Pioneer BCT 1430 i wyjście komponentowe YPbPr

johnky

New member
Witam, posiadam tuner Cyfry + Pioneer BCT 1430 oraz niedawno kupiłem LCD Samsung L32R82B. Niestety jakość obrazu przez ten tuner poprzez połączenie SCART - SCART jest kiepska. Czytałem, że dużo traci się na jakości obrazu poprzez SCART. I tu moje pytanie. Czy można połączyć tv i tuner połączeniem komponentowym YPbPr - SCART (znalazłem takie na allegro, złote końcówki, 1,5 m za 150 zł). Komponent przy tv, bo tuner posiada tylko SCART.
Czy w ogóle będzie działać na takim połączeniu i czy choć trochę poprawi jakość obrazu?
 

digitalus

Banned
witam
post troche stary ale moze ktos bedzie mial podobny problem to odpowiadam.
trzeba zmienic ustawienie w menu tunera z PAL na RGB. Wtedy jakosc przez kabel euro bedzie znacznie lepsza.
najlepsza jakosc obrazu jest w trybie RGB.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Jakość RGB jest porównywalna z komponentem (prawie to samo, tylko inaczej kodowane). Natomiast trzeba pamiętać, by zaopatrzyć się w przewód Euro-RGB (cześć przewodów EURO, zwanych czasami SCARTem posiada w sobie tylko połączenie kompozytowe i nie jest możliwe puszczenie nimi RGB - brak jest minimum trzech żył).
 

Butylarz

New member
Zeby odpowiadac ludziom to wypadaloby miec choc troche wiedzy LUDZIE!
Euro ma zawarte w sobie tylko sygnaly:
RGB przejście na chinch nie stosuje się(nie spotkałem się)
Composite (nie mylić z Component!!!) czyli popularnie chinch, zwykle żółty
Dźwięk stereo chinch x2 zwykle czerwony i biały.

To wszystko.
Podsumowując: nie ma kabla EURO - Component!
 

JackS.

New member
Bez reklam

Berserker

New member
Butylarz napisał:
Masz rację, źle się wyraziłem, chodziło mi o to że w specyfikacji złącza EURO są tylko kanały RGB, nie ma YPbPr.
Konwersja z RGB do YPbPr to faktycznie inna sprawa :]

W Dreambox DM500 jest możliwość przełączenia wyjścia Scart na tryb component i po zaopatrzeniu się w odpowiedni kabel uzyskałem tym właśnie sposobem obraz na mojej plazmie - warto tu dodać, że jest to obraz o wyraźnie wyższej jakości niż RGB.

Odpowiadając na początkowe pytanie - w mediasacie nie ma możliwości podpięcia tunera w taki sposób.
 
Do góry