Pioneer 51FD

janusz

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
nie chce sie klocic-mowie od razu, chcialbym tylko cos ci wyjasnic.
miedzy nami jest podstawowa roznica- ja opieram swoje opinie na wlasnych odsluchac z roznymi materialami ,w roznych formatach , w roznych konfigoracjach sprzetowych i we wszystkich 3 polaczeniach umozliwiajacych przesyl pelnej sciezki z formatow HD.
nie musze czytac kolorowych gazet, wlasciwie nawet na dobra sprawe nie musze czytac opini innych osob. nie zrozum mnie zle - nie chodzi tu o moje zarozumialstwo ! chodzi o to ,ze ja wiem jak co brzmi bo slyszalem i slucham formatow HD czesto porownujac rozne sciezki dzwiekowe.
wiem rowniez,ze osoby slyszace po przejsciu na formaty HD slysza roznice (o czym swiadczy chocby moja stopka,ktora jest cytatem z nie mojej wypowiedzi).
z tego co wiem, nie masz mozliwosci odsluchania na swoim sprzecie formatow HD ,a swoje wypowiedzi opierasz jedynie na lekturze roznych artykulow, wypowiedziach i opini innych osob.
tak wiec wiez mi- naprawde wiem jakie sa roznice miedzy roznymi polaczeniami,wiem co mozna uzyskac na jakim sprzecie.

ps.przemysl sobie jedna rzecz....skoro DTS z plyty BD jest (wedlug ciebie) praktycznie bezstratny, to rozszerzenie DTS HD MA przenosi wlasciwie informacje teoretycznie nieslyszalne- nie uwazasz ,ze troche duzo objetosciowo jest tych "informacji nieslyszalnych" skoro bitrate przy formatach HD przewyzsza kilkukrotnie bitrate samego core ?!
Niby wszystko fajnie, tylko Twoja wypowiedź w ani jednym zdaniu nie przeczy mojej, chyba, że mnie źle zrozumiałeś. Wyraźnie potwierdziłem różnicę, zaznaczyłem tylko, że różnica ta występuje przy spełnieniu odpowiednich warunków np. takich jak przy Twoich doświadczeniach.
 

janusz

New member
Bez reklam
setunia napisał:
:D :D :D
Miło czasem podgrzać atmosferę.
Od razu się dyskusja rozwija.
Nooo na takim sprzęcie jak masz @sharan1 to faktycznie ino .mp3 słuchać, ale faktem też jest, niekiedy nie można dostać za cholerę oridżinalu. Daleki jestem od tego, żeby komuś ubliżać - moje motto:
- Prawda jest jak dupa - każdy ma własną
I ten sprzedawca chyba jest unikatem, albo jesteś dla niego unikalnym klientem, jeśli tak o Ciebie dba.

@janusz jest jeszcze tzw sektor middle i cenowo 51FD należy do niego, a jakościowo? No chciałbym mieć tylko taki budżetowy sprzęt w domu. A co do różnicy między dobrze zripowaną .mp3 i .wave to jest w moim akurat przypadku duuużo lepiej czyt. wyraźniej słyszana niż między DTS i DTS HD-MA. A Ty w jednym temacie twierdzisz, ze tu niesłyszysz różnicy między 160kb/s i 800kb/s na kanał a co do kina domowego nagle słyszysz ogromną różnicę między 280kb/s i 800kb/s na kanał. To dziwnie wybiórcze słyszenie. Są ludzie, którzy rozwodzą się na temat różnic w jakości dźwięku z różnych przewodów, ale w ślepym teście nie odróżnili kabelka od głosniczków komputerowych :D

Jestem matematykiem i rozsądnym człowiekiem. Nawet ze względów ekologicznych nie włączyłbym takiego sprzęcicha jak ma sharan1 do słuchania mp3 - szkoda prądu :lol:

Ciekawi mnie tylko i tu chętnie usłyszę jego opinię, czy na tym sprzęcie "budżetowym" nie słyszy różnicy między "dobrze zripowanym mp3 i jego tandetnym orginałem"
Chyba się pomyliłeś, nigdy niczego takiego nie twierdziłe. Albo napisałem swój post niezrozumiale, albo TY go nie przeczytałeś.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
Niby wszystko fajnie, tylko Twoja wypowiedź w ani jednym zdaniu nie przeczy mojej, chyba, że mnie źle zrozumiałeś. Wyraźnie potwierdziłem różnicę, zaznaczyłem tylko, że różnica ta występuje przy spełnieniu odpowiednich warunków np. takich jak przy Twoich doświadczeniach.
zapewniam cie ,ze zrozumialem dobrze ;)

janusz napisał:
DTS z płyty BR ma maksymalny Bitrate i jest t opraktycznie sygnał bezstratny. DTS HD MA po analogu nie ma już tak wielkiej przewagi sod DTS, a przy tańszym sprzęcie nie słychać już różnicy.

mat74 napisał:
opieram swoje opinie na wlasnych odsluchac z roznymi materialami ,w roznych formatach , w roznych konfigoracjach sprzetowych i we wszystkich 3 polaczeniach umozliwiajacych przesyl pelnej sciezki z formatow HD.

tak wiec- po moich doswiadczeniach moge powiedziec, ze roznica miedzy poszczegolnymi formatami jest slyszalna w kazdym z 3 przypadkow.
o ile roznica miedzy przesylem w formie LPCM a bitstream jak dla mnie jest raczej dyskusyjna i jakiekolwiek wnioski zrzucilbym raczej na autosugestie to roznica miedzy tymi dwoma formami przesylu ,a przesylem analogowym -jest. przy przesyle analogowym dzwiek traci troche dynamiki i nie ma tak dobrej kontroli basu (mowie to na przykladzie wlasnego sprzetu- przy sprzecie wyzszej klasy tzn.z lepszymi torami analogowymi ta roznica moze sie zatrzec ,jezeli nawet nie "odwrocic") . w kazdym badz razie - nawet przy podlaczeniu analogowym (w sprzecie budzetowym) wzrost jakosci dzwieku jest slyszalny ! wystarczy kilka minut ,aby odczuc ze kolumny dostaja inny sygnal - dzwiek staje sie "szerszy" tworzy lepsza "przestrzen" nie uderza w sluchacza "zbita masa" ,ma wieksza glebie przez co wyraznie slyszalne jest rozlozenie "planow dzwiekowych" - nie wiem czy wiesz co przez to rozumiem- np. glos aktora stojacego 20 m od kamery dobiega do nas w inny sposob i z innym natezeniem od tego ktory stoi w odleglosci 3m.
troche trudno jest to wytlumaczyc w ten sposob (bezglosnie:D)- troche tak jak slepemu kolory tlumaczyc.musialbym cie poprostu posadzic u siebie na sofie i "zapodac" kilka fragmentow przelaczajac miedzy sciezkami dzwiekowymi i podlaczeniami.
 

leotdi

New member
witam,

przeczytajcie sobie ten materiał o teorii Audio HD :

http://audio.com.pl/pdf/akademia/odtwarzacze_blu_ray.pdf

Nawiasem, właśnie ciekawe, co zabudowano w Pioneer BDP-LX71 ... ?


Cytuję najważniejszy fragment:
-------------------------------------------
Po co więc w ogóle kupować nowy amplituner
z dekoderami HD? Czy jest gdzieś haczyk?
Producenci odtwarzaczy na ogół nie przyznają
się lub zaznaczają to małym druczkiem,
gdzieś między trudnymi do przejścia, najbardziej
skomplikowanymi opcjami, co tak naprawdę
dzieje się z sygnałem HD, zanim przetworzony
będzie on na postać LPCM. Porównanie dźwięku
(ten sam odtwarzacz i ten sam amplituner)
transmitowanego metodą surową (dekodowanie
w amplitunerze) i rozwiązaniem LPCM przynosi
jednak różne rezultaty.
Dzieje się tak dlatego, iż nie każdy odtwarzacz
posługuje się w konwersji pełnym
źródłowym strumieniem HD, bowiem w rzeczywistości
często konwertowane są dane z podstawowej
warstwy (rdzenia) Dolby Digital i DTS!
Tego dowiadujemy się np. z instrukcji Marantza
BD7003, z kolei NAD radzi sobie z przetwarzaniem
Dolby TrueHD, ale już z DTS HD MA
wyłuskuje tylko podstawową warstwę (bez HD)
i to w formacie 5.1. To zresztą nie jest żaden
wstyd, podobnie działają inne urządzenia, np.
Sony (BDP-5000ES), a nawet Denon DVD-3800.
Pioneer natomiast w ogóle milczy w tej kwestii.
O tym, co tak naprawdę dzieje się wewnątrz
odtwarzacza, trudno przesądzić. Po ustawieniu
każdej opcji pozostaje mieć tylko nadzieję, że
wszystko działa tak, jak powinno, gdyż amplituner
otrzymujący sygnał LPCM nie jest stanie
dostarczyć nam zbyt wielu informacji. Nie ma
tam przecież żadnych znaczników, ani Dolby, ani
DTS, wyświetlacz pokaże na ogół tylko enigmatyczne
Multi Channel.
Konwersja LPCM, choć uratuje sytuację
w wielu przypadkach, oferując w ogóle możliwość
uzyskania dźwięku, rzadko kiedy zastąpi prawdziwy
pakiet dekoderów HD w amplitunerze.
Jeśli nawet zostanie podany bazowy strumień
Dolby Digital, to i tak rezultaty będą lepsze niż
to, do czego przyzwyczailiśmy się z płyt DVD.
Dolby Digital z Blu-ray’a a Dolby Digital z DVDVideo
różnią się bowiem między sobą, ale to już
temat na inną opowieść...


Jedno wiem,

czytając powyższe nie polecę zaraz do sklepu, aby wydać 7 tys. na amplituner i mieć 100% pewność z dekodowania Audio HD MA.
SC-LX71 kupię , i owszem, ale używany.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie wiem jak wyglada sprawa dekodowania w topowym odtwarzaczu sony ,jednak wydaje mi sie dziwne ze ponoc nie daje sobie z tym rady skoro model budzetowy bdp-s550 daje sobie rade z dekodowaniem DTS HD MA 7.1 i podaniem pelnej sciezki na wyjscia analogowe - a to akurat sprawdzilem osobiscie....:D

nie wiem tez co autor artykulu rozumie przez "pioneer milczy w tej sprawie" ?! - przeciez pioneer podal oficjalna informacje ,ze ostatni firmware umozliwia dekodowanie DTS HD MA (mowa o konkretnych modelach) !

<Konwersja LPCM, choć uratuje sytuację
w wielu przypadkach, oferując w ogóle moŜliwość
uzyskania dźwięku, rzadko kiedy zastąpi prawdziwy
pakiet dekoderów HD w amplitunerze>

ciekawe co na to tworca formatu BD -firma sony ?! - przeciez urzadzenie ,ktore przesadzilo o zwyciestwie "niebieskiego lasera" czyli PS3 wysyla tylko i wylacznie geste formaty w formie LPCM ! (nie mowie o slim) czyzby zalazek "teorii spisku" ?!:D

co do "mozliwosci uzyskania dzwieku" - chyba kazdy kto ma choc zielone pojecie o nowych formatach dzwieku wie , ze aby uzyskac dzwiek ze sciezki HD (gdy amplituner nie dekoduje tych formatow) wcale nie trzeba dokonywac jej konwersji do LPCM !!! :D

moze niech autor tego artykulu jeszcze troche poczyta zanim bedzie wyglaszal kolejne teorie......

ps. czasem czytajac pewne wypowiedzi roznych "ekspertow" dziwie sie ,ze mieli odwage sie pod tym podpisac....naprawde uwazaja ,ze wszyscy potencjalni czytelnicy to osoby niezorientowane w temacie chlonacy bezdyskusyjnie wszelka wiedze plynaca od "zlotoustych" ?!
 
Ostatnia edycja:
Do góry