Pioneer DV-610

PopaY

New member
Bez reklam
Witam.

Proszę naświetlić mi wady i zalety tego odtwarzacza.

Interesuje mnie najbardziej zachowanie portu USB, czy jest szybkie, czy filmy się zacinają itp. Jak wygląda obsługa napisów, czy wspomaga polskie czcionki, czy nazwa pliku txt musi być taka sama jak avi, czy można płynie zmieniać położenie napisów na ekranie, czy można zmienić wielkość czcionki oraz jej kolor itd. Czy menu jest PL. Interesuje mnie generalnie wszystko.

Czy warto zakupić tego Pionka zamiast Fergusona 868? To chyba najważniejsze pytanie, głównie oglądam 99% filmów w formacie DivX, a tylko 1% DVD.

Z góry dzięki.


PS. Czy menu 610 jest takie samo jak 410?
 
Ostatnia edycja:

Krzysiek236

New member
Podłanczam się pod pytanie. A na marginesie dodam że mojego FERGUSONA oddałem, byłem mocno niezadowolony z zakupu. Menu jest okropne, moim zdaniem nie praktyczne w ochydnych kolorach, urządzenie szybko odczytuje mojego 4GB pendriva ale brak pełnych nazw plików tylko jakieś skróty powodują że nie można się połapać który plik jest który. Wykonanie urządzenia solidne, ale klapka przez całą długość odtważacza zasłaniającca tylko port USB mnie się mocno nie podobała. Co do zalet, odtważacz bardzo dobrze sobie radzi z różnego typu plikami, jakość moim zdaniem jest super, są 3 rozmiary czcionki, w 2 kolorach, na tle i bez, na 3 różnych wysokościach - tak więc naprawdę można dopasować napisy do swoich wymagań. Aha ja za wadę uważam pilota którego rozmieszczenie guzików moim zdaniem nie wygodne, zaś sam pilot nie ciekawy jakościowo i w wykończeniu. Tak się jesli ktoś może proszę o jakąś solidną opinię o Pioneerze
 

dinderi

New member
Dla jasności, chciałbym zwrócić uwagę, że nawet zmodyfikowany soft do dv-610 nie wprowadza jakiś poważniejszych zmian w obsłudze menu USB. Nadal liczba wyświetlanych znaków w nazwach plików jest zbliżona bodaj do 14-u.
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
No tak, ale przynajmniej jest to normalna nazwa troszkę skrócona, a nie "ślaczki" jakie pokazuje Ferguson.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Pierwsze odczucia. DVD o wiele lepiej się prezentuje niż np. Ferguson. Menu jak i katalog z plkami dużo wygodniejsze w przeglądaniu i bardziej czytelne niż w Fergusonie choć troszę mu brakuje do Bellwooda. Nie mam filmów DivX HD więc ciężko mi sprawdzić jak działa skaler (jeśli w ogóle działa na DivX-ach). Generalnie nigdzie nie jest napisane, że Pioneer czyta i skaluje DivX-y HD, jest mowa o filmach DVD. Ogólnie wstępnie podoba mi się to DVD. Łącze HDMI przesyła zarówno dźwięk jak i obraz choć można dowolnie to przestawiać, w moim przypadku musiałem wyłączuć dźwięk przez HDMI, bo tym łączem mam połączone DVD z telewizorem, a nie potrzeba mi dźwięku z głośników TV ;) Filmy przez USB działają płynnie i tu oczywiście wielki plus, bo przecież to był priorytet dla mnie. Narazie to tyle, gdyż czekam na zmodyfikowany firmware i wówczas zobaczę co nowego doszło i przedstawię na forum :)
 

dinderi

New member
PopaY napisał:
Nie mam filmów DivX HD więc ciężko mi sprawdzić jak działa skaler (jeśli w ogóle działa na DivX-ach). Generalnie nigdzie nie jest napisane, że Pioneer czyta i skaluje DivX-y HD, jest mowa o filmach DVD.
Nie działa, bo ten odtwarzacz nie czyta plików o rozdzielczości większej niz PAL, czyli 720 x 576. On tylko ma mozliwośc przeskalowania obrazu do wyższej rozdzielczości.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Dziwna sprawa... Po wgraniu przedpremierowego FW pokazała mi się najpierw tapetka z malutkim napisem PAL, ale gdy podniosłem skalowanie do 1080i i zrestartowałem DVD to już mam maleńki napis NTSC... No i mimo, że w ustawieniach napisy są włączone to przy uruchomieniu filmu wcale ich nie ma, muszę je włączyć ręcznie z pilota. Ogólnie DVD ładnie się zachowuje przy czytaniu DivX-ów, USB jest płynne przy odtwarzaniu, a zacinki zdarzają się tylko przy przewijaniu hehe. Ogólnie po stokroć wolę Pioneera niż Fergusona i polecam każdemu komu skalowanie DivX-ów nie jest potrzebne. Niestety cena dwukrotnie wyższa niż za 868m ale sprzęt przynajmniej porządny :) Dalsze testy później ;)
 

bonzo

New member
Pionek DV-410 nie czyta DivX HD z przeciwieństwie do Ferdka 868.
DV-410 może jedynie przeskalować filmy w SD, również divx-y do 1080p, ale to już nie to samo.
 

Tr0n

New member
Rozumiem że DV-610 też nie czyta Divx HD? Jeśli tak to chyba lepiej mi podłączyć laptopa do TV i uzyskać SXGA czyli 1280x1024, lub jeśli mam w stacji dokującej DVI to podłączyć DVI-HDMI - dobrze kombinuję?

TV to Panasonic TH46PZ83E
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
bonzo napisał:
Pionek DV-410 nie czyta DivX HD z przeciwieństwie do Ferdka 868.
DV-410 może jedynie przeskalować filmy w SD, również divx-y do 1080p, ale to już nie to samo.
Kolego temat dotyczy 610 a nie 410 poza tym ani 610 ani 410 nie odczytują divx HD przecież pisze jak byk w specyfikacji jakie formaty odczytuje.

Tr0n napisał:
Rozumiem że DV-610 też nie czyta Divx HD? Jeśli tak to chyba lepiej mi podłączyć laptopa do TV i uzyskać SXGA czyli 1280x1024, lub jeśli mam w stacji dokującej DVI to podłączyć DVI-HDMI - dobrze kombinuję?

TV to Panasonic TH46PZ83E

Chłopaki poczytajcie najpierw troszeczkę :
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/84/222/DV-610AV-K/specs.html
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/84/222/DV-410V-K/specs.html

A poza tym nikt nie pisał że ma czytać divx HD.

EDIT: PopaY jak możesz to przetestuj jak się sprawuje skaler w divx takim 2 płytowym.
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Panowie przede wszystkim to 610-tka DivX-y HD powinien odczytać moim zdaniem, ale nie w rozdzielczości HD, choć tego do końca pewny nie jestem, bo specyfikacja tego formatu nie określa. Jakby ktoś dał materiał to bym potestował.

broda1725 skaler działa poprawnie, jakość jest nienajgorsza. Nie jest to oczywiście DVD, ale ogląda się przyjemnie :)
 

dinderi

New member
Pioneer dv-610 odczytuje pliki tylko do rozdzielczości PAL - 720 x 576. Plików o którymkolwiek parametrze większym, nie odczytuje.
DivX HD nie odczytuje.
Skaler do 1080p to inna sprawa.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Mnie to akurat nie martwi, bo 100% wszystkich filmów, które mam to zwykłe DivX-y :p Ale martwi mnie to nie ładowanie się napisów automatycznie choć tak jest w menu ustawione. Żaden to problem, bo wystarczy dwa razy wcisnąć przycisk SUBTITLE i już napisy są, ale jednak...
 

broda1725

New member
Bez reklam
A może napisy masz o innej nazwie co plik filmowy ?

A co do skalera divx to widać poprawę ostrości czy zmniejsza się piksel i jest mnij widoczny ?
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jeśli bym miał zmienioną nazwę pliku to takich napisów w ogóle by nie było.

A jeśli chodzi o skaler... Moje oko nie jest zbyt wrażliwe więc ciężko mi powiedzieć. Moim zdnaniem mniej widać efekt "pikselozy".
 

dinderi

New member
PopaY napisał:
Ale martwi mnie to nie ładowanie się napisów automatycznie choć tak jest w menu ustawione.
Niestety, nie namierzyliśmy co powoduje ten błąd. Ta część kodu jest identyczna jak w odtwarzaczach, gdzie wyświetlanie napisów jest domyślnie właczone. W dv-600 i dv-610 domyśłnie się resetuje do wyłaczonych, za każdym razem. Narazie nikt nie wie, jak to naprawić.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Resetuje się? Tzn. systemowo może i tak, bo w menu cały czas jest ustawiony na Włączone. Ale tak jak pisałem, to jest niuans, który nie przeszkadza.
 

dinderi

New member
No własnie nie wiadomo, dlaczego jest ustawione na Włączone a wyłączają się. Żeby móc to znaleźć potrzbny byłby tzw.: "odtwarzacz do zepsucia i na zmarnowanie" czyli taki, ktorego moznaby polutować różnymi kabelkami. Niestety, takowego brak. :)
 

PopaY

New member
Bez reklam
Na mnie nie licz :p Czy na popołudnie dasz radę zrobić te poprawki, o których pisaliśmy wieczorem w 1.41i? Płyta RW zakupiona :D
 
Do góry