskich" - tradycyjnie juz postawilem go obok mojego Thomsona 29" i jakosc obrazu byla duzo gorsza. Przypuszczam, ze gdyby mial rozmiar mojego Kuro to bylby gorszy niz na plazmie.
Pierwszego dnia zalowalem, bylem mocno rozczarowany, co widac w moim pierwszym poscie. Myslalem nawet o zwrocie :( Teraz, gdy juz troszke zmienilem ustawienia, jest lepiej. Poczekam co mi cable guy poradzi ale juz przestalem myslec o zwrocie i duza w tym zasluga uczestnikow tego forum.

pozdrawiam
robiik_pl
 

gol70

New member
-AS- napisał:
Podejrzewam, że to był jeden z wyżej wspomnianych "fanów LCD" (bez obrazy) :twisted:
Hej - bez przesady. Nie stosujmy retoryki naszych "polityków" ;)
Nie ma to znaczenia dla dyskusji ale wyjaśnię - nigdy nie miałem żadnego "płaszczaka" (ani LCD ani PLAZMY).
Zacząłem przymierzać się do kupna takowego i rozpocząłem zdobywanie wiedzy od tego forum.
Z tego co tutaj wyczytałem bardziej będzie mi odpowiadała charakterystyka plazmy więc wykonałem kilka weryfikacji (od dedykowanych salonów sprzedaży, po sąsiada).
Moje subiektywne odczucie jest takie, że przy sygnale cyfrowym jest super a przy analogowym z kabla fatalnie (co do LCD się nie wypowiadam - nie weryfikowałem).
Niestety nie mam technicznych możliwości (jak prawie wszyscy klienci kablówek) udowodnienia dostawcy sygnału, że jest on kiepskiej jakości. Na CRT jest czysty obraz więc reklamacje są odrzucane.
Moje komentarze dotyczyły wyłącznie sytuacji w jakiej znalazł się robiik (był rozczarowany i bardzo dobrze, że tak dobitnie to opisał).
Tyle - niech dyskusja dalej będzie merytoryczna.
 
Ostatnia edycja:

robiik_pl

New member
Gol70 -> Ciesze sie, ze podzielasz moje obserwacje, bo do tej pory nikt kto widzial w akcji Kuro na kablowce sie nie wypowiadal. Tej jakosci nie okreslilbym jako 'fatalna' ale na pewno gorsza od mojego CRT, ktory jest dla mnie punktem odniesienia. Dzieki pomocy -AS- zmienilem ustawienia i przynajmniej sport jest juz plynny. Po wylaczeniu 'ulepszaczy' obraz jest duzo bardziej ostry chociaz i tak odstaje od mojego CRT. Zastanawiam sie, czy Twoj sasiad ma wlasciwe ustawienia, bo faktycznie sa dosc mocno podciagniete po wyjeciu z pudelka i w porownaniu c tym co mam teraz, sa bardziej 'cukierkowe' lub bardziej 'LCD'. DriveMode ma spore znaczenie dla plynnosci, o czym sie przekonalem dobitnie, gdy o tym nie wiedzialem(uklony w strone -AS-). I podkreslam - jakosc przekazu a nawet samego materialu jest bardzo widoczna - Polsat, TVN maja dobry sygnal ale spoty wyborcze(np. LPR) maja fatalna jakosc i to widac.

pozdrawiam,
robiik_pl
 

Blitzen

New member
robiik_pl napisał:
Gol70 -> Ciesze sie, ze podzielasz moje obserwacje, bo do tej pory nikt kto widzial w akcji Kuro na kablowce sie nie wypowiadal.

Ja się wypowiadałem kilka stron wcześniej i też negatywnie, z tym że ja porównywałem obraz do Hitachi 9700 na którym SD wyglądało znacznie lepiej wg mnie. Proponuję żebyś zastosował ustawienia ASa (te z trybem FILM) i zmodyfikował je do własnego oka. W pierwszej chwili wyglądało to dziwnie nieco ale po 2-3 dniach stwierdziłem ZNACZNĄ poprawę obrazu. Przyzwyczaisz się i naprawde lepiej będzie Ci się oglądało.
UPC daje parszywy sygnał i to widać. Dużą szansę upatruję w tym nowym cyfrowym sygnale podawanym przez nich podobno od 1 stycznia 2008.
 
Do góry