Pilot Harmony One vs Harmony 900

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam .Mam pilota harmony One i przeglądając allegro znalazłem jego następce mianowicie harmony 900. Wygląd: cztery nowe przyciski kolorowe reszta identyczna i tu nasuwa się moje pytanie skąd taka cena :1400zł do nawet 1600zł zł z porównaniem starego harmony One dajmy od 500zł do 700zł.To dwa razy więcej .Czy ktoś może się pochwalić wiedzą i napisze co to cudo "9-setka "że go tak nazwę potrafi więcej.
 

mars28

New member
Czytając dokładnie opis 9setki z pewnością zauważysz, że ma on możliwość sterowania radiowego, a tego w One nie ma. A poza tym nowość zawsze na starcie ma wysoką cenę, parę miesięcy minie i stanieje.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Czyli więcej urządzeń do sterowania (bin laden się ucieszy:) poza tym nic więcej a ja myślę że sukces jedynki nakręcił cenę a czy stanieje ? jedynka nie staniała za bardzo.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli szukasz czegos co faktycznie wyglada i funkcjonuje jako sterownik
domowego sprzetu to moze cos takiego ?!
moz-screenshot.png
 

ArtiW

New member
Chciałbym odświeżyć ten temat, bo właśnie te różnice mnie interesują.
Jak widać 900 staniało, ale nadal jest droższe o 100% od One.
Nie chce mi się wierzyć, że możliwość sterowania radiowego kosztuje ok. 500 PLN :)
Czy są jakieś większe różnice? Lepiej mieć nowszy model niż starszy, ale jeśli RF jest jedną różnicą, to trochę za kosztowną...


A model 1000 czy 1100 są bardzo efektowne. Jednak mają dość sporą wadę. Trzeba je obsługiwać dwoma rękoma. Nooo, może nie trzeba, ale jedną raczej niewygodnie. Druga wada, to brak fizycznych przycisków, co uniemożliwia szybki dostęp. Ale podkreślę, bardzo ładny wygląd. Sam się zastanawiałem nad jego kupnem.
 

ArtiW

New member
Mam jeszcze pytanie. Jak rozwiązana jest kwestia sterowania telegazetą?
Na pilocie nie ma kolorowych przycisków. Czy więc przypisane są inne czy robi się to z pozycji ekranu dotykowego?
 

HubiiDubii

New member
Różnic między "One" a "900" jest kilka, jedne na plus drugie na minus w moim odczuciu, np. w „One” moim zdaniem lepiej działa ekran dotykowy jego reakcja jest szybsza i jest możliwość regulacji jego czułości, w "900" tej funkcji już nie ma, ale sam ekran ma większą rozdzielczość i grafika ładniej wygląda sam ekran można zablokowac np na czas czyszczenia, ponadto „900” posiada funkcję sleep w one tego brak, kolejnym plusem dla „900” jest możliwość regulacji natężenia podświetlenia, czego brakowało w „One”, ale ten znowu miał regulację świecenia diody w stacji dokującej, w stacji od „900” tego nie ma, mimo iż jest taka sama. Kolejne różnice to cztery dodatkowe przyciski w "900" czerwony, zielony, żółty i niebieski, co jest dla mnie dużym plusem, no i sterowanie radiowe, czego również w "One" nie było. Ponad to do budowy "900" zostały użyte inne materiały bardziej przyjemne w dotyku a sam pilot lepiej układa się w dłoni poprzez lepsze wyważenie.
 
Do góry