Pinnacle 11 - problem z zapisem na DVD

szlufik

New member
Witajcie

Mam taki problem

Zrobiłem filmik podzieliłem na scenki, dodałem menu

i co biorę zapisz na DVD najlepsza jakość

i po za pisie co mam

Film jest

Ale nie działa ani menu ani podział na sceny ?

Co może byćnie tak ?

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie

Mocno mnie to zablokowało :(

Pozdrawiam

Szlufik :(
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
A czy przed decyzją wypalania płytki sprawdziłeś swój projekt z pilotem wirtualnym czy wszystko działa tak jak zaplanowałeś? Jeżeli test taki wypadnie pomyślnie to raczej już nie ma możliwości popełnienia błędu i płytka powinna też się odtwarzać tak jak podczas testu. Ale nawet jak test wypadnie dobrze to lepiej obraz płytki nagrać na dysk i przed wypaleniem płytki jeszcze wszystko sprawdzić bo wówczas jeszcze różne drobne usterki się zauważa i poprawki można zrobić cofając się w głąb projektu.
 

szlufik

New member
Sydon777 napisał:
A czy przed decyzją wypalania płytki sprawdziłeś swój projekt z pilotem wirtualnym czy wszystko działa tak jak zaplanowałeś? Jeżeli test taki wypadnie pomyślnie to raczej już nie ma możliwości popełnienia błędu i płytka powinna też się odtwarzać tak jak podczas testu. Ale nawet jak test wypadnie dobrze to lepiej obraz płytki nagrać na dysk i przed wypaleniem płytki jeszcze wszystko sprawdzić bo wówczas jeszcze różne drobne usterki się zauważa i poprawki można zrobić cofając się w głąb projektu.

No włąśnie wciskam sobie opcje DVD i menu i wszystko jest jak należy
A po nagrywaniu na dysk lipa

Może rzeczywiście spróbuje najpier zrobić obraz a potem
zgrań na płytkę.

Może to wina wypalarki ?
Używam wbudowanej w laptoka.

Sam nie wiem jak to ugryźć

Pomocy....

Szlufik
 

szlufik

New member
szlufik napisał:
Może rzeczywiście spróbuje najpier zrobić obraz a potem
zgrań na płytkę.

..........

I nmic to nie dało - co czynić?

Gdzie jest wogóle jakiśsupport w Polsce do tego programu ?

Pozdrawiam

Szlufik
 

jarojaw

New member
Spróbuj w menu tworzenia dysku, w opcji nagrywanie zaznaczyć stworzenie plików DVD a nie nagrywac od razu na dysk.Zapisane na HDD pliki DVD spróbuj nagrać za pomocą Nero.
Druga sprawa - czy czasem nie pokombinowałeś coś w tworzeniu menu w Pinnacle.Nie wiem jakie i ile masz gotowych projektów menu i które wybierasz.
Czasami jest tak,że wybierasz menu główne X a podmenu Y i te dwa menu się ze sobą kłócą(źle współpracują),bo nie są z tego samego pliku.
Może to trochę zawile tłumaczę,ale jeżeli masz projekt(menu) "czerwony" to tylko się w tym menu obracaj, nie wrzucaj do podmenu innego typu projektu (np.zielony).
Konkretne obrazki/projekty menu zastąpiłem kolorami aby to lepiej zobrazować.
Support Pinnacle w Polsce to http://www.dystrybucja.ksk.com.pl/
ale pomoc techniczna jest tylko dla tych co zakupili Pinnacle w ich dystrybucji i zarejestrowali produkt poprzez formularz znajdujący się na ostatniej stronie karty gwarancyjnej.
 

szlufik

New member
jarojaw napisał:
Spróbuj w menu tworzenia dysku, w opcji nagrywanie zaznaczyć stworzenie plików DVD a nie nagrywac od razu na dysk.Zapisane na HDD pliki DVD spróbuj nagrać za pomocą Nero.
Druga sprawa - czy czasem nie pokombinowałeś coś w tworzeniu menu w Pinnacle.Nie wiem jakie i ile masz gotowych projektów menu i które wybierasz.
Czasami jest tak,że wybierasz menu główne X a podmenu Y i te dwa menu się ze sobą kłócą(źle współpracują),bo nie są z tego samego pliku.
Może to trochę zawile tłumaczę,ale jeżeli masz projekt(menu) "czerwony" to tylko się w tym menu obracaj, nie wrzucaj do podmenu innego typu projektu (np.zielony).
Konkretne obrazki/projekty menu zastąpiłem kolorami aby to lepiej zobrazować.
Support Pinnacle w Polsce to http://www.dystrybucja.ksk.com.pl/
ale pomoc techniczna jest tylko dla tych co zakupili Pinnacle w ich dystrybucji i zarejestrowali produkt poprzez formularz znajdujący się na ostatniej stronie karty gwarancyjnej.


Nic nie pomaga

Nie mam pod menu

Wziąłem menu gotowe z programiku.

Program kupowałem na agito.pl czy to też podlega supportowi ?

Ma ktoś pomysł co może być nie tak ?
 

jarojaw

New member
Spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie program.
Dla próby stwórz kilkuminutowy projekt wraz z menu i w "tworzeniu dysku" zaznacz opcje aby zapisał DVD na dysku twardym a nie na płycie.
Jeżeli masz Power DVD 6 lub wersje wyzszą , odtwórz zapisany plik DVD.
Jak będzie działało menu w Power DVD dobrze to znaczy,że masz problem z wypalarką(nagrywarką)
 

szlufik

New member
jarojaw napisał:
Spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie program.
Dla próby stwórz kilkuminutowy projekt wraz z menu i w "tworzeniu dysku" zaznacz opcje aby zapisał DVD na dysku twardym a nie na płycie.
Jeżeli masz Power DVD 6 lub wersje wyzszą , odtwórz zapisany plik DVD.
Jak będzie działało menu w Power DVD dobrze to znaczy,że masz problem z wypalarką(nagrywarką)

Jutro będę miał nowego kompa, sprawdze czy jest to samo i zamelduje.
 
Do góry