Pilot RMC30D1P2

wenko47

New member
Touch Control

Po przejściu do stron www włącza się klawiatura qwerty na ekranie telewizora po wciśnięciu zielonego B. Nie ma jej na ekranie Touch Control.
 

Paweliki

New member
Witam czytajac cały temat dochodze do wniosku ze problemem jest aktualizacja a dokładniej instalacja nowego softu który jest dostepny ale nie cały czas, niewiem od czego to jest uzaleznione ale jak sie dzisiaj bawiłem swoim pilotem to po jakims czasie pojawiła mi sie koło bateri ikona takiej strzałi skierowanej w góre, przy próbie aktualizacji odłozylem pilota i sobie mysle niech sie aktualizuje, po jakims czasie chciałem sprawdzic jak tam aktualizacja a tu d..pa wszystko tak jak przed aktualizacja i data softu dalej lipcowa gdy znów próbuje aktualizowac nadal pisze ze nie ma nowszego softu i dalej mam ten 1001.1
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Potwierdzam. Miałem to samo ale zakończyło się to kompletna zwiechą pilota. Po wyjęciu baterii ikonka aktualizacji znikła.
 

wenko47

New member
Nie wiem co zrobiłem ale wyświetla się klawiatura qwerty na ekranie telewizora i pilota. Ponadto oglądając na pilocie program z "n" w telewizorze można zmieniać kanały a w pilocie pozostaje kanał z "n". Na stronie Samsunga piszą, że można oglądać ten kanał jaki jest w telewizorze. I jeszcze raz. Ja mam oprogramowanie 1001 wielokrotnie aktualizowane, poprzedzone inicjacją pilota.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Nasz pilot raczej nigdy nie otrzyma takiej aktualizacji bo to co widzimy na filmie to pilot o innym wyświetlaczu i myślę że elektronika też inna. Czy ktoś się zastanawiał co to za mała dziurka obok gniazda słuchawkowego? To mikrofon do wybierania głosowego. No oczywiście nie wiemy czy w środku takowy istnieje bo może tylko dziurka została w obudowie po wcześniejszym projekcie. Widać że ma lepszą rozdzielczość i kolory. To wersja pokazowa z targów. Samsung nie raz robił takie numery i zresztą nie tylko on.
 

macusz

New member
Utknąłem na stronie 6-stej tego tematu i nie mogę otworzyć dalszych stron. Po wejściu na stronę 7 i 8 przerzuca do jakiegoś innego tematu.
 

jurekl14

New member
Nasz pilot raczej nigdy nie otrzyma takiej aktualizacji bo to co widzimy na filmie to pilot o innym wyświetlaczu i myślę że elektronika też inna. Czy ktoś się zastanawiał co to za mała dziurka obok gniazda słuchawkowego? To mikrofon do wybierania głosowego. No oczywiście nie wiemy czy w środku takowy istnieje bo może tylko dziurka została w obudowie po wcześniejszym projekcie. Widać że ma lepszą rozdzielczość i kolory. To wersja pokazowa z targów. Samsung nie raz robił takie numery i zresztą nie tylko on.

T co piszesz może być prawdą. Co prawda mój pilot ma taką samą rozdzielczość i kolory. Natomiast widać przepaść pomiędzy softem 0151 a naszym 1001.1. Prawdopodobnie to wersja pokazowa, a w finalnej zabrakło kasy na licencje aby soft mógł być w pełni funkcjonalny.
Jeśli chodzi o aktualizację, to po każdej inicjalizacji taka aktualizacja się pobiera ( niestety ten sam numer i brak widocznych zmian).:sad:

Aaa.., mikrofon w środku jest.
 
Ostatnia edycja:

kafel666

New member
i to by było...

Nikt nie handluje pilotami z allshare, widgetami, aplikacjami: wszystkie są jedynie z dual tv i funkcjami pilota uniwersalnego: wystarczy na ebay popytać i okazuje się, że wszyscy wklejają materiały promocyjne Samsunga z CES, podobne rozczarowanie na niemieckich i innych forach, lecz nigdzie Samsung nie obiecuje takiego pilota jak pokazał na targach: na stronie austriackiej samsunga jeszcze jest pilot i jego opis -w galerii już pilot dla ludzi, i specyfikacja.

P.S. ten mądrala co pisze w wątku, że ma oprogramowanie jak z materiałów promocyjnych CES powinien być zbanowany
 

zakrzyki2500

New member
na moim pilocie pojawia się qwerty na ekranie pilota za każdym razem i to od kiedy go mam, gdy odwiedzam strony internetowe, Dual tv również działa mi bez zastrzeżeń tak więc na pilocie mogę oglądać treści z innego źródła, softa mam takiego samego co wy, moim zdaniem to jest tylko pilot i może trochę przesadili z filmikiem na temat tego produktu, ale jak samsung wypuści nowy model odkurzacza na filmiku pokażą opce projektora , to czy wy w to uwierzycie? I czy te wszystkie opcje są potrzebne, myślę że nie. Pilot kupiłem za 50 pln. więc nie żałuję. Pozdrawiam Tomasz
 

macusz

New member
Swojego dostałem niby za darmo z telewizorem. Te niby to pewnie jakieś 600zł które doliczyli do całego zestawu. Sprzedawca natomiast zapewniał mnie, że taki pilot jest osobno sprzedawany za ok. 900zł. Jak bym go kupił osobno to dopiero bym się wk... a tak pozostał jedynie niedosyt.
 

andi_r

New member
Cześć! Widzę z dyskusji że nie warto kupować pilota, a czy ktoś z Was się spotkał z oprogramowaniem którym można by sterować telewizorem (UE46D8000) z poziomu laptopa z Win7? Nie mam na myśli oczywiście AllShare tylko aplikację z funkcjami pilota...
Pozdrawiam :)
 

andi_r

New member
Sprawdziłem Samsung Remote z UE46D8000. Wszystkie podstawowe funkcje pilota (zmiana kanału, regulacja głośności, menu itp) działają, ale niestety nie działa coś na czym mi zależało - czyli wprowadzanie tekstu w wyszukiwaniu i przeglądarce internetowej (co jest szczególnie uciążliwe w standardowym pilocie). Trochę mnie to frustruje, bo kupiłem ten TV za niemałe pieniądze a w komplecie otrzymałem niefunkcjonalnego pilota. Oczywiście mój wybór, ale 2 miesiące później w Media sprzedawali te odbiorniki z Galaxy 5.0 który jako pilot chyba sprawuje się jak należy. Samsung ma u mnie minusa....
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Jeśli zależy Ci na klawiaturze w pilocie to sprawdź kompatybilność TV z pilotem RMC-QTD1 którego możesz kupić na ebayu za 170zł. Badziewia sprzedaj i kup tego. Ja tak zrobię.
 

kafel666

New member
działa klawiatura, lecz wpierw musi się ukazać pole edycyjne gdzie wprowadzasz znaki /pole adresu etc.../, gdy obrócisz pilota w poziom klawiatura automatycznie obraca się i jest większa, bardziej wygodna

Programy do sterowania tv z komputera:

wiki.samygo.tv/index.php5/Desktop_applications_list

ruSamsungTVCommunicator
Samsung Remote

klawiatura w pc, obsługa jak w pilocie + dodatkowe funkcje /programy łączą się z tv poprzez LAN/
pierwszy program szeroka gama konfiguracji makr, własnych przycisków
drugi możliwość wprowadzania również polskich znaków
 

bonio

New member
Dual TV a obraz na RMC30D1P2

Co moze byc przyczyna Dual Tv niedostepny ? Telewizor wyszukuje ! Na stronie Polacz TV , napis Wybierz televisor i jest nazwa tv z zielonym ptaszkiem , na dole szukaj , przyciskam przycisk na tej stronie- dol pilota. Ukazuje sie strona KAN/GL Dual TV , laduje sie ( widac ikone jak sie kreci ) i po chwili Niedostepny . Co zle zrobilem , dlugo go nie uzywalem ale wiem ze bylo OK . Prosze o pomoc . Jest to mdel RMC30D1P2 a tv UE46D8080 . Pozdrawiam . A jeszcze numer oprogramowania z lipca ub , roku - pobieralem dzis po reinstalowaniu telecom. W tv wszystko mysle ok ustawione TC- tak .
 

weksla

New member
Bez reklam
I jak tam macie jakieś newsy? Moim zdaniem samsung w ogóle zapomniał już że kiedykolwiek produkował taką rzecz. Mój pilot od kilku miesięcy leży w szufladzie rozładowany, nawet go już nie ładuje
 
Do góry