Pioneer czy Yamaha

Damian Kuziora

New member
Witam. Miałem przez około tydzień amplituner pioneer vsx 918 i potestowałem go sobie a potem oddałem do sklepu i wziąłem yamaha RX-V663. Różnice są ogromne, jeżeli kogoś interesują szczegóły to chętnie pomogę.Pozdrawiam
 

Damian Kuziora

New member
i dokładnie tak jest chociaż znalazłem kilka lepszych układów w pioneer, a mianowicie 1.odzyskanie jakości mp3 w pioneer znacznie lepiej wypada 2.wejście na jacka z przodu jest bardzo praktyczne w pioneer hmm no i narazie tyle :) ale może sobie jeszcze coś przypomne
 

Adam Maciejewsk

New member
Nigdy bym nie przypuszczał, że bezpośrednie wejście USB w amplitunerze Pioneer stanie sie tak istotne i ważne w codziennej obsłudze sprzętu. Zgrywanie z kompa prosto do pendriva, na który zmieści się kilkadziesiąt godzin muzyki i potem odtwarzanie tego bezpośrednio w amplitunerze bez uruchomienia innych urządzeń np. DVD to spora zaleta tego sprzętu.
Mała "pierdoła" a cieszy :)
 

Damian Kuziora

New member
No a teraz coś istotniejszego dla kogoś kto używa tego pioneera a także wcześniejszych wersji bo ja miałem kiedyś VSX 407RDS.
Selektor jest kiepskiej jakości- jeżeli mamy coś podpięte pod jakieś wejście audio analogowe np wyjście dźwięku z kompa i leci mp3 ale w amplitunerze mamy wybrane inne wejście analogowe nie podpięte do niczego i podniesiemy na nim głośność to w pewnym momencie usłyszymy przesłuch z tamtego wejścia gdzie podpięty komp.
Tragedia. Bo są sytuacje gdzie sygnały przy pewnej głośności będą się mieszać. UWAGA Yamaha tego NIE MA.Testowałem dokladnie.
 

franeek

New member
Mam powazny dylemat na linii Pioneer -Yamaha.
Początkowo przymierzałem się do VSX 917.
Chciałem kupić zestaw pioneera z dv 610.
Powiedzmy ,że będe słuchał muzyki 50/50 z filmami - nie ukrywam również że troskze mp3 poleci w eter.
Zastanawia mnie niesamowity brak opinii na temat budżetowych amplitunerów Pioneera - czy jest aż tak źle?
Czy taki zestaw YAMAHA RX-V 663 z YAMAHA DVD S 661 i głośnikami Jamo 606s - co i tak stanowi mój duży max finansowy bedzie lepiej brzmiał niż konfiguracja Pioneera 918.
Następna sprawa to głośniki KODA HARMONY 5200- recenzenci bardzo pochlebnie wypowiadają się o tych głośnikach a na forach cisza.
Co ja mam zrobić ??????? Damian Kuziora - napisał ze pomoze - moze jajas bardzo konstruktywana opinia posiadacza tych ampli w krótkim odstępie czasu ?
 

Damian Kuziora

New member
Witam
Powiem tak na temat tych kolumn to nie pomogę bo nic o nich nie wiem, natomiast zestaw YAMAHA RX-V 663 z YAMAHA DVD S 661 jest bardzo trafny.
Osobiście jednak proponuje co do dvd popatrzeć na model pioneer dv-410 ponieważ mniej problemów z softem, więcej tematów na forum, większa dostępność softu i niższa cena przy podobnych parametrach. Amplituner Pioneer w porównaniu do yamaha RX-V663 zdecydowanie odradzam!
 

franeek

New member
Jak zdecyduję sie na taki zestaw Yamahy z kolumnami Jamo 606 czy ustawienie go na 16m2 to nie jest przerost formy nad treścią?
Wogóle pobieżnie juz zauważyłem ,że tu nie ma takiego traktowania jak na audiostereo gdzie
Jak już ktoś poruszy wątek sprzetu poniżej solidnego auta to jest mieszany z błotem :hmm:
 
Ostatnia edycja:

Damian Kuziora

New member
ja sam mam w niewiele większym pokoju ten sprzęt - wprawdzie tylko stereo ale yamaha ma mnóstwo ustawień - dostroisz dowolnie, bez obaw to żaden przerost.
 
Do góry