Pioneer 919

smyrko1

New member
Tak jak pisałem wyżej miałem możliwość tygodniowego porównania Harmana AVR 255 i VSX 919. Nie słyszałem równicy dźwiękowej, poza wiatrakami w AVR :)

Zgdadzam się że Pioneer to plastik, tak jak AVR 255, Denon 1910 i każdy inny produkty w tym przedziale jakościowo-cenowym. Jedynym wyróżniającym się produktem pod kątem materiałów wykonania jest Marantz 5003 (cały czas mówimy o tej samej półce cenowej)

Pioneera można kupić za 1700zł i jest to min. 200zł taniej od Denona. Poza tym jesli ktoś korzysta z produktów typu Ipod czy Iphone to musi jeszcze zainwestować w stację dokującą ok 400zł a Pioneer oferuje to w swoim wyposażeniu.

Dobrze że jest tyle produktów na rynku, więc każdy znajdzie coś dla siebie i tak powinno być. Nie trawie jednak wypowiedz typu "to taniocha a to bóstwo" bez poznania potrzeb osoby pytające o radę...!

Każdy z wymienionych produktów nie trafi na półkę audiofila, a niektórzy wypowiedzili się o tych produktach jakby nimi byli... Różnica dźwiękowa w tej klasie produktów nie przekroczy 10%
 

OLRO

New member
Masz rację.
Znacznej części osób nie zależy na sprzęcie audiofilskim, tylko pożądnym kinie domowym, który spełnia jego oczekiwania i mu pasuje do jakiejś tam koncepcji.
Wymieniane wcześniej amplitunery z pewnością różnią się nieco wykonaniem, parametrami i możliwościami, ale też i ceną (pomimo że są z tej samej półki), która przynajmniej częściowo jest czymś uzasadniona:


Denon 1910: od 2079 zł
Harman Kardon AVR 255: od 2043 zł
Onkyo TX-SR607: od 2049 zł
Onkyo TX-SR605: od 1939 zł
Pioneer VSX-919 AH-K: od 1898 zł
(porównanie cenowe wybranych amplitunerów 7.1 do 2200 zł na podstawie ceneo z dnia 27.08.2009).

Co zaś do samego Pionka, to dla mnie dużym autorytetem jest też wypowiedź kikiego z innego wątku:
"model VSX 919 testujemy i gra naprawdę znakomicie."
(http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=401104#post401104)
 
Ostatnia edycja:

smyrko1

New member
Widzisz, jak już pisałem każdy dobiera sprzęt według potrzeb. ja skalowania nie potrzebuję, więc mój amplituner tego nie musi posiadać. VSX ma wprawdzie skalowanie analogowe ale nie ma cyfrowego i ok.

Nie sprawdzałem zatem co robi z obrazem.
 

bapol

New member
A co sądzicie o pionku 1018?Przymierzam się do zakupy amplitunera,początkowo mialem właśne na oku 919, ale ceny starszych modeli pioneera dość mocno spadły i 1018 można kupić za 2400pln.
 

smyrko1

New member
Witaj!

1018 posiada skalowanie obrazu cyfrowego i analogowego, a 919 tylko analogowego. Pytanie czy Ci się to przyda? Faktycznie 1018 jest już za 2400zł ale jeśli chcesz Pioneera to nie lepiej kupić VSX 919 za 1700zł-1800zł? to jest prawie 700zł różnicy...
 

bapol

New member
czasem bywa tak, że starsze jest lepsze od nowego. Poczekam na test Kikiego 919-ki i cos kupię. Nie upieram się na silę przy pioneerze,jak sie trafi coś innego w przyzwoitej cenie do 2500 PLN to kupię.
 

OLRO

New member
Kupiłem Pioneera VSH-919AH + Jamo S416 HCS3 + Sub 200.
Jak na razie spełnia wszystkie moje oczekiwania i w zupełności wystarcza mi do salonu 20 m.
 

wujekrafal

New member
smyrko1 napisał:
Witajcie!

a niby czemu ma sobie podarować tego pionka 919?

zależy od potrze, bo jesli np. nie potrzebuje upscalingu a za to przyda mu się wejście USB i IPOD z dołaczonym okablowaniem to Pioneer będzie dobrym wyborem. Optycznie wygląda wyśmienicie i gra bardzo dobrze. Mam go razem z zestawem HK 11 i w kwocie do 3000zł to świetne rozwiązanie.

Na pewno Denon będzie lepszy do słuchania muzyki (ale tu znów pytanie o rodzaj) ale zato Pionek daje ci bardzo dobry bas.

W razie pytań służę pomocą.
pozdr

co masz na mysli piszac o upscalingu? przymierzam sie do zakupu Pioneer 819 i zakładam ze jak puszcze film z DVD to bedzie upscaling do HD. jest inaczej?
 

smyrko1

New member
w opisie tego produktu jest informacja ze skaluje obraz analogowy, a nie skaluje cyfrowego.

Pod amplituner mam podłączone tylko audio a video skalowane jest przez odtw.Bluray który jest podłączony przez HDMI bezpośrednio do TV.

pozdr
 

gorylla

New member
Bez reklam
Z uwagi na to, że "coś" pożarło mój krytyczny post o teście VSX-918 przedstawię tutaj swój postulat testu 919.

Nie ukrywam, że ten ampel bardzo mnie kręci i chciałbym się w końcu dowiedzieć, dlaczego blackninja po nim jedzie, a kiki twierdzi, że gra znakomicie (to są jego słowa).

W teście w nowym Audio-Video 9/09 wypadł bardzo dobrze na tle zdobywcy nagrody EISA Denonie 1910, więc podejrzewam, że w grę wchodzą wcześniejsze uprzedzenia do ampli Pionka.

Widzę, że chłopaki się lekko zapowietrzyli i nikt się nie kwapi do wyjaśnienia tych dziwnych rozbieżności.

W końcu ten ampli jest dobry ("gra wyśmienicie"), czy na tle bezpośredniej konkurencji jest ble. Bo jeden pisze jedno, a drugi co innego.

Na marginesie dodam, że wg testu z audio-video 9/09 zdobywca ostatniej eisy- Denon 1910, na cześć którego WHAT HIFI pisało peany za sekcję audio- przegrał w tym elemencie z tym Pionkiem (wygrywając natomiast sekcję video).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gorylla

New member
Bez reklam
Z taką odpowiedzią szału ni ma :(

To może sam sobię odpowiem. Będzie prościej.
HK255 +Jamo606HCS. Będzie super.

Rage against the machine...
 
Ostatnia edycja:

radzio222

New member
Witam,
Przeczytałem ten post i nasunelo mi sie kilka przemyslen.

Pierwsza to sposób w jaki jest liczona moc wzmacniaczy AV. Po np.: Pionek 819 ma 5x100W a pobór mocy 285W - perpetum mobile, czy kosmiczna technologia o sprawności bliskiej 200%....

Co do brzmienia trzeba posłuchać samemu a nie sugerowac sie opiniami, bo kazdy z nas ma inny gust i nawet inaczej slyszy te same dzwieki.
Ja bezosrednio porownywalem VSX-819 z Onkyo SR607 - dla mnie absolutnym zwyciezca jest Onkyo, ale dla wlasciciela Onkyo lepiej gral pioneer - no coz - zamienilismy sie ku radosci obu stron ;-)

Onkyo gral bardziej rownomiernie, przez co dla znajomka - nudno, ja jestem tzw. audiofilem i nawet w KD poszukuje jakis symptomow wyrafinowania. Natomiast Pioneer gra zywiej, bardziej efektownie, ale mniej precyzyjnie. Niby przestrzennosc lepsza, ale jakby az "za dobra". Bas kopie rowno, ale jakos brakuje mu faktury i wypelnienia. Wysokie super detaliczne, ale jakby dominowaly nad reszta pasma.

Jednak wcale to nie znaczy ze pionek jest Be! bo znajomy zaakceptowal wlasnie jego dzwiek. Dlatego nie ma innej rady jak zrobic bezposrednie porownanie na 2-3 modelach i uwaga - koniecznie w sciezce dzwiekowej, ktora znacie !!!

Latwo ulec pozorom, kiedy sluchamy muzyki, ktorej wlasciwie nie znamy.

Życzę udanego wyboru

Radzio222
 

dami0604

New member
919 czy 9110

Jak widać po testach to muzycznie Pioneer jest lepszy od Denona. testy Denon wygrywał tylko dzięki sekcji wideo. Moje pytanie dotyczy, Czy ktoś widział jak skaluje obraz ten denon? Chodzi mi na przykład jak wrzucamy telewizje n przez ampli i jak wyskaluje nam odraz SD jak to wygląda?
 

szogun1975

New member
smyrko1 napisał:
w opisie tego produktu jest informacja ze skaluje obraz analogowy, a nie skaluje cyfrowego.

Pod amplituner mam podłączone tylko audio a video skalowane jest przez odtw.Bluray który jest podłączony przez HDMI bezpośrednio do TV.

pozdr
Witam,jestem tutaj nowy i tak sobie czytam to wszystko i muszę powiedzieć że zgadzam się z Tobą SMYRKO1 i juz.We wszystkich testach do ceny 3000 zł najlepiej opisywany jest HK 255 i MARANTZ 5003 cytuje "amplitunerowy audiofil",oczywiście teraz juz są nowe modele HK260 I MARANTZ 5004 .Co do 919-tki w audio-video napisali ze słabo gra przez wejscia HDMI tak samo Denon1910 ,znacznie lepiej brzmi po podłączeniu analogowym ,cytuje "jakby ktoś ściągnął zasłony z muzyków" jak jest naprawde sam jestem ciekawy.Tez akurat jestem teraz w trakcie wymiany kina i raczej stawiam na Marantza 5004 za 2700 zł.Pozdrawiam.
 

szogun1975

New member
Co kupić?

Wiesz,troche mnie martwi to strzelanie w głośnikach które opisują a marantz podobno nie robi żadnych kłopotów jak się go podłączy przez hdmi.Ponieważ lubie nowości to zastanawiałem się tez nad HK 260,chcęjeszcze zaznaczyc że nie jestem żadnym audiofilem poprostu lubie sprzet lubie ładne brzmienie które mi musi się podobac,lubie często wymieniac na nowości.Nie zawsze biore do głowy to co piszą w audio czy hi fi bo czasami sie z nimi nie zgadzam.Pozdrawiam blackninja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry