Pioneer BDP-160 a STEREO i DAC

bols86

Member
Witam, od jakiś kilku tygodni jestem posiadaczem zestawu stereo składającego się ze wzmacniacza Rotel 921 i kolumny Tannoy Mercury M3. Odsłuchu wykonuję na starym odtwarzaczy DVD Yamahy S530, wszystko połączone ze sobą kablami RCA. Ostatniego czasu bardzo ubolewam nad brakiem funkcji SMART w TV oraz brakiem odtwarzania filmów z napisami, postanowiłem dokupić jakiś BD z tego typu funkcjami. Natrafiła mi się oferta z pobliskiego hipermarketu z Pioneerkiem BDP-160 za 410 zł, dodatkowo mam 7% zniżki w tym sklepie co da mi jakieś 380 zł. Pytanie czy warto kupować ten sprzęt?, bardzo zależy mi na "niepogorszeniu" dźwięku z płyt CD jakie mam teraz (większość jest oznaczona 24-bit) a słyszałem bardzo negatywne opinie o tym BD i jego DAC. Ponoć przyprawia on o pomstę do nieba, czy faktycznie tak jest?. Czy jest szansa abym dostał coś podobnego w przedziale cenowym?. Dzięki wielkie za pomoc!.
 
I

irek6311

Guest
Za kwotę którą możesz nabyć BDP-160 raczej nic lepszego nie kupisz ,
mam takowy odtwarzacz i nieżle się sprawdza jako odtwarzacz czy to CD czy blu-ray ,
wiadomo że typowy odtwarzacz CD zagra lepiej ale kosztuje 3x więcej więc musisz zdecydować sam .
 

bols86

Member
Cena jest naprawdę niezła tylko że problem jest innej natury, czy czasem nie będę zniesmaczony jakością dźwięku wydobywającego się z płyt audio?. Może lepiej kupić używany odtwarzacz CD a z BD się wstrzymać?. Nie wiem czy taki zwykły zjadacz chleba odczuje różnicę w wydobywającym się dźwięku:).
 

Rafal7

Banned
Kolego raczej nikt Ci nie powie co zagra lepiej czy to dvd czy bd,porównując cd z bd z mojej stopki cd gra lepiej basem i łagodniej góra,natomiast bd ostrzej górą a płasko dołem.Myślę że dogadaj się z kierownikiem sklepu i niech Ci użyczy sprzętu na dzień abyś mógł sobie go odsłuchac.
 

bols86

Member
Wątpie aby na takie coś poszedł kierownik sklepu, chociaż chyba chroni mnie okres na oddanie sprzętu prawda?.
 

Rafal7

Banned
nie wiem jak jest z kupowaniem bezpośrednio w sklepie,ale przez internet masz prawo oddać sprzęt w ciągu 10dni bez podania przyczyny.Idź do sklepu i zapytaj ,zapłać za niego normalnie i zapytaj czy Ci go by przyjął z powrotem jakby Ci nie pasował.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Cena jest naprawdę niezła tylko że problem jest innej natury, czy czasem nie będę zniesmaczony jakością dźwięku wydobywającego się z płyt audio?. Może lepiej kupić używany odtwarzacz CD a z BD się wstrzymać?. Nie wiem czy taki zwykły zjadacz chleba odczuje różnicę w wydobywającym się dźwięku:).
Wnoskuję że nie słuchałeś tego odtwarzacza ,
tak ogólnikowo piszesz a to nic nie wnosi do tematu ,
mam ten blu-ray i może spokojnie konkurować z tanimi odtwarzaczami CD .
 

bols86

Member
Nie słuchałem, ale w wątku na temat tego Pioneera ludzie strasznie psioczą na jakość dźwięku audio, mówią że brak DAC'a powoduje mizerny odsłuch plików FLAC i nawet Audio CD. W tej cenie mogę mieć używany odtwarzacz CD Rotel 965BX dlatego ciężko mi dokonać wyboru;).
 
I

irek6311

Guest
Ludzie piszą różnie o BDP-160 ale to nie oznacza że kiepski przetwornik audio ,
moim zdaniem jak na swoją cenę gra przyzwoicie a CD za taką kasę (nowe) trudno znależć ,
CD Rotel 965BX bierz go skoro preferujesz lepszy dżwięk ;)
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Flac czyta u mnie z HDD po usb (z własnym zasilaniem / bez zasilania kicha) ,
BDP-160 podpięty do KD i tam się sprawdza jako odtwarzacz filmów i flac ,
tak szczerze to przepaści w brzmieniu Blu-ray vs typowy CD nie ma a zaleta że blu-ray czyta więcej nośników ,
na sprzęcie niskiej klasy stereo różnicy pomiędzy CD a Blu-ray nie zauważysz .
 

bols86

Member
Naprawdę dyski bez zasilania są problematyczne?. Hmmm rozumiem że na sprzęcie niskiej klasy tego nie idzie odczuć, ale nie powiesz mi Kolego że Rotel w połączeniu z Tannoyem stanowi niskiej klasy sprzęt;).
 
I

irek6311

Guest
Nie pisałeś jaki masz sprzęt ;)
dokup firmowy CD więc po co pakować się Blu-ray ,
co do dysków hdd podłączanych do bdp-160 to niestety tam liche zasilanie portu usb jest ,
zresztą to problem większej ilości sprzętu więc ja kupuję z marszu hdd przenośne z zasilaniem .
 

bols86

Member
Za blurayem stoi możliwość odtwarzania koncertów w MKV i wielu albumów zapisanych w FLAC + w wolnej chwili odtwarzanie ulubionych seriali z napisami, mój TV niestety ich nie łyka. Stąd pomysł dotyczący zakupu takiego odtwarzacza, z drugiej strony niektórzy mi mówią, że i tak uzyskam lepszej jakości dźwięk z odsłuchu flaców na takim BD niż z CD na odtwarzaczu. Martwi mnie to że tego typu odtwarzacze CD mają już 10 lat użytkowania za sobą;).
 
Do góry