pinnacle przejscia z kamery

Glaniu

Member
Hej
Zaczynam dopiero zabawe z obrobka i stanalem pewno na banalnym problemie ,ale nigdzie nie moge znalezc.
Moja kamera Panasonic NV-GS80 podczas zatrzymania nagrywania robi cos w rodzaju plynnego wygaszenia obrazu co skutkuje w pinnacle tym,ze po zrzuceniu materialu w scenach nie mam miniatur tylko czarne tło i musze kazda z osobna odpalac by pojawila sie pierwsza klatka co znacznie mi ułatwia montaz
 

Stilon

New member
Włączony masz zapewne efekt cyfrowy (rozjaśniania-na wstepie/wygaszabia na koniec). Poszukaj efektów cyfrowych w menu kamery i to wyłącz. Generalnie polecam czytanie instrukcji.
 

Glaniu

Member
o tej funkcji wiem i chce ja pozostawic .
Chodzilo mi o to czy program nie ma jakiejs funkcji ,ktora by pokazala poczatek nagrania

Pozdrawiam
 

januszpe

New member
myslę że sam sobie niepotrzebnie komplikujesz sprawę, przecież Pinnacle oferuje Ci te efekty więc po co to robisz za pomocą kamery? Nie uważasz że te same efekty są nudne i bez sensu? Jeśli będziesz chciał robic inne przejścia to i tak będziesz musiał pozbyć sie tego z kamery. Pinnacle ma ustawioną zawsze pierwsza klatkę z danego kadru lub pliku tylko po to żebys mógł rozpoznać sceny a jeśli masz w tym miejscu rozjaśnianie lub sciemnianie to dlatego masz czarna plamę to jest logiczne i zrozumiałe dla każdego kto chce dokonać montażu. Ja równiez radzę Ci wyłączyć te w kamerze i sprawa sama się rozjaśni.
 
Ostatnia edycja:
Do góry