pioneer 819 i telewizja n

oswd

New member
Witajcie,

zakupiłem amplituner pioneer 819 i mam problem w zmuszeniu go do pracy w połączeniu z telewizją n.

Mam tymczasowo stary telewizor + dekoder + amplituner. Schemat u mnie wygląda tak, że:
- dekoder n jest podłączony do telewizora przez euro złącze
- dekoder n jest podłączony do amplitunera przez spdif (wejście aux, nr 2)

No właśnie i co dalej? Na amplitunerze wybrałem opcję aux, dźwięk nie zaskoczył. Czy coś jeszcze należy ustawić aby wszystko zaczęło działać?

Będę bardzo wdzięczny za wszelki wskazówki.
 

oswd

New member
Diana dziękuję za odpowiedź - niestety nie mam w moim amplitunerze in tv.
Tył wygląda u mnie tak: http://www.pioneer.eu/images/products/avamplifierreceiver/pioneer/vsx819hk_rear_large.jpg

W tej chwili mam podłączony kabel pod in 2 (aux). Wydaje mi się, że zgodnie z instrukcją, ale już sam się gubię.

Zastanawiam się, czy dekoder przekazuje dźwięk przez spdif gdy połączenie z telewizorem jest przez scart - wszędzie są informacje o hdmi, ale mój obecny telewizor nie posiada hdmi :(
 

GrzegorzN

New member
Nie mam dekodera n-ki przed sobą ale o ile pamiętam w ustawieniach jest opcja dotycząca dzwięku. Po HDMI idzie tylko stereo, 5.1 (Dolby) tylko jest dostępne przez optyk.

Nie zapomnij o SIGNAL SEL na DIGITAL O2 (AUX to o ile się nie mylę O2).
 
Ostatnia edycja:

oswd

New member
Dzięki za pomoc - coś zaskoczyło, ale nie wiem jak to się stało ;-)

Nacisnąłem parę razy res na dekoderze i po włączeniu amplitunera dźwięk się pojawił. Na razie tylko w przednich kolumnach - ale to chyba wina mojego rozstawienia kolumn (chyba amplituner ich nie włączył przy kalibracji, bo stały za tapczanem - czekam na meble ;-) ).

Dzisiaj jeszcze trochę z tym powalczę jak wrócę z pracy, bo nie chciałem wczoraj kalibracji uruchamiać wieczorem, ze względu na sąsiadów.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Większość kanałów Nka nadaje D.D. 2.0 . Wybierz w Nce kanał 545 (jeżeli dobrze pamiętam ) który najwięcej nadaje w 5.1 .
 
Do góry