Pinnacle Studio 14

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Co nowego oferuje Pinnacle 14 i o pierwszych wrażeniach (i problemach), dość obszernie można poczytać np. tu:
http://declic-video-fx.com/language...o-14-HD-Ultimate-and-Ultimate-Collection.aspx
Przeskok "13-tki" oczywiście wynika z obawy, aby nie utracić przesądnych klientów
I najważniejsze:
"Pinnacle Studio HD, Pinnacle Studio HD 14 Ultimate and Pinnacle Studio 14 HD Ultimate Collection will have similar prices than Studio 12: $86, $144 and $188.
For Pinnacle Studio users, version 9, 10, 11 and 12, you will have the opportunity to upgrade for 100$ (upgrade to Pinnacle Studio Ultimate) or 130$ (upgrade to Pinnacle Studio Ultimate Collection)"- tu ceny jakby inne. Pinnacle je obniżył?
Tak czy inaczej ten dopisek HD całkiem sporo kosztuje - choć niby poprzednie wersje też były HD.
Producenci wiedzą jednak co robią - tutoriale filmowe (a nie tekstowe) znacznie bardziej działają na wyobraźnię i posiadacze kamer HD, już widzą swoje filmy obwieszone różnymi ozdobnikami niczym choinki. No i te kolorowe interfejsy! To się musi podobać.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
... ... tak czy inaczej ten dopisek HD całkiem sporo kosztuje ... ...

>> export movies for Flash, QuickTime, improved AVCHD, PS3, Nintendo Wii, XBox and more (czy w tym "and more", jest USB i DLNA odczytywane przez telewizory Sony Bravia?:confused: )


Ja to chyba jednak zapłacę. Co nowe to nowe. Do wersku 12 Pinnacle nie będzie już robiło łat.
A życie się zmienia.


Mnie najbardziej interesuje, czy na telewizorze z DLNA. będzie mozna wyświetlać "produkcje" z PS14.

Film, pomimo to że PS12 produkowało .m2ts, to przez USB(błędny format pliku), przez DLNA(Brak plików do wyświetlenia)

Na moje pytanie PinnacleSys odpisało mi uprzejmego e-maila że wersja 12 niestety ... ... ...

Nowa 14sta wersja, daje przynajmniej nadzieje na zmiany nadąrzające za rozwojem standardu DLNA. :eek:
 
Ostatnia edycja:

ww-05

New member
w Polsce chyba nie da się kupić upgrade'u do wersji 14

Wygląda na to, że w Polsce chyba nie da się kupić upgrade'u do wersji 14...
Od dystrybutora otrzymałem propozycję zakupu jedynie wersji pełnej choć z darmową wysyłką. Dziwna wydaje się ta polityka licencyjna - czekam jeszcze na potwierdzenie z innego źródła, ale zastanawiam się czy nie lepiej i taniej będzie kupić po prostu innego konkurencyjnego programu. Co o tym sądzicie?
Jeśli ktoś już pracuje na 14-tce to uprzejmie proszę o krótką recenzję, szczególnie w porównaniu do wersji 12. Czy warto w ogóle wydawać pieniądze na ten produkt przy takiej polityce licencyjnej? Na zachodzie można spokojnie kupić upgrade od wersji 9-tej.
 
Ostatnia edycja:

ww-05

New member
czy tylko wodotryski?

Sądząc po zapowiedziach producenta:
Top 10 Reasons to Upgrade
The new super-simple interface makes Studio even easier to use than before!
A new capture and import utility that lets you grab photos and videos easily from nearly any device.
Create high-quality animations and fast-motion effects with the new stop motion capture option.
A new motion titler helps you create stunning animated titles*
New Studio 14 features that came straight from user input:
- Favorite folders
- New export settings for PS3, Wii and Xbox
- New export settings for PS3, Wii and Xbox
Up to 6 new professional video tools–with a total value of $1800–are now integrated with Studio to give Hollywood style to your movie.**
Lots of new templates and designs are included (13 new DVD menus, 58 new Montage templates and up to 68 new titles).
An enhanced Studio Montage interface offers greater control.
Quickly share your creation with friends and family by uploading to YouTube in widescreen, the format of your favorite motion pictures
Studio standards such as SmartMovie, automatic background music creation, Pan & Zoom effect and so many more!
* Only available in Studio Ultimate and Studio Ultimate Collection
** Depending of the Studio version

to jeśli nie poprawiono nic wydajności, a skupiono się jedynie na dodatkach to wersja 14-ta za wiele nowego nie wnosi...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ww-05 napisał:
... ...
to jeśli nie poprawiono nic wydajności, a skupiono się jedynie na dodatkach to wersja 14-ta za wiele nowego nie wnosi...

Nie oczekuję od PS 14, mam dostać wersję Ultimate PL w poniedziałek, żadnej poprawy wydajności, a raczej zwiększonych zapotrzebowań na pamięć RAM i procesor. Zawsze tak było, nie tylko z Pinnacle, ale i z innymi produktami firm Corel, Microsoft czy Sony, że nowe urządzenia i soft oczekują maszyn jakie pojawią się mniej więcej za 6-8 miesięcy.

Zwiększone funkcje wymagają zwiększonej wydajności sprzętu. Pinnacle w wersji 8 chodziło żwawo na Pentium IV, 512 MB Ram i procesorze 1GHz.
Dzisuaj taki komputer nie da sobie rady pewnie nawet z Excelem w poważnym projekcie. :p

Już wersja 12 PS wymagała do renderowania dobrej maszyny. Przeskoczono wersję i teraz jest 14 wersja wymagań sprzętowych. :???:
Jak studiowałem na informatyce PWrocław, mój profesor mówił, że optymalny program to taki, który wymaga mało pamięci i niewiele zużywa procesor. Mawiał też że programy najlepiej jest optymalizować przez dołożenie do komputera kilkakrotnie więcej pamięci i kilkakrotnie szybszych procesorów.
W tym kierunku i duchu deziałają producenici softu, nie tylko do montażu filmów, że swoje produkty umiejscawiają na maszyny jakie mieli Oni w trakcie projektowania i programowania, a jakie my będziemy mieć powiedzmy za rok. :mrgreen:

Już przygotowuję maszynę z Windows 7 64bit, 16GB Ram, dyski w stripRaid, procesor QUAD lub I7 i niecierpliwie czekam na poniedziałek. :)

Zwiększone wymagania, czytaj wyrzuć całkiem dobry i prawie nowy sprzęt, to norma w dzisiejszym świecie.
Np w żeglarstwie. Praktycznie rzecz biorąc łódka zbudowana do ścigania, i ścigająca się z sukcesami w tym roku, nie nadaje się np do żagli przyszłorocznych. O nartach nie wspominam nawet ... ...
No a kamery :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

ww-05

New member
będzie gorzej?

Sądząc po tym wątku: http://forums.pinnaclesys.com/forums/thread/345178.aspx
I have both Studio 12.1 and Studio 14 installed on the same computer. I compared Studio 12.1 and 14 background rendering times by placing ten High Definition photos with ten 2D transitions on the timeline of both versions. Background rendering took approximately 80 seconds on Studio 14 and approximately 14 seconds on Studio 12.1. The difference in results from running the same comparision on both versions of Studio in Standard Definition Mode was neglible and in the neighborhood of 12-16 seconds.
I ran this little comparison because I find Studio 14 background rendering in High Definition Mode so slow that it makes the functionality essentially useless from my perspective. I have used Studio 12.1 for over a year now with virtually no major background rendering problems. My computer meets or exceeds all system requirements for Studio 14 as defined by Pinnacle Systems. The system settings for both versions are identical.
I would be interested in knowing if anyone on the forum has experienced a similar problem and if so, is there a resolution.


to niestety będzie gorzej... Więc zakup 14-tki, jeśli ma się 12-tkę na razie nie wydaje mi się uzasadniony, no chyba że zmienię sprzęt na 64bit+16GB RAM+super szybkie dyski, itp.itd. - tylko czy warto?

Następne problemy tu: http://forums.pinnaclesys.com/forums/thread/343443.aspx
I'm using Pinnacle Studio software for many years. The version, I was fully satisfied was PS12. It was solid and comfortable to work with it. Some days ago I decided to buy the newest version, Ultimate Collection.
The new GUI looks nice, perhaps a little bit dark, but this is purely question of taste.
More problematic is, that I can not prepare my movies in bluray and AVCHD quality, because of constant rendering errors. Green pixels are covering the screen.DVD editing is OK.

PS14 re-installed on a clean OS (Win7 X64), no extra driver installed for my videocard - no result. Then the newest driver installed - no changes, no use. My ugly big green pixels are remaining.
My videocard is working perfectly with Studio12 and with every software. It's an Asus EngTX295 - 1.8GB, 896 bit, DDR3.
No glue what to do. Any ideas?

i na końcu krzyk rozpaczy:

Yes I have noticed the pixelation problem when playing back the .mts files I copied from my Panasonic HDC-HS300.

At first I thought it was a camera fault, but in playing the clips in Studio 12 they played perfectly!
Yes it IS a shop stopper! If the codec is supposedly better then what is going on?

Thank goodness I didn't remove Studio 12 otherwise I'd not be able to edit any movies as they are all AVCHD based these days.

My setup is;

AVCHD files at 17Mbps
CPU Intel Core 2 Duo 2.66mhz
8GB memory
512MB ATI 4570 graphics
SATA II hard drives
Windows Vista 64Bit
Readyboost enabled 4GB

As already stated, it all works perfectly in Studio 12 Ultimate!



Więc faktycznie trzeba czekać co najmniej na sp1 do 14-tki i kupić dużoooooooooooo lepszy sprzęt + 64bitowy system.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
ww-05 napisał:
... ... Studio 14 background rendering in High Definition Mode so slow
To prawda, zawsze tak było po każdej kolejnej wersji.

ww-05 napisał:
... ... to niestety będzie gorzej... Więc zakup 14-tki, jeśli ma się 12-tkę na razie nie wydaje mi się uzasadniony ... ...

To nieprawda, chyba że swoje potrzeby ograniczysz tylko do możliwości wersji 12. Jeżeli zechcesz używać ?nowości" w tym zatrzymanych klatek czy stabilizatora obrazu to 14-stka obiecuje tu więcej.
Ja przedewszystkim chcę popracować nad produkcją filmu, który da się wyświetlić za pomocą DLNA. Mam emaila od PinnacleSystem, w którym jest napisane że wersja 12 nie wspiera tego standardu. W moim przypadku to i cena rozstrzyha sprawę.



No i co nowe to nowe bugi. Pewnie minie kilka miesięcy, aź programiści uwolnią nowy produkt od większości błędów.

Stare powiedzenie programistów(lata 60-te XXwieku ) , mówi:-
-przedostatni błąd aplikacji usuwamy w dniu wycofania jej z eksploatacji,
- ostatniego błędu nie usuwa się nigdy. :mrgreen:
Tym się bardzij bym martwił, w oczekiwaniu na wersję 15, która zapewne, ze wzglkędu na kasę" już niedługo ... ...


Typowy dla mnie jest Symantec. Wiele lat temu stanowił wzór niezawodnego oprogramowania, a nowe wersje trafiały na rynek w pierwszych dniach nowego roku.

Teraz, do firmy, kupiłem w sierpniu Norton Antywirus 2010. Niedługo będą nową wersję na przyszły rok sprzedawać w maju. Pinnacle też co roku szybciej ... ... ... :p :p :p :p
Jak odpowiedziała pewna dama, na pytanie co można zrobić dla pieniędzy, nieco zdumiona odparła WSZYSTKO, albo i jeszcze więcej.


Tak czy inaczej, ostatni mój film z niemieckiego Gorlitz, czeka do poniedziałku na wersję 14. Czeka już miesiąc, żona gdera a ja sie uparłem że "zrobię go" w nowej 13 wersji, której ostatecznie nie będzie a będzie 14.

Swoją drogą przesądy powodują utratę kasy. Pinnacle NIE weżmie pieniądzy za wersję 13 bo ma opory związane z liczbą 13. Zawsze tak jest że uprzedzenia światopoglądowe czy inne, żle rokują dla biznesu i kasy.


Szkoda że Sony Vegas jest 5 razy droższe, ja za PS 14 zapłacę, już się dowiedziałem, w wersji Ultimate 206zł netto. To mniej więcej type co 1/6 ceny Vegas. Szkoda mi pieniędzy na 5-8 filmów rocznie. Nie płacę ze swoich, ale firma w końcu w 50% jest moja. Wersja Trial Vegas była niezrównana, ale tylko 30 dniowa, więc :( ją skasowałem.
 
Ostatnia edycja:

ww-05

New member
uipgrade już jest dostępny do 14

Dzięki polskiej pomocy Pinnacle otrzymałem już adres gdzie można nabyć polski upgrade do wersji 14:
http://estore.pinnaclesys.pl/studio...14_upgrade.htm?sid=9ifn6fbdrsj317a9is0450tmn2

Jest to co prawda Studio HD Ultimate Collection 14 upgrade - czyli wersja najbogatsza, ale ważne że jest.
Przy okazji rada od telefonicznej pomocy aby starać się instalować 14-tkę co najmniej na procesorze dwurdzeniowym...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ww-05 napisał:
Dzięki polskiej pomocy Pinnacle otrzymałem już adres gdzie można nabyć polski upgrade do wersji 14...

1. We wrocławiu w MSOFT na ulicy Świstackiego żądają 200zł+VAT za pełną wersję a nie jak u Ciebie 300zł z VAT-em za upgrade.

To ponad 90zł różnicy, Dzięki za "takie upgrade"

2. Ja właśnie otwieram pudełko z Pinnacle Studio HD Ultimate 14
- wersja jest kilkujęzyczna (Polski, angielski, czeski, słowacki,
- suport z telefonu 0801 000 498 odzywa się po polsku, od 08 - 16,
- Jak zwykle, szata graficzna pudełka, instrukcji instalacki i instrukcji szybkiego startu są staranne i dobrze rokują dla staranności produktu,
oczywiście na zarzut, że jestem stronniczy odpowiadam, nic podobnego, ja lubię Firmę Pionnacle System.

3. Instalacja:
- Nie instaluję na poprzednią wersję(Mam 12), bo nie lubię "starych kłopotów", licząc się z koniecznością ponownego rejestrowania, aktywowania itp itd,
- instaluję wszystkie update.microsoft.com,
- no i wreszciw welcome.exe, bo tak się teraz "wabi" setup.


3. Nowy projekt filmowy, 15 minut klipów i 20 fotografii z września z wycieczki do Goerlitz.
Nie widzę specjalnie różnic w mozliwościach edycyjnych, za to co dla mnie jest zupełnie nieważne renderuje się wg mojej oceny 2 razy szybciej, 15 minut filmu w 25=30 minut. To lepiej od PS 12, gdzie trwało to u mnie około godziny.

Dla mnie to nieistotne, gdyż zawsze renderuję jak idę spać i na rano mam.
Ale widać że wszystkie cztery wątki mojego procka robią na 90%, a studio.exe dostało od Windows 7, 64bit 1.3GB Ramu z 8GB wszystkiego.
Nieh mu będzie, pamięć jest tania i liczę, że przy większych projektach dostanie więcej. Kontrolka dysku leko mrugnie co 10-15 sek. Wszystko odbywa się więc w RAM. ;) ;) ;)
Wg monitora procesów dysk jest zajęty średnio mniej niż 2%czasu.

4. Wnioski, poza wyraźnie zmienionym interfejsem i polepszonym filtrem usuwającym drgania kamery oraz nowymi przystawkami do animacji i obróbki koloru, zmiany są nieielkie. Nieco żwawiej przebiega renderowanie, zarówno w trakcie edycji (w tle) jak i póżniej "na płytę", ale i tak trzeba się na czekać lub wyspać w przypadku godzinnego filmu.

5. Rejestracja. Coraz więcej firm wymaga rejestracji, dopiero wtedy uruchamiają się niektore "patenty". Robi tak Nero i PinnacleSys. Proces rejestracji jest szybi i za "jednym" strzałem uruchamiają się i doinstalowują wszystkie klucze "do patentów" a więc np 5.1 czy kodek mpeg-4. Wersja niezarejestrowana nie będzie ich udostępniać.

Jak ktoś jest zadowolony z 12 to i takpolecam kupowania 14-tki.
Standard HDTV nadal zmienia się, pojawiają się nowe idee. Wg mnie warto zapłacić 206zł+Vat, tyle kosztowało mnie to we Wrocławiu, aby mieć program, ktory
- ma serwis, i to po polsku,
- będzie miał, pewnie raz w roku, update,
- no jest parę dodatkowych efektów, przejść pomiędzy klipami czy menu, które wydatek 206 złotowy czynią wartym swojej ceny.


Nie ma jednak jakiegoś zasadniczego przełomu jak było z wersją 12 i 12.1

Nowy interfejs, właściwie to tylko inna skórka i szkoda że nie ma wyboru skórek jak choćby w PoverDVD

Proponuję wypróbować wersję trial, wtedy sami oceniczie czy i kiedy ... ...
Ja jestem zadowolonu, choć, nie tak jak w przypadku dwunastki, zachwycony.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
Oooo ... ...
Kiedy i do jakiej kamery i jaka Wersja Twojego Vegas?
zwykle programy demo, jeszcze zapraszaja na szkolenia z programow, wiec jak jestes chetny to idz do sony na szkolenie
(pamietasz miales mi wrzuci te fotki itd z nart, poprosze tez jakies filmiki, ftp moge zrobic)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
... ...pamietasz miales mi wrzuci te fotki itd z nart, poprosze tez jakies filmiki, ftp moge zrobic)

Nie pamiętam, skleroza(59lat), dobrze że mi przypomniałeś.

Dzisiaj od około 23:00 do 16:00 jutro
buchalter.com.pl/galeria tam są zdjęcia, z nart i nie tylko.
Ponieważ, właśnie dzisiaj i jutro razem z synem rekonfigurujemy nasz serwer WWW na Hyper-V, to działa jeszcze "stary", ale tylko w okienkach czasowych. Za parę dni nie będzie ograniczeń czasowych.

Technologia jest taka. Działający fizyczny serwer(obojetnie jaki: SQL, WWW, lub inny) zamienia się na maszynę wirtualną HYPER-V.vhd

Potem takie maszyny wirtualne, uruchamia się na jednej fizycznej maszynie z zainstalowanym specjalnym dedykowanym oprogramowaniem HYPER-V 2008.

Dla zarządzającego, jest to kilka różnych serwerów.

Moje zdjęcia mają po około 5MB wielkości, robione były aparatem Sony R1 10MPix, za wyjątkiem pierwszych w Hiszpanii i Francji
 

ww-05

New member
cena za inną wersję w upgrade'zie

Gucio50 napisał:
1. We wrocławiu w MSOFT na ulicy Świstackiego żądają 200zł+VAT za pełną wersję a nie jak u Ciebie 300zł z VAT-em za upgrade.

To ponad 90zł różnicy, Dzięki za "takie upgrade"
Ty zapewne kupiłeś zwykłą wersję HD14, a ja pisałem o HD Collection -
Oferta ważna wyłącznie na terenie Polski i w przypadku aktualizacji oprogramowania Pinnacle Studio HD Ultimate Collection wersja 14 dostępna jest na zasadach wyłączności tylko w serwisie estore.pinnaclesys.pl. • Wszystkie podane ceny brutto zawierają koszty wysyłki. Powyższa oferta ograniczona jest czasowo.
Tam cena HD14 to 169 PLN brutto, HD14 Ultimate to 289PLN , a HD14 Ultimate Collection 369PLN.

Warto o takich drobiazgach pamiętać i czytać teksty do końca:)
 
Do góry