Pinnacle 15 - problem z nagraniem HD.

masarnia

New member
Witam serdecznie,

Chcialem prosic o pomoc, gdyz mam problem z nagraniem filmu z wakacji w wysokiej rozdzielczosci. Mam ukonczony projekt i po zrenderowaniu nagrywam film w MPEG-2 najwyzszej rozdzielczosci 1080p(do odtwarzacza blu-ray badz ps3). Film tworzy sie okolo 3h i nie ma problemow po drodze, ale niestety pojawia sie w momencie odtworzenia na komputerze. Probowalem odtwarzac film na winamp, allplayer, media player i niestety film sie zacina. Co 1-2sec przycina go tak na doslownie 0,2sec. Czym to moze byc spowodowane?
Komputera nie posiadam jakiegos odjechanego, ale moze da rade i mam nadzieje, ze to nie przez niego - dual core 2 2,8hz; 3gb ramu, gforce 9800GTX 256mb,
nagrywam na systemie win xp sp3.

Bede wdzieczny za wskazowki i porady co moze byc przyczyna czegos takiego - moze przy odtwarzaniu na ps3 bedzie dzialal normlnie, nie sprawdzalem jeszcze.

Dodam, ze nagralem projekt dla testu w wersji DivX HD i odtwarza sie na komputerze bez problemu.

Dziekuje i pozdrawiam
 

Marian111a

New member
Pinnacle-15

Witam serdecznie,

Chcialem prosic o pomoc, gdyz mam problem z nagraniem filmu z wakacji w wysokiej rozdzielczosci. Mam ukonczony projekt i po zrenderowaniu nagrywam film w MPEG-2 najwyzszej rozdzielczosci 1080p(do odtwarzacza blu-ray badz ps3). Film tworzy sie okolo 3h i nie ma problemow po drodze, ale niestety pojawia sie w momencie odtworzenia na komputerze. Probowalem odtwarzac film na winamp, allplayer, media player i niestety film sie zacina. Co 1-2sec przycina go tak na doslownie 0,2sec. Czym to moze byc spowodowane?
Komputera nie posiadam jakiegos odjechanego, ale moze da rade i mam nadzieje, ze to nie przez niego - dual core 2 2,8hz; 3gb ramu, gforce 9800GTX 256mb,
nagrywam na systemie win xp sp3.

Bede wdzieczny za wskazowki i porady co moze byc przyczyna czegos takiego - moze przy odtwarzaniu na ps3 bedzie dzialal normlnie, nie sprawdzalem jeszcze.

Dodam, ze nagralem projekt dla testu w wersji DivX HD i odtwarza sie na komputerze bez problemu.

Dziekuje i pozdrawiam

Komp powinien dać radę, bo jak by był problem to już na etapie instalki pinn. 15 by sygnalizowało. Problem w tym iż nie podałeś typu nagrywarki Blu-Ray, do LG10 dodają soft "blu-ray Disk Suite i tam jest też w tym pakiecie odtwarzacz. Poza tym to polecam DVD PLEYER 10 lub nowszy 11. Nie piszesz czy to płyta wielokrotnego zapisu, jednorazówka i marka. Ja też mam tą grafikę tylko 512 i 1g pamięci i procesor I7-940- renderowanie godzinnego projektu z kamery surówka(1440/1080) to 1,2 czasu=ok.75min(folder). Dodam na koniec iż ten DivX jest odchudzony i dlatego idzie.
 

masarnia

New member
Dzieki za podpowiedz, sprawdze czy zadziala jak wroce do domu.

Nagrywanie na plyte to inna bajka, zanim sie za to zabiore chce byc pewny, ze material bedzie dzialal bez problemu.
Nagrywac bede na DVD DL+ lub -, musze sprawdzic do czego jest zdolna moja nagrywarka.

Wczoraj troche jeszcze pokombinowałem i wpadlem na pomysl zeby przemielić wersje 1080p z pinnacle przez program do konwertowania filmow na dokladnie taki sam format i teraz film dziala miodzio - co prawda stracil zapewne na jakosci, gdyz zamiast zajmowac 8gb zajmuje 5,7(program do konwertowania tez to zaznaczyl przed operacją), ale dziala.
 

masarnia

New member
A jeszcze sorki za wprowadzenie w blad, napisalem ze problem z nagrywaniem, a chodzi o utworzenie filmu na kompie i nastepnie sprawdzenie na komputerze czy dziala z poziomu dysku, nie plyty.
sorki
 
Do góry