Pioneer czy Yamaha

maciek.sk

New member
Dodam ,że sprzęt ma grać z Quadral Quintas 500,lub M-Audio TREND HTS 800.
Muzyka 70%-Rock,film 30%

Armi ubigłeś mnie.
Pomieszczenie 4x5m.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armi

New member
Bez reklam
to weź tą yamahę i z głośników zdecydowanie qq500 lub lepiej qq700 do tej powierzchni
pioneer z niskimi modelami nie jest dobrze oceniany ostatnio
 

ro12ski

New member
Witam

Mam podobny dylemat
Pioneer VSX 918 czy Yamaha RX-V663.
Cena obu jest zbliżona.
Do tego chcę zestaw kolumn Jamo S 606 (jak starczy kasy to Jamo C407).
Do wykorzystatnia jako kino domowe, żona słucha dużo muzyki.
Pokój nieregularny : 6 m szerokości X 6-8 m długości - razem ok 45 m
Może ktoś ma doświadczenie z tym sprzętem.
Będę wdzięczny za podpowiedź.
 

ro12ski

New member
podziękowania

dziękuję za podpowiedź, zdecyduję się na Yamahę.
Kolumy C 407 z parę miesięcy. Pomyślę też o jakimś subie.
 

Bambolo82

Banned
Do kolegi ro12ski: recenzja porównawcza Yamaha RX-V663 kontra Pioneer VSX-918: http://www.audio.com.pl/index.php?page=testy&act=html&katId=13&id=108#dodaj_form

Podsumowanie porównania:
"Podsumowanie testu amplitunerów, z tego czy też każdego innego przedziału cenowego, zawiera niemal zawsze frazę o tym, że jeszcze nigdy amplitunery wielokanałowe nie były tak fantastycznie wyposażone, że za daną kwotę można dostać znacznie więcej niż rok temu: funkcji, systemów, dekoderów czy wreszcie kanałów. Również tym razem, jeszcze przed dostarczeniem urządzeń przez dystrybutorów, miałem w głowie kilka nieoryginalnych wersji tego typu podsumowania. Odnosząc się do Yamahy, mógłbym z nich korzystać. Yamaha nie zawiodła, i "zaskakując" jeszcze bogatszym niż roku temu wyposażeniem, tak naprawdę wcale nie zaskoczyła. Firma trzyma ostry kurs, i choć kiedyś zaczynała swoje występy w dziedzinie amplitunerów nieśmiało, to było to już tak dawno, że nieprawda, a teraz pod względem innowacyjności nie tylko dogoniła, ale w wielu aspektach przegoniła całą konkurencję. RX-V663 bezapelacyjnie wygrywa z Pioneerem pod względem możliwości operowania sygnałami wizyjnymi, bogactwa dekoderów audio, obsługi drugiej strefy... można by dalej wyliczać. Yamaha jest obiektywnie lepsza, jednak to nie Yamaha jest urządzeniem, które pozostanie w pamięci, które wyznacza jakiś zwrot w kinowodomowej akcji. Patrząc na Pioneera VSX-918 można odnieść wrażenie, że jeszcze nigdy, lub bardziej precyzyjnie mówiąc - od dawien dawna - amplitunery za 2000 zł nie miały tak skromnego wyposażenia. Producent zdecydował się na odważny krok, obserwując sytuację rynkową i rzeczywiste potrzeby odbiorców stworzył sprzęt nieprzeładowany wodotryskami, łatwy w obsłudze, intuicyjny, a jednak podparty nowymi, użytecznymi technologiami (jak choćby port USB i związane z nim możliwości, czy efektywna, nowoczesna autokalibracja). Pioneer, postawiony na sklepowej półce obok właśnie np. Yamahy czy Denona, ze swoimi skromnymi pięcioma kanałami zostanie odebrany jako krok do tyłu, lub rozwiązanie "oszczędnościowe", chociaż być może jest to obraz amplitunera z niedalekiej przyszłości."


To Ci pomoże.
 
Ostatnia edycja:

Volcom

New member
to pytanie ode mnie

ONKYO 606 czy YAMAHA 663 ?

lubię głęboki dynamiczny bas, grafika ATI 4870X2 posiadająca HDMI w wersji 1.3 zdolna przenieść strumień audio z TRUE-HD

brać YAMAHĘ czy ONKYO do głośników M-Audio HTS 800 ?
 

don111

Banned
M-Audio ? daj sobie spokój z tym dziadostwem... chyba że już kupiłeś to współczuje, szkoda wydawać kasy na drogi amplituner do tych kolumn
 

don111

Banned
a owszem miałem raz z nimi tą (nie)przyjemność :D
tzn to chyba były te o których piszesz (design żywcem zerżnięty z JBL E), ale wątpie aby inne modele z tej firmy grały lepiej (przynajmniej w podobnej cenie)

lepiej dołóż troche kasy i kup coś przyzwoitego
 

Volcom

New member
Shagohad

ONKYO lepszy w kinie ???

to ja już całkowicie zgłupiałem, na tym forum znalazłem kilka porównań 606 z 663 i ponoć YAMAHA lepsza była do filmów, natomiast ONKYO znacznie lepszy do muzyki

gdzie spece od tematu? od rana czekam na odpowiedź...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich dwóch do kina brałbym Onkyo , ale jeśli zmierzasz słuchać muzyki to HK AVR 255 . O ceny pytaj Blackninja .
 

stary1111

New member
Witam!
zastanawiam się co wybrać:

-Yamaha rx-363/DVD-661/Koda AV860/550
-Pioneer VSX-418/dv-410/Koda AV860/550

Cena taka sama (2400zł), więc pozostaje jedynie problem jakości (???).
Zestaw znając życie, bęidze służył głównie do słuchania radia i 'puszczania' bajek dzieciom. Od wielkiego dzwonu obejrzymy jakiś film na divx, rzadziej na dvd. Dodam, że w chwili obecnej mam w domu zegarek z radiem, więc skok będzie znaczny :) Postawię to w otwartym na kuchnię i korytarz salonie 25m.

jakie sa wsze typy ??
 

Bambolo82

Banned
Większość opinii na tym forum w stylu: yamaha lepsza/gorsza do kina/muzyki/stereo jest wzięta z sufitu.

Podejmując decyzje skupcie się nie na tych wydumanych bredniach, tylko na cenie i potrzebnym wam wyposażeniu/funkcjach amplitunera (wersja hdmi, obsługa kodeków hd audio, ilość wejść hdmi etc. etc.).

Yamaha 663 ma wszystkie cechy żeby być znakomita, zwłaszcza w kinie domowym (hdmi 1.3, obsługa deep color i lip sync, konwersja sygnału do góry, obsluga glosnikow pozycjonowania dialogow "presence", obsluga kodekow hd audio dla bluray etc. etc.). Osoby obeznane w temacie, wiedza ze brak sklaowania wideo nie jest zadna wada yamahy 663.

Jak widać z mojego podpisu, rdzeniem mojego systemu a/v jest projektor, a wiec jestem kino-maniakiem i oglądam filmy hd oraz dvd na 92". Moge potwierdzic ze Yamaha sprawuje sie wybornie w zastosowaniach kinowych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry