Pilot w Sony KDL-46EX500

WSRH

New member
Witam, mam prośbę do was, ma ktoś z was zdjęcie pilota z tego modelu soniaka ?? na google szukałem ale nic nie znalazłem, mi głownie chodzi czy jest dotykowy czy ma normalne przyciski... ale fajnie by było jakby ktoś miał zdjęcie ;]
 

glacohorn

New member
na allegro wpisalem model tego telewizora i pisze ze do niego daja taki pilot www . allegro.pl/pilot-tv-sony-rm-ed035-oryginalny-rm-ed-035-i1287161725.html (usun kropki przy www)
 

Attachments

  • 1287161725.jpg
    1287161725.jpg
    13,2 KB · Wyś: 2438

PeterMac

New member
Bez reklam
jaki biedniutki ? taki sam prawie jest w HX900, najlepsze najwygodniejsze piloty na rynku z porządnych materiałów nie to co np u Szajsunga na wysoki połysk lol.
 

glacohorn

New member
Masz cos do pilotow Samsunga?? :p
Rownie dobre jak inne, a to ze sie blyszcza to raczej na + jest. Jak dla mnie to ten pilot RM-ED035 wyglada jakby mial z 20 lat, w dodatku malo przejrzysty.
 

WSRH

New member
Dokładnie, klawisze zle ustawione, małe, pewnie nie podświetlane, ładniejsze piloty robili 10 lat temu do odtwarzaczy vhs
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Masz cos do pilotow Samsunga?? :p
Rownie dobre jak inne, a to ze sie blyszcza to raczej na + jest. Jak dla mnie to ten pilot RM-ED035 wyglada jakby mial z 20 lat, w dodatku malo przejrzysty.
na plus ze są błyszczące proszę Cię nie załamuj mnie :) i nie okłamuj sam siebie to najgłupszy pomysł jaki mogli wymysleć robiąc piloty na wysoki połysk, zbieracz odcisków i kurzu.
Dokładnie, klawisze zle ustawione, małe, pewnie nie podświetlane, ładniejsze piloty robili 10 lat temu do odtwarzaczy vhs
Jeden z lepszych pilotów jakie miałem w ręku, plastiki, spasowanie, materiały, przyciski są w sam raz, do tego z drugiej strony znajduje się dodatkowy klawisz POWER aby można było pilota położyć do góry nogami (wtedy się mniej kurzy).
Wyższe modele są podświetlane.
Poza tym moim zdaniem lepiej jest kupic telewizor od Samsunga :razz:
nie bede tego komentował bo chyba ktoś ma klapy na oczach :)
 
Ostatnia edycja:

glacohorn

New member
no nie wiem kto tu ma klapki na oczach. 20% ceny placisz za to ze na masz napisane na przednim panelu telewizora S O N Y, a mi te 4 litery kojarza sie z tymi 4 literami na ktorych siedze..,
Jak dla mnie to najwiekszy przereklamowany szajs. Porywnywalem ostatnio swojego Samsunga 37LB650 (zwykle LCD teraz ok. 2100zl) z ledowym soniakiem wujka (nie znam modelu dal 4,5 tys.). To byl jakis zart. Obraz niewyrazny, po 10 minutach bolaly mnie oczy. Dzwiek z wbudowanych glosnikow tez nie zachwycal..
W porownaniu do mojego tv wypadl o wiele gorzej.

Co do marki SONY dostalem kiedys odtwarzacz mp3 20GB, taki ipod sony. Zeby nagrac muzyke musialem sciagac nie wiadomo jakie programy, ogolnie 3 godziny straty.. Jak juz wgralem to po tygoniu cos sie w nim zapsulo isam sie formatowal. Sluzy mi teraz tylko jako pendrive. W prownaniu do ipodow Apple, sony to kosmiczne gowno.
Albo lustrzanki cyfrowe SONY... Totalna kpina... Niewarte swojej ceny... Lepsze zdjecia robilem zwyklymi cyfrowkami za 250 zl.
Nie rozumiem po co sie wpychali w fotografie, skoro i tak nie maja szans z producentami Canon, Nikon, Pentax. Sony proboje przyciagnac klientow reklamujac ten szajs w telewizji. Widzial ktos kiedys zeby Canon albo Nikon sie reklamowal? Nie.. Bo madry klient siadzie przy internecie, poczyta opinie i na pewno wybierze sposrod C i N, a Sony jest dla ludzi nie majacych zielonego pojecia o fotografi, albo tacy ktorzy sraja kasa. Ktos taki zobaczy cudowna reklame lustrzanki sony alpha i bez wiekszego namyslu ja kupi, bo na reklamie tak wszystko pieknie wyglada..
Tak samo z telewizorami. Samsung oferuje dobra cene,a mozliwosci ma takie same jak Sony. No... chyba ze ktos woli przeplacic 600-1000 zl (zalezy od polki cenowej) i miec dobry (nie rozumiem jak pilot moze byc dobry, pilot to pilot), brzydki, najwazniejsze ze nie blyszczacy sie pilot.. :roll:
 
Ostatnia edycja:

glacohorn

New member
na plus ze są błyszczące proszę Cię nie załamuj mnie :) i nie okłamuj sam siebie to najgłupszy pomysł jaki mogli wymysleć robiąc piloty na wysoki połysk, zbieracz odcisków i kurzu.

Telewizor z kurzu czyszcze raz na 4 miesiace.. Pilot ma rok, czysty jak nowy..
Jak sie nie zachowuje higieny to kazdy pilot trzeba czyscic .. :mrgreen:
 

PeterMac

New member
Bez reklam
W większości LCD'ków Sony płacisz nie tylko za napis S O N Y ale tez za jakość wykonania, materiały, technologie, o których właściciele Samsungów mogą tylko pomarzyć.
Czy Ty w ogóle czytałeś jakies testy porównania telewizorów Samsung i Sony bo chyba tylko widziałeś nieskalibrowanego Soniaka u wujka.
Edge LED'y łącznie z Sony na tę chwilę dają gorszą jakośc obrazu niz tradycyjne podświetlenie, ale ludzie sie nie znają i wybierają super cienkiego LED'a w markecie który raz ze gorzej świeci niz LCD dwa zazwyczaj ma kiepsciutkie malutkie głośniczki bo wieksze by sie nie zmiesciły do tak cienkiej konstrukcji.

Przede wszystkim naturalność kolorów barw w Sony bije na łeb te w Samsungu, porównaj sobie odcień skóry to sie przekonasz o czym mówię i tak jest z każdym Szajsungiem, po prostu świeci pod publike w markecie i żadna kalibracja mu nie pomoże ten typ tak ma,
ZdjeciaDLNA1.JPG - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl
Są osoby co lubią taki nie naturalny oczojebny kolor :) to trochę jak z kolumnami jedni lubią naturalność neutralność brzmienia kolumny aby zagrała oddała tak samo dzwięk jak zostało to nagrane w studiu a znowu inni lubią dzwięk podibty nie naturalny z danej konstrukcji.

Ja juz trochę tych LCD'ków przerobiłem i uwierz mi nie zostawiłbym sobie żadnego Samsunga.
Taki pierwszy lepszy test co znalazłem i zobacz co lepiej wypadło pod względem jakosci obrazu, wykonania, materiałów, pilota :) także się zastanów co piszesz.

http://**********.com/topic/16703-m...sung-b7000-led-tv/page__p__162573#entry162573

w *** wpisz "h d t v p o l s k a" (bez spacji)

Samsung ma dla mnie tylko przewagę nad Sony jesli chodzi p możliwości odtwarzania rożnych plików w tym MKV i inne bajery ficzery to musze przynzać ze Samsung daje tutaj wiecej możliwości.

A co do pilotów na wysoki połysk to nie ściemniaj choćby nie wiadomo jak trzymać higienę to i tak bedą odciski palców i kurz.
Wiesz o higienie to mi nie musisz mówić bo swój TV który ma juz ok 2 lata jescze nigdy nie czysciłem no moze tylko rameczke pod ekranem i nóżke bo tam sie osadza kurz najwiecej a tak to go nie dotykam i jest jak nowy ze sklepu, takze o dbaniu higienie to mi nie mów ;)
Ale nie zmienia to faktu ze pilota sie trzyma w ręku która choćby nie wiaodmo jak czysta i świeżo umyta zawsze zostawi jakiś tłuszcz, pot do której potem kurz sie przyklei jeszcze lepiej na takim pilocie na wysoki połysk, na matowych pilotach nie ma tego problemu.
 
Ostatnia edycja:

glacohorn

New member
Przede wszystkim naturalność kolorów barw w Sony bije na łeb te w Samsungu, porównaj sobie odcień skóry to sie przekonasz o czym mówię i tak jest z każdym Szajsungiem, po prostu świeci pod publike w markecie i żadna kalibracja mu nie pomoże ten typ tak ma,
ZdjeciaDLNA1.JPG - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

http://**********.com/topic/16703-m...sung-b7000-led-tv/page__p__162573#entry162573
w *** wpisz "h d t v p o l s k a" (bez spacji)

No nie wiem. Po pierwsze to te wszystkie testy z porownywaniem zdjec ZAWSZE sa przerabiane przez autora na korzysc swojej ulubionej marki. Obraz z Samsungow wcale nie jest taki. Ja mam porownywalny do tego sony z testu. Samsung pozostawia szeroki zakres do wlasnego edytowania wyswietlanego obrazu. A z tymi technologiami to jest tak ze kazdy producent wprowadza swoje, a tak naprawde wszsytkie te technologie sa takie same, roznia sie tylko nazwami. Po wprowadzeniu jakies nowosci (technologi) przez ktoregos z producentow TV, zostaje wprowadzona tez za jakis czas przez innych, tylko pod inna nazwa. tak jest wszedzie ;p
a pilot to ostatnia rzecz na ktora patrze przy kupowaniu sprzetu
i tak nie ma uprawnien do przegladania forum z tego linku

tak czy siak, swojego zdania o sony nie zmienie
 
Ostatnia edycja:
Do góry