Pioneer BDP-51FD czy PS3

Leanier

New member
Witam. Ojcjec chce zakupić odtwarzacz Blue-Ray i na razie zdecydował się na Pioneera BDP-51FD. Jako że odtwarzacze Blue-Ray są poza moim zakresem zainteresowań chciałbym zapytać się was czy lepszym wyborem nie jest PS3, a może inny odtwarzacz. Jedynym mankamentem jest to że nasz ampli Yamahy nie ma w standardzie DTS HD anie Dolby Digital True HD (najwyżej chyba DTS ES). Pozdrawiam!
 

v80trek

New member
zdecydowanie przez PS3
- większe możliwości ( gry, internet )
- ładny wygląd
- cichy
- mały
Pioneer hmmm... tylko i wylącznie odtwarzacz - nic więcej...
Jest baaaardzo duży i zdecydowanie droższy niż konsola.

Sam mam Ps3 i oglądam na nim filmy blu-ray i uważam, że jakość jest poprostu fantastyczna!!!
 

janusz

New member
Bez reklam
PS3 nie jest alternatywą dla Pioneera BDP-51FD. Nie chodzi o to czy jest gorszy czy lepszy, to po prostu inne urządzenie. To jakby pytać mikrofalę czy czajnik?
PS3 to bardziej komputer do gier i filmów. Świetny komputerowo, ale słaby elektronicznie. Wystarczy obejrzeć np. transformator. Pionek to natomiast Blu-Ray z akcentami sprzętu HI-FI. Tu nie będzie ważne czy odtworzy wszystkie formaty, chodzi raczej o to jak to odtworzy.
Oczywiście nawet ten Pionek nie zastąpi dobrego odtwarzacza CD czy DVD, tylko go uzupełni.
PS3 może być konkurencją ewentualnie dla najtańszych odtwarzaczy BR, oferując dodatkowo gry i większe możliwości odtwarzania różnych formatów.
 

Scrappy

New member
Jeśli masz kupić ps3 to zastanów sie czy:
-Będziesz wydawał pieniądze na gry
-Chce ci sie po pół roku ogladania filmów na BD oddac ps3 do serwisu(lasery padają jak much ,Sony wprowadziło instalacje gier na dysk aby temu zapobiegać)
-Masz PC? bo przeglądarka w ps3 nie jest tak sprawna jak w pc
Sam mam ps3 podpięte do 40"Full Hd ale jeśłi jestes dorosły oglądasz filmy a nie masz czasu na siedzenie przed konsolą to odradzam ci ps3.Zainwestuj w dobry BD player i tyle bo bajery z konsoli ci se znudzą.A zamiast wydawac po 100-200zł na gry kupisz 2 filmy na Bd.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak dobrze pójdzie jutro ten Pionek będzie u mnie - postaram sie więc cos napisać i porównać z Samsungiem BD2500 :)
U niektórych dystrybutorów mozna PIONEERA BDP 51FD kupić za 1200zł.
 
Ostatnia edycja:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
No więc udało mi sie go nabyć 23.12 w okazyjnej chyba cenie - 1,2 kzł - do tej pory miałem i nadal mam Samsunga BD-2500 - nie miałem jeszcze za bardzo czasu przeprowadzic jakieś szczegółowe porównania - chociaż na pierwszy rzut oka - obraz jest bardzo porównywalny do samsunga - dźwiękowo natomiast różnica słyszalna od razu na + pionka:)
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Roznice sułyszysz TYLKO w sytuacji gdy podłaczysz ampli po analogu
Poprzez HDMI roznicy nie bedzie gdyz oba te playery mają ten sam SoC...
 

jaroslawp

New member
@Robcio.
Jak wypada porówanie tych odtwarzaczy, jeśli chodzi o czas "odpalenia" filmu?
Czy ten pionek odtwarza filmy dvd na płytach +R ?
Jeśli masz jeszcze jakieś spostrzeżenia to również będą mile widziane :)
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
OBRAZ: - idealny - jak na moje oko i doświadczenie, a porównując do samsunga BD 2500 chyba ciut lepszy zwarzywszy na różne opcje ustawień
DŹWIĘK - lepszy od wspomnianego samsunga
Startowanie płyt - chyba identyczne jak w samsungu - 10-20 sekund
Denerwuje - trochę wolne przeskakiwanie do nastepnego rozdziału - 2-3 sekundy :)
Innych wad nie stwierdziłem. :)
DVD+R - czyta bez problemu.​
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie przycina tylko tyle mniej więcej trwa przełączenie - może nie 2-3 s - bo nie mierzyłem z zegarkiem ale nie jest natychmiastowe:)
 

mobor

Banned
wsród wad warto wspomniec także:

- BRAK wsparcia dla plików JPG czyli mozna zapomniec o oglądaniu zdjec /megaprzegięcie!/

-fatalne wykonczenie frontu - świecąca, tania plexa... brrr

-brak pełnego wsparcia dla DTS HD MASTER - czyli po cho..ę te Wolfosny ? Do CD Audio ? :)
/bitstream wysyła dzisiaj wszystko wiec to żaden atut natomiast szerokoreklamowany pqls działa tylko z NIEKTÓRYMI amplitunerami z oferty Pioneera...Jak dotąd tylko SONY opracował SENSOWNY układ redukcji jittera/

-Właścicieli projektorów zmartwi natomiast brak trybu 720p
 
Ostatnia edycja:
robcio napisał:
No więc udało mi sie go nabyć 23.12 w okazyjnej chyba cenie - 1,2 kzł - do tej pory miałem i nadal mam Samsunga BD-2500 - nie miałem jeszcze za bardzo czasu przeprowadzic jakieś szczegółowe porównania - chociaż na pierwszy rzut oka - obraz jest bardzo porównywalny do samsunga - dźwiękowo natomiast różnica słyszalna od razu na + pionka:)

Czy mógłbyś napisać gdzie można nabyć wspomnianego Pioneera za 1200 PLN? Kolejne pytanie mój ampli Pioneera ma wbudowane tylko DD 5.1 i DTS. Jak będzie radził sobie mój ampli z dźwiękiem z płytki BR na kórej materiał bęzie np. w DTS-HD lub innym formacie nie odsługiwanym przez mój ampli. Na stronie Pioneera pisżą że wspomniany odtwarzacz ma dla formatów dźwięku Dolby TrueHD, DTS-Master Audio HD tylko transmisję strumienia bitów. O co chodzi. Czy trzeba do tego ampli z obsługą tych formatów?
 

mobor

Banned
1200 juz nie ma
jest 1800

a ty przy twoim ampli muisisz sobie kupic porzadny odtwarzacz /minimum sony 5000/ jesli chcesz posluchac pelnego hd mastera bo inaczej bedzi tylko dts-core...
Jezeli BR ma byc firmy pioneer i chcesz miec kompletne i dobre audio a nie tylko namiastke - to niestety muisz kupic lx91...

taka jest niestety prawda
 
Do góry