Pinnacle, Vegas - Komputer

Gucio50

New member
Bez reklam

Bardzo często uzytkownicy Pinnacle Studio(14 HD Ultimate i innych) oraz Sony Vegas, narzekaja na strasznie długi czas końcowego renderowania. Zwykle na moim pierwszym komputerze godzina renderuje sie 4godziny i 30minut.
Mam dwa komputery

1, z przed 2 lat, płyta GigaByte, procesor Intel Core 2 QUAD, 2,83GHz, Windows 7 PL Pro 64bit,
RAM 8GB Kingston HyperX 1333MHz, Dwa dyski Seagate 500GB 32MB Cache połączone w paskowany Raid, aby było szybciej. Karta graficzna ASUS nVidia GForce 9600GT 1GB.
Tak wygląda ten słabszy komputer, każdemu takiego życzę. :mrgreen:

2. Nowy, płyta ASUS P7P55D-E Pro, procesor CORE i7-870 2,93GHz BOX 8M LGA1156 BX80605I7870, pamięć RAM(na razie 4GB), Transcend 2400MHz DDR3 4GB (2x2GB) aXeRAM 2400MHz DIMM CL9 Dual Retail
Dyski jak w tym słabszym, takie same.

Czekam na porządna karte graficzną, na razie na chwilę wsadziłem z szafy, ASUS nVidia GForce 6600 512MB i na uzupełnienie RAM do 8GB.


Na obu komputerach, rtenderuję jednocześnie ten sam film, z wyścigów konnych we Wrocławiu na Partynicazh, AVCHD z kamery Sony HDR-XR520Ve, 1920x1080 czyli FullHD, na AVCHD .m2ts z przepływnoscią 14500kbitps. Czas trwania filmu 4 minuty 20 sekund.

No i wyniki
- pierwszy, słabszy, wg strony z benchmarkami procesorów, z procesorem 2 razy mniej wydajnym i wolniejszą 2 razy pamnięcią RAM, wynik 17 minut 40 sekund.

- drugi i7, wynik 18 minut 20 sekund, gorzej, około 5-6% .

To jest sukces! Tak naprawdę nie uzyskałem nic.


To nie koniec pomiarów. W czasie renderowania, ten nibyszybszy uzył całej wolnej pamieci RAM i trochę SwapFile, karta też jest nieszczególna. Aby wynik był cos naprawdę mówiacy muszę dokupić następne 4GB RAM(a to wydatek) i karte graficzną lepszę od GForce 9600.

Wtedy dopiero porównanie będzie "poprawne" ze wzgledu na metodologię.
Z drugiej strony, autorzy Sony Vegas optymalizowali swój program pod QUAD-a, takie kompy są w wiekszosci u amatorów filmowania.

Moze sie okazać, ze moja nowa maszynka, która zadziwia przy programowaniu w Microsoft Visual Studio, do zastosowań graficznych, jednowątkowych, nie zachwyci. :mrgreen::(:razz::blagam:

Następne testy, za tydzień moze dwa, proszę na razie wstrzymać się z komentarzami, do czasu aż maszyny będą miały taki sam RAM oraz zbliżone karty graficzne.

Jednak widzę, że zakup szybkiego, wydajnego, wielordzeniowego(4) i wielowątkowego procesora, jak na razie nie dosć , że nie dał mi nawet małego wzrostu wydajności pod Sony Vegas, to jeszcze "dał mi spadek" wydajnosci czyli wzrost czasu.

Aż o 50%. Moze nie warto się specjalnie, dla Vegas czy Pinnacla spieszyć.
Mój komputer, ten nowy, bedzie przedewszystkim "programował", Kadry, Płace i syetemy dla Księgowości. Tu jest rewelacyjny.

Stary pójdzie na biurko syna, a jego na biurko żony.
Taką mamy cyrkulację komputerow, mniej wiecej od 1989 roku. :hmm:

Jak dostanę karte graficzną i 4GB RAM to moze coś się zmieni. Przy okazji będę mógł sprawdzić czy wprocesory równoległe w GPU są "używane", czy też leżą sobie "luźnym bykiem" i czekaja na film.

Zaraz ponownie bootuje oba komputery i puszczam renderowanie jeszcze raz. Moze cos się zmieni.
Jak puszczałem 1 raz, to na nowym właśnie zainstalowałem Sony Vegas, a na starym cały dzień cos robiłem. W pewnym sensie, nie miały "równego startu.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Zaraz ponownie bootuje oba komputery i puszczam renderowanie jeszcze raz. Moze cos się zmieni.
Jak puszczałem 1 raz, to na nowym właśnie zainstalowałem Sony Vegas, a na starym cały dzień cos robiłem. W pewnym sensie, nie miały "równego startu.

Nic się, godnego uwagi nie zmieniło, puszczam i wyniki są +-15 sekund.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Nic się, godnego uwagi nie zmieniło, puszczam i wyniki są +-15 sekund.

Po wyrównaniu szans:
- RAM,
- Karta graficzna,
- wyłączenie Norton Antywirus,
- wyłączenie serwisu SQL Serwer i innych, które zmniejszały szanse któregoś z porównywanych komputerów, wyniki są takie:

Komputer i7, czas 17:54, renderowanie filmu 4minuty 18sekund, czyli 1074 sekundy.
Komputer QUAD czas 21:12. 1272 sekundy

Jednak wygrał i7. Różnica wydajności na niekorzyść QUAD-a (1272-1074)/1074= 18,5%

Największą dla mnie ciekawostka jest to że wszystkie 4 wątki QUADA-a były w uzyciu. Natomiast na i& Sony Vegas uzywał tylko 4-rech z ośmiu dostępnych.

Zaciekawiło mnie, jaką wyobraźnię odnosnie liczby wątków mają autorzy WinRar.
No i po uruchomieniu bardzo dużego (20GB, 2000 plików) winRar uzywał czterech wątków.
Czyżby sie zmówili, albo jak przygotowywali swoje oprogramowanie, to jescze nie było i7 z 8 wątkami?

Tak czy inaczej procesor i7 - 25%, miał zajętość 2 razy mniejszą niż QUAD - 45%
Ale co mnie obchodzi to że ma małą zajętość, duża mnie nie boli.
Szczerze mówiąc oczekiwałem właśnie tego, że skok technologiczny o 100% wydajności procesora i taktowania RAM, do 20-30% przyrostu wydajności w aplikacji. Jest nieco mniej.

Należy przemysleć wydatki na maszynka do domu. Czy moze zamiast 2 razy droższego i7(Ram, Procesor, płyta - wszystko 2 razy drozsze) rozsądniej jest kupić Core 2 QQUAD, drui co do prądkości ale znacznie tańszy, a za resztę tak ulubionego bolsa lub abstynenta. :razz:

Albo np futro osobie Ci blizkiej. Lub zestaw kiji do golfa?
 

viValdi

New member
Bez reklam
@Gucio

nie narzekaj, jak masz i7 to Vegas Movie Studio ma wbudowane używanie tylko 4 wątków, czyli nie zrealizujesz pełnej mocy tego wynalazku. Na pozostałych czterech możesz odpalić internet, napisać coś w Wordzie albo zająć się pracą :-(
i nie przeszkadza to w renderowaniu :)

Na Quadzie każda dodatkowa aktywność na kompie zabiera "moc" renderowania.

Też kupiłem sobie i7, laptopa
zupełny odpał -> poszedłem kupić coś małego, lekkiego, taniego a kupiłem duży, ciężki i drogi

Na razie nie kupiłem VMS bo:
- chwilowo dopływ materiału do montażu się zminiejszył
- mam więcej roboty w robocie (zupełnie bez sensu)
- laptop ma zbundlowanego PowerDirector'a więc wypadałoby potestować i ten soft, ale jakoś nie mogę się zmobilizować; no chyba że znajdzie się ktoś z pytaniami to wtedy jest po co zaglądać do softu CyberLink'a
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
... ...nie narzekaj ... ...

Nie narzekam, z kompa jestem wiecej niz zadowolony.

Ja przestrzegam, jak ktoś ma dobre Core 2 Duo lub QUAD-a to nie warto silić sie na i7, bo uzysk bedzie "mniej niz średni"

Ja zawodowo zajmuje sie komputerami i MUSZĘ sprawdzać tego i7, taka mam pracę a moi klienci oczekuja rzetelnej informacji czy samochod w grze bedzie szybciej jeździł, czy zegar komputera pokaże 12 godzine juz o 10:30. Czy Word albo Exclel czy Sony Vegas będzie 2 razy ... ... ...

Nic z tych rzeczy nie będzie.

Będzie +-18-20% lepiej i tyle, piszę to dla uspokojenia ewentualnych moich nastepców w kupowaniu szybkich maszyn.

Nic wiecej, oczywiście kto musi i go na to stać to proszę bardzo.

Niedługo podobne testy przeprowadzę z i5 i i3, dla ciekawości oczywiscie ciekawosci mojej i moich klientów. No i moze paru kolegów z tego forum. :-o

Klientów interesuje tabelka, na jednej osi procesory a na drugiej czasy dla
- np renderowania filmu,
- Rarowania skomplikowanego folderu,
- obliczenia płac w MsAccess,
- pracy z bazami danych SQL w programach Visual Studio,
- predkosć okrazenia auta w GTA,
- o ktorej który procesor pokaze godzine 12.,
-komfortu odtwarzania filmów DVD a przedewszystkim HD i FullHD.
Na tym polega między innymi moja praca. Sam jej sobie zazdroszczę, jest fascynujaca.:hmm:

Na razie przyjacielu viValdi.
Niedługo bedę nakrecał nowy film. Z miejscowosci Oybin, koło Zittau, jade tam na wycieczke kolejką waskotorowa do klasztoru(być moze tylko ruin). Na poczatku października, pewnie bedę miał sporo nowych pytań dotyczacych Sony Vegas, a wtedy bardzo liczę na ... ...

Hej.;)

Laptopa gratuluję, sam poszedłem w innym kierunku. Mojego laptopa(mocny), dałem synowi a sobie kupiłem netbooka 12" Asus z dwurdzeniowym procesorem Atom, 1.6 GHz, 4GB RAM, 320GB HD, Wyjscie HDMI. Karta graficzna ION jest doskonała a tam gdzie bywam u klienta lub na wczasach mam do dyspozycji i podłaczenia duzy monitor LCD taki 32" i wiekszy. Nic mi wiecej nie potrzeba. Nie projektuje bomby atomowej więc ten Core Duo Atom 1.6 naprawdę mi wystarczy.

Z tego ASUS-ika mam pulpit zdalny do mojego nowego i7, nawet bedaąc w Austrii na nartach moge efektywnia pracować z jego pełna moca obliczeniową. Będąc w tym roku na wakacjach w Rzymie, posłałem klipy do domu i za pomoca pulpitu zdalnego edytowałem film za pomoca Pinnacle Studio 14 HD Ultimate. Rewelacja ... ... ...
Oczywiscie wtedy jeszcze na QUAD-dzie. :bober:


Komputerek, ten ASUS-ek, do "latania po miescie do klientow" i na wakacje(Internet WiFi i Internet komórkowy, filmy na wakacjach, zdjecia itp itd), Małe lekkie i poreczne a dosc wydajne .
 
Ostatnia edycja:

kwiatollo24

New member
Vegas 10 czy pinnacle 14

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość. Temat, który poruszam pewnie był już omawiany wiele razy. Potrzebuje program do obróbki video, wstępnie wybór padł na SV 10 i PS 14. Programu głównie potrzebuje do tworzenia filmików z wakacji itp. Miałem wersję testową SV 9 i wydała mi się ok jakoś dałem radę go okiełznać, ale pewnie w 10 % :-(. Sony jest w j.angielskim co w moim przypadku moze być kłopotem bo nie wszystko będzie jasne. Jak to się ma w PS14??
Liczę, że ktoś mi podpowie, który program wybrać??
 

viValdi

New member
Bez reklam
Jeśli poradziłeś sobie z SV9 to ja bym poszedł w Sony Vegas Movie Studio 10 HD (i cos tam jeszcze dopisują). Cena podobna ale szansa, że będzie pracował stabilnie jest nieco większa. I w zestawie jest DVD Architect - fajny produkt do robienia różnych rodzajów płytek (DVD, BR).
 

Chester70

New member
Zabieram się teraz za mdoernizację mojego poczciwego starego kompa ,bo jednak renderowanie na nim zajmuje duzo czasu

Mam teraz Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz , 2 GB pamięci 800Mhz Patriot, grafe 7900 GS wiec dodatkowo system Win 7 64 bit i chyba na tym sprzęcie nie bedę mógł normalnei porenderowac.

Mysle teraz nad zakupem nowego, czy myslicie ze ten spret bedzie dobry pod obróbke AVCHD z mojej kamerki CX550V?

Intel Core i5 760 2,80 GHz BOX

Gigabyte GA-P55A-UD3

Kingston HyperX Blu DDR3 2X 2GB 1600MHz CL9

Radeon 5670 CYCLONE MSI 1GB DVI&HDMI&DP (PCI-E)

reszte mam ze starego kompa

Czy na tkaim sprzęcie będę mógł śmiało obrabiać video? a dzieciak będzie mógł sobie zagrać w razie potrzeby?, bo nie wiem czy jest sens isc w i7 ktora wyjdzie duzo drozej a moze bedzie roznica na poziomie 5% w wydajnosci jak myslicie?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
skoro masz CX550 po co ponowne kodowanie, wystarczy w PMB wyciac odpowiednie sceny i juz.
Swoja droga dlaczego sony w vegasie nie dajej takiej mozliwosci ?
 

Chester70

New member
No tak racje PMB daje rade ale tylko rpaktycznie do zgrania z kamery na pkyte , a chcialem je jeszcz eobrobic w Pinnacle przejscia efekty itp, a tu neisteyt ponowne kodowanie
 

Gucio50

New member
Bez reklam
No tak racje PMB daje rade ale tylko rpaktycznie do zgrania z kamery na pkyte , a chcialem je jeszcz eobrobic w Pinnacle przejscia efekty itp, a tu neisteyt ponowne kodowanie

No i co z tego.
Pinnacle czy Sony Vegas bierze każda klatke z osobna i ja przekodowuje, do takiego formatu jaki wybrałeś dla wyjścia.
Nie zmieniaj formatu to je jedynie przepisze, a w efektach i przejściach bedie przekodowywał, bo musi.
 

Chester70

New member
No i co z tego.
Pinnacle czy Sony Vegas bierze każda klatke z osobna i ja przekodowuje, do takiego formatu jaki wybrałeś dla wyjścia.
Nie zmieniaj formatu to je jedynie przepisze, a w efektach i przejściach bedie przekodowywał, bo musi.

No tak tylko ze musi je przekodowac bo one sa jako pliki mts. a chce zeby w koncowym efekcie byly w standarcie mpeg-2 zbey moc je otworzyc w zwyklym stacjonarnym odtwarzaczu DVD czy moze cos zle robie?

Widze ze jestes specjalista po postach to mzoe doradz mi co robie zle.

Importuje pliki .mts z karty pamieci na dysk twardy importuje do Pinnacle i zaczynam je obrabiac i zrzucam te pliki na os czasu pozniej dale przejscia efekty itp i zgrywam je do pliku (bo neistety do dysku tworzy niepelny plik) standard Mpeg-2 zgodny z DVD.

Z pokazem slajdow robie z reszta podobnie. Importuje zdjecia wrzucam na osc czasu w wysokiej rozdzielczosci, dodaje rpzejscia motywy efekty i zapisuje do pliku zgodne z Mpeg-2 z DVD.

Nie wiem czy dorbz erobie czy jakość będzi enajlepsza z możliwych ale tak to obmyslilem na podstawie Kursów

Licze na cenne wskazówki, pozdrawiam gorąco
 

Chester70

New member
trzeba bylo kupic kamere SD

Szczerze nie rozumiem za bardzo tego co napisales, co ma piernik do wiatraka. Oczywistą oczywistością jest ze obraz z kamery HD zgrany na DVD bedzie o niebo lepszy od obrazu z kamery SD zgranej na DVD wiec wogole nie zrozumialem aluzji...

najlepiej robic plytki DVD AVCHD z plikow mts

To tez wiem tylko neistety nie wszyscy maja (jeszcze) ani ps3 ani blue-raya;) a musze taki film zgrywac nie tylko z mysla o mnie ale tez o innych osobach niestety

Jaki konkretnie masz problem?

Chciałem się najpeirw dowiedziec czy ten moj caly nizej opisany etap jest ok, czy czasem nie robie cos zlego w Pinnacle co sprawia ze wyskakuja bledy podczas koncowego renderingu.

Problem o który mi chodziło dotyczy juz samego tworzenia filmu.

Wiec gdy przejde do Tworzenia gotowego juz projektu na Dysk wybieram opcje DVD i Automatyczna jakość =>utworz obraz i tak sam projket ma prawie 59 min, niestety gotowy plik jaki sie zapisuje(po nocy) ma tylko np 44 min brakuje ostatnich np 10 klatek filmu, jak sprawdzam pliki zajmuja jakies 2,74GB(oczywiscie pliki Video_TS) na dysku wiec widac ze nie przekraczam pojemnosci.

Problem po części udalo mi się obejść jak tworze gotowy juz projekt do Pliku => wybieram typ MPEG-2 , ustawienia zgodne z DVD (i tu pytanie czy wszytsko dobrze wybieram) Ustawienia Video 750x576 6000Kb/s, 25 Kl/s
i tworzy wydaje się pieknie ladnie do pliku np Dominikana.mpg (przynajmniej jest caly film) pozniej zgrywam go z NERO i wtedy nero tworzy juz Video_TS i Audio_TS

Tylko teraz pytanie czy takie tworzenie z programu do pliku z pliku do programu nie sprawia ze jakość orbazu staje się co raz gorsza.

Jeszcze jedna rzecz jaka mnie irytuje to to ze na nagranym juz projekcie Obraz nie jest na calym ekranie tylko u góry i na dole telewizora sa czarne paski na ok 5 cm (panorama)? jak zrobic zeby obrac byl bez tych paskow?, na projekcie w pinnacle tez te paski na podgladzie widze:/ tak jakby jakas kinowa wersja byla:/

Dzieki za cenne wskazowki, ogladalem juz 3 kursy odnosnie tych programow ale neistety te problemu nie poruszali.
Pozdrawiam goraco
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Chester70

ja to nie wiem o co Ci chodzi juz, chyba lepiej bedzie jak przeczytasz te forum tu juz wszystko bylo opisane, bo powiem ze szkoda mi czasu.
Skoro z HD robisz SD, to nie moj temat.
Skoro robisz SD trzeba bylo kupic SD, zastanow sie sam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Dzieki za cenne wskazowki, ogladalem juz 3 kursy odnosnie tych programow ale neistety te problemu nie poruszali.
Pozdrawiam goraco

Jak widać niewiele to dało.

Robienie płyty jednym rogramem z kompilacji z drugiego programu to niezwykle kiepski pomysł.
Napewno każdy z tych programów dodaje swoje zniekształcenia.
Wynik będzie więc gorszy niz gdybyś zrobił płytę od razy "tym pierwszym", obojętnie czy to SD czy HD. Ponieważ ukrywasz jaka to kamera, jaki telewizor, jakie pliki(format), to więcej juz Ci nie możemy nic pomóc. W niektórych kamerach powstaje plik, którego nie mozna dopasować do żadnego formatu telewizyjnego. Np jest niebieska obwódka na całym obrazie, kadr filmu zajmuje około 70% ekranu, tak ma jeden z moich kolegów. Morze jedynie zmieniać kolor obwódki na czerwony(wsciekle) lub żółty(coś okropnego).

Musisz sie nauczyć porządnie robić filmy/edycje/płyty jednym programem.
Bez pasów, z menu, z przejsciami itp itd. Jak tego nie zrobisz to lepiej nie pisz więcej.
Bo następne nasze porady bedą zaczynać się od "Musisz się nauczyć porządnie ... ..."
Przyczyną moze być kamera, komputer, program edycyjny lub Ty. Albo wszystkie te przyczyny na raz.

Powodzenia.




Druga sprawa to to, że my tutaj na tym forum chcemy sobie nawzajem pomagać.
Twoje riposty są na granicy wykłócania się.

Czasami awatar lub podpis mówi więcej o człowieku niż on sam sobie wyobraźa. :grin:
 
Ostatnia edycja:

Chester70

New member
Jak widać niewiele to dało.

Robienie płyty jednym rogramem z kompilacji z drugiego programu to niezwykle kiepski pomysł.
Napewno każdy z tych programów dodaje swoje zniekształcenia.
Wynik będzie więc gorszy niz gdybyś zrobił płytę od razy "tym pierwszym", obojętnie czy to SD czy HD. Ponieważ ukrywasz jaka to kamera, jaki telewizor, jakie pliki(format), to więcej juz Ci nie możemy nic pomóc. W niektórych kamerach powstaje plik, którego nie mozna dopasować do żadnego formatu telewizyjnego. Np jest niebieska obwódka na całym obrazie, kadr filmu zajmuje około 70% ekranu, tak ma jeden z moich kolegów. Morze jedynie zmieniać kolor obwódki na czerwony(wsciekle) lub żółty(coś okropnego).

Musisz sie nauczyć porządnie robić filmy/edycje/płyty jednym programem.
Bez pasów, z menu, z przejsciami itp itd. Jak tego nie zrobisz to lepiej nie pisz więcej.
Bo następne nasze porady bedą zaczynać się od "Musisz się nauczyć porządnie ... ..."
Przyczyną moze być kamera, komputer, program edycyjny lub Ty. Albo wszystkie te przyczyny na raz. Powodzenia.

No niestety w tej materii problemu mało to dało, zgodze się sam.

Dlatego też nie pytam o to jak zrobić dobre przejścia ,dobre i fajne menu,ścieżke muzyki albo co zrobić zeby na dole ekranu był napis Dominikana 2010 , bo to już wiem udało mi się zrobić cały projekt problem jest tylko w końcowym Tworzeniu filmu samym tworzeniu.

Domyslam się że te problemy przerabiałeś "drogi forumowiczu" juz bardzo dawno, ale może też się napotkałeś na tego typu problem wtedy i wiesz co zrobić żeby tak się nie działo.

Wiem, że robienie jednego filmu z kilku programów to bardzo bardzo kiepski pomysł wiem to, nawet jako laik. Tylko właśnie nie wiem czemu sam Pinnacle robi taki problem jak niżej napisałem.

Nie ukrywam jaka to kamera, nagrywam to kamerą Sony HDR-CX7, odtwarzam na telewizorze Sony Sony KDL-40W3000 , ale to akurat w/g mnie nie jest ich wina , tylko coś źle zaznaczylem pewnie gdzies w preferencjach jakiś bo już w chwli kiedy na oś czasu wrzucam pliki to juz widać na podglądzie/osi ze są pasy jakby to kinówka się włączyła. Pliki jakie zaimportowałem do programu są z folderu karty AVCHD .mts 1440x1080, H264, 25Kl/s w samym windowsie widze je przez podgląd Windows Media Player, mam zainstalwoane wszystkie kodeki aktualne K-Lite Codec PAck i

Może teraz troche zaobrazoałem mój problem, mam nadzieje że już teraz nie będziesz odbieral moich postów jako agresje, a jedynie chęć uzyskania porad i pomocy.

Pozdrawiam

Edit:/ ew. mogę podesłać Screen ze zrzutu programu na maila ,może wtedy byś wiedział coś więcej

Może problemem są same Ustawienia=>Preferencje projektu=>tam w formacie projektu jest ustawione Ustaw od 1 klipu dodanego do projektu PAL - standardowe (720x576, 25kl/s, 4:3 z przeplotem)?
 
Ostatnia edycja:

Chester70

New member
Chester70

ja to nie wiem o co Ci chodzi juz, chyba lepiej bedzie jak przeczytasz te forum tu juz wszystko bylo opisane, bo powiem ze szkoda mi czasu.
Skoro z HD robisz SD, to nie moj temat.
Skoro robisz SD trzeba bylo kupic SD, zastanow sie sam

To w takim ukadzie moze inaczej to ujme;) Chce nagrac obraz z kamery HD Sony HDR-CX7 na płyty DVD tak żeby móc je odtworzyć w zwyklym odwrarzaczu DVD (czyli w opcjach zgodne z DVD) ,bo niestety nie wszyscy maja jeszcze Blu-raye zeby moc odtworzyc DVD AVCHD, które nagrałbym na płytę ta metodą.
 
Do góry