Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

mars28

New member
Być może już ktoś poruszał wcześniej ten temat:
Czy jest możliwe założenie na jednego pilota 2 kont? Nie pamiętam dokładnie czy podaje się przy rejestracji jakieś numery seryjne lub coś takiego. No chyba, że soft wykrywa konkretną sztukę pilota i po dodaniu go do bazy już nie można drugi raz. Chodzi mi o to, żeby używać jednego konta do testowych ustawień, a na drugim mieć tylko te sprawdzone. Aktualnie jak coś zrąbiemy (zwłaszcza jak usunie się całkowicie aktywność) w konfiguracji to trzeba wszystko ustawiać od nowa.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@leonwawa

oj coś dziwnie wygląda to miejsce wskazane przez twój link. najpierw mówi mi, że mam nieaktualny program (a mam) a potem jak rezygnuję z aktualizacji to pyta o login i hasło. nie podałem, nie ryzykowałem.
 

tobas

New member
Witam,
Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na pytania (chodzi mi o Logitech 555):
  1. Czy da się zaprogramować na pilocie któryś z przycisków tak żeby przełanczał tryby obrazu w telewizore Pansonic S10? Chodzi mi żeby za pomocą jednego przycisku przełanczał międy: dynamiczny/normalny/kinowy.
    Na oryginalnym pilocie nie ma bezpośredniego przycisku, trzeba biegać po menu.
  2. Czy da się zaprogramować jakiś klawisz na przełanczanie na poprzedni kanał? Na pilocie czegoś takiego nie ma. Chodzi mi o to że oglądam TVP1, wybieram POLSAT. Naciskając ten zaproramowany klawisz wraca do ostatniego kanału czyli do TVP1.
  3. Czy da się zaprogramować tak żeby po naciśnięciu jednego przycisku włączył tv, przełączył go na HDMI1, przełączył tryb obrazu na kinowy, włączył odtwarzacz, wybrał PLAY?
    Chodzi mi głównie o to przełączenie portu HDMI i przełączenie trybu z normalnego na kinowy.
    Nie wiem czy w programie są takie opcje... ściągnełem nawet program ale bez pilota nie da się go odpalić
Nie wiem po prostu na ile rozbudowane funkcje są w programie Logitecha, bo to że da się go uczyć od innego pilota to czytałem, ale jak oryginalny pilot nie ma bezpośrednich klawiszy do tego to go w ten sposób nie nauczę przełanczania trybów pracy.
Oryginalny pilot od Panasonica to kompletna bieda, nie ma na nim nic z przydatnych rzeczy bezpośrednoi wyciągniętych... są za to rzeczy których się nie używa.
Najistotniejsze rzeczy są ale trzeba biegać po menu.
 

count

New member
Słuchajcie, czy jest sens wydawać kilka setek na pilota Harmony np. One lub 885, żeby mieć wygodę programowania przez oprogramowanie w komputerze, czy można kupić np. Philipsa SRU9600? Chodzi mi o efekt działania, jestem gotów poświęcić więcej czasu na programowanie Philipsa, jeśli nie znajdę kodów w bazie.
Ktoś z was w ogóle używa pilota uniwersalnego Philipsa z ekranem LCD? Jak wygląda w nim programowanie? Też prowadzi za rączkę jak Logitech (z tego co czytałem), czy jest to trudniejsze?
Philipsa SRU9600 można kupić za 120zł, za mniej więcej tyle można mieć co najwyżej Harmony 515. A może właśnie taki podstawowy Harmony będzie lepszy od tego Philipsa?
Jak ktoś ma doświadczenie, to bardzo proszę o informację. Szkoda mi trochę wyrzucać kilka setek na wyższy model Harmony, skoro Philips w teorii ma te same funkcje (poza programowaniem z komputera).
A może jeszcze jakaś inna firma? Np. Kameleon 8?
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
tobas napisał:
Nie wiem po prostu na ile rozbudowane funkcje są w programie Logitecha, bo to że da się go uczyć od innego pilota to czytałem, ale jak oryginalny pilot nie ma bezpośrednich klawiszy do tego to go w ten sposób nie nauczę przełanczania trybów pracy.
Mam 555 od wczoraj. Pierwsze "odpalenie" (6 urządzeń (poniżej), 3 aktywności) zajęło mi 20 min. Po 2 godz. miałem wszystko co wymyśliłem nie mając pilota. :)
Teraz myślę co by tu ulepszyć, między innymi chcę wprowadzić sekwencje (pod jeden klawisz) które powinny działać tak jak piszesz, między innymi chcę wprowadzić zmianę formatów, trybów i parę innych rzeczy.
 

tobas

New member
pawelll napisał:
Mam 555 od wczoraj.(...) Teraz myślę co by tu ulepszyć, między innymi chcę wprowadzić sekwencje (pod jeden klawisz) które powinny działać tak jak piszesz, między innymi chcę wprowadzić zmianę formatów, trybów i parę innych rzeczy.

1. Gdzie kupiłeś i za ilę jeżeli możesz zdradzić?
2. Rozumiem zatem że da się zaprogramować funkcje które posiada telewizor a których nie ma bezpośrednio dostępnych na pilocie oryginalnym.
 

pawelll

Member
1. allegro (powystawowy) ok. 170 PLN
2. bez problemu da się wprowadzić dowolną funkcję występującą na pilocie. Zgodnie z opisem (ale jeszcze tego nie próbowałem z braku czasu) da się też zaprogramować sekwencję poleceń z pilota, czyli np. funkcję która wymaga wciśnięcia kolejno kilku klawszy. Może w weekend potestuję.
 

andrew01

New member
Witam,

chciałbym się dopytać osób bardziej doświadczonych w temacie pilotów uniwersalnych, czy piloty typu Logitech Harmony lub Philips Prestige pozwalają na wykonanie funkcji sleep? Chodzi po prostu o możliwość wyłączenia wszystkich urządzeń po zadanym czasie, które takiej opcji nie posiadają. A może jakiś inny pilot na to pozwala.

Pozdrawiam
Andrzej
 

jaroslawp

New member
@andrew01
Na tym forum lub sąsiednim ktoś wyjaśnił, że nie da się programować funkcji sleep, bo pilot nie posiada wewnętrznego zegara czasu rzeczywistego. Być może wyższe modele, typu Philips Pronto mają coś takiego?
 

andrew01

New member
Kojarzę ten wątek - ale też odpowiedź, że zegar RCP potrzebny jest do pokazywania i wiedzy nt aktualnej godziny, a nie do odliczania zadanego czasu. Technicznie nie powinno być to trudne, wiedzać z jaką prędkością działa procesor wiemy ile zajmuje jeden cykl maszynowy, robiąc odpowiednie pętle wykonując komendę NOP, empty czy jak ją tam sobie nazwą, można uzyskac żądane opóźnienie. Dodatkowo, z tego co wyszukałem piloty Harmony pozwalają na ustawianie czasu odstępu pomiędzy wysyłanymi kodami, więc jakąś tam elementraną cząstkę czasu piloty odliczają. Podejrzewam, że to tylko kwestia programistyczna i dobrej chęci producenta.

Pozdrawiam
Andrzej
 

wis38

New member
Z prośbą o radę

Kupiłem dziś pilota Harmony 525. Zaprogramował się bez problemów ale podczas sprawdzania okazało się że nie włącza nbox(biały). DVD Panasonic bez problemów. Zaprogramowałem z pilota oryginalnego włączenie, zmianę kanałow i NR, kody zostały przyjęte i zapisane, i znowu nic. Dekoder działa poprawnie z pilotem oryginalnym, w ustawiniach Harmony podałem Advanced Digital Broadcast 5800S ( tu nie wiem czy poprawnie). Za wszystkie sugestie z góry dziękuje.:confused:
TV Samsung LE 37A656A1f
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@wis38,
Advanced Digital Broadcast 5800S jako nbox biały jest poprawnie. ja mam co prawda harmony one ale tak ustawiony nbox działa bez pudła i bez dogrywania kodów z pilota. sprawdź jeszcze raz działania z udziałem nboxa. musi działać :)
 

wis38

New member
Już OK

Jeszcze raz od początku sprawdziłem pkt po pkt. Wyłaczyłem DVD i zadziałał. Wszystko wskazuje na to że jest po problemia. Pozostał mi jeszcze zaprogramowanie DVD.
Prawdopodobną przyczyną było wybranie Opcji - Jeden przycisk do przełaczania wejsć który ja odznaczyłem a powinienem wybrać sugerowanay dla TV Samsung co było wyraznie zaznaczone.
Dzieki za Odp. misiaczekmarek. Pozdrawiam.
PS. Czy ktoś wie na jakiej zasadzie działa automatyczene właczenie podświetlenia jak się go tylko wezmie do ręki?
 

wis38

New member
Moja radość nie ma końca

Przyciski w Harmony 525 obsługują "n". Poprzednio jak nacisnełem jakikolwiek przycisk na pilocie od TV ( Samsung 37A656 ) to dekoder się zawieszał i pomagał tylko reset. Teraz mam i Menu i pozostałe przyciski TV aktywne bez wieszania. :)
 

andrew01

New member
Niestety, ale długo się nie nacieszyłem pilotem Harmony 555 :( czy ktokolwiek ma jakiekolwiek informacje na temat możliwości zakupienia gdzieś wyświetlacza LCD?

Pozdrawiam
Andrzej
 

Peterhof1

New member
sleep

jaroslawp napisał:
@andrew01
Na tym forum lub sąsiednim ktoś wyjaśnił, że nie da się programować funkcji sleep, bo pilot nie posiada wewnętrznego zegara czasu rzeczywistego...
Ale stosunkowo łatwo zaprogramować taką funkcje o ile urządzenia sterowane ją posiadają. Wystarczy do każdej aktywności przypisać stosowną sekwencję i po problemie. Trochę zachodu jest gdy do sleepa w urządzeniu trzeba dojść z menu przechodząc kolejne kroki, ale i to da się zrobić...
 

leh71

New member
witam.
Mam następujący problem z pilotem Harmony 555.
Po ustawieniu w programie i naciśnięciu "aktualizuj pilota"
wyskakuje następujący komunikat:

"Aktualizowanie pilota: Błąd konfiguracji
Ten problem musi zostać rozwiązany, aby można było używać pilota.

Java Error — Kontekst: ConfiguratorName=TV — 1 Parametry: java.lang.NumberFormatException: For input string: "Select"


Próbowałem na kilku róznych komputerach i na każdym wyskakuje ten sam błąd.
Pilot jest nowy i była to pierwsza aktualizacja.
 
Do góry