Pioneer G8

boston

New member
Rozbłyski na ekranie

Ile ta plazma ma na liczniku. Jak nie za dużo to piaskowate rozblyski na ruchomym obrazie to raczej normalne i powinny ustapic (zupelnie nowy moduł przed starzeniem ma takich mnostwo a fabryczna 2godz procedura wypalana moze byc za krotka):)
Blitzen napisał:
darek_k - nie podałeś linka do tego forum, o którym piszesz.
Co do ustawień to nie mam żadnych newsów, natomiast mam co do wypalania. Wczoraj oglądałem przez 2 godziny film z logo stacji w jednym rogu i "trójkątem wiekowym" w drugim rogu ekranu. Po skończeniu filmu włączyłem tryb "wzorzec video" - z latajacym białym pasem. Na białym tle - czyściutko, zero logo i trójkąta :) :D Noooo to mi sie podoba. Hitek 9700 po takim filmie miałby już 2 dziury w matrycy i musiałbym trzymać go na wipe screenie z 15-20 minut.
Przy okazji w sumie do czego służy ten tryb wzorzec video skoro powidoki sie nie wypalają?
Jeszcze zapytam o 2 rzeczy:
1. Po zapuszczeniu tego wzorca video zauważyłem że na tle tego białego pasa są takie delikatne cienie w niektórych miejscach (nie, nie tam gdzie logo stacji :)). Trochę to wyglądało jak pasma rzadkiego kurzu, ale mogło mi się wydawać, w każdym razie jest to bardzo słabo widoczne. U kogoś jeszcze cos takiego występuje (występowało i się wyczyściło) ?
2. Co to jest "dirty screen"? Słyszałem że ktoś na zagranicznych forach się skarżył na to ale nie wiem czym się objawia taka przypadłość.
 

Blitzen

New member
-AS- napisał:
[...cut]
Co do kontaktu z serwisem, to tak jak napisalem wcześniej - jeżeli nie masz w domu dvd, to pożycz od kolegi, podłącz dosłownie na chwilę i zobacz czy linie te występują też tam, jeżeli tak, to zdecydowanie masz uszkodzony tv. [...cut]

Za radą ASa pożyczyłem od kumpla DVD, podłączyłem po SCARCie i zapuściłem 3 filmy. No więc tak: ziarnistość obrazu dalej sie pojawia, w znaczniej mniejszej intensywności (i zależy na jakim filmie) ale jest. Widac to zwłaszcza na wolno poruszających się obrazach - powierzchnie tracą swoją fakture podczas wolnego przejazdu kamery i zastępuje ją "piasek". Na sygnale SD najlepiej widac to na dymie - wygląda jak wata. Na sygnale DVD jest znacznie lepiej alei tak traci ostrość podczas ruchu - strasznie mnie to wkurza i męczy wzrok.
Jeśli chodzi o nieostre krawędzie - niestety to też jest widoczne. Tak jak powyżej w znacznie mniejszym stopniu niż w SD ale widać (zdjęcie). Znaczek na zdjęciu przedstawia button, z prawej strony (słabo) widać jak niebieski włazi na czerwony kolor. W rzeczywistości ta krawędź faluje bez przerwy. Zdarza się to tylko na czerwonym, jaskrawym kolorze na ciemnym tle. W ogóle wszystkie jaskorawo czerwone obiekty poruszające się sa popaskowane albo "szumią". To nie jest jakoś szczególnie widoczne ale tez mnie doprowadza do szewkiej pasji bo to widzę :)
Prawdę mówiąc nie wiem co o tym mysleć, albo jestem przewrażliwiony albo ten panel tak ma (nie bardzo wiem jak mógłby być uszkodzony tak żeby źle wyświetlać tylko czerwony kolor na ciemnym tle).
W sumie jeśli ktoś nie miałby porównania to określiłby obraz jako dobry ale na Hitachim 9700 nie było żadnych takich efektów i nawet w SD obraz był jak żyleta - stąd moje zaniepokojenie. Chyba czas zadzwonić do DSV...
 

Attachments

  • DSC00424.JPG
    DSC00424.JPG
    20,6 KB · Wyś: 300

-AS-

New member
Blitzen,
naprawdę nie wiem co mam o tym myśleć. Jeżeli chodzi o ziarnistość, sam zauważyłeś poprawę i moim zdaniem będzie tylko lepiej w tym temacie. Piszesz też o powierzchniach, które tracą fakture w tle i to jest dla mnie coś bardzo dziwnego. Nie widziałem czegoś takiego na żadnym tv.

Mam pare pytań co do dvd playera, którego używałeś - jakiej klasy jest to player (stary/nowy)? Czy jest on "upscalling"? Jeżeli tak, jakiego trybu używałeś (576i, 576p, 720p, 1080i)? Pytam się, gdyż podejrzewam, że to co widziałeś w tle na tych filmach może być wynikiem kiepskiego skalowania dvd player'a. Pioneer 8G doskonale radzi sobie ze skalowaniem samodzielnie, nie potrzebujesz używać do tego żadnych skalujących playerów (no chyba, że są to player'y top klasy), więc może spróbuj zapuścić jeszcze raz jakiś film ustawiając oryginalną rozdzielczość 576i na playerze. W ten sposób pozbędziesz się nieporządanych efektów, bo chcesz przecież sprawdzić TV, a nie DVD. Po drugie piszesz, że podłączyłeś to dvd przez SCART, moim zdaniem nie jest to najlepsze połączenie (mój player jest podłączony tanim kablem hdmi). Wydaję mi się, że w momencie gdy dvd player jest podłączony tym złączem (SCART), nie można ustawić 576i, najniższa rozdzielczość wtedy to 576p. Oznacza to, że dvd robi deinterlacing zamiast tv i w momencie, gdy jest to jakieś słabe dvd, może robić to kiepsko, to może byc powodem, dla którego widzisz rozmazane tła i znikające tekstury.

Jeżeli chodzi o paski, które widzisz na kolorach (szczególnie czerwonym), to tak jak pisałem wcześniej ja zdecydowanie nie widzę czegoś takiego u siebie. Trudno nawet mi sobie coś takiego wyobrazić i na pewno byłbym bardzo niepocieszony, gdybym coś takiego widział. Podejżewam, że może to być wina słabego sygnału z anteny, ale jeżeli piszesz, że widzisz to samo na DVD, to wydaję mi się, że coś jest nie tak z tym egzemplarzem.
Może to być też wina ustawień, które stosujesz. Dołączam do tego posta ustawienia w dwóch plikach textowych, które teraz używam. Ustawienia te nie są mojego autorstwa, ale jednego z użytkowników z angielskiego forum. "Freeview settings" używam do oglądania normalnej telewizji, myślę jednak, że jeżeli jesteś przyzwyczajony (tak jak pisałeś wcześniej) do ostrego obrazu, jak "żyleta", opcje te ci się nie będą podobały, dla przykładu ostrość w nich jest ustawiona na -15. Na początku też wyglądały dla mnie dziwnie, ale po paru dniach moje oczy się do nich przyzwyczaiły i teraz nic już nie zmieniam.
Drugi plik to "D65 HDMI settings" - używam ich do oglądania sd dvd, które mam podłączone przez hdmi, ale możesz je spróbować też dla innych połączeń. Zauważ, że ostrość też jest na -15 i obraz może Ci się wydawać "miękki" na początku - daj im pare dni, a się przyzwyczaisz. Dla pewności spisz sobie swoje obecne ustawienia gdzieś na kartce i jeżeli nie spodobają Ci się te, zawsze będziesz mógł wrócić do starych. Zauważ też, że te opcje zaczynasz od wybrania MOVIE (a nie USER) i dopiero wtedy zaczynasz zmieniać resztę. Związane jest to z trochę różną gamą kolorów na różnych AV Selection.

Jeżeli nic z tego co napisałem nie pomoże, to wydaję mi się, że masz uszkodzony egzemplarz. Natomiast w żadnym stopniu nie jestem specjalistą i wnioski moje opieram na tym co widzę u siebie (a raczej na tym czego nie widzę - znikające tekstury, szumy, paski na kolorach). Spróbuj wtedy skontaktować się ze sprzedawcą i wyjaśnić problem. Życzę powodzenia
Pozdrawiam
 

Attachments

  • 8 G Settings Freeview.txt
    781 bytes · Wyś: 438
  • 8 G D65 HDMI Settings.txt
    1,9 KB · Wyś: 392

Blitzen

New member
AS- dziękuję bardzo! DVD na którym sprawdzałem filmy To stary Panasonic DVD-S35. Niestety nie potrafię nic powiedziec o skalowaniu bo ten model zdaje się nie ma takiej mozliwości i na pewno nie ma hdmi :)
Jutro postaram się zadzwonić do serwisu i się czegos dowiedzieć. Najlepiej jak by zobaczył ten obraz ktoś kto potrafi powiedziec czy to jest normalne czy nie.
Potestuję Twoje ustawienia - może się będą OK dla mojego oka :)
Dzięki jeszcze raz :)

Update: przeczytałem wątek o szumieniu na avforums:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=588481

cytat:
-----
I have a 434, a 507 and a 4280, I have also had a 506, you stand 10 inches from these sets you will see low level noise, Pioneers have always done this and is a trait of the set, just as all other sets have theirs. Sit at the proper distance and you wont see this, the 50" dont show this as bad, they never have.
-----

Ze zdania tego użytkownika i kilku innych wynika że jest to cecha tych paneli po prostu, choć w ankiecie więcej forumowiczów zagłosowało za opcją że nie widzą tego efektu (podejrzewam że tak jest rzeczywiście - nie widzą go lub im nie przeszkadza). Myślę że szumienie nie zniknie z czasem, może jedynie się nieco zmniejszyć. No ale pożywiom-uwidzim :)
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Blitzen napisał:
Ze zdania tego użytkownika i kilku innych wynika że jest to cecha tych paneli po prostu, choć w ankiecie więcej forumowiczów zagłosowało za opcją że nie widzą tego efektu (podejrzewam że tak jest rzeczywiście - nie widzą go lub im nie przeszkadza). Myślę że szumienie nie zniknie z czasem, może jedynie się nieco zmniejszyć. No ale pożywiom-uwidzim :)

Uwierz mi, nie mam szumu na swoim obrazie, a przypatrywalem sie. Widzialem minimalnie na poczatku ruch w pixelach (dancing pixels), ale jest to normalna cecha plazm. Minelo po okolo 100h, obraz czysty, bez szumow. Tak jak pisze ten sam uzytkownik, ktorego cytowales, mysle ze "problem" ten jest troche rozdmuchany. Nie twierdze jednak, ze sa egzemplarze, na ktorych widac to bardziej niz na innych. Egzemplarz egzemplarzowi nierowny
 

Blitzen

New member
-AS- napisał:
Nie twierdze jednak, ze sa egzemplarze, na ktorych widac to bardziej niz na innych. Egzemplarz egzemplarzowi nierowny

To mnie właśnie martwi. Ale jestem już w kontakcie z serwisem. Kazali dokładnie opisać jak to wygląda i skontaktować się po okresie "dopalania" czyli po około 150-200 h działania. Po tym czasie jeśli problem będzie nadal widoczny, umówię się z kimś z serwisu żeby obejrzał na własne oczy w czym rzecz.
W serwisie nie widzieli jeszcze tych paneli co z jednej strony jest niepokojące a z drugiej cieszy bo to znaczy że są one niezawodne :)
Cholera, nie chcę być pierwszy ;)
 

-AS-

New member
Blitzen,
mam nadzieje, ze to minie i ze nie bedziesz pierwszy ;)
A tak swoja droga - ile masz godzin na liczniku?

PS. Sprawdzales juz te opcje, ktore wkleilem? Co myslisz?
 
Ostatnia edycja:

Blitzen

New member
AS - na liczniku mam około 35 godzin. Co do Twoich ustawień to jeszcze nie miałem czasu ich wprowadzić w czyn ale dzisiaj spróbuję. Na pewno jednak ostrość -15 mi nie odpowiada ;) Teraz mam -4 i wydaje się być optymalnie. Chociaż może zrobię tak jak radzisz - zapiszę sobie ustawienia, po czym wprowadze Twoje i zostawię na 2-3 dni dla przyzwyczajenia gałki ocznej :)
 

Blitzen

New member
As - zaimplementowałem Twoje ustawienia wczoraj :) Na początku obraz był nieco dziwny ale po pewnym czasie "idzie" się przyzwyczaić :)
Co jest ważne to ustawienie zredukowało ilość szumów - dość znacząco. Dalej widzę ten piasek ale mniej. Obraz jest mocno ciemniejszy i ustawiłem ostrość na -4 jednak bo -15 było za "rozlazłe" ;). Po pewnym czasie wprowadzę może jakieś modyfikacje.
Tylko jedna rzecz - nie mogę wejść do tego menu COLOUR DETAIL – po wciśnięciu ENTER (mimo że trzymam 3 sek) od razu wchodzi do podmenu i nie można ustawić tych parametrów.
Na razie chce się umówić na wizytę serwisanta z jakimś sprzętem testowym bo rozjeżdżanie koloru czerwonego występuje cały czas. Muszę się upewnić czy to wina panela czy ustawień.
 

-AS-

New member
Aby wejsc do tego menu, najedz na colour detail, wcisnij enter - wchodzisz do podmenu, najedz na MANUAL i przytrzymaj ENTER przez 3sek., wejdziesz do menu z kolorami
pozdrawiam
 

Blitzen

New member
Oczywiście! Ślepy się robię na starość ;) Wszystkie parametry ustawione wg Twojego pliku. Teraz czas na testy czyli dużo oglądania :)
Dam znać po jakimś czasie i napiszę jakie wyniki kontaktu z serwisem Pioneera, który na razie szkoli się z nowych paneli ;)
Mam nadzieję że będzie to pomocne dla innych posiadaczy plazm z serii 8G.
 

-AS-

New member
Życzę miłego oglądania ;)

Ja jestem ciekawy jak sprawa się dalej potoczy, więc będę zaglądał w oczekiwaniu na jakieś informacje na ten temat. Nie wiem jak inni użytkownicy 8G, wydaję mi się, że nie ma ich zbyt dużo w Polsce :mrgreen:, albo przynajmniej nie piszą zbyt dużo, bo ostatnie parę postów to raczej jest dialog pomiędzy nami dwoma ;)

Pozdrawiam
 

boston

New member
Jakosc obrazu 8G

Witam!Dzis przygladalem sie dokladnie obrazowi na 2 egzemplarzach 508 i jak na moje oko nie zauwazylem zadnych niepokojacych objawow wiec pewnie cos z Twoim telewizorkiem jest nie tak. Nie stwierdziłem żadnych smug ani linii. Sprawdzałem na ustawieniach fabrycznych. DVD podłączałem zarówno przez wejście hdmi jak i scart.Pozdrawiam!
 

Blitzen

New member
Boston - a gdzie je widziałeś i czy były podłączone do sygnału z kablówki? Chciałbym gdzieś zobaczyć inny taki panel podłączony do UPC i DVD. Na razie na ustawieniach AS-a szumienie się znacznie zmniejszyło ale w dzień się słabo ogląda bo jednak tryb FILM jest mocno ciemniejszy. Przyzwyczajam się - to trochę potrwa ;) Do serwisu mam zadzwonić za tydzień bo na razie nie wiedzą co z tym zrobić.
 

darek_k

New member
Blitzen
czy mozesz zrobic zdjęcie kawalka ekranu który uważasz za źle wyświetlany na ogólnodostepnym programie (TVN, TVP lub DVD takim w którym jakość uważasz za złą, ale takim aby inni mogli ten program lub DVD również u siebie wyśweitlić), a nastepnie AS lub boston byłby tak dobry i móglby zrobić zdjęcie takiego samego obszaru ekranu aby porownać twój obraz do obrazu inych uzytkowników tej plazmy.
 

-AS-

New member
Nie mam dostepu do zadnych polskich kanalow. Myslalem na wykupieniem cyfry+ albo n-ki, ale chyba jednak zdecyduje sie na sky hd - lepsza jakosc, wiecej kanalow i programow hd.
 

Blitzen

New member
darek_k napisał:
Blitzen
czy mozesz zrobic zdjęcie kawalka ekranu który uważasz za źle wyświetlany na ogólnodostepnym programie

Mógłbym i nawet próbowałem ale na zdjęciach nie widać szumu :(. Pojawia się on tylko na ruchomym obrazie - statyczny jest ok.
Jedyny efekt, który daje się sfotografować to rozjeżdżanie się koloru czerwonego ale zdjęcie już zamieszczałem wcześniej (czarne przebarwienia na strzałce). Obawiam się że porównanie zdjęć nic nie da, bo trzeba by robić je w tych samych warunkach oświetleniowych i tym samym sprzętem. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem czegoś z serii 8G sugeruję poczekać jeszcze trochę i dorwać taki panel gdzieś w sklepie po czym przetestować go na sygnale SD i DVD na ustawieniach fabrycznych. Jeśli na fabrycznych obraz będzie dla Ciebie ok to każde inne ustawienie będzie tylko lepsze. Chciałbym pomóc ale uwierz mi - po zdjęciach mógłbyś wysnuć nieprawidłowe wnioski a kupowanie czegoś za minimum 8 kPLN na podstawie zdjęć nie jest dobrym pomysłem ;).
Dam znać po ewentualnej wizycie serwisanta jak ta sprawa wygląda. Mamy tu dwa wyjścia:
- serwisant uzna że Tv jest źle ustawiony i to skoryguje lub uzna go za uszkodzony
- serwisant uzna że obraz jest OK i tak ma być. W takim przypadku nie będę mógł polecić tego panela nikomu, kto będzie chciał oglądać w wiekszości kablówkę a nie ma okularów jak denka od coli ;)
 

-AS-

New member
Prosilbym o niewyciaganie wnioskow na podstawie jednego przypadku. Czytam troche roznych rzeczy na temat tego (i innych) tv i jest to jedyny przypadek jaki do tej pory spotkalem z problemami w kolorach - nikt nie pisal o czyms takim. Moim osobistym zdaniem jest to uszkodzony egzemplarz, ale oczywiscie nie widzialem tego na wlasne oczy.
Zdecydowanie nie jest to normalne, aby wystepowaly jakiekolwiek paski na ekranie, ktorych tam byc nie powinno. Blitzen - jezeli przyjdzie do Ciebie serwisant i powie, ze to jest normalne pokaz mu to i inne fora, na ktorych wypowiadaja sie uzytkownicy i powiedz mu: ze to ZDECYDOWANIE nie jest normalne! A jezeli dalej bedzie sie upieral przy swoim, popros o zademonstrowanie tego na innych egzemplarzach. Nie daj sie zrobic w przyslowiowe "jajo".
Uwierz mi, domyslam sie co czujesz, jezeli mnie by to spotkalo, to bym byl BARDZO niepocieszony i zrobilbym wszystko, aby nie zostac z tym egzemplarzem. Z tym czekaniem, az TV sie dotrze to tez bym uwazal, moze byc tak, ze chca oni to tylko przedluzac w nieskonczonosc, abys w koncu zostal z tym tv. Na Twoim miejscu, jezeli bym mial taka sytuacje, ze sklep w ktorym kupilem ten tv by mi utrudnial wymiane uszkodzonego sprzetu, skontaktowalbym sie bezposrednio z producentem (pioneer) i po pierwsze - zapytal czy takie rzeczy sa normalne na ekranie (odpowiedz powinna brzmiec - nie), po drugie - wyjasnilbym sytuacje i poprosilbym o wizyte serwsanta pioneer'a, by rzucil na to okiem (zapytaj tylko wczesniej czy beda chcieli, abys za to placil).
Mozesz tez sprobowac przeslac i emaila ze zdjeciem problemu i poproszenie o wyjasnienie sprawy.
PS. Naciskaj sklep - dzwon, wysylaj maile, nie pozwol im zapomniec o sprawie - masz swoje prawa, jako konsument (chyba nawet w Polsce).

Ps.2 - jezeli chcesz sie upewnic czy to nie jest wina Twojego sygnalu, w ekstremalnej sytacji mozesz sprobowac (z pomoca) przeniesc TV do sasiada (lub kolegi) i podlaczyc na chwile, powinno to wyjasnic Twoje watpliwosci.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

boston

New member
Równiez nie mam polskiej tv ale obraz na 508xd jest czysciutki zarowno na dvd jak i sygnale telewizyjnym cyfrowym i analogowym wiec nalezy oczekiwac ze twoj tv jest uszkodzony.
 
Do góry