Pioneer 920 VSX + Yamaha NS 555 !

PatroleQ

Member
Witam !

Posiadam ten zestaw w takiej konfiguracji ponad rok! Wydałem 3450 zł i szczerze nie jestem do końca zadowolony. Dlatego chce opisać problem i w końcu coś zmienić. Hmm problem tkwi w kolumnach albo amplitunerze. Dźwięk jaki wydobywa się z kolumn jest dla mnie powiedzmy taki neutralny, pusty, przy niskich tonach dudniące ucho rozrywa, a wysokich jakby za dużo. Wczoraj bawiłem się w korektorze dźwiękowym. Hmmm powiedzmy że jest trochę lepiej ale czegoś mi brakuje.
Powiem, że mam stary zestaw Yamaha Amplituner RX-V363 + kolumny wiejskie Voice Kraft 6xx coś tam, i grają lepiej, żywiej. Albo moje uszy są przewrażliwione na punkcie NS 555 albo źle dobrałem zestaw.
Myślę nad nowym amplitunerem. (RXV 671)
Pokój mały 10 m2 kolumny 10 cm od ściany na wprost skierowne i para w odległości 3 m od słuchacza. W większości słucham muzy pop, dance, hip-hop. A kino od czasu i tylko na blu-ray.
Może polecicie jakiś ampli? A może zmiana kolumn i zostawię pionka?:-(
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam !

Posiadam ten zestaw w takiej konfiguracji ponad rok! Wydałem 3450 zł i szczerze nie jestem do końca zadowolony. Dlatego chce opisać problem i w końcu coś zmienić. Hmm problem tkwi w kolumnach albo amplitunerze. Dźwięk jaki wydobywa się z kolumn jest dla mnie powiedzmy taki neutralny, pusty, przy niskich tonach dudniące ucho rozrywa, a wysokich jakby za dużo. Wczoraj bawiłem się w korektorze dźwiękowym. Hmmm powiedzmy że jest trochę lepiej ale czegoś mi brakuje.
Powiem, że mam stary zestaw Yamaha Amplituner RX-V363 + kolumny wiejskie Voice Kraft 6xx coś tam, i grają lepiej, żywiej. Albo moje uszy są przewrażliwione na punkcie NS 555 albo źle dobrałem zestaw.
Myślę nad nowym amplitunerem. (RXV 671)
Pokój mały 10 m2 kolumny 10 cm od ściany na wprost skierowne i para w odległości 3 m od słuchacza. W większości słucham muzy pop, dance, hip-hop. A kino od czasu i tylko na blu-ray.
Może polecicie jakiś ampli? A może zmiana kolumn i zostawię pionka?:-(


Jesteś niezadowolony bo kupiłeś ampli kina domowego a z tego co piszesz słuchasz praktycznie muzyki.

Do muzyki polecam ampli stereo Yamacha SR 700 i np: głośniki Tonsil Maestro II 180 (tylko fronty) i pełne zadowolenie.

Kolejna sprawa to źródło sygnału słuchanej muzyki - korzystaj tylko z CD lu dobrze zrealizowanego DVD - natomiast mp3 wyrzuć do kosza, ale jeżli już używasz takich plików to nie wymagaj dobrej jakości dźwięku nawet na dobrym ampli czy wzmacniaczu.

Następna sprawa to akustyka samego pomieszczenia i zgranie z nim ustawienia samych kolumn.
 

PatroleQ

Member
Witam Blackninja!:blagam:

Kiedyś podłączałem zestaw do Yamahy RX V363 i nie było rerwelacji, cicho grały. Myślę, że ampli za słaby. W ogóle te kolumny są wymagające i potrzebują dobrego źródła. Oczywiście MP3 przy kiepskich bitrate (kbps) słychać niedoskonałości bardziej. Jednak gdy odpalam płytkę CD audio na blu-ray o wiele lepiej. Czy kolumny NS 555 powinny być zgrane też z ampli Yamahy? Jakie polecacie do nich?
Ktoś ma w ogóle zestaw NS 555+444+333. Jak wam grają ?

Jeszcze pytanko? jaką polecacie kolumnę centralną? Ma być serii NS czyli NS 444 czy można zapodać coś innego?

Pozdro !
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
problem jest albo z kiepskim zasilaniem albo ze zbyt małym pokojem
słuchałem ns 555 pod Harmanem 680 i można o nich wiele napisać, ale na pewno nie to że bas jest pusty i dudniący, wręcz przeciwnie, mają ładny, soczysty bas i jak dla mnie grały dość ciemno, łagodnie, u Ciebie zupełnie odwrotne wrażenia :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na podstawie powyższych wywnioskować można, że bardziej odpowiedni będzie zakup HK niż Pionka i Yamahy do tych kolumn.
 

vandoom

New member
Witam Blackninja!:blagam:

Kiedyś podłączałem zestaw do Yamahy RX V363 i nie było rerwelacji, cicho grały. Myślę, że ampli za słaby. W ogóle te kolumny są wymagające i potrzebują dobrego źródła. Oczywiście MP3 przy kiepskich bitrate (kbps) słychać niedoskonałości bardziej. Jednak gdy odpalam płytkę CD audio na blu-ray o wiele lepiej. Czy kolumny NS 555 powinny być zgrane też z ampli Yamahy? Jakie polecacie do nich?
Ktoś ma w ogóle zestaw NS 555+444+333. Jak wam grają ?

Jeszcze pytanko? jaką polecacie kolumnę centralną? Ma być serii NS czyli NS 444 czy można zapodać coś innego?

Pozdro !


Ja mam ns 555 podpięte do onkyo 578 i bas jest powalający, nawet nie rozważam suba, bo jest wystarczająco dobrze.

Jak zainstalowałem sprzęt też bylem mocno rozczarowany ale po dobraniu odpowiednich opcji w menu amplitunera stała się jasność, a raczej ciemność :)
 

PatroleQ

Member
Witam !

Właśnie, gdy podłączyłem ampli pioneer na fabrycznych ustawieniach i kolumny, rozczarowałem się. W ogóle pokrętło w prawo kręciłem i kręciłem i nic stłumiony cichy dźwięk. Czytałem instrukcję i włączałem różne funkcje po kolei. I w końcu zaczęło grać. Teraz po roku stwierdziłem, że niskie są męczące. Jednak kilka dni temu zmieniłem w korektorze tzw. EQ Adjust wartości:

63 Hz na -1,5 dB
125 Hz na -1,5 dB
250 Hz na +3,0 dB
500 Hz na +2,0 dB
1 kHz na 0,0 dB
2 kHz na +2,0 dB
4 kHz na +2,0 dB
8 kHz na +2,5 dB
16 kHz na +2,5 dB
TRIM na 2,0​

Teraz bass jest przyjemniejszy, prawie równy, i nie dudni jak przedtem.
Hmm wysokie jeszcze jakby metaliczne.

jaki centralny kupić do tego zestawu?
 
Do góry