Piloty pseudo-inteligentne

Paweł U.

New member
Witam,
jakich pilotów używacie do sterowania swoimi "centrami rozrywki".
Ja osobiście posiadam 5 różnych pilotów, ale jakoś udaje się to obsługiwać uniwersalnym pilotem od amplitunera Onkyo. Powoli zaczyna mnie męczyć tłumaczenie rodzince, że aby oglądać film z blu-ray to należy przełączyć tryb pilota i zmienić wejście na amplitunerze, a jak tv-sat to zmienić wejście na tv i ampli.
Dlatego też szukam zamiennika, pilota działającego na innej zasadzie. Czytałem trochę recenzji pilotów produkcji Logitecha. Seria zwie się Harmony. Spodobało mi się podejście tego producenta. Otóż, nie interesuje mnie obsługa konkretnego urządzenia, ale wykonanie konkretnej czynności, np. obejrzenie filmu z dvd. Wciskam taki przycisk na pilocie, a on: włącza tv, zmienia wejście tv, włącza dvd, włącza amplituner, zmienia wejście w ampli. Następnie jak wybiorę oglądaj tv-sat, to pilot wyłączy dvd, włączy tuner sat, pozmienia wejścia tv i amplitunera. Pilot zapamiętuje stan kontrolowanych urządzeń (czy jest włączone czy też nie).
Ja przymierzam się do modelu Logitech Harmony 885 lub 895.
Czy macie jakieś doświadczenia z pilotami tej lub innej marki? Jakie inne firmy posiadają ciekawe urządzenia w swej ofercie (najlepiej do 1000zł)?
 

pit24316

Member
Pilot Onkyo

Nie wiem jakiego masz pilota Onkyo ale wYższe modele amplitunerów tej firmy miały funkcje tzw. "MAKRO" i one spełniałyby twoje potrzeby. Pozdrawiam pit
 

Woody

New member
W sumie mam najprostszego chyba Harmony 525. Trochę trudny w programowaniu, ale po zrozumieniu nie było jeszcze problemu, którego nnie udało mi się rozwiązać. A mam tak egzotyczne urządzenia, jak switch HDMI no name :) Czasami trzeba go douczać z oryginalnego pilota i ręcznie dogrywać niektóre funkcje. Za to elastycznośść wręcz wyborna. Spore zużycie energii (akumulatory konieczne). Za to duża moc. Udaje mi się regulować głośność z kuchni przez odbicie wiązki od ściany :) Polecam, tani i wygodny. Wyższe modele nieco nieporęczne. Super funkcja wyłączania wszystkich urządzeń jednym guzikiem.
 

matias2004

New member
Ja mam 885 i sobie chwale , wygoda duza , mozna ustawic wsio zeby dzialalo po nacisnieciu 1 przycisku .Bez tego to byl koszmar codziennie 100 pytan jak sie wlacza to , a jak sie wylacza tamto .Teraz spokoj , czasem tylko mu sie cos pokaszani to przewaznie jak slabe baterie sa traci niektore funcje , ale wystarczy podladowac i gotowe.
Niezla rzecz jest czujnik ruchu wbudowany w pilota , w nocy wystarczy go podniesc w rece i sie wlacza wyswietlacz , bezproblemowa obsluga w nocy.
Nawet kilkulatek sobie radzi z tv z dvd i calym sprzetem.Polecam
 

Paweł U.

New member
Z tego co wiem, to 525 i 555 działają na zwykłe "paluszki", więc jak padną akumulatorki to nie ma problemu z zakupem nowych.
A modele 885 i 895 posiadają dedykowany akumulatorek. Jak jest z dostępnością zamienników? @matias2004 wymieniałeś już może?
 

siara_psv

New member
Akumulator w 885 trzyma wystarczająco długo (przynajmniej dla mnie). Pokazuje na tyle wcześniej spadek naładowania baterii, że bez problemów można go zostawić na noc na ładowarce (bardzo ładnej zresztą). Ładuje się bardzo szybko.
Polecam - super się progarmuje. Oprogramowanie do komputera jest już po Polsku.
W środku akumulator Li-ion 950mAh 3.7V R-IG7 są zamienniki
 

matias2004

New member
akumulator trzyma dlugo , laduje raz na 2 tyg , ale stacja bazowa dolaczona az sie prosi zeby tam wlasnie polozyc pilota , a akumulatorek mozna kupic za 20 pln , jest taki sam jak w jakims tel kom , chyba motoroli , nie pamietam , ale latwo znalezc
 

experty

New member
Czy pilot Harmony (obojętnie jaki model) działa z konsolą PS3 ? Chodzi mi o obsługe DVD/BD w konsoli. Prawdopodobnie zrezygnuje z DVD playera w zestawie KD to taka funkcja w pilocie byłaby bardzo przydatna. Z tego co wiem PS3 komunikuje się z pilotem przez Bluetooth.

Był gdzieś już taki temat ale bez odpowiedzi.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Paweł U.

New member
Tak jak napisałeś - pilot do PS3 nie korzysta z fal podczerwonych (IR) tylko radiowych (BT). Piloty Logitecha wykorzystuję technologię IR w celu przesyłania sygnałów. Dlatego też kontrolery Logitecha nie obsługują PS3.
Jest rozwiązanie alternatywne. Kupujesz odbiornik IR na USB wraz z dedykowanym pilotem. Firma Nyko ma taki zestawik: http://www.joystiq.com/2007/06/22/nyko-introduces-bluwave-ps3-remote-ships-ps3-charge-base/
Tego pilota można wprowadzić do bazy Logitech Harmony i wtedy obsługujesz wszystko jednym pilotem ;)
Są dwa "ale":
- trzeba zapłacić dodatkowo za zestaw Nyko.
- za pomocą pilota Nyko nie można włączyć konsoli PS3 (podobno nie da się tego zrealizować - ograniczenie wprowadzone przez Sony).
Więcej informacji znajdziesz na forum Logitecha, np. w tym temacie:
http://forums.logitech.com/logitech...&thread.id=1055&view=by_date_ascending&page=1
 

experty

New member
;) Wielkie dzięki za info. W takim razie trudno się mówi. Chyba trzeba się będzie ograniczyć do obslugi PS3 padem i zrezygnowac z ogolnego zakupu Harmony.
Odbiornik IR odpada z prostego powodu. PS3 w wersji 40GB ma tylko 2xUSB, no chyba żeby wynaleźć gdzieś na aukcjach wersje 60GB, ale to wyższe koszty.

Pozdrawiam!
 

Edi2

New member
Bigben Interactive, Harmony i PS3

Witam,
W Saturnie są do nabycia za 69,90 PLN piloty Bigben Interactive do PS3. Działają jak przywołany wcześniej Nyko, tj na IR poprzez wtyczkę USB do PS3. Sprawdziłem na stronie Logitecha, że Bigbena nie ma w bazie obsługiwanych urządzeń. Moje pytanie brzmi: czy ktoś programował Harmony tym pilotem i czy to ewentualnie zadziałało? Chcę kupić Harmony, ale muszę mieć pewność że zadziała z PS3. Bigbena można kupić za rogiem za grosze, więc byłoby to bardzo proste rozwiązanie.
 

many

New member
Kicha zeby takie piloty nie dzialaly z ps3 (a to bardzo NISZOWY produkt!!)
To na razie pozostaje mi zonglerka pilotami. (5 kulek) :)
 
Ostatnia edycja:

Edi2

New member
Bigben Interactive, Harmony i PS3

Niestety nikt się nie odezwał więc sprawdziłem sam. Kupiłem Harmony 555 i zaprogramowałem bez problemu istniejącymi kodami do TV Panasa, ampli Sony i tunera n-ki (ADB ITI-5800). Nastepnie kupiłem Big Bena, wsadziłem wtyczkę IR do PS3 i poleciałem na leniucha, czyli zaprogramowałem kody z Nyko. Oczywiście nie zadziałało. Niechętnie zacząłem programować Harmony kodami z Bigbena. Po ok. godzinnej zabawie zrobiłem test. Wszystko działało z wyjątkiem wyłączania PS3. Żeby wyłączyć to cholerstwo trzeba przycisnąć na 2 sekundy klawisz PS, a następnie 2 razy X (enter). Na drugi dzień zadzwoniłem na polską infolinię Logitecha, która tylko przyjęła zgłoszenie i przesłała do Kanady. Dzień później dostałem kretyńskiego maila, że PS3 nie działa z pilotami IR. Napisałem, że wiem i żeby bardziej się postarali. Dostałem maila z telefonu do supportu level 2 i numerem eskalacji. Zadzwoniłem i tu niespodzianka - bardzo kompetentny operator poprosił o moje dane, zapytał w czym problem, a następnie objaśnił że z poziomu usera ten problem jest nierozwiązywalny, ale oni zaraz zaprogramują mi sekwencję. Po 3 minutach sekwencja była gotowa. Podziękowałem i zaploadowałem poprawki. Szok - wszystko działa.
Podsumowanie - przy odrobinie zaparcia, PS3 działa z pilotem Big Ben z wyjątkiem funkcji włączania i wysuwania płyt.
 
Do góry