Pilot zdalnego sterowania wielofunkcyjny

sul76

New member
Dobry wieczór,
mój obecny pilot Logitech harmony działa coraz gorzej i wymaga wymiany.
Jak wiadomo Logitech porzucił produkcję pilotów, więc poszukuję jakiejś alternatywy.
Potrzebuję obsłużyć 5 urządzeń i stworzyć około 6-7 makr.
Logitech był pod tym względem super, niestety trudno go teraz kupić.
W makrach interesuje mnie obsługa po kilka urządzeń, łącznie z jednoczesnym uruchamianiem wejść (ext) itd. tak jak w Logitech.
Pilot musi jednocześnie mieć funkcję uczenia się (obsługa ambient LED).
Czy ktoś z Was ma jakąś alternatywę?
Może all for one? Chociaż nie wiem czy obsłuży makra tak jak Logitech.
Pozdrawiam
 

DrWredman

Active member
A może lepszy byłby Broadlink?
Można zaprogramować piloty radiowe i podczerwone, więc praktycznie wszystko co masz w domu na pilota. Jeśli Broadlink nie ma w bazie jakiegoś urządzenia można go nauczyć. Mnie podoba się to, że można mu ustawić opóźnienie każdego kroku, co często się przydaje gdy jakiś sprzęt ma minimalne opóźnienie w poruszaniu się po menu. Co prawda programowanie jest przynajmniej za pierwszym razem dość żmudne, ale potem tylko jeden przycisk w apce na telefonie i makro się odpala. Można też udostępniać makra innym domownikom na ich smartfonach lub tabletach, a nawet skonfigurować polecenia głosowe ale tylko po angielsku i to już zależy od telefonu. W androidzie język komunikacji musi być angielski, choć menu telefonu może być po polsku. W ios jest chyba łatwiej.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Sul76, a jaki masz konkretne model pilota i co z nim nie tak? Jeżeli chodzi o niedziałające przyciski to tanim sposobem
można to naprawić. Zestaw naprawczy ze znanego portalu aukcyjnego to koszt kilku złotych. Ja swojego 350 tak ogarnąłem. Trochę pracy i działa jak nowy.
 

sul76

New member
Witam,
czy chodzi o moduł do smartfona dostępny na rynku za około 130pln?
Rozumiem, że działanie odbywa się wtedy tylko za pomocą smartfona lub tabletu i można podobnie jak w logitechu ustawić makra tak, żeby konkretne sprzęty włączały się w kolejności i ustawiane były zaprogramowane wejścia?
Mam do obsługi tv, ampli, wzmacniacz, xbox sx, bluray, upc oraz listwę led.
Czy masz to Kolego sprawdzone/używasz tego urządzenia?
Jak z wygodą sterowania przez smartfona?
Moduł jak rozumiem podłącza się tylko do prądu i wifi i dołącza do niego jakiś nadajnik ir ( trzeba go jakoś usytuować dla uzyskania widoczności urządzeń) w celu obsługi.
Czy tak to mniej więcej działa?
Pozdrawiam
 

sul76

New member
Sul76, a jaki masz konkretne model pilota i co z nim nie tak? Jeżeli chodzi o niedziałające przyciski to tanim sposobem
można to naprawić. Zestaw naprawczy ze znanego portalu aukcyjnego to koszt kilku złotych. Ja swojego 350 tak ogarnąłem. Trochę pracy i działa jak nowy.


Witam,
mam harmony 700, trochę jest już zniszczony i mało estetyczny, więc chciałem wymienić na coś nowego najlepiej znanego logitecha, a tu brak na rynku.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
OK, niestety tak jak napisałeś trudno o nowe modele bo Logitech wycofał się z pilotów. Mi harmony 350 wystarcza to go naprawiłem.
 

DrWredman

Active member
Kolego sul. Jest dokładnie tak jak piszesz. Sprzęcik za 130 zł.
Musi widzieć urządzenia RTV. U mnie stoi na szafce w połowie pokoju na wys. 1.m koło kwiatka. ;) Ekran działa radiowo więc nie ma znaczenia gdzie stoi broadlink.

Ja używam go do uruchamiania seansu filmowego: Ekran + amplituner + projektor + blu ray. Nawet szuflada do włożenia płyty może się wysunąć i czekać na zawartość. ;) To jednak odpuściłem bo często korzystam z netflixa w blurayu. W amplitunerze mam zaprogramowane kolejne kroki aby wyjście HDMI ustawiało się na SUB gdzie podłączony jest projektor.

I oczywiście druga podobna sekwencja powrotna łącznie z powrotnym ustawieniem wyjścia HDMI pod telewizor, czyli ekran w górę, projektor off, blu-ray off, amplituner off.
Planuję jeszcze dołożyć oświetlenie ale najpierw muszę kupić odpowiednie żarówki albo włączniki świateł, które mają sterowanie bezprzewodowe.

Sprzęcie polecił mi kolegą Zochu, którego serdecznie pozdrawiam. ;)
 
Do góry