Pioneer - 42`czy 50`

benio

New member
Witam wszystkich serdecznie,

W najbliższym czasie chciałbym kupić plazmę pionka, model 427 lub 507. Doradźcie proszę, który z tych dwóch modeli będzie lepszy do odbioru z kablówki UPC, trochę nbox i dvd. Odległość oglądania ok. 2,8-3 m.

Z góry dzięki za rzeczowe sugestie.

:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to są skrajne odległości. Jesli miałbym wybierać w ciemno to ovzywiscie 42" , alo po miesiącu lub dwóch okazuje się że nie jest to żadna wielkość. Ale aby zmierzyć się samemu z wyborem - poproś oba modele do domu. Nie będziesz żałował !!!
 

jarzak

New member
Z informacji zawartych na tym forum można wywnioskować, że do tej odległości lepszy będzie rozmiar 42", chociaż niektórzy forumowicze podkreślają, że po paru tygodniach oglądania wzięliby większy tv.
Ja ososbiście sądzę, iż główny sygnał (tzn. kablówka) nie jest jak zwykle super i dla tej odległości lepiej brać 42". Na 50" wszystkie "szumy" będą bardzie widoczne. KIKI też to potwierdza!!!

pozdro,
 
Ostatnia edycja:

vitoni

New member
Mam taką samą odległość i w zeszłym roku(październik) miałem podobny dylemat - 427XD lub 436RXE.Kupiłem 436 , obraz był znacznie lepszy niż ten z nowej serii.Gdybym kupował dzisiaj decyzja byłaby taka sama;)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Markcox

New member
Ricardogo napisał:
Oj prawda, po 1,5 roku 42cale wydają się skromne i następna NAPEWNO będzie 50.;)

Po 1,5 roku?? U mnie niestety już po 2 miesiącach 42" wydają się takie jakieś skromniutkie :D
Co do autora wątku: niestety u Ciebie problemem jest jakość nadawanego sygnału więc chyba nie będziesz miał innego wyjścia, jak wybrać 42". Chyba że zdecydujesz się na zmianę "nadawcy" wtedy 50tka bez dwóch zdań, bo później będziesz żałował, że takie małe pudełko sobie kupiłeś ;)
 

Pixeel

Member
..

Z 50" będzie to samo :) Pamiętam jak na "sąsiednim" forum pisano, że TV 32" za duży do pomieszczeń 20-25 m2 - to samo mówił mój sąsiad :). Już na drugi dzień wiedziałem, że wcale nie jest duży. Dla mnie radość zaczyna się od 65" ("bawiłem" się Panasem) oczywiście przy zachowaniu jakości. Dlatego na dzień dzisiejszy najwięcej radości z oglądania filmów dają projektory, a konkretnie ich wyświetlana przekątna :) Niestety nie jest to komfortowe rozwiązanie przy ogladaniu TV.
Moim skromnym zdaniem 42" ustandaryzowało się na tyle (nawet pod względem cenowym), iż jest to minium jakie powinno brać się pod uwagę przy kupnie.

Pozdrawiam
Pixeel
 

benio

New member
Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi.
Wynika z nich, że powinienem raczej brać 42`. Jak zaznaczyłem, mam też tv "n". Czy obraz z odległości ok. 3 m wykorzystując ten sygnał na pionku 50` będzie dobrze widoczny???
Aktualnie posiadam tv CRT panasonica 29`100 Hz. Z kablówki obraz bez zastrzezeń (naprawdę dobry), z n-ki jeszcze lepszy.
Boję się jednak, że gdy wezmę 50` to z tej odległości obraz będzie "kiszkowaty"!!!
Co o tym sądzicie???

pozdro,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
scenariusz będzie taki:
Kupisz plazmę 42" za dwa tygodnie i tak dojdziesz do wniosku - że za mały. Ale Pierwsze wrażenie -przy Twoim obecnym telewizorze - będzie szokujące z 50" plazmą . Powinno być właśnie tak . Na tydzień lub dwa plazma 42 i poźniej spokojnie 50 ".
Z N-ki jak lecą programy sd - to większość przystaje przy telewizorze w doległości 3 metry - twierdząc że jest super / plazma 50 /.
 

benio

New member
Witam,

Dzisiaj dokładnie zmierzyłem odległość oglądania telewizji - wyszło dokładnie 2,7 m. Wydaje mi się, że to za mało na 50` pionka. Czy aby nie będę musiał np. szukać piłki na ekranie w trakcie oglądania meczu??? i czy przy słabszym sygnale (nie mam na myśli n-ki, gdyż jakość syganału jest na poziomie 100%, a siła 80-90%) z kablówki będę coś widział oprócz śniegu i kolorowych przecinków? Doradżcie co wybrać. Mam chęć kupić 50`, ale może to być przysłowiowy strzał kulą w płot. Chyba pozozstanę przy 42`, chyba że myslicie inaczej!!!

:confused:
pozdrowienia,
 

Zoltyy

New member
Pozaluj 200 PLN i zamow oba na prezentacje do domu - zobaczysz jak wyglada obraz z twojej kablowki na 42" i na 50". Gdybys mial brac 42" to sprobowalbym starszej serii 436 - porownywalem kiedys na materiale HD i 436 grala moim zdaniem lepiej. Obraz byl minimalnie mniej nasycony niz na 427XA, ale bardziej szczegolowy - lepsza gradacja ocieni i obraz bardziej ostry. Najwyrazniej matryca Pioneer'a jest lepsza od bodajze NECowskiej. O ile sie nie myle to 507 ma matryce Pioneer'a, a tylko 4270 i 427 maja NECa.
BTW w www.topmarket.pl jest ostatnio dobra cena na 4270XA - cos 6.5 kPLN. Zycze udanego wyboru i zadowolenia z uzytkowania. Mnie nadal odstraszaja od Pioneer'a i plazmy problemy z "duchami", z kolei kusi rewelacyjny obraz SD. Nie widzialem jeszcze tak dobrego obrazu z zadnego LCD, choc przyznaje nie widzialem w akcji ani JVC 37M70, ani Sharpa RD2 ani tym bardziej wchodzacego na rynek 100Hz JVC serii P80. Te wybory jeszcze przede mna - szkoda ze na prezentacje mozna zamowic tylko 3 telewizory.
 
Do góry