Pilot dekodera C+ a telewizor Panasonic

tkirmuc

New member
Wymieniłem ostatnio dekoder PVR HD C+ ale, niestety, cały czas mam problem, polegający na tym, że dekoder nie reaguje na polecenia z pilota (tzn. reaguje ale bardzo ospale - trzeba wiele razy wciskać przycisk na pilocie, żeby dekoder zareagował). Wiem, że to stary problem związany z jakimiś zakłóceniami, które zbiera dekoder z telewizorów Panasonic ale bez przesady - to powinno działać i już. Wyłączanie funkcji oszczędzania energii w TV nic nie daje.

Czy można temu jakoś zaradzić? Czy kupienie niezależnego, uniwersalnego pilota coś zmieni?
 

Pawel70

New member
Mam niestety to samo.Podobno plazma zakłóca prace pilota.Przy wyłączonej plaźmie nie ma problemu.Wymiana na uniwersalnego Elmaka nic nie dała.
Ktoś poradził sobie jakoś z tym problemem ?
 

Giersza

New member
czy kwalifikuje się to do rozwiązania umowy?

Witam, mam ten sam problem. Posiadam telewizor Panasonica, plazma, pilot działa fatalnie, z tego co pamiętam, to tylko świeże baterie wysokiej klasy dały spodziewany rezultat i na jakiś czas pomogło. Niektórzy pisali o naklejeniu jakieś folii na części czujnika od telewizora.
W każdym razie są to półśrodki, i zastanawiam się czy może być to podstawą do rozwiązania umowy. W końcu operator dał mi tuner z funkcją HD i HDD a ten nie może być przeze mnie użytkowany w komfortowy sposób poprzez jego wadę, polegającą na "kłóceniu się" z innymi urządzeniami, o czym nie zostałem poinformowany. Mogę pewnie trzymać się wersji, że to wina plazmy, bo ich dekoder działa poprawnie z każdym innym telewizorem. Je mogę mówić, że to wina dekodera bo mój telewizor działa poprawnie z każdym innym dekoderem.
Nie są w stanie dać mi innego dekodera o tych samych funkcjach bo takiego nie mają, może chociaż zejdą z czynszu za wynajem.
Giersza
 

gomes

New member
...odsuń dekoder jak najdalej od TV :)

...tak wiem że to brzmi śmiesznie ale działa, niestety piloty tych dekoderów coś zakłóca z TV Panasonic'a, nie wszystkie modele, ale jednak.
 

Pawel70

New member
Ja już przerobiłem różne opcje i niewiele to daje.Nawet uniwersalny pilot MakFocus sobie nie radzi.Zakleiłem niemal pół wyświetlacza w tunerze bo bez tego pilot praktycznie nie działa:-(
 

lamparcicho

New member
sposób jest: zakleić cały wyświetlacz na dekoderze, zarówno część od strony prawej jak i lewej, 3 warstwami czarnej lub szarej taśmy, mi razem z plazmą panasa pv80 chodzi bez żadnego problemu, a też miałem z tym szopki i cuda na kiju, pozdro
 
Do góry