[PILNE!] Telewizor do sypialni | 48-50 cali | do 2500 zł

Mexican777

New member
Tylko, że ten model ma matrycę 50/60Hz. Do sportu odpada, a to właśnie piłka nożna będzie najczęściej wyświetlana na tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To się zdziwisz bo wspomaganie płynności ma extra a 10 bit nie powoduje słabych przejść tonalnych. Jak Ci się nie spodoba zawsze możesz wymienić.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam zostałbym przy Sony... ważniejsze jest źródło,jakość sygnału ?

W technice video myślę, że jednak ważniejsze od źródła jest urządzenie. Co z tego, że podłączysz BD do nołnejma 24" HD ready. A sygnał z DVD na dobrym tv zostanie upscalowany, można podkręcić kolor i kontrast czy ustawić jak komu się podoba.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam oczywiście zgoda,miałem na myśli na przykład przeciętną kablówkę.Najdroższy TV nie da rady jak w tym wypadku sygnał będzie do kitu....Generalnie jest prosta zasada,czym lepszy sygnał tym efekt korzystniejszy....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie masz rację. Sięgałbym po Philipsa PUS7100 na matrycy 10 bit.
Jest w super cenie dla niebieskich.
 

Mexican777

New member
Jako, że za niespełna tydzień mija mój deadline, jeżeli chodzi o kupno TV, więc jeszcze Was chwilę pomęczę z pytaniami. ;)

1. Zastanawiam się czy do moich warunków (oglądanie tv w sypialni z odległości 2,20 - 2,30m) lepsze będzie 50 cali FHD czy 55. Niby zalecana odległość do 55" FHD to 2,30m, ale mam telewizję w Netii, gdzie jakość HD pozostawia wiele do życzenia i w salonie, gdzie mam obecnie Samsunga UE39F5500 piłka nożna dopiero od 2,5 metra jest dla mnie w dobrej jakości FHD. Po części jest to też pewnie wina TV, który jest na matrycy 60Hz, ale w głównej mierze pewnie słabego źródła. Jestem uczulony na pikselozę i zastanawiam się czy jeżeli zdecyduję się na 55 cali to nie wyjdę na tym gorzej niż biorąc 50".

2. Wpadł mi w oko TV 4k - Sony KD-49X8309C - co o nim sądzicie? Zbyt wielu testów tego modelu nie ma, wszystkie poważniejsze dotyczą wersji 850Xc. Dobra to jest maszyna? :)

3. Co byście wybrali do moich potrzeb (przypominam: na TV w głównej mierze piłka nożna, źródło: Netia, odległość od TV - 2,20-2,30m.)? Biorę pod uwagę Sony 755c i 809c (oba w wersji 50 lub 55 cali), a także wspomniany Sony KD-49X8309C i Philips 49PUS6561/12 (choć tutaj też jeszcze wielu opinii nie ma, bo to nowy model)?

Liczę na odpowiedź! Pozdrawiam. :)

PS
Mógłby ktoś polecić jakieś materiały do testowania TV? Może jakiś mecz?
 

Mexican777

New member
1. Kiki, a jakieś materiały do sprawdzania tv mógłbyś polecić?

2. Jutro skoczę do sklepu obejrzeć na żywo tego Philipsa. A jeżeli wybierałbym pomiędzy FHD to 50" czy 55" do oglądania z odległości 2,20-2,30? I tak jak zaznaczyłem - średniej jakości HD leci z Netii, którą posiadam, więc boję się, że przy 55" będzie widać zbyt dużo niedoskonałości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź kratkę na ekranie to docenisz 4K. A później sprawdź upscalowanie.
 
Do góry