Pioneer czy Sony-tanie zestawy, który warto?

raf44

New member
Witam, w jednym z marketrów jest "promocja" na zestawy kd:
1.Pioneer: odtwarzacz DV-410VK - hdmi, usb
amplituner VSX-417K - DD,DTS,DPLII
zestaw głośników 5.0 JAMO najprawdopodobnie 2 drożne
cena 1670zł
2.Sony: odtwarzacz DVP-NS708H -hdmi
amplituner STR-DG510/520 - DD,DTS,DPLII
głośniki 5.0 BassReflex pasmo 50-50000HZ SS-FCR400
cena 1500zł

Pokój 20m2, głównie do kd, czasami muza, niezbyt głośno, audiofilem nie jestem ale lubie jak słuchać basy i soprany :), najważniejsze to by odtwarzcz b.dobrze sobie radził z płykami po przejsciach (dobra korekjcja błędów).

Z góry dzięki za informacje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też wybrałbym Pioneera . A zestawem kolumn Jamo będzie rewelacja.
Nie wiem jakie są ceny - ale pytaj blackninja.
 

broda1725

New member
Bez reklam
To jest oferta z Makro cena wcale nierewelacyjna to samo można kupić w sklepach internetowych wyjdzie taniej o ok. 100-200zł a u Blackninja możliwe że wyszło by taniej.

Kolumny to są Jamo S 406 5.0 cena na necie ok.500zł
Ampel Pionka 417 cena ok.600zł
DVD Pionka 410 cena ok. 350zł
Razem: ok.1450zł.

Spytaj o cenę u Black jeśli będzie lepsza to bierz u niego bo co do Makro to sporo jest sprzętu z wystawki.
 
Ostatnia edycja:

raf44

New member
oki dzięki za odpowiedzi, a skoro nie z makro to uważacie, że warto się zastanawiać nad innym amplitunertem pioneera np 418 czy 817 czy można spokojnie pozostać przy tym 417 bo jest dobry dla przeciętnego słuchacza? Bo co do kolumienek i odtwarzacza to chyba uwag nie można mieć?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja bym pomyślał nad Onkyo ewentualnie Yamaha.
Choć jeśli nie masz kasy i nie masz wygórowanych potrzeb to idź do Makro posłuchaj i zdecyduj może będzie dla ciebie ten zestaw wystarczający.

Sam stoję przed wyborem ampla i kolumn. I zastanawiam się czy nie wziąć H/K 147 lub Onkyo 506 i np.na razie dwie kolumny Jamo 506 lub 606 ewentualnie chwilowo 406 (fronty cena ok. 250zł).
Zastanawiam się tylko jak one grają w stereo.
 
Ostatnia edycja:

raf44

New member
Zastanawialem sie nad najtanszym ampli yamaha tym bardziej ze w opiniach userow jest lepsza od pionka, generalnie to jak bedzie to gralo w stereo jak stara Diora tzw szuflada + kolumny Tonsila Space cos tam to bedzie ok. Tak wiec wymagan duzych nie mam. Wiecej oczekuje od odtwarzacza tak jak pisalem w 2 poscie ma miec dobra korekcje błedów bo mam duzo plyt troche sfatygowanych.
 

armi

New member
Bez reklam
co do dvd to tego Pionka możesz spokojnie wybierać... ampli rzeczywiście lepiej jak by była yamaha + te Jamo ...

chociaż pewnie jak nie weźniesz w zestawie to cena trochę wzrośnie...

to że nie masz wymagań - to tak się mówi tylko na początku, a co do brzmienia to ta Diora może grać jednak lepiej :) tylko że nie ma tych wszystkich 'bajerów' :)

jeśli rzeczywiście tak jak mówisz nie masz wymagań co do dźwięku to bierz ten upatrzony zestaw i tyle
 

broda1725

New member
Bez reklam
raf44 napisał:
Zastanawialem sie nad najtanszym ampli yamaha tym bardziej ze w opiniach userow jest lepsza od pionka, generalnie to jak bedzie to gralo w stereo jak stara Diora tzw szuflada + kolumny Tonsila Space cos tam to bedzie ok. Tak wiec wymagan duzych nie mam. Wiecej oczekuje od odtwarzacza tak jak pisalem w 2 poscie ma miec dobra korekcje błedów bo mam duzo plyt troche sfatygowanych.
O którym modelu Yamahy mówisz ?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
raf44 napisał:
Zastanawialem sie nad najtanszym ampli yamaha (...) generalnie to jak bedzie to gralo w stereo jak stara Diora tzw szuflada + kolumny Tonsila Space cos tam to bedzie ok.
Nie chcę Cię martwić ale bez szans.
 

dinderi

New member
Raf44, żeby jakikolwiek amplituner w stereo zblizył sie jakością dźwięku do starej Diory, musiałbyś zacząć szukać w przedziale cenowym +3.000,00 PLN.
 
Do góry