Pioneer 924 pomoc w doborze kolumn

glinus09

New member
Witam prosil bym o propozycje kolumn do pioneera 924 bo podlaczylem go pod stare kody i to wogole nie gra ze tak powiem hehe moze byc sprzet uzywany nie zalezy mi na tym aby byl nowy. Slucham muzyki roznej. Hh, elektro, dance, rock ale dziewczyna tez slucha disko hehe wiec jezeli chodzi o muzyke to tak uniwersalnie noi kino to filmy najrozniejsze. Mysle o wymianie calego zestawu 5.0 a suba kody narazie zostawic dopuki niedozbieram na cos lepszego... lub wymiana samych frontow jak narazie... aha pomieszczenie kwadratowy salon 25m2. Myslalem o jamo s606 626 628 bo dodam ze lubie jak jest duzo basu ale nie takiego ze nas zabija i zaslania reszte pasma tylko takiego milego otulajacego bo kody graja jak by ktos walil w wiadra. Moge kupic za 1600 klipsch rf 82II ale nie wiem czy to nie bedzie za duze i za mocne i czy pionieer da im rade pozdrawiam i prosil bym o jakies rady jakies fajne zestawiki 5.0 lub same fronty.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Napewno klipsch jakoscia zniszczy te jamo tzn polka inna.

Poszukaj set melodika bl40 ew

Zapytaj blackninja o ceny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
melodike jtos w dziale sprzedam sprzedaje....

Jamo sobie daruj. Jezeli kino 5.1 to jeszcze jeszcze ale jak chcesz na tym ogladac zwykle tv i sluchac muzy to wystrzegaj sie jak ognia. Po wymianie moich jamo s608 (podobno lepszych od 606) na Heco to jak.....niebo i ziemia. W moim slowniku jamo nie nosza juz miana glosnikow.

Ciekawi mnie tylko jaka roznica jest miedzy takimi heco a np kef r900 czy tez taki skok jakosci.
 

Garos

New member
melodike jtos w dziale sprzedam sprzedaje....

Jamo sobie daruj. Jezeli kino 5.1 to jeszcze jeszcze ale jak chcesz na tym ogladac zwykle tv i sluchac muzy to wystrzegaj sie jak ognia. Po wymianie moich jamo s608 (podobno lepszych od 606) na Heco to jak.....niebo i ziemia. W moim slowniku jamo nie nosza juz miana glosnikow.

Ciekawi mnie tylko jaka roznica jest miedzy takimi heco a np kef r900 czy tez taki skok jakosci.

... i tutaj się nie zgodzę, ja posiadam jamo S 628 5.0 i do kina i do stereo.Również przesiadłem się z Kody.
Miałem suba Yamahy to sprzedałem bo bass jest wystarczający. Naprawdę grają super dołem i górą. A po podłączeniu pod wzmaka stereo jest rewelacja, ale oczywiście to jest moje zdanie. Polecam.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
... i tutaj się nie zgodzę, ja posiadam jamo 628 5.0 i do kina i do stereo.Miałem suba Yamahy to sprzedałem bo bass jest wystarczający. Naprawdę grają super dołem i górą. A po podłączeniu pod wzmaka stereo jest rewelacja, ale oczywiście to jest moje zdanie. Polecam.


Jak mialem Jamo to tez myslalem ze sa super, nie bylo mi nic wiecej potrzebne, myslalem ze poprostu tak ma byc, ale jak uslyszalem heco 1000. To 2 kolumny zastepuja z palcem w d. 2 fronty jamo, centrala i suba 360 (a to nie maly sub). Roznica jest porazajaca, nigdy bym nie przypuszczal ze taka roznica. Najgozej ta roznica sie uwydatnia przy ogladaniu zwyklej TV - seriali, oraz muzyki.

Jak wlaczysz jakis dobry film w 5.1 i wszystkie glosniki graja no to wtedy roznica sie zaciera bo central i sub nadrabiaja. Wtedy jamo spokojnie daja rade.
Ale posluchaj zobaczysz, muzyka czy tv roznica nieziemska. A jaka czystosc dzwieku jak zalaczysz Dire straits, albo pusc Lao che wojenka to zobaczysz jak ta piosenka ogoloci twoje glosniki.

Brakuje mi opini Henrego albo kogos innego obeznanego...
Henry jak bedziesz mial okazje i checi (zwiedzasz tych salonow pelno) Posluchaj heco 900 lub 1000 i powiedz jak w twojej ocenie wypadaja one z Tannoyami precision lub Kef r900 ? Czy tez jest taka przepasc jak jamo - heco?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Może nie obeznanego, a co nieco odsłuchującego ;)

Słuchałem Heco 900 i Celany 700tki, w mojej ocenie to bardzo dobre kolumny, dynamika, moc, fajny bas i nie męcząca góra, generalnie taki styl grania mi odpowiada.
Ale zestawiając je np. z Kefami R 700 czy 900 to tutaj pojawia się jeszcze niesamowita rozdzielczość i szersza scena, słyszysz każdy instrument i detal, który został nagrany, te kolumny pokazują dźwięki drugiego planu, szumy, trzaski, echo- tak przynajmniej było na kilku kawałkach, które odsłuchiwałem, a te dźwięki były tam celowo (tak gwoli wyjaśnienia :) )
Tannoy Precision to bardzo specyficzne kolumny, bez dobrego/ odpowiednio dobranego pieca nie zagrają. Na Marantzu było przeciętnie z Arcamem czy Roksanem- cudnie ;)
Tannoy Revelotion vs Heco 900- Tannoye zdecydowanie lepsze ( w moim odczuciu) przy Celanach juz bym się zastanawiał nad Heco ;)

Wracając do Jamo, to nawet nie ma co porównywać z Heco, zresztą w mojej ocenie niższe seri 4 są znacznie lepsze od 6xx, głównie z uwagi na niskotonowy, który w moim odczuciu bardziej buczy niż gra.
Z tanich budżetowych Jamo najlepsze, które słuchałem były 505, patrząc na ich cenę, śmiało można powiedzieć, że jakość ich grania była co najmniej kilkukrotnie wyższa niż półka cenowa, z której się wywodziły.

Na koniec, żeby nie było, że kogoś urażam opisując w ten sposób Jamo- To moja opinia po odsłuchach i mam świadomość, że ktoś może uważać inaczej. Nie każdy ma takie preferencje oraz wymogi co do kolumn, to tak jak nie każdy musi jeździć Mercedes czy Audi, niektórym wystarczy Ford, Opel a nawet Polonez :)
 
Ostatnia edycja:

Garos

New member
Jak mialem Jamo to tez myslalem ze sa super, nie bylo mi nic wiecej potrzebne, myslalem ze poprostu tak ma byc, ale jak uslyszalem heco 1000. To 2 kolumny zastepuja z palcem w d. 2 fronty jamo, centrala i suba 360 (a to nie maly sub). Roznica jest porazajaca, nigdy bym nie przypuszczal ze taka roznica. Najgozej ta roznica sie uwydatnia przy ogladaniu zwyklej TV - seriali, oraz muzyki.

Jak wlaczysz jakis dobry film w 5.1 i wszystkie glosniki graja no to wtedy roznica sie zaciera bo central i sub nadrabiaja. Wtedy jamo spokojnie daja rade.
Ale posluchaj zobaczysz, muzyka czy tv roznica nieziemska. A jaka czystosc dzwieku jak zalaczysz Dire straits, albo pusc Lao che wojenka to zobaczysz jak ta piosenka ogoloci twoje glosniki.

Brakuje mi opini Henrego albo kogos innego obeznanego...
Henry jak bedziesz mial okazje i checi (zwiedzasz tych salonow pelno) Posluchaj heco 900 lub 1000 i powiedz jak w twojej ocenie wypadaja one z Tannoyami precision lub Kef r900 ? Czy tez jest taka przepasc jak jamo - heco?


.. i teraz mnie zaszczułeś :p pojadę na odsłuch i sprawdzę ale boję się, że będą faktycznie lepsze i będę chciał zmienić a wtedy mnie żona chyba powiesi bo Jamo mam dopiero rok ;)
 

marstef

Member
Bez reklam
Słuchałem z tym ampli Heco Music Style 900, Dali Zensor 7 i JBL S290, na korzyść Heco (chociaż moim typem przed odsłuchem były Dali).
Tak więc nie długo dołączę do fanklubu Heco :)
 

collider

New member
Bez reklam
Heco fajne glosniki, ale z tylnym basreflexem a to nie u kazdego w domu bedzie gralo dobrze. Musza miec czym oddychac.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Heco fajne glosniki, ale z tylnym basreflexem a to nie u kazdego w domu bedzie gralo dobrze. Musza miec czym oddychac.
Jamo ze względu na swoją konstrukcję muszą mieć jeszcze więcej miejsca.
A przy tylnym czasem wystarczy +30/35 cm od ściany, ale wiadomo, zależy to także od reszty akustyki ;)
 

marstef

Member
Bez reklam
Jamo ze względu na swoją konstrukcję muszą mieć jeszcze więcej miejsca.
A przy tylnym czasem wystarczy +30/35 cm od ściany, ale wiadomo, zależy to także od reszty akustyki ;)

U mnie z boku mają po 40 cm, ale i tak dorosłem do wniosku, że S606 do kina są całkiem niezłe. Natomiast do stereo nie nadają się wcale. Przy muzyce typu Daft Punk czy Röyksopp tragicznie nie jest, ale rockowe brzmienia to już królestwo tragedii :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bo to jest niestety typowo kinowy model, już Wafle Obisidiany czy Audio Pro są znacznie bardziej uniwersalne.
A Heco całkiem przyjemnie grają, miałem kiedyś podobnie jak Ty i wydawało mi się, żeZensory są super, do chwili gdy nie zestawilem ich z Heco ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Jamo ze względu na swoją konstrukcję muszą mieć jeszcze więcej miejsca.
A przy tylnym czasem wystarczy +30/35 cm od ściany, ale wiadomo, zależy to także od reszty akustyki ;)

Mysle, ze glosniki z dziurka z przodu zawsze latwiej wysterowac. W przypadku tych drugich istnieje ryzyko, ze bas bedzie "bulgotal" ;).
 

marstef

Member
Bez reklam
Bo to jest niestety typowo kinowy model, już Wafle Obisidiany czy Audio Pro są znacznie bardziej uniwersalne.

Dla mnie Jamo i Audio Pro grają praktycznie identycznie. Może Jamo mają delikatnie mniejszy bas, ale to pewnie wynika z mniejszego przetwornika niskotonowego. Poza tym sekcja średnia i wysokotonowa wygląda na konstrukcję opartą na takich samych przetwornikach. Tak więc patrząc ekonomicznie lepiej jest kupić tańsze i według mnie ładniejsze Jamo.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ciesze sie ze nie tylko ja mam takie odczycie, bo oznacza to ze nie jestem uposledzony dzwiekowo.

U mnie heco stoja chyba nawet niecale 30cm od od tylniej sciany a bok (od tv) dosuniety do sciany prawie na styk.

Tez balem sie ze zensory sa lepsze ze wzgledu na przedni bass refleks ale, skoro wiele opinni mowi inaczej (ze niekoniecznie) to daje w to wiare.

A dodatkowo mam heco 1000 a nie 900 wiec mam cicha nadziejie ze sa jeszcze lepsze. Wkoncu to chyba nowy model heco to moze zrobili je na ksztalt celanow. xD

Co do kefow lub tannoy bede mial na nie oko aby przy jakiejs okazji odsluchac i dowiedziec sie czego mi brakuje.

Odtatnio slucham Marie Peszek moje miasto i Polska abcd mozna naprawde odplynac na heco. Najlepsze jest to ze slucham muzy na ampli i jest bajka, a co dopiero na wzmacniaczy by bylo...... tego musze koniecznie sie dowiedziec.

No ale niestety narazie nie moge zakupic wzmaka bo zonka i tak psioczy ze wydalem 10k w jeden miech (tv, ampli, glosniki) a tu jeszcze mojej corus musze roczek wyprawic za 2 pary schodow zaplacic i i sciane szlana zrobic w salonie (3x2m) dla jeszcze lepszego echa xd Wiec na najblizsze 2 miechy jestem wycyckany na maksa....

A co do jamo 608 to tak jak wspomnialem do kina 5.1 sa ok, daja rade. Dlatego chyba narazie nie mam zamiaru ich sprzedawac, lezakuja i czekaja az najdzie mnie ochota do kupna ekranu i zrobienia pokoju kinowego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry